Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem o tym, mam na myśli podzielenie tego dużego pierwszego rzędu na dwa mniejsze, i zmniejszenie czcionki - wtedy może być czytelniej. Można też zmniejszyć opisy do jednej strony na dzień, i wtedy listing na stronach 2 - 10 - tak, jak w 2004 roku. Powinny być zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korekty jest może druga strona listingu i w sumie pierwsza przy zmniejszeniu też czcionki. Ale nie to o czym piszesz. Teraz w pierwszym rzędzie tamtych stron program raczej wygląda OK, oprócz TVP Polonia bo tam programy są krótsze i też lista jest czasem od 12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was ciekawostkę - program TV z dodatku do "Super Nowości". Cały dodatek ma 24 strony, i 2 strony na dzień na listing. 

Oto listing:

1 strona 1 rząd: TVP 1 (na dwie kolumny), TVP 2 (na dwie kolumny), Polsat (na dwie kolumny)

2 rząd: Eurosport 1, Polsat Sport, Canal + Sport, TVP Sport, Super Polsat, TV Trwam

2 strona 1 rząd: TVN (na dwie kolumny), Czwórka, TVN 7, Polonia, TV Puls

2 rząd: TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, Kino Polska, TVP Seriale, Puls 2

 

Jak dla mnie - trochę dziwny dobór stacji, i listing ma wady z Programu TV :( . Doczepiłbym się też do kolejności sekcji, i ich doboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy pod koniec roku, będzie można się spodziewać jakiś znaczących zmian w tygodnikach telewizyjnych i dodatkach tv, oczekuje zmian jeśli chodzi o dodatki tv do Gazety Wyborczej i w Tele magazynie, że np w dodatku do Głosu Wielkopolskiego pojawi się kanał Tvp Nauka, Antena HD i Red Carpet Tv oraz te kanały które wygrają w konkursie na nadawanie naziemne na Mux1 i Mux 8.? W TeleŚwiecie też oczekuje że pod koniec roku dodadzą Red Carpet Tv, Antena HD, Tvp Kobieta, Tvp Nauka, Novela Tv, Novelas+ i te nowe kanały które będa pod koniec roku na naziemnej tv bądż narazie ten który wygra konkurs na nadawanie na Mux1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię skoro pisma telewizyjne jak ognia unikają dodania do swojej oferty Anteny HD choć w przypadku "Tele Tygodnia" ten zabieg powinien zostać zrobiony już dawno. Mam tu na myśli oczywiście niewłaściwe miejsce kanału TVP Dokument w listingu wspomnianej gazety. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak myślicie - czy Waszym zdaniem do prasy dojdzie W24, i w jakie miejsce - jakie kanały zastąpi? Wygrali konkurs na miejsce na MUX 1, i w prasie ciekawie wygląda sytuacja, bo w większości gazet trzeba się mocno nakombinować, żeby znaleźć miejsce dla tego kanału. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gierek napisał(a):

Jak myślicie - czy Waszym zdaniem do prasy dojdzie W24, i w jakie miejsce - jakie kanały zastąpi? Wygrali konkurs na miejsce na MUX 1, i w prasie ciekawie wygląda sytuacja, bo w większości gazet trzeba się mocno nakombinować, żeby znaleźć miejsce dla tego kanału. 

Raczej wątpię. Antenia HD też np nie ma, a na W24 są tylko serwisy informacyjne więc nie wiem czy jest sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co odbieram jako cios w moją twarz - dalej szukam odpowiedniego tygodnika telewizyjnego dla mnie, i dalej nie znalazłem, w czym Kropka mi nie pomaga... Niby dopóki nie zobaczę okładki, to nie uwierzę, ale wyszło zamieszanie ze strony Kropki - w mojej opinii. 

Z tymi 123 stacjami w jednym z komentarzy to dalej nic nie wiadomo, czy to wizja jednego z użytkowników Facebooka, czy tak ma być? Konkrety listingowe, Kropko, poproszę. Gazeta pod względem grafiki w listingu strasznie odstaje od konkurencji moim zdaniem, absurdem są logotypy tylko dla TVS i ośrodków regionalnych TVP, przy programach w linii brakuje informacji o transmisjach na żywo, w listingu jest nieporządek, listing jest dodatkowo nieczytelny, i niekompletny, są też dziury w DVB-T. Dla mnie słabo. 

 

20 godzin temu, Kirk napisał(a):

Wydaje mi się, że przy kanałach informacyjnych generalnie wystarczyłoby, aby zajmowano jedną stronę i pisano zbiorcze ramówki z wyszczególnieniem programów nadawanych w dane dni. Tak swego czasu robiło To i Owo TV, chyba obecna Wyborcza TV też tak praktykuje.

Akurat sekcja informacyjna w Wyborczej TV poleciała po ostatnich zmianach służących zmniejszeniu liczby stron, i stacji - obecnie dodatek posiada 45 stacji, i 40 stron. Z plusów tej zmiany mogę wymienić porządek z opisami filmów na każdy dzień tygodnia - z minusów straszne dziury w DVB-T, i czytelność - dla mnie. 

 

Oj, przydałyby się zmiany... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... 

 

Kupiłem sobie Dziennik Polski z dodatkiem telewizyjnym Tele Magazyn. I mam takie przemyślenia: 

Mam propozycję dla wydawcy - może niech zmieni tytuł tego dodatku na Tele Reklama, bo takiej ilości reklam już długo nie widziałem... to jest Tele Magazyn, czy za przeproszeniem jakaś gazetka reklamowa w marketach? Specjalnie policzyłem ilość reklam w tym dodatku - a dodatek ma 40 stron - i wyszły mi takie wartości:

a) 15 reklam (!)

b) w tym 7 stron na reklamę referendum 

c) łącznie wyszło aż 14 stron zajętych przez reklamy... (część reklam zajmuje połówki strony)

 

40 - 14 = 26 stron i 14 stron tak naprawdę dostępnych do wykorzystania w gazecie. Czy jest miejsce na pełne 4 strony listingu na dzień? Jest. Czy jest miejsce na więcej opisów? Jest. To po co wpychają reklamy? 

 

Czy to są jakieś żarty? Rozumiem, że trzeba wydrukować jakąś reklamę, aby zawsze jakiś grosz wpadł, aby się udało utrzymać dodatek na rynku, ale... co za dużo to nie zdrowo - rozumiem jedną, dwie reklamy, ale... 15? Toż to skandal. 

 

 

W TM zmienili też papier na śliski. Szukałem jakieś alternatywy, jakiegoś dobrego przewodnika telewizyjnego, to testowo kupiłem Dziennik Polski - jeżeli dalej będą dawać reklamy, jak królik z kapelusza, to nie będę kupować więcej tej wersji piątkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gierek Mogę polecić Ci programy na 2 tygodnie typu 14 Teledni czy Tele Max. Moja mama też podobnie miała z gazetami kulinarnymi, że co chwila powtarzali te same przepisy i też moja mama po 3 latach zrezygnowała z kupowania tych gazet i już nigdy więcej tego nie kupiła. Żałuję, że wrzucałem do koszyka Przyślij Przepis czy inne gazety z przepisami tak jak ty żałujesz wydawania kasy na programy telewizyjne, bo są reklamy. Kto wie, czy ten sam los co gazety typu ,,Przyślij przepis" czeka takie gazety jak "To i Owo TV"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...