Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe ile drużyn angielskich odpadnie, dwie są dopiero w trzecim koszyku - Liverpool, Tottenham, po pozostałych też nie wiadomo czego się spodziewać. Bije po oczach szczególnie różnica klas w pierwszym koszyku z racji tego, że są tam Szachtar i Spartak. :) W drugim koszyku najsłabsze wydaje być się FC Porto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notowania bumkacherów odnosnie koncowego zwyciezcy LM:

Real 5,0

Barcelona i Bayern po 7,0

PSG 8,0

City, Juve i MU po 13,0

Chelsea i Atletico 17,0

Liverpool 21,0

BVB 26,0

 

Przeszacowane wydaje się przede wszystkim szanse Barcelony i MU a niedoceniona Chelsea. Po losowaniu kursy oczywiscie ulegna modyfikacjom.

Niedoceniona Chelsea? :D Nie żartuj. Żeby wygrać LM będąc reprezentantem PL to trzeba mieć szeroką, równą kadrę której ten klub po prostu nie ma. Manchester im jeszcze pomoc uszczuplił. Barcelona z tymi samymi problemami jak w zeszłym sezonie plus utrata Neymara, a Bayern może się posypać fizycznie (Robben i Ribery) i dalej mają jednego napastnika do gry na najwyższym poziomie. Podobno przygotowania do sezonu słabe bo nawet Lewandowski narzekał, a to nie typ który lubi sobie pogderać dla zasady. W United nie wierzę ani w lidze ani w LM, ale może dlatego też, że po prostu nie znoszę Mourinho. City Guardoli dalej nie jest w stanie pokazać jakiegokolwiek stylu, ale zespół mają w tym sezonie na walkę o trofea. PSG się zbroi tyle, że ze swoim trenerem, który nie był w stanie ustawić skutecznej taktyki i awansować po 4-0 u siebie to ciężko myśleć o końcowym sukcesie.

Jeśli sam miałbym ustalać kolejność to Real Madryt, a potem długo długo nikt. Oczywiście sport jest nieprzewidywalny i może się w trakcie sezonu urodzić jakaś ekipa jak w tamtym roku Monaco. Będzie ciekawie przede wszystkim dlatego, że jest kilka zespołów, które lubią grać odważną, ofensywną piłkę więc widowisk nie powinno zabraknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poukładałem subiektywnie koszyki według siły i atrakcyjności drużyn, wyszło mi coś takiego:
Koszyk pierwszy: 1. Real, 2. Bayern, 3. Juventus, 4. Monaco, 5. Chelsea, 6. Benfica, 7. Szachtar, 8. Spartak;
Koszyk drugi: 1 Barcelona, 2. PSG, 3. Man. United, 4. Man. City, 5. Dortmund, 6. Atletico, 7. Sevilla, 8. Porto;
Koszyk trzeci: 1. Liverpool. 2. Napoli, 3. Tottenham, 4. Roma, 5. Besiktas, 6. Basel, 7. Anderlecht, 8. Olympiakos;
Koszyk czwarty: 1. Lipsk, 2. Sporting, 3. Feyenoord, 4. CSKA, 5. Celtic, 6. Qarabag, 7. Apoel, 8. Maribor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monaco to dużo słabszy zespół niż w zeszłym sezonie, drużyny z Manchesteru wyżej od Atletico!? Liczę na to, że Liverpool i MC namieszają w tej edycji LM. Chelsea ma strasznie wąską kadrę. Barca to jedna, wielka niewiadoma. Brak triumfu Realu Madryt będzie sensacją. :)

Nie zawsze człowiek ma ochotę zerkać na popisy drużyny Simeone, mecze drużyn z Manchesteru pewnie będą atrakcyjniejsze.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchesteru prowadzonego przez Mourinho? Jeśli chodzi o atrakcyjność, a raczej jej brak, to należy unikać meczów z udziałem Atletico, Juve i MU.

 

Prawdę powiedziawszy na ten moment nie za bardzo widzę możliwość, żeby ktoś spoza duetu Bayern & Real wygrał Ligę Mistrzów. 

Real wyprzedził resztę stawki o lata świetlne. Jakoś w Bayern w tym sezonie nie wierzę. Nie ma chemii między zawodnikami, a Ancelottim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wygrania Ligi Mistrzów wystarczy mieć formę w kwietniu i maju, a nie zapominajcie, że mecze Bayern-Real były bardzo wyrównane i różnie mogło się to skończyć, gdyby nie czerwone kartki i gole ze spalonego. Tak więc nic w futbolu nie jest pewne, mamy dopiero sierpień, dużo będzie zależało od tego ile kontuzji będzie w poszczególnych zespołach wiosną, bo Bayern jeśli wszyscy zdrowi ma nadal mega pakę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że Bayern ma wielu świetnych graczy, ale mam coraz większe wątpliwości czy Ancelotti to odpowiedni trener dla Bawarczyków. Mimo, że nie znoszę stylu gry Atletico, to jednak szczerze życzę im triumfu w LM, bo po prostu na to zasłużyli. A Guardiolę i Kloppa uwielbiam i życzę ich zespołom awansu przynajmniej do półfinałów(to bardziej sercem niż rozumem). Podobnie jak zawsze będę trzymał kciuki za Barcę. Czasem zawirowania w klubie mogą zjednoczyć graczy i trenerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa notowania ludzi ktorzy z tego zyja i to calkiem dobrze, w przeciwienstwie do Ciebie :wink:

Ja na swoją egzystencję życiową nie narzekam. Jestem spełniony w wielu dziedzinach i na wielu płaszczyznach życia.

 

Już rok temu te notowania bukmacherów w wielu przypadkach były oderwane od rzeczywistości. Teraz to już w ogóle jazda bez trzymanki, prosto w czarną dziurę zwaną głupotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że Bayern ma wielu świetnych graczy, ale mam coraz większe wątpliwości czy Ancelotti to odpowiedni trener dla Bawarczyków. Mimo, że nie znoszę stylu gry Atletico, to jednak szczerze życzę im triumfu w LM, bo po prostu na to zasłużyli. A Guardiolę i Kloppa uwielbiam i życzę ich zespołom awansu przynajmniej do półfinałów(to bardziej sercem niż rozumem). Podobnie jak zawsze będę trzymał kciuki za Barcę. Czasem zawirowania w klubie mogą zjednoczyć graczy i trenerów.

Klopp do półfinału? Z czym do ludzi nawet jak Coutinho zostanie to takiej paki jak miał w BVB kiedy dochodził do finału to nie ma. City jak najbardziej. Bayern nie skoro nawet sam Lewandowski mówi ze przygotowanie było złe to swoje skutki odczują w kwietniu/Maju. W Realu było to samo Ancelotti w 2 sezonie zajechał wszystkich fizycznie brakiem rotacji i nie wygrał nic. W Bayernie z Riberym i Robben będzie to samo bo nie mają żadnych alternatyw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poukładałem subiektywnie koszyki według siły i atrakcyjności drużyn, wyszło mi coś takiego:

Koszyk pierwszy: 1. Real, 2. Bayern, 3. Juventus, 4. Monaco, 5. Chelsea, 6. Benfica, 7. Szachtar, 8. Spartak;

Koszyk drugi: 1 Barcelona, 2. PSG, 3. Man. United, 4. Man. City, 5. Dortmund, 6. Atletico, 7. Sevilla, 8. Porto;

Koszyk trzeci: 1. Liverpool. 2. Napoli, 3. Tottenham, 4. Roma, 5. Besiktas, 6. Basel, 7. Anderlecht, 8. Olympiakos;

Koszyk czwarty: 1. Lipsk, 2. Sporting, 3. Feyenoord, 4. CSKA, 5. Celtic, 6. Qarabag, 7. Apoel, 8. Maribor.

 

 

Juventus w ostatnich 3 latach dwa awanse do finału LM

Bayern w ostatnich 3 latach zero awansów do finału LM

 

_____________________________________________________

 

 

Liverpool w ostatnich 3 latach: 

- faza grupowa 

- brak awansu 

- brak awansu

 

Napoli w ostatnich 3 latach:

- brak awansu

- brak awansu

- 1/8 finału

 

______________________________________________________

 

Tottenham w ostatnich 3 latach:

- brak awansu

- brak awansu

- faza grupowa

 

Roma w ostatnich 3 latach:

- faza grupowa

- 1/8 finału

- brak awansu

 

 

 

Rzeczywiście bardzo subiektywnie. Wszędzie gdzie tylko się dało tam obniżałeś noty lepszych klubów, których nie lubisz względem słabszych klubów, które tolerujesz lub które lubisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo subiektywnie. Wszędzie gdzie tylko się dało tam obniżałeś noty lepszych klubów, których nie lubisz względem słabszych klubów, które tolerujesz lub które lubisz. 

Właśnie dla takich ludzi jak Ty podkreślił, że to subiektywna lista. Chociaż jak widać nie wiesz co to znaczy więc polecam słownik. Też bym się z jego usytuowaniem klubów nie zgodził, ale żeby się silić na taki wpis jak Twój to już naprawdę trzeba się nudzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...