Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby co tak wyglądał układ stacji dwóch dodatkach telewizyjnych (Tele Magazynie i Tele Programie) jeszcze przed dodaniem kanału Fokus TV:

Tele Magazyn

Str. 1: Rząd 1 TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN7/TTV (w przypadku dwóch ostatnich jest dzielenie kolumny mniej więcej podobne do tego w pismach Press Medii w przypadku TVP Info i TVP Regionalnej)

Rząd 2: TVP Kultura, TV Puls, Puls 2, TV4, TVP Polonia

Na tej stronie programy TVP1, TVP2, Polsat i TVN mają programy pisane z początku w linii (6 linijek) a potem w słupku zaś pozostałe są pisane tylko w linii. TVP1, TVP2, Polsat, TVN i TVN7 mają zdjęcie.

Str. 2: Omówienia i reklamy (pół na pół)

Str. 3 (od tej strony wszystkie programy są w linii) Rząd 1: Ale Kino+, Kino Polska, Polsat Film, CBS Europa, TCM

Rząd 2: Polsat 2, TVP Seriale, AXN, 13 Ulica, Fox Life

Rząd 3: Eurosport, Eurosport 2, Polsat Sport, Cartoon Network, Disney Channel

Rząd 4: TVP Sport, Canal+ Sport, nSport, MiniMini+, TVP ABC

Str. 4: Rząd 1: Canal+, Canal+ Family, HBO, Mezzo

Rząd 2: ID, Discovey Channel, Kuchnia+, TVP Rozrywka

Rząd 3: Animal Planet/National Geographic, Planete+, TVP Historia, ATM Rozrywka

Rząd 4: TVP Info/TVN 24, TVN Turbo/TVN Style, TVP Regionalna, TV Trwam

Poza tym na samym końcu strony jest cała kolumna dla omówień filmowych.

W sumie 50 stacji na 40 stronach z czego na jeden dzień przypadają 4 strony.

Ze stacji dostępnych w DVB-T brakuje: Stopklatki TV, Fokus TV (nie wiem jak jest z tym teraz), Eski TV i Polo TV

Tele Program

Ta gazeta znacząco się różni od swojej płatnej wersji m.in grafiką, logiem i większą ilością stacji. Listing tutaj jest następujący:

Str. 1: Omówienia

Str. 2: Rząd 1: TVP1, TVP2, Polsat, TVN (program tych stacji jest na większości (3/4 strony a przez 7 pierwsztch linijek jest pisany w linii.

Rząd 2 (1/4 strony) : TVP Regionalna, TV Puls, TV4, TVN Siedem

Str. 3: Rząd 1 (2/4 strony): TVP Polonia, TVP Kultura, TV6, Kino Polska, Ale Kino+

Rząd 2 (1/4 strony): TVP Historia, TVP Rozrywka, Puls 2, Eurosport, Eurosport 2

Rząd 3 (1/4 strony) : ATM Rozrywka, TTV, Stopklatka TV, Polsat Sport News, Polsat Sport

Str. 4 - tutaj są 2 rzędy o wielkości 1/4 strony i szerokości pierwszej "dużej kolumny" z poprzedniej strony gdzie program pisany jest w słupku a na jego środku jest zdjęcie.

Rząd 1: Canal+, HBO, Discovery Channel, Animal Planet (teraz tu pewnie jest Fokus TV), MiniMini+

Rząd 2: FOX, FOX Life, National Geographic, Planete+ (teraz tu pewnie jest TV Trwam), Disney Channel

Dolną połówkę (2/4 strony) zajmują omówienia i reklamy.

Pismo zawiera program 33 stacji na 32 stronach a w egzemplarzu z początku kwietnia z DVB-T nie ma Eski TV, Polo TV, TV Trwam oraz Fokus TV które jeszcze wtedy nie działało.

Ogólnie mówiąc jest średnio - mam nadzieje że teraz coś się tam poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Poland: Wielkie dzięki za listingi tych dwóch gazet :) No to teraz mogę wyrazić opinię na ten temat :) Tele Magazyn jest skandaliczny wg. mnie, a Tele Programy (ten dodatek) mi się spodobał, jeżeli chodzi o listing :) Tele Magazyn ma wg. mnie mocno okrojony listing, jeżeli chodzi o stacje DVB-T - oprócz wymienionych przez ciebie braków brakuje także TV 6 i Polsat Sport News :D Poza tym jest straszny ścisk, i listing zawiera kilka niepotrzebnych stacji. Tele Magazyn jest gazetą, którą trzeba, jeżeli chodzi o listing, mocno przebudować :)

A Tele Programy? W wersji dodatku bardzo mi się spodobał listing w tej gazecie. Jest taki uporządkowany, tylko dziwacznie wygląda 4 strona :lol2: Ale tyle to się przeżyje :)

