Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Marcin1108 napisał(a):

Czy mając TV + Internet mogę zrezygnować całkowicie z TV na koniec okresu zobowiązania, a internet sobie zostawić? Jeśli tak to ile zapłacę, bo:
1. Według pierwszego konsultanta, zapłacę cenę zgodnie z cennikiem ogólnym czyli 240zł, ale on mi może to zaoferować za 70zł na rok.
2. Według drugiego konsultanta, zapłacę tyle ile jest wpisane w tabeli "opłata po okresie zobowiązania", ale jeśli to umowa na czas nieokreślony, to mogą w każdej chwili podwyższyć opłaty.

Tak wygląda tabela w umowie:
8IJSssY.png

 

Obecnie realne ceny już są wyższe bo wpadła podwyżka inflacyjna.

 

Trudno odpowiedzieć. U mnie w rodzinie też była osoba, która miała u nich pakiet TV Złoty z Netflixem i internetem. Chcieli pozostawić sam internet to było kręcenie, że nie można. Rozmawiano z trzema konsultantami i każdy z nich twierdził, że muszą dokonać przedłużenia umowy minimum na 12 miesięcy na sam internet. Pani w punkcie też nic nie wiedziała. Skończyło się na rozwiązaniu umowy. I decyzja była właściwa. Ledwie po dwóch miesiącach musieliby przyjąć podwyżkę inflacyjną. 

Skorzystali z oferty Black Friday w T-Mobile i dokupili pakiet TV CANAL+ i wyszło taniej niż w Vectrze. 

 

Osobiście jeszcze nigdzie nie spotkałem się z tak ignorującym podejściem do klienta jak właśnie w Vectrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie do końca… Mam umowę na czas nieokreślony i podwyżka sięgnęła mnie 2 razy jeszcze przed zapisem inflacyjnym.

Różnica polega na tym, że wtedy mogłeś się nie zgodzić na podwyżkę i zakończyć umowę z następnym okresem rozliczeniowym. Druga sprawa to ile dostałeś tej podwyżki? W procentach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 13:04, andrzejgratis napisał(a):

Mam umowę na czas nieokreślony i podwyżka sięgnęła mnie 2 razy jeszcze przed zapisem inflacyjnym.

Otóż to. Na bezterminowej także podwyższają opłaty, ale klient zachowuje prawo do wypowiedzenia umowy z tego powodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kosmiczne podwyżki w Vectrze?! Nagle po podwyżkach będę płacił 124,86zł gdzie płaciłem 102.10zł !!!!! Mam pakiet platynowy z dekoderem HD z nagrywaniem, Eleven i internet 600mbps!! O co tu chodzi? Czy tak kosmiczne podwyżki są normalne?! Już wydaje mi się że płace więcej niż nowa osoba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Biorąc pod uwagę inflację z grudnia 2022 (16,6%) i z grudnia 2023 (6,2%), daje skumulowaną inflację w ciągu 2 lat w wysokości 22,8%.

No nie, ktoś chyba nie uważał na matematyce, procentów się nie dodaje.
Jeśli coś kosztowało 100zł i podrożało o 16,6% to kosztuje 116,6zł.
Jeśli w następnym roku podrożało o kolejne 6,2% to kosztuje już 123,83zł, więc w ciągu dwóch lat podrożało o 23,83%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. W kolejnym roku należy dotychczasową cenę powiększoną o inflację z zeszłego roku należy pomnożyć o nową stopę inflacji.

Nadal jednak 23,83% nie pasuje mi do 38,9%. Być może biorą pod uwagę konkretny koszyk inflacyjny, gdzie jest prąd, energia i koszty pracy. Albo wybierają dowolny okres i dają podwyżki, gdy wskazania inflacji są najwyższe. Jeśli kiedyś wróci deflacja jak była w latach 2015-16, nie sądzę, że nagle dla starych umów zapronują obniżki.

Przy tych podwyżkach mogliby osłodzić abonentom wyższe ceny dając w zamian poprawę oferty, np. podwyższenie prędkości internetu lub czasowe odkodowanie kanału premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nadal jednak 23,83% nie pasuje mi do 38,9%.

Bo oni nie liczą tego od tego co się płaci, tylko od tego co jest w umowie. Jeśli np płacisz 100zł miesięcznie a w umowie masz, że przyznali Ci rabaty za terminowe wpłaty (5zł), efaktury(5zł), zgody marketingowe(5zł), niech jeszcze dają Ci "gratis" Disney+(na który udzielają Ci rabatu 35zł), to na umowie masz już kwotę 150zł i to właśnie od tej kwoty liczą podwyżkę inflacyjną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie badawcze, trochę z ciekawości:

Ktoś wie może jak Vectra zapatruje się na "trudne" instalacje? Mam UPC i chciałbym dołożyć równolegle klasyczną TV DVB-C Vectry, idealnie z modułem CAM. Instalator musiałby mi wejść do mieszkania drugim przewodem. Nie miałbym problemu z tym, że trzeba ekstra zapłacić, bo pewnie będzie trzeba, ale to jest rabialne? Ktoś kiedyś próbował taką kombinację z dwoma operatorami w bloku?

 

I drugie:

Ktoś ma możliwość nagrania full TS z Vectry? Popatrzyłbym sobie w tablice ;) Szczególnie z TS zawierającego listę kanałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr. Orbita napisał(a):

 

 

Ktoś kiedyś próbował taką kombinację z dwoma operatorami w bloku?

 

U mnie w bloku jest aktualnie kilku operatorów ( Korbank,Opto-Tech, Orange,Vectra,UPC, SMS Net ) czyli łącznie 6 operatorów i są dwie opcje :

-Pierwsza to przełączenie kabli w skrzynce abonenckiej- przechodząc z UPC do SMS Net nie kładli mi żadnych kabli-po prostu zrobili przełączenie.  

-Druga opcja to nowa instalacja. Mam światłowód po Orangu i drugi światłowód u aktualnego operatora SMS net . I spokojnie taką konfigurację można było przeprowadzić.  Nikt tu nie robił problemów.  Są tylko dwa gniazda abonenckie

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr. Orbita napisał(a):

Takie pytanie badawcze, trochę z ciekawości:

Ktoś wie może jak Vectra zapatruje się na "trudne" instalacje? Mam UPC i chciałbym dołożyć równolegle klasyczną TV DVB-C Vectry, idealnie z modułem CAM. Instalator musiałby mi wejść do mieszkania drugim przewodem. Nie miałbym problemu z tym, że trzeba ekstra zapłacić, bo pewnie będzie trzeba, ale to jest rabialne? Ktoś kiedyś próbował taką kombinację z dwoma operatorami w bloku?

 

I drugie:

Ktoś ma możliwość nagrania full TS z Vectry? Popatrzyłbym sobie w tablice ;) Szczególnie z TS zawierającego listę kanałów ;)

@Mr. OrbitaVectra... No nie, po po pierwsze nie ze względu na klauzulę inflacyjną, po drugie nie ze względu na brak zabawy anteną satelitarną. :D

Edytowane przez Kiler
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tweed77 napisał(a):

jak spadnie inflacja do 1 procenta rocznie to obniżą ceny proporcjonalnie do tego co podnieśli 🤪

To oznacza że ceny nadal rosną ale tylko o jeden procent a nie że spadły.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie "Perpetuum mobile" - jakby nie patrzeć.

 

Nie ważne że inflacja wyniesie w:

2024 - 30 procent

2024 - 25 procent

2025 - 20 procent

2026 - 10 procent

2027 - 5 procent

 

To jednak klient zawsze może mieć większy rachunek wg uznania operatora.

Bo operator zawsze będzie stał na stanowisku że ceny co roku rosną choć sama inflacja spada z roku na rok 🤪

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja 1% oznacza, że nadal ceny rosną, ale wolniej.

Bardziej dopytywałbym się o deflację, czyli obniżanie cen. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w Polsce w latach 2014-16. Za 2015 rok inflacja wyniosła -0,9% i wtedy właśnie była "ujemna inflacja", czyli deflacja.

Patrząc na nowe cenniki operatorów telekomunikacyjnych, np. wzrost cen połączeń w usługach na kartę u operatorów GSM, wątpię, że dotychczasowe ceny promocyjne się utrzymają.

Liczę, że w ślad za tym pójdzie poprawa oferty. Więcej kanałów 4K (może nawet pojawienie się pierwszych w 8K) i zwiększenie prędkości internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish zwiększenie prędkości ? Dla przeciętnego użytkownika internetu prędkość 100 / 50 jest w zupełności wystarczająca.

Można pompować prędkość i tym uzasadniać podwyżki tylko dla zwykłego Kowalskiego ważniejsza jest cena.

 

Podstawowy pakiet - internet - powinien kosztować nie więcej niż 30 zł.

 

Przedłużając umowę propozycje zawsze są takie że damy ci szybszą prędkość w tej samej cenie. Tylko ja się pytam po co mi to wolę niższą cenę.

Zamiast dać wybór mniejsza prędkość - mniejsza cena.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem abonentem Vectry, więc chciałbym się zapytać czy ta vectrowa inflacja jest przepisywana również dla osób którzy są abonentami danego pakietu tv+internet na okresie 12-24mies. czy tylko dla tych którzy abonują usługi formie bez żadnego zobowiązania terminowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która przedłuża - zawiera nową umową = nowe warunki z klauzulą inflacyjną.

 

 

37 minut temu, swordfish napisał(a):

Inflacja 1% oznacza, że nadal ceny rosną, ale wolniej.

 

Czyli idąc twoim tokiem myślenia:

 

2023 - 30 procent

2024 - 25 procent

 

Prosty przykład w 2023 roku płaciłeś 100 zł za usługi Vecry - w 2024 podnieśli Tobie cenę o 30 procent czyli do 130 zł. Bo o 30 procent wzrosła inflacja.

 

W 2024 inflacja wyniosła 25 procent czyli o 5 procent mniej niż w 2023. 

 

To wg ciebie w 2025 roku podniosą Tobie abonament ze 130 zł na 162.5 zł bo inflacja w 2024 była 25 procent. Niby spadła o 5 procent w porównaniu do 2023 roku.

 

Wg mnie powinni obniżyć przynajmniej o 5 procent w 2025 - 5 procent mniejsza inflacja w 2024 niż w 2023 roku  Zmniejszyć kwotę ze 162.5 na 154.75 zł.

 

To tylko moje luźne rozważania matematyczno ekonomiczne.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg ciebie w 2025 roku podniosą Tobie abonament ze 130 zł na 162.5 zł bo inflacja w 2024 była 25 procent.

Tak właśnie jest i to nie tylko wg kolegi, ale wg praw rynku.

Nie wiem skąd się biorą tacy dyletanci ekonomiczni, którzy nadal myślą, że jak spada inflacja to spadają ceny? Potem taki idzie i głosuje...
To tylko moje luźne rozważania matematyczno ekonomiczne.


Rozumiem, że "luźne", ale żeby nawet na luźno się wypowiadać, to trzeba jeszcze wiedzieć o czym się mówi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...