Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Lidze Europy kolejne zaskoczenia.

Legia Warszawa żegna się z europucharami :(

Totalnie Polska liga schodzi do poziomu San Marino, Andory, a nawet Kosowa.

A poza tym PAOK Saloniki żegna się z europucharami i dlatego został wyeliminowany przez Oestersund (klub pochodzący z miasta znanego z zawodów biatlonowych).

Zenit - Utrecht (oczywiście dogrywka).

Coraz bliżej zaskoczeń zaliczą:

1. Vardar Skopje - jeśli wyeliminuje Fenerbahce Stambuł, giganta z Turcji. Oczywiście będzie to dla Macedonii debiut w fazie grupowej jakiejkolwiek rozgrywki klubowej UEFA.

2. Skenderbeu Korcza - jeśli utrzyma się 0:0 to podobnie jak Szeriff Tyraspol (wyeliminował Legię) wyeliminuje Dinamo Zagrzeb.

 

W drugiej kolejce Ligi Europy UEFA, której zostanie rozegrany dnia 28 września może się pojawiać problem dla obu izraelskich klubów, czyli Hapoela Beer Szewy oraz Maccabi Tel-Awiw. 

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faza grupowa LM moim okiem.

Grupa A - dla Manchesteru United i Benfiki to wystarczy awans do 1/8 finau

Grupa B - ciekawa grupa, bo Celtic vs. Lewy, Krychowiak i Teo

Grupa C - dla Karabachu to już grupa śmierci

Grupa D - elita Juve, Barca, SCP i Olympiakos, czyli prawdziwa grupa śmierci

Grupa E - Sevilla i Liverpool do awansu

Grupa F - Zieliński i Milik to fajny duet

Grupa G - Glik z Monaco jest obecny

Grupa H - Real vs. Borussia czyli powtórka sprzed roku, które były w polskiej grupie; niewiele brakowało, by SCP znalazł się w grupie H to jedyna różnica byłaby pomiędzy Legią a Tottenhamem

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najmocniejsze grupy to w kolejności: H i C. Po trzy mocne drużyny + egzotyczny wyjazd w nieznane. Grupy D, B i F też wydają się mocne, ale też nieco przewidywalne na papierze. Bardzo ciekawą grupą jest ta kryjąca się pod literką G. Ciężko wskazać w niej faworytów. Chyba najbardziej wyrównana grupa w całej stawce, a przez to bardzo ciekawa. Pozostałe grupy nieco odstają od reszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są kolejne zaskoczenia.

Vardar Skopje eliminuje tureckiego giganta Fenerbahce Stambuł po remisie 1:1.

 

Następne do zaskoczenia to:

1. Skenderbeu Korcza - wyeliminuje Dinamo Zagrzeb jeśli będzie bezbramkowy remis.

2. Rosenborg Trondheim - wyeliminuje finalistę Ligi Europy UEFA z ostatniego sezonu jeśli Ajax nie wygra.

3. Crvena Zvezda Belgrad - wyeliminuje rosyjski FK Krasnodar jeśli utrzyma się wynik do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fajnych meczyków będzie typu Bayern- P$G(liczę na demolkę ze strony Bawarczyków), Barca- Juve, Sevilla- Liverpool czy Real- Dortmund oraz City- Napoli. Grupa A to jakaś LE, podobnie słabiutka G. Najmocniejsze się wydają C i H, choć nie przeceniałbym siły Tottenhamu, znowu czeka ich walka o LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vardar Skopje eliminuje tureckiego giganta Fenerbahce Stambuł po remisie 1:1.

@aboutreka dopiero co pisał, że liga turecka otwiera się na świat sprzedając prawa telewizyjne na inne kraje, a tu ledwo liga turecka wystartowała, a już mamy niemały wizerunkowy dramat. Blamaże dwóch stambulskich gigantów: Galatasaray i Fenerbahce odpowiednio z Ostersunds i Vardarem. Już sobie wyobrażam jak dotkliwie odbije się to Turkom na rankingu UEFA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastwimy się wszyscy nad Legią a zobaczmy na kluby tureckie. Galata juz odpadla a dzis z pucharami pozegnalo sie Fenerbahce w skladzie z Isla,Skrtelem, Valbuena, Soldado czy van Persiem. Majac na uwadze budzet i gwiazdy jakie graja to odpadniecie z Vardarem jest wieksza kompromitacja anizeli Legii z Sheriffem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie coś denerwuje, że polskie ekipy nie potrafią wygrywać ze słabszymi. Jeszcze potem gwiazdorzy taki Kucharczyk czy Drągowski do dziennikarzy. Niedługo znowu będą wypinać klaty na Sandecję czy Piasta "wielcy piłkarze ze stolycy".

 

PS. @aboutreka dzięki za stream do meczu w innym temacie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoski gigant AC Milan bardzo łatwo wyeliminuje zaraz Szkendiję Tetowo. Coraz bliżej zaskoczenia są norweski Rosenborg Trondheim, o ile wyeliminuje finalistę Ligi Europy w poprzednim sezonie czyli Ajax Amsterdam, serbska Crvena Zvezda Belgrad, o ile wyeliminuje rosyjski Krasnodar, a chorwacki NK Osijek wyeliminuje austriacką Austrię Wiedeń.

To jest już mój 1000. post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia najpierw odpada z zespołem z Kazachstanu, a potem z Mołdawii... kurde no, słabo to brzmi, słabo to wygląda. Niby z tyłu głowy wiem, że układ sił gdzieniegdzie się zmienia, niektóre kluby z egzotycznych rejonów świata mają pokaźne zasoby pieniędzy, sponsorów (często państwowych), jednakże trudno przejść do porządku dziennego nad tym, że mistrz Polski w ciągu kilku tygodni nie daje rady takim drużynom, zwłaszcza po takim sezonie jak ostatnio. Szkoda tego wszystkiego co Legia w ostatnich latach sobie zbudowała, wypracowała. Wygląda to teraz tak jakby wszystko musiała budować od nowa. Prijovic, Nikolics, Odidja odeszli, coraz starszy Radovic, kolejne kontuzje, nieudane transfery, piłkarze z łapanki jak Pasquato, odświeżanie rupieci jak Astiz. 

 

Przez jakiś czas miałem cichą nadzieję, że z czasem dogonimy, a nawet przegonimy takie ligi jak np. holenderska Eredivisie. Bo mamy naprawę bardzo sporawy potencjał ludzki, mamy coraz więcej nowoczesnych stadionów, PZPN się ogarnął, reprezentacja gra jak należy, Legia awansowała do LM... a tu d.u.p.a., bo okazuje się, że stadiony nie grają, a na dodatek często świecą pustkami, klasowych piłkarzy mamy margines, Legia okazała się przysłowiową jaskółką, a reprezentacja to taka piękna fasada, która zasłania nam prawdziwy obraz polskiej piłki kopanej. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azerbejdżan, Słowenia - Liga Mistrzów
Macedonia, Mołdawia. Albania, Serbia(2), Norwegia, Kazachstan, Szwecja, Bułgaria, Izrael(2) - Liga Europy

Tyle drużyn z wydawać by się mogło lig bardzo przeciętnych, żeby nie napisać słabych - awansowało do pucharów. Wielki żal, że w tym roku jesień bez emocji z polskimi zespołami.

Ja grupę Ligi Europy chyba sobie kompletnie odpuszczę, w ostatnich latach jedynie oglądałem mecze z udziałem naszych drużyn. Na pocieszenie zostają emocje związane z Ligą Mistrzów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juventus w ostatnich 3 latach dwa awanse do finału LM

Bayern w ostatnich 3 latach zero awansów do finału LM

 

Znów niestety wybierasz tylko to co ci wygodne.

8 ostatnich sezonów:

Bayern - 6x półfinał, w tym 3x finał

Juventus - 2x półfinał, w tym 2x finał

 

Nie piszę tego, żeby oczernić Juventus tylko po to, żeby zwrócić uwagę, że nie jest tak różowo jak piszesz.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tej Romy. Trafili do trudnej grupy i osłabili się dosyć znacząco (Szczęsny, Salah, Rudiger), nie wiem tylko jak z transferami do klubu. Są w stanie powalczyć o awans z Chelsea i Atletico?

Raczej udane losowanie dla angielskich ekip. Taki Liverpool z trzeciego koszyka spokojnie może być nazywany faworytem tej grupy. MU czy City również nie powinni narzekać. Jedynie Spurs mają ciężką grupę ale z ich mentalnością tak czy siak pewnie by odpadli. Chociaż Dortmund na papierze raczej nie straszy i dla mnie obie ekipy raczej porównywalny potencjał mają.

Na samą myśl o meczach Chelsea - Atletico mam ciarki zażenowania. Jak sobie przypominam ten półfinał z sezonu 2013/14, obie ekipy tylko murowanie w głowie :lol2: . Jak ktoś spojrzy tylko na nazwę to może i to ciekawie wygląda ale mecze zapewne będą piekielnie nudne.

 

Jest gdzieś już rozpiska kto, gdzie, kiedy gra? Na całą fazę grupową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów niestety wybierasz tylko to co ci wygodne.

8 ostatnich sezonów:

Bayern - 6x półfinał, w tym 3x finał

Juventus - 2x półfinał, w tym 2x finał

 

Nie piszę tego, żeby oczernić Juventus tylko po to, żeby zwrócić uwagę, że nie jest tak różowo jak piszesz.

Tylko jaki sens cofać się aż tak daleko? 

 

Co ma wspólnego Bayern Heynckesa z obecnym Bayernem albo Juventus Conte z Juventusem Allegriego? