Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównaj ilość bramek w fazie pucharowej CR7 i Messiego i zobaczysz kto jest królem.

Jak się ma  drużyne  i się ma z kim grać  i takiemu Cr7  wystawiają patelnie na strzał na pustaka to masz.  Pomijam gole ze spalonego  + 12 karnych on już jest królem karnych w historii  LM.

Gdybyśmy Messiego wstawili do reprezentacji   Hiszpanii to ma idealny styl dla siebie.    Przecież nie musiał wybierać  Argentyny .  Thiago Motta wybrał Włochy . Deco i PEPE Portugalie. Są jeszcze piłkarzy którzy mają 4 paszporty.

Ibra jest z Bałkanów ale jego rodzina wyemigrowała do Szweji  czemu więc wybrał Szedów.

 

Leo nadal ma większy stosunek goli do meczy od Cra.   Barca od dobrych 5 lat notuje kluby z czołówki w fazie grupowej.  Atletico także . W Madrycie losują  jakieś Malme Shaktary  Apoele i różnego typu ręczniki.Pozostałe to BVB i Galatasaraye

 

Lewy i Benzema też mają dobry dorobek o tym ktoś mówi w ogóle?

15 minuta , a Tottenham -BVB 2:1-'jestem pełen podziwu dla "snafcóf" którzy głosowali na tzw. mecz który leci na TVP 1 a i jeszcze szpak..... totalne DNO!!!

Na TVP   nie tyle co SzpaQ ale  Żewłakow to jest tragedia.

You made my day. :)

@Globus

CR7 to świetny strzelec, a Leo to oprócz tego genialny piłkarz, dla mnie najlepszy w historii futbolu, bo łączy strzelanie goli, kreację i po prostu piękno gry. Dla mnie można go porównać do Maradony, ale na pewno nie do Cristiano. Ronaldo to taki współczesny Gerd Muller z niesamowitym instynktem strzeleckim, oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie różnice, ale na pewno nie najlepszy gracz w historii.

Musi być kreatorem   dryblerem  asystentem bo do tego doprowadziła  polityka klubu że nie mają pomocników.  Wstaw CR7  do takiej drużyny to by tylko stał.Bo by piłek nie dostawał bo nie ma nikogo w ich składzie poza Iniesta kto cokolwiek wykreuje.

 

Gerd Muller to typowa 9. Taki Suarez/Kane/Cavani  itd  Chociaż jeśli widziałeś  Batistute to chyba więcej nie musze mówić.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni wykopać Real Madryt z LM na 2-3 lata.

Za dużo tytułów zdobyli i juz jest tego przesyt.

Oni są zbyt marketingowi.

Zmień może dostawce dopalaczy, na zdrowie Ci wyjdzie... Jakieś słabsze, czy coś w tym stylu, albo jakieś naturalne używki skosztuj. Po takich wpisach całe forum ma niezłą beke. Pisze to jako kibic FCB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atalanta wygrywa z Evertonem, 3-0. Nie jest to dla mnie żadna niespodzianka pomimo tego, że Bogowie bukmacherki sądzili inaczej. 

 

Niespodzianką dla mnie jest to, że Atalanta ogrywa Everton grając na stadionie... Sassuolo  yikes.gif Jak to jest, że stadion Atalanty spełnia standardy w rozgrywkach Serie A, a nie spełnia ich w europejskich pucharach? Tak samo jak nie rozumiem dlaczego jeden z najładniejszych stadionów we Włoszech jakim jest jest Stadio Luigi Ferraris nie spełniał kryteriów UEFA gdy kilka lat temu w eliminacjach do fazy grupowej LE mieliśmy Sampdorię, która swoje mecze musiała rozgrywać na stadionie Torino.  
 
1200px-Stadio_Luigi_Ferraris_di_Genova.j
 
Co temu stadionowi brakuje do norm europejskich? Jeden z najbardziej urokliwych obiektów w Europie^ 

Ranga UEFA Europa League pikuje w dół także przez takie decyzje. Nie rozumiem tej idei, nie rozumiem dlaczego UEFA nie pozwala fanom oglądać meczów na tego typu obiektach. 

Zresztą widzę tu pewien paradoks. Serie A to rozgrywki, które jak rozumiem stoją wyżej w hierarchii praw TV od UEFA Europa League? Ale jak widać władzom Serie A nie przeszkadzają stadiony Atalanty i Sampdorii. Jak to jest, że we Włoszech spełniają one wszystkie normy, a nie spełniają w rozgrywkach europejskich. Przeszkadzają tylko UEFIE, no ale UEFIE to wszystko przeszkadza. Nawet prawda... 

