Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warblade3

Tak, to jest prawda. Mam nadzieję, że się coś zmieni w przyszłości w gazetach :)

Co ciekawe, dzisiaj zobaczyłem u mnie w sklepie spożywczym Tele 14 plus, który ciężko u mnie dostać! Byłem zdziwiony, kiedy to zobaczyłem :P Przeglądnąłem sobie listing w tej gazecie i... nie jestem za bardzo zadowolony. No ale jest postęp - oddzielili kolorami kanały bajkowe od lifestylowych :lol2:

No to ocenię wg. swojego uznania tą gazetę:

+ tej gazety:

- program dla wszystkich stacji DVB-T,

- (niepełny) podział "kolorowy",

- TV Puls i TV Trwam w górze.

- tej gazety:

- przeciętne ulokowanie kanałów w tematykach (cała 3 strona i pierwsze 2 rzędy 4 strony),

- nierówność kolumn (na 3 stronie, w 2 rzędzie Kino PL i C+ Film mają większe kolumny od TVP Kultury,

TVP Historii, TVP Rozrywki i CBS Europa. To pogrubienie świadczy o tym, że te kanały są śmieciami w podrobionym "dziale filmowym" ),

- brak Tele 5 i ważnych filmowych,

- nieczytelność listingu dla TVP Info, Regionalnej, Eski TV i Polo TV.

W Tele 14 plus jest jeszcze TYLKO 10 stacji filmowych. Dla porównania, sąsiad Program TV ma ich 13. :lol2: Nie ma np. Alekino+, a jest Cinemax. :]

Daję tej gazecie ocenę -3. Jest w tej gazecie bardzo dużo do modyfikacji - powinni m.in.:

- dołożyć program dla niektórych stacji filmowych i Tele 5,

- posegregować listing tematycznie (TVP Rozrywka do lifestylowych, TVP Historia do dokumentalnych) i kolorowo (dokumentalne - jeden kolor, filmowe wraz z serialowymi - drugi kolor, informacyjne - jeszcze inny kolor, itd.)

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Warblade3

Szkoda, że nie istnieje w Polsce gazeta z programem, która oferowała by czytelny i kompletny program dla wszystkich stacji TV nadających w Polsce. Obecnym liderem w dziedzinie stacji w Polsce jest To i Owo, są najważniejsze stacje + jakieś zagraniczne, ale zobaczcie: Obecnie w Polsce istnieje ok. 15 stacji bajkowych, a w To i Owo jest ich tylko 6! Analogicznie sytuacja przedstawia się w stacjach muzycznych, tylko że teraz prawie wszystko oferuje na swoje gazety tylko dwa kanały: Eska TV i Polo TV, To i Owo ma jeszcze Vivę PL. Gdzie reszta?! Istnieje taki "dość" podstawowy kanał bajkowy jak Disney XD, a obecnie tylko Tele 14 plus ma program tego kanału!

Kolejną kwestią poruszaną przeze mnie w tej "rozprawce" jest czytelność listingu, a z nią jest obecnie bardzo różnie. Jest bardzo mało gazet, które oferują czytelny program dla swoich stacji, w tej chwili mamy chyba tylko dwa rodzaje tej gazety: TV 14 i Tele 14 plus. No i jeszcze Tele Świat, i ta cała święta "trójca" - Tele Max, Kurier TV i Super TV. Reszta gazet ma słabą czytelność listingu w swych gazetach.

Przydało by się jakieś nowe wydawnictwo z prasą w Polsce, które by coś ruszyło w kwestii gazet z programem. Jeżeli się nic nie zmieni w tej kwestii, to całą prasę w Polsce s***g trafi :P

@ sławek2121: Niech Bauer ma w końcu coś do zarobienia, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, mam takie pytanie: Czy gdybym wydawał gazetę lub tworzył stronę internetową i chciałbym umieścić tam program telewizyjny? To coś kosztuję? Musiałbym coś uiszczać, czy jest to bezpłatne? Zawsze mnie to ciekawiło.

 

Załóżmy, że mój program TV składałby się tylko ze stacji sportowych. Musiałbym się dogadać z każdą z tych stron? Mam dzwonić do KRRiT czy cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za media 2:

Telemax - od wydania 14/2014 ( w sprzedaży od 31 marca), oraz Super TV - od wydania 15/2014 (w sprzedaży od 7 kwietnia ) zmieniają częstotliwość i format. Teraz ukazywać się będą co dwa tygodnie w nowym, kompaktowym formacie (175x240 mm).

 

To nowość na polskim rynku wydawniczym i jednocześnie debiut Wydawnictwa w subsegmencie popularnych dwutygodników telewizyjnych. Sukces dwutygodników premium (TV14 i Tele Świat) potwierdził zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju produkty.

 

Telemax i Super TV mają teraz zwiększoną do 96 stron objętość (do tej pory 56) i nową cenę 1,50 zł (jako tygodniki kosztowały 1,20 zł). Telemax będzie zawierał rozbudowane rekomendacje hitów telewizyjnych na dwa tygodnie - filmowych, serialowych, rozrywkowych, dokumentalnych i sportowych z kalendarzem kibica. Super TV natomiast skupi się na lepszej ekspozycji programu telewizyjnego. Oba tytuły będą miały bogatą ofertę rozrywkową - aż 12 krzyżówek i łamigłówek.

 

A co to znaczy w kompaktowym formacie? Chodzi o format hazety czy tresci w niej zawarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ draco_san: Hmm, ciekawie się zapowiada :) Ciekawe, ile one będą miały stacji :)

PS. Szkoda, że takie zmiany nie dotyczą To i Owo... :P Tam to dopiero jest skandal! :twisted:

I dlatego nie kupuję To i Owo, które przeglądam w sklepie tylko z powodu wiadomości medialnych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pachnie mi to sprowadzeniem do Polski formatów z niemieckich pism telewizyjnych takich jak na przykład tv!top które też mają wspomniany format. Ciekawi mnie co będzie z Kurierem TV i czy Tele Max oraz Super TV będą miały odrębne listingi tak jak kiedyś. Co do samego tv!top to pod tym linkiem: http://www.baueradvertising.de/fileadmi ... _tvtop.pdf na stronie szóstej są jego parametry i z tego co widzę one mniej więcej takie same jak te które będą w Super TV i Tele Maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Warblade3:

Ale przecież zwiększono liczbę stron, więc pewnie nic nie zabiorą - a pewnie dodadzą.

 

TO&OWO TV jest dla mnie najlepszym tytułem. Mają najwięcej stacji, ograniczają tzw. plotki i są 2 strony poświęcone branży. Jeśli jakaś gazeta da więcej niż 113 stacji, to się najprawdopodobniej przerzucę na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym ponieważ zmniejszono format gazety a na dodatek dojdzie program na drugi tydzień więc stron listingu na jeden dzień raczej zostanie tyle samo ile wcześniej. Zmieni się na bank pewnie szata graficzna i sam układ w obydwóch pismach.

 

Tak jakby co wygląda okładka Tele Maxa: http://static.wirtualnemedia_pl/media/i ... 3_2014.jpg

Jak widać logo nie uległo zmianom a stacji (według tego artykułu Wirtualnychmediów: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/te ... kompaktowe ) ma być w Tele Maxie tylko 50 a w Super TV tylko 51 czyli o jeden więcej. Dla porówania obecnie obydwie gazety publikują jeden listing z ilością 53 stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Poland: No i Tele 14 plus zyskuje miejsca w osobnym rankingu dt. ilości stacji TV - dotychczas ta gazeta zajmowała 10 miejsce (przedostatnie z dorobkiem 52 stacji), a teraz awansuje na 8 miejsce.

Co ciekawe, do Super Expressu TV dołączył kanał Stopklatka TV. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Poland: Hmm, ciekawe, czy jakąkolwiek stację dodadzą do Tele Max-a i Super TV. Na pewno coś zniknie, ale czy coś dojdzie? Tutaj ja nie mam pojęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Poland: Ja uważam, że wyrzucą z Tele Maxa ID, Universal Channel i Discovery Science, bo te stacje obecnie mnie najbardziej wkurzają w Tele Maxie. Do Super TV doszedłby także kanał CBS Europa. No ale o tym wszystkim przekonamy się już jutro! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku Super TV za jakiś tydzień.

Ja chciałbym zwrócić uwagę na jedną sprawę a mianowicie Wydawnictwo Bauer decyzje o wprowadzeniu nowego, kompaktowego formatu pism Super TV i Tele Max podjęło po analizie rynku w Czechach i Niemczech - dlatego zatem nie może podjąć decyzje o wprowadzeniu na rynek dwóch miesięczników z programem na 27 dni ? Według mnie można by wprowadzić 3 nowe tytuły które byłyby kolejno tygodnikiem (Imperium TV), dwutygodnikiem (TV Movie) i miesięcznikiem. Pierwszy zastępowałby jako najtańszy Kurier TV, Super TV i Tele Max. Drugi zastąpiłby Tele Świat który wróciłby się do bycia tygodnikiem premium. Trzeci wraz z Kurierem TV tworzyłby segment miesięczników o kompaktowym lub tradycyjnym formacie. Tym samym mielibyśmy od Bauera równe 10 pism telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjąć decyzje o wprowadzeniu na rynek dwóch miesięczników z programem na 27 dni ?

dlaczego nie 28 dni? :wink:

 

pewnie kiedyś powstanie miesięcznik, spada sprzedaż programów tv, ludzie chcą mniej pieniędzy przeznaczać na taką prasę (jest internet, epg), lepiej opłaca się kupić dwutygodnik, bo wychodzi taniej, na miesięczniku można by jeszcze więcej zaoszczędzić,

ciekawa jestem jak u naszych sąsiadów jest z aktualnością takich miesieczników, u nas dwutygodniki w drugim tygodniu programu są czasem nieaktualne, stacje zmieniają program, albo opisy pozycji są zbyt ogólne np. "film dokumentalny", "film fabularny" itp. - ani tytułu ani nic ;P (pomijam już, że tygodniki też bywają nieaktualne :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie przed sobą nowy Tele Max. Niby całkiem przyjemny format, ale chyba jednak za mały.

Dodali Planete+, a usunęli Universal,Id,Eurosport 2,Canal+ sport.

I co pewnie wszystkich ucieszy na drugą stronę programową powróciły Polsat 2 i Tvp hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomyliłem się - program rzecz jasna byłby na 28 dni.

Też jestem ciekaw jak jest z aktualnością takich miesięczników - na pewno stacji tam jest nieco mniej ale za to jest więcej miejsca na ramówki.

Ja także mam sobą nowy numer "Tele Max'a" i rzeczywiście jest tam 50 stacji tyle że liczba ta jest zrobiona tak jakby na siłę bo pościskali ze sobą TVP Info i TVP Regionalną na i tak już małej kolumnie. Poza tym dali o jedną stację filmową (Ale Kino+) za dużo w wyniku czego bonusowe miejsce zajął Polsat Film. Moim zdaniem śmiało mogliby w jego miejsce dać TVP Info. Polsat Film z kolei mógłby trafić za Ale Kino+. Z racji nowego formatu zmniejszono podstawową liczbę stacji na jednej stronie z sześciu do pięciu stacji - tylko na pierwszej stronie są cztery kanały. Sam listing wygląda następująco:

Str. 1: TVP1, TVP2, Polsat, TVN

Str. 2:

rząd 1: TVN7, TV4, TV Puls, Puls 2, Polsat 2

rząd 2: TTV, ATM Rozrywka, TVP Polonia, TVP HD, Tele 5

rząd 3: TV6, TVP Rozrywka, TVP Kultura, TV Trwam, TVP Info/TVP Regionalna (te dwie ostatnie stacje mają po 10 linijek)

Str. 3:

rząd 1: TVP Seriale, AXN, Kino Polska, Polsat Film, TVN Style

rząd 2: Stopklatka TV (podpisana tylko jako Stopklatka), Comedy Central, 13 Ulica, Polo TV, TLC

rząd 3: Ale Kino+, HBO, Canal+, Eska TV, Polsat Cafe

Str. 4:

Rząd 1: TVP ABC, Discovery Channel, National Geographic, Polsat Sport. Eurosport

Rząd 2: Mini Mini+, Discovery Science, TVP Historia, Polsat Sport News, TVP Sport

Rząd 3: Disney Channel, Animal Planet, Planete+, TVN Turbo, Polsat Play

Podsumowując jest dobrze ale dzięki wyrzuceniu Ale Kino+ (i daniu w jego miejsce Polsatu Film) oraz oddzieleniu TVP Info od TVP Regionalnej jak również wyrównaniu stron do równych stu mogło by być jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Ja... nie wiem, co myśleć o tym nowym Tele Max-ie. Na pewno dzięki zmianie formatu (z 6 kolumn w 1 rzędzie na 5) listing jest dużo bardziej czytelniejszy, ale za to jest mniej stacji. Szkoda stacji sportowych, bo za ID i Universalem tęsknić nie będę :)

Zawsze jest uniwersalny sposób na rozluźnienie TVP Info i Regionalnej. Otóż wystarczy tylko, że troszeczkę ściśniemy 1 stronę programu, i damy tylko kanał TVN 7. Dzięki temu na 2 stronie, w 1 rzędzie kanały zostają przesunięte o jedną kolumnę w lewo, i w starym miejscu Polsat 2 pojawia się kanał TVP Regionalna. TVP Info dzięki temu zostaje zdecydowanie bardziej rozluźniony.

Kolejną sprawą, którą chciałem poruszyć, są stacje life-stylowe, i filmowe - czyli ogólnie trzecia strona.

Otóż znowu widzę (jak tradycyjnie zresztą) wywyższenie pod niebiosa kanałów Polsat Film czy TVP Seriale, a pościskanie kanałów premium. Trochę dziwne ułożenie :) Dodatkowo przy takim ułożeniu wskazane jest danie z kanałów life-stylowych tylko kanałów TVN Style i TVN Turbo. Dzięki temu zyskamy kanał Canal+ Sport, który wylądował by w starym miejscu TVN Turbo. Doszedłby także kanał CBS Europa.

Dalej rozpisywać się nie będę, bo dostanę bana :lol2:

Krótko mówiąc, oceniam tą gazetę pozytywnie, na ocenę -bardzo dobry. Mnie też irytuje ściśnięcie kanałów TVP Info i Regionalna. Uważam, że jakby się Bauer trochę bardziej przyłożył, to by stworzył listing w tej gazecie na celujący.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucono Canal+ Sport i AleKino+? To przecież same najlepsze kanały! Już sam ten fakt, skreśla w moich oczach ten magazyn. :P

 

@Warblade3:

Nie rozumiem, po co ci obszerniejszy listing TVP Info? To kanał informacyjny, który często zmienia ramówkę w ciągu dnia z powodu różnych ważnych wydarzeń. Ja jestem całkowitym zwolennikiem wyrzucenia kanałów informacyjnych (jak i muzycznych) z listingu takich pism. Tylko marnuje się cenne miejsce, w przypadku Tele Max'a na kanały dziecięce (które są słabo reprezentowane).

 

Ciekawe kiedy i czy wogóle doczekamy w TO&OWO by wszystkie DVB-T były razem ;-)
Nigdy. Powtarzam po raz kolejny, że to magazyn głównie dla użytkowników płatnej TV, a nie DVB-T. W moim odczuciu, kanały w DVB-T w TO&OWO TV (poza tymi ogólnymi z wielkiej czwórki), są na właściwym miejscu - czyli nieuprzywilejowane w żaden sposób. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ draco_san: Ja też jestem zwolennikiem takich zagrań :) Teraz już wszystko ma TYLKO Eskę TV i Polo TV, To i Owo jeszcze dodatkowo Viva Polska i ITV. To wszystko! Co do informacyjnych, to najgorzej wygląda sytuacja w Kropce TV. Oraz w To i Owo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...