Myślę, że tyle wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Poland: No właśnie - jak już zdążyła większość zauważyć, w Tele Tygodniu nie było żadnych zmian. Nadal wszystkie stacje są na miejscach, które zajmowały (i zajmują), jest nadal 85 stacji, etc. A szkoda, że nie ma żadnych zmian - przydały by się one w Tele Tygodniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Solderowy123: No to przyzwoity dodatek macie :) u mnie, w okolicy nie ma dobrego dodatku do tego, co oferują platformy - jest tylko Tygodnik Podhalański zawierający program dla 14 stacji - Religii. tv i 13 stacji z DVB-T. Czyli jeszcze gorzej :lol2: Oraz Kronika Beskidzka z 6 stacjami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Warblade3

@fan tv: No wiesz - Tele Tydzień to "ogólna" gazeta, która postawia na czytelną ilość opisów, zdrowie, uroda etc. Niestety na listing TV przeznacza trochę mniej czasu, czego skutki widać w listingu tej gazety. Moim zdaniem TT jest dobrą gazetą dla osób, które interesują różne rzeczy, a dla osoby, na której zależy na dobrym, czytelnym listingu, Tele Tydzień nie będzie dobrą gazetą. Moim zdaniem w Tele Tygodniu powinni trochę popracować (np. zmienić grafikę, dodać nowe stacje), jestem też zwolennikiem tego, żeby zmiany w listingu kosztowały zmiany w ułożeniu działów zdrowie, uroda :) .

Tak poza tematem to ile kosztuje Przegląd Sportowy - jeden numer? I czy w każdy piątek jest tam jakakolwiek mowa o programie TV? Pytam się, bo chciałem sobie kupić tą gazetę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem to ile kosztuje Przegląd Sportowy - jeden numer? I czy w każdy piątek jest tam jakakolwiek mowa o programie TV? Pytam się, bo chciałem sobie kupić tą gazetę :)

 

Przegląd Sportowy kosztuje 2,60 zł (chyba że dodają skarby kibica, to wtedy nawet 5,50 może być, ale to rzadko). Programu takiego jak się daje do dzienników w piątki to nie ma, jest tylko na przedostatniej stronie rubryka, gdzie zamieszczany jest listing kanałów sportowych oraz audycje sportowe na kanałach ogólnodostępnych (zarówno te na żywo jak i programy informacyjne). Pamiętam że w 2008 eksperymentowali z dodatkiem TV, nawet mam gdzieś jeden numer takiego dodatku, i tam były różne kanały. Oczywiście na początku były 2 strony dla stacji sportowych, potem następne poświęcano dla innych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd Sportowy kosztuje 2,60 zł (chyba że dodają skarby kibica, to wtedy nawet 5,50 może być, ale to rzadko).

Niedawno też był po 6,50 zł ze skarbem kibica Mundialu.

 

@fan tv: No wiesz - Tele Tydzień to "ogólna" gazeta, która postawia na czytelną ilość opisów, zdrowie, uroda etc. Niestety na listing TV przeznacza trochę mniej czasu, czego skutki widać w listingu tej gazety. Moim zdaniem TT jest dobrą gazetą dla osób, które interesują różne rzeczy.

 

Ale ten dodatek to nie jest noramlana część gazety, tylko specjalny 16 stronnicowy dodatek do wyrwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zaniedbania grafiki i listingu przez redakcje Tele Tygodnia to tu chyba są dwa powody braku jakichkolwiek zmian w tym zakresie: lenistwo redakcji i obawa przed utratą pierwszego miejsca w rankingu czytelnictwa po zmianach.

Może do zmian tam dojdzie ale tylko wtedy gdy odejdą z pracy obecne osoby odpowiedzialne za listing - dopiero wtedy pojawi się szansa na całkiem odmieniony "Tele Tydzień" przede wszystkim z większą ilością stacji na pierwszych dwóch stronach gdzie też byłaby przeniesiona TVP Regionalna wraz z jej ośrodkami. Teraz natomiast na zmiany raczej nie liczmy - to samo zresztą dotyczy To i Owo TV który to ze względu na swoje ćwierćwiecze istnienia mógłby zmienić układ stacji (m.in wyrównać ze sobą rzędy, zwiększyć liczbę kanałów na pierwszej (5-6 stacji + niżej miejsce na ośrodki regionalne) i drugiej (2x6 lub 3x6 stacji telewizyjnych) stronie, usunąć stacje zagraniczne) a co za tym idzie także zmienić grafikę i zwiększyć liczbę stron na tematy medialne kosztem gwiazdorskich których to kontent mógłby wzmocnić Tele Świat. Podsumowując chyba prędko kolejnych zmian w gazetach Bauera się nie doczekamy - pozostaje tylko czekać na ruch ze strony Programu TV i Tele 14 plus czyli w skrócie mówiąc wydawnictwa Press Media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Tak poza tematem to ile kosztuje Przegląd Sportowy - jeden numer? I czy w każdy piątek jest tam jakakolwiek mowa o programie TV? Pytam się, bo chciałem sobie kupić tą gazetę :)

 

Przegląd Sportowy kosztuje 2,60 zł (chyba że dodają skarby kibica, to wtedy nawet 5,50 może być, ale to rzadko). Programu takiego jak się daje do dzienników w piątki to nie ma, jest tylko na przedostatniej stronie rubryka, gdzie zamieszczany jest listing kanałów sportowych oraz audycje sportowe na kanałach ogólnodostępnych (zarówno te na żywo jak i programy informacyjne). Pamiętam że w 2008 eksperymentowali z dodatkiem TV, nawet mam gdzieś jeden numer takiego dodatku, i tam były różne kanały. Oczywiście na początku były 2 strony dla stacji sportowych, potem następne poświęcano dla innych stacji.

 

@ Kirk: Wielkie dzięki za informacje o Przeglądzie Sportowym! Możesz zrobić skany listingu z dodatku TV dodawanego do Przeglądu Sportowego z 2008 roku, jeśli masz jeszcze numer tego dodatku? Pytam się, bo chciałbym sobie przypomnieć, jaka była tam grafika, jaki był tam listing itd. :)

@ Poland: Bardzo dobre słowa! Ciekawe tylko, kiedy nastąpi wspomniana przez Ciebie (i przeze mnie na FB) zmiana osób w redakcji, które odpowiadają za listing w Tele Tygodniu. Uważam, że na obecną chwilę w Tele Tygodniu za listing odpowiadają osoby, które już chyba dawno minęły się z celem. :) Natomiast co do To i Owo, to nie wiem, czemu nie wprowadzą tam zmian. W To i Owo moim zdaniem bardzo potrzebne są zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Warblade3: Jak tylko znajdę ten dodatek w moich zbiorach, to zrobię skany. Prawdopodobnie jest to gdzieś ukryte, bo zabroniłem wyrzucać, żeby była pamiątka :) (tylko nie wiem czy te skany wstawić w tym temacie, czy one czasem nie nadają się bardziej do tematu o archiwalnych ramówkach...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli żegnam się z guide'ami drukowanymi. Prawdopodobnie, jeszcze maksymalnie do września będę nabywał 'To&Owo TV'. Później mówię "pass". Prasa drukowana staje się dla mnie zbyt archaiczna i niezbyt skora do zmian. Wolę aktualny i pełny program w tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli żegnam się z guide'ami drukowanymi. Prawdopodobnie, jeszcze maksymalnie do września będę nabywał 'To&Owo TV'. Później mówię "pass". Prasa drukowana staje się dla mnie zbyt archaiczna i niezbyt skora do zmian. Wolę aktualny i pełny program w tablecie.

 

A ja wciąż jednak wolę program na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ fan tv: Ja też bardziej lubię normalny, wydrukowany program na papierze. Chociaż... przez miesiąc (albo dwa) w ogóle nie oglądałem telewizji, co wiązało się z brakiem sensu kupowania gazety z programem. Dwa tygodnie temu znowu powróciłem do kupna prasy z programem, i fajnie się czuję :) Ach, gdyby tylko listing był DUŻO lepszy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie sobie bilans guide drukowanego.

 

plusy:

- fizyczny nośnik, którego można dotknąć (na tablecie masz tylko wyświetlony obraz)

- nie potrzeba prądu (niestety tablet potrzebuje)

- nie potrzeba internetu (guide na tablet potrzebuje; ale powiedzmy szczerze, internet jest dzisiaj rzeczą niezbędną, szczególnie gdy ktoś pracuje i prowadzi firmę, jak ja)

 

minusy:

- koszt, w moim przypadku 1.99zł na To&Owo TV (guide na tablet jest za darmo, nie licząc prądu - ale ja mam panele, więc za energię płacę grosze)

- trzeba pamiętać o wcześniejszym zakupie (w przypadku guide'a elektronicznego, nie musimy się o to martwić, gdyż dostęp mamy w każdej chwili)

- kupno, oznacza konieczną podróż do salonu bądź marketu - a moja partnerka i ja wypady na zakupy robimy przeważnie w weekendy; To&Owo TV wychodzi we wtorki, a w soboty rano już trochę się dezaktualizuje - dlatego muszę robić specjalne wypady po gazetę, co jest dla mnie stratą czasu (tablet nie ma tego problemu)

- gazetę można zgubić - tak parę razy u mnie się to zdarzyło; szczególnie nasze matki ochoczo wyrzucają gazetę na śmietnik, gdy prosimy aby któraś do nas zajrzała podczas dłuższych wypadów ;) (guide'a na tablecie ten problem nie dotyczy)

- listing; jak wiadomo, guide drukowany ma z tym ogromny problem - nie wszystkie programy są (w przypadku tabletu, zawsze można zobaczyć aktualny program na stronie www kanału)

- aktualność; w druku, z oczywistych względów nie można wprowadzić zmian (w przypadku wersji elektronicznej, wszelkie zmiany w ramówkach są wprowadzane na bieżąco)

- ekologia; dla gazety trzeba ścinać drzewa (dla guide'a tabletowego, nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG służy głównie do aktualnie oglądalnego programu i ustawień nagrywania. O telegazecie nawet nie wspominaj, to przeżytek z którego korzystają nieliczni. Większość kanałów nie ma telegazety, szczególnie filmowe i sportowe. Część z nich może wkrótce z telegazety zrezygnować.

 

Ale rozumiem przyzwyczajenie do papieru i fizycznego nośnika - też długo nie mogłem się przestawić. Ale w tym pomogły mi e-booki i Kindle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...