1add98a60c13a5d7c23b8bb754d14fcd.jpeg

Przecież zarówno dla Atalanty jak i dla Sampdorii gra na swoim stadionie to główny atut. Tymczasem UEFA zabiera im ten atut, zabiera kibicom ich święto, zabija też klimat meczu piłkarskiego, bo to co to za mecz fazy grupowej na neutralnym stadionie? Tak jakby we Włoszech były jakieś wojenki jak na Ukrainie i w Syrii...
 
Skoro na co dzień, na stadion Atalanty przyjeżdżają takie marki jak Juventus to tym bardziej mogą takie kluby jak Everton.
 
Piłka nożna to sport tak globalny i powszechny jak żaden inny. Świat jak wiemy jest różny. Dzieli się na biednych i bogatych, na młodych i starych, różni się klimatem, pogodą i różnymi innymi uwarunkowaniami jak chłód na Syberii i granie na wysokościach w Ekwadorze czy Boliwii. Obowiązkiem UEFA i FIFA jest to żeby tą różnorodność w futbolu podtrzymywać. Różnego rodzaju zakazy, ograniczenia czy narzucanie swojej woli, idei zwłaszcza w kwestii stadionów to najgorsze co może tę dyscyplinę spotkać. Jak oglądam Puchar Narodów Afryki to wiem, że w tle będzie słychać wuwuzele. Jak oglądam kluby z małych państewek to spodziewam się malusieńkich stadioników (bo po co im większe?), jak oglądam mecz w krajach Bliskiego Wschodu to spodziewam się upałów, jak oglądam mecz na Islandii to nie dziwię się, że wiatr tam [beep]zi jak w Kieleckim, jak oglądam futbol w wydaniu bałkańskim to z tyłu głowy wiem, że mecz za chwilę może zostać przerwany przez kibiców, jak oglądam mecz w Iranie to zgaduję, że mogę nie zobaczyć na trybunie żadnej kobiety... ot, co kraj to obyczaj. Różnorodność! i to w futbolu jest najpiękniejsze. Zmienianie świata na siłę przez wyszukiwanie głupawych wymówek nigdy nie przynosi niczego dobrego. Nie wszystkie stadiony muszą wyglądać jak nowoczesne pudełka. 

Człowiek ogląda cały sezon Atalantę na jej stadionie. Podziwia sposób w jaki ta urywa punkty czołówce Serie A, jak pnie się w tabeli i wywalcza miejsce dające jej historyczny powrót do europejskich pucharach. Miasto szaleje, kibice są szczęśliwi, a co ich w nagrodę spotyka? Mecz na neutralnym terenie gdzieś w regionie Emilia-Romania. Taki mecz z marszu traci klimat. Zamiast święta na trybunach mamy gospodarzy w roli gości, a jak wiadomo to kibice gospodarzy na ogół tworzą klimat na trybunach, a kibice Atalanty pomimo staroświeckiego stadionu potrafią taki klimat stworzyć. 

Byznesy, korpokluby, petrokluby i ta cała hipokryzja, kult pieniądza, zgnilizna ma swoją Ligę Mistrzów... i ja to szanuję, ale na litość niech UEFA nie zabija ostatnich bastionów romantyczności jakie wciąż (na szczęście) zdarzają się w europejskich pucharach na poziomie Ligi Europy. 
Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Atalanta wygrywa z Evertonem, 3-0. Nie jest to dla mnie żadna niespodzianka pomimo tego, że Bogowie bukmacherki sądzili inaczej. 

 

Niespodzianką dla mnie jest to, że Atalanta ogrywa Everton grając na stadionie... Sassuolo  yikes.gif Jak to jest, że stadion Atalanty spełnia standardy w rozgrywkach Serie A, a nie spełnia ich w europejskich pucharach? Tak samo jak nie rozumiem dlaczego jeden z najładniejszych stadionów we Włoszech jakim jest jest Stadio Luigi Ferraris nie spełniał kryteriów UEFA gdy kilka lat temu w eliminacjach do fazy grupowej LE mieliśmy Sampdorię, która swoje mecze musiała rozgrywać na stadionie Torino.  

 

Po pierwsze prosze sie nie mijac z prawda. Atalanta byla u bukmacherow faworytem meczu z Evertonem i to dosc wyraznym http://www.betexplorer.com/soccer/europe/europa-league/atalanta-everton/CQbBjriH/

 

Po drugie to nie wiem skad to zdziwienie odnosnie stadionow. To normalne ze wymogi stadionowe do gry w europejskich  pucharach sa wyzsze anizeli wymogi do gry w lidze krajowej. Gdybby bylo na odwrot to nie mialoby to zadnego sensu. Stadiony we Wloszech sa zdecydowanie najgorsze, najstarsze i najbrzydsze z czolowych  lig w Europie wiec sie nie ma co dziwic ze nawet te najladniejsze nie spelniaja norm UEFA :mrgreen:

 

Nie zmienia to jednak faktu, ze UEFA czasem przesadza z tymi wymogami i zgadzam sie z Alfem ze szczegolnie w LE mogliby byc bardziej elastyczni odnosnie stadionow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia tego obiektu z wewnątrz bo na parkingu to raczej nie grają :D

Większość obiektów we Włoszech cierpi na starość, np. nie są technicznie wstanie obsłużyć transmisji do tylu krajów, czy też nie spełniają podstawowych wymogów bezpieczeństwa.

Edytowane przez marrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia tego obiektu z wewnątrz bo na parkingu to raczej nie grają :D

luigiferraris2.JPG

 

A teraz zerknijcie na stadion Rijeki, który został dopuszczony do rozgrywek. Zupełnie nie kumam tych wymogów... to już ten stadion Atalanty z 1928 roku wygląda lepiej ---> odsyłam do Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.90minut.pl/news/281/news2811026-UEFA-wybrala-gospodarzy-finalow-pucharow-2018-19.html

Nowy stadion Atletico będzie gościł finał Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. Finał Ligi Europy w Baku, a Superpuchar nie w Gdańsku, a w Stambule. 

Znowu Azerbejdżan dostaje jakieś wydarzenie, nasuwa mi się tylko pytanie, ile zapłacili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ogólna myśl ezequiela93 wykracza ponad wybór gospodarza finałów LM i LE. 

 

Chodzi o to, że doszliśmy do takiego punktu w futbolu, że problemem od bardzo dawna nie są już Abramowicze, prywatni przedsiębiorcy z Azji, krajów Arabskich itd. tylko kraje, państwowe konglomeraty, które mają niemalże nieograniczone zasoby pieniężne. 

 

Dziś w futbolu klubowym palce maczają państwa. Widzimy to w Polsce (KGHM i inne spółki skarbu państwa), widzimy to na całym świecie. Gdy zacząłem interesować się futbolem kluby miały na koszulkach nazwy producentów RTV czy nawet prezerwatyw. Dziś kluby reklamują... państwa. 

 

Nie jest tajemnicą, że obecni właściciele PSG to tak naprawdę przedstawiciele Kataru. Widzimy jak w sport inwestuje Kazachstan czy Azerbejdżan. Właściwie gdziekolwiek dziś nie spojrzymy tam publiczne pieniądze są ładowane w sport zawodowy. Wydaje mi się, że tego typu idee powinny dotyczyć raczej tylko sportu amatorskiego, bo sport zawodowy tak czy inaczej zawsze się obroni. 

 

Ogólno globalne federacje sportowe takie jak FIFA powinny być dofinansowywane tylko z prywatnych pieniędzy. Natomiast przyzwolenie na finansowanie sportu z pieniędzy publicznych powinno dotyczyć tylko sportu amatorskiego, olimpijskiego, uniwersjad itp. 

 

Nie wiem czy się z tym zgodzicie, ale według mnie miałoby to sens i nie wywołałoby tak wielu kontrowersji. Bo czy dla was kontrowersją nie jest podejrzanie wyglądająca nadaktywność Gazpromu w futbolu światowym (to przecież dziś główny sponsor FIFA i jej turniejów jak i Ligi Mistrzów UEFA) w przeddzień wyboru Rosji na gospodarza mundialu? A czym jest Gazprom? Wystarczy włączyć wikipedię i przeczytać pierwsze zdanie: Rosyjski koncern państwowy. Innymi słowy Rosja łoży pieniądze na futbol światowy. Kupuje futbol światowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BESNIK HASI SHOW:

 

2017 | Olympiakos ---> awans do Ligi Mistrzów

2016 | Legia ---> awans do Ligi Mistrzów

2014 | Anderlecht ---> awans do Ligi Mistrzów

 

Albańczyk ośmiesza polską myśl szkoleniową i całe środowisko trenerskie w tym kraju, to samo, które nie raz, nie dwa z niego mocno drwiło, szydziło, szkalowało, hehe, że już o polskiej patologii dziennikarskiej w tym kraju nie wspomnę.

 

No cóż opinia jest jak d.u.p.a. każdy ją ma. Ile ludzi tyle opinii, czyli tak około 40 milionów, a ilu polskich trenerów może poszczycić się trzema awansami do Ligi Mistrzów?  :twisted:

W Olympiakosie tez szybko sie poznali na Hasim :mrgreen:

http://sport.tvp.pl/34125362/media-besnik-hasi-zwolniony-z-olympiakosu

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...