Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W TO&OWO TV za Stopklatkę TV wyrzucono FilmBOX Family. Trochę też pozmieniano miejsca innych FilmBOX'ów - FilmBOX HD jest teraz po prawej stronie od zwykłego FilmBOX'a. Pod nim, właśnie Stopklatka HD - a na prawo od niej, FilmBOX Extra. Poza tym, bez zmian - nadal jest 100 stron i 113 stacji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Ja liczyłem na większe zmiany w To i Owo. Myślałem,że poprzestawiają kolejność na 3 i 4 stronie, i że dadzą TVP Kulturę, TV 6 i TTV na 2 stronę. No ale trudno się mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będą niczego upychać na 1 i 2 stronie listingu, przy głównych kanałach. To miejsce na wiodące kanały i muszą mieć obszerniejsze rozpiski. Według mnie taka zmiana niepotrzebna, bo użytkownicy płatnej tv rzadko oglądają kanały typu TV6 i TTV (oprócz paru drobiazgów, nie ma na nich nic wartego uwagi). A ten tygodnik, przypominam, jest kierowany głównie do nich. A TVP Kultura obecnie znajduje się w dobrym miejscu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Mam do was prośbę. Poda mi ktoś nowy listing w TV 14? No bo nie mam przez najbliższy czas możliwości kupienia TV 14, a jestem bardzo ciekawy listingu :twisted:

@ PIOOLE: Nawet TV14 ci nie odpowiada? Prawda, Bauer zepsuł co się dało na gazetach z programem TV. Prawie wszystkie gazety mają bardzo nieczytelny program TV, dodatkowo mało stacji i rozwinięcie (czyt. 1 rząd) takich głupot, jak Polsat Film czy TVP Seriale.

PressMedia też jedzie na Tele 14 plus. Program TV wg. mnie jemu wyszedł (6 miejsce w rankingu gazet), a Tele 14 plus przedostatni jest w tym rankingu. Trzeba zmienić Tele 14 plus.

Kropka TV jest wg. mnie spoko gazetą. 88 stacji, ładnie ułożony listing - to są plusy Kropki TV.

Krótko mówiąc, uważam, że jest dużo do ratowania w gazetach z programem. A szkoda, bo można wiele zdziałać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ PIOOLE: To co mówisz jest prawdą. Gazety Bauera są takie sobie, zdecydowanie lepsze one były w latach 2005-2010. Brakuje ci jakiś stacji w Programie TV? Tematyki?

Hmm, ciekawe jak wygląda nowy listing w TV14... Dzisiaj liczyłem z wiadomości otrzymanych od innych, że w TV14 jest aż 20 stacji filmowych, co daje mu w osobnym rankingu 3 miejsce! Wiem jeszcze tyle, że sportowe na 4 stronie są rozszerzone, ale tam też pewnie jest trochę pozmieniana kolejność.

Z kolei dla mnie najbardziej zagadkowe są w TV14 strony 1-3. Masa filmowych doszła, a nie mam pojęcia, w jaki sposób. Pachnie mi pościskanym listingiem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nr 1 pozostaje TO&OWO TV. Głównie ze względu na dużą ilość stacji i brak tylu zbędnych rzeczy, jakie ma np. "Tele Tydzień". Kiedyś jeszcze kupowałem "TV Okey!" (ze względu na dołączane płytki z serialem). A także "Gazetę Telewizyjną" (z G. Wyborczej) przez dość długi czas - głównie dla dość ciekawych ocen filmów i lepszych tekstów, niż zazwyczaj można znaleźć w takich tygodnikach. Ale jakiś czas temu ograniczyłem wydatki na prasę, dla filmów Blu-ray i gier na konsole - dzięki czemu mam 2-3 filmy lub 1-2 gry więcej w ciągu roku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie układu stacji w TV14 o który to prosił użytkownik Warblade3 to wygląda on następująco:

Str. 1: Rząd 1: TVP1, TVP2, Polsat, TVN (z zaznaczonymi tytułami pozycji o 20)

Rząd 2: TVP Info, TVP Regionalna, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP HD

Str. 2: Rząd 1: TV4, TVN7, TV Puls, Puls 2, Polsat 2, TVP Seriale (z zaznaczonymi tytułami pozycji o 20)

Rząd 2: TVP Rozrywka, ATM Rozrywka, TV6, Tele 5, TVS TV Trwam

Str. 3: Rząd 1: AXN, 13 Ulica, Universal Channel, Kino Polska, Polsat Film, Ale Kino+ (z zaznaczonymi tytułami pozycji o 20)

Rząd 2: AXN White, Comedy Central, FOX, CBS Europa, HBO, Canal+

Rząd 3: Stopklatka TV, Comedy Central Family, FOX Life, CBS Drama, Filmbox, Canal+ Film

Str. 4: Rząd 1: Polsat Sport, Eurosport, Discovery Channel, National Geographic, TTV, TVP ABC

Rząd 2: Polsat Sport News, Eurosport 2, Discovery Science, Animal Planet, TVN Style, Mini Mini

Rząd 3: TVP Sport, Canal+ Sport, ID, Discovery Turbo Xtra, TLC, Disney Channel

Rząd 4: Polsat Play, TVN Turbo, Polo TV, Eska TV, Polsat Cafe, Nickelodeon

W moim odczuciu ten układ jest w miarę dobry choć nie rozumiem co Polsat 2 i TVP Seriale robią w pierwszym rzędzie drugiej strony a bardziej ważne stacje TV Trwam i TV6 w drugim. Nie wiem jak wy ale ja im za układ wystawiam -5 właśnie z powodu Polsatu 2 i TVP Seriale które to moim zdaniem są umieszczone za wysoko w listingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupowanie gazet w programem TV jak To & Owo TV, Tele Tydzień czy inne nie ma sensu. Dlaczego?. Ano dlatego, gdyż żadna z dostępnych gazet z programem TV nie oferuje pełnego programu wszystkich stacji TV dostępnych na naszym rynku. Jak To & Owo TV czy Tele Tydzień dodają program kolejnej stacji TV, to usuwają inną. Przykładem może być chociaż niedawna sytuacja, gdy To & Owo TV wywaliło program stacji BBC Lifestyle, zastępując programem stacji iTV. Podobnie dzieje teraz, kiedy to wywalają inne stacje wprowadzając program [beep]owatych stacji z DVB-T. Dlatego najlepiej program TV sprawdzać w Internecie np. na stronie Cyfrowego Polsatu, gdzie jest program wielu stacji TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szkodzi @Warblade3 - byłeś w potrzebie.

Swoją drogą jeżeli chodzi o Kropkę TV to tutaj nastąpiło małe przetasowanie w obrębie kanałów Universal Channel , TCM i Filmbox znajdujących się na czwartej stronie listingowej kolejno na pierwszej pozycji w drugim rzędzie (Universal Ch.) oraz na pierwszej i drugiej pozycji w trzecim rzędzie tej samej strony. Otóż Universal Channel został przeniesiony na miejsce Filmboxa. Dotychczasowa kolumna Universal Channel została podzielona między Filmbox i TCM zaś w dotychczasowym miejscu kanału TCM pojawiła się Stopklatka TV.

Odnośnie gazet Press Medii to tutaj nie doprecyzowano pewnej rzeczy otóż przykładowo w "Programie TV" ID wyleciało ale jego miejsce nie zajęła Stopklatka TV tylko TV Trwam. Analogicznie w Tele 14 plus gdzie zginęło Ale Kino+ ale w jego miejscu pojawiła się TV Trwam a Stopklatka TV pojawiła się w poprzednim miejscu zajmowaną przez katolicką stacje. Co ciekawe Stopklatka TV ma wstawione błędne logo bo to z gwiazdą. W stylu tego loga był też utrzymany odsyłacz do ramówki na sobotę znajdujący się na stronie piątkowej.

 

@Bloo41 Moim zdaniem problem leży gdzie indziej a mianowicie u nas jest za mało pism telewizyjnych i ich wydawców. Spójrzmy na przykład na Niemcy gdzie gazety z programem telewizyjnym wydają istniejące także u nas wydawnictwa takie jak Axel Springer i Burda które w wspomnianym kraju mają sporo tv-guidów a u nas na stan obecny (pomijam czas gdy Axel produkował dla Cyfrowego Polsatu TV2Tygodnik) żadnego. Inna sprawa to kiepskie sprofilowanie już istniejących pism w wyniku są one na jedno kopyto co widać na przykład w takiej samej treści w pismach Press Medii oraz takim samym listingu trzech tanich gazet Bauera. Nie lepiej jest w pismach premium które nachodzą na siebie treścią. Gdyby To i Owo postawiło na technikę i program radiowy a Tele Tydzień na film i gwiazdy to problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Poland: Co to, [beep] jest? Bauer znowu dał takie głupoty jak Universal Channel czy Polsat Film na 1 rzędy, a kanały premium na doły? Poza tym powtarza się sytuacja z Tele Tygodnia - jest AXN White, a nie ma HBO 2.

Spróbuję opisać całą gazetę na podstawie tego, co mi Poland podesłał (wielkie dzięki za ten listing).

1 strona.

Wg. mnie 1 strona jest tak sobie ułożona. Można ją było lepiej ułożyć - np. jeszcze trochę ścisnąć 1 rząd i dać do góry TVP Polonię i Kulturę, a w 2 rzędzie za nie trafiają Eska TV i Polo TV. TVP Kultura jest wg. mnie bardzo dobrym kanałem. Daję tej stronie ocenę 4-.

2 strona.

Tutaj listing jest popsuty, co widać w ostatnich trzech kanałach 1 rzędu - Puls 2, Polsat 2 i TVP Seriale. Tele 5 i ważniejsze stacje DVB-T na dole, takie coś - na górze. Pachnie mi marketingiem i faworyzowaniem stacji Polsat-u. Daję tej stronie ocenę 3.

3 strona.

Oferta 3 strony jest wg. mnie spoko, ale już ich ułożenie - nie na miejscu. Powtarza się tutaj sytuacja z 2 strony. 3/6 kanałów w 1 rzędzie to głupoty - 13 ulica, Universal Channel i Polsat Film :?: Kanały premium na dole, ale za to jest ich trochę więcej niż zawsze. Ocena - 3-

No i na sam koniec 4 strona.

Ta strona jest wg. mnie najlepiej ułożona. Tylko szkoda Planete+, ale trudno się mówi. Ocena - 6-

Łączna ocena wg. mnie TV 14 - 16/4 = 4 = -dobry.

Kropka TV do dzisiaj była fajna, od dzisiaj do nie wiem, kiedy jest zepsuta. Znowu ściśnięcia! Bez sensu ułożenie znowu :evil:

Dobra, ja kończę pisanie tego postu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej program TV sprawdzać w Internecie np. na stronie Cyfrowego Polsatu, gdzie jest program wielu stacji TV.

 

Dokładnie jestem tego samego zdania. Chyba najlepszą stroną tego typu jest teleman.pl . Ma prawie wszystkie polskie stacje z satelity - 119, brak jedynie Filmbox Arthouse i Action ale one są chyba tylko w programie na stronie Polsatu . Możliwość wyboru własnych stacji + opcja pokazywania w programie tylko filmów, bajek, wydarzeń sportowych + minimalistyczny wygląd bardzo ułatwia przeglądanie i wyszukiwanie tego co nas interesuje. Co więcej po najechaniu na konkretną produkcję mamy od razu jej pełen opis. W przypadku filmów dodatkowo widzimy ocenę na filmwebie i imdb także w razie wątpliwości od razu wiemy czy mamy do czynienia z czymś na co warto zwrócić uwagę czy z jakimś [beep]em o ocenie 3/10. Ponadto jednym kliknięciem możemy przenieść się na stronę o interesującym nas filmie na podanym wcześniej filmwebie czy imdb i dostać wszystkie informacje na jego temat.

 

Mając za darmo takie narzędzie do przeglądania programu tv jaki jest sens płacić za gazety z programem? Proszę o wytłumaczenie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czasem korzystam w ten sposób z programu za pomocą tabletu. Ale tutaj decydują w dużej mierze przyzwyczajenia i sentymenty. To silniejsze ode mnie. ;) Zapewne nie tylko ja tak mam, głównie sporo starszych ludzi. Planuje się przestawić, ale jeszcze nie teraz. :P O ile do audiobooków i e-booków łatwo jakiś czas temu się przyzwyczaiłem, to pod względem gazet z programem mam większy opór. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Poland: Co to, [beep] jest? Bauer znowu dał takie głupoty jak Universal Channel czy Polsat Film na 1 rzędy, a kanały premium na doły? Poza tym powtarza się sytuacja z Tele Tygodnia - jest AXN White, a nie ma HBO 2.

Spróbuję opisać całą gazetę na podstawie tego, co mi Poland podesłał (wielkie dzięki za ten listing).

1 strona.

Wg. mnie 1 strona jest tak sobie ułożona. Można ją było lepiej ułożyć - np. jeszcze trochę ścisnąć 1 rząd i dać do góry TVP Polonię i Kulturę, a w 2 rzędzie za nie trafiają Eska TV i Polo TV. TVP Kultura jest wg. mnie bardzo dobrym kanałem. Daję tej stronie ocenę 4-.

2 strona.

Tutaj listing jest popsuty, co widać w ostatnich trzech kanałach 1 rzędu - Puls 2, Polsat 2 i TVP Seriale. Tele 5 i ważniejsze stacje DVB-T na dole, takie coś - na górze. Pachnie mi marketingiem i faworyzowaniem stacji Polsat-u. Daję tej stronie ocenę 3.

3 strona.

Oferta 3 strony jest wg. mnie spoko, ale już ich ułożenie - nie na miejscu. Powtarza się tutaj sytuacja z 2 strony. 3/6 kanałów w 1 rzędzie to głupoty - 13 ulica, Universal Channel i Polsat Film :?: Kanały premium na dole, ale za to jest ich trochę więcej niż zawsze. Ocena - 3-

No i na sam koniec 4 strona.

Ta strona jest wg. mnie najlepiej ułożona. Tylko szkoda Planete+, ale trudno się mówi. Ocena - 6-

Łączna ocena wg. mnie TV 14 - 16/4 = 4 = -dobry.

Kropka TV do dzisiaj była fajna, od dzisiaj do nie wiem, kiedy jest zepsuta. Znowu ściśnięcia! Bez sensu ułożenie znowu :evil:

Dobra, ja kończę pisanie tego postu. :P

W pełni zgadzam się z twoją opinią - Bauerowi w przypadku TV14 najlepiej wyszła czwarta strona listingowa natomiast nad pierwszą i drugą oraz częściowo trzecią musi jeszcze popracować. Według mnie najbardziej szkoda że nie wdrożą rozwiązania z pierwszych dwóch stron z tanich pism telewizyjnych także do To i Owo oraz Tele Tygodnia ponieważ to pozwoliło by na umieszczenie większej ilości stacji zwłaszcza jak TVP Regionalną w TT umieści się wraz z ośrodkami zaraz obok TVP2 przy podzieleniu kolumny na program centralny oraz kilku ośrodków regionalnych z wydawaniem pisma w dwóch lub trzech wersjach regionalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kupowanie gazet w programem TV jak To & Owo TV, Tele Tydzień czy inne nie ma sensu.

 

A ja po prostu lubię czytać gazetę :-) żadne tam wersje klikane czy smyrane :]

 

(pomijam czas gdy Axel produkował dla Cyfrowego Polsatu TV2Tygodnik)

 

Ech, to były piękne czasy... Większość numerów mam jeszcze w szafie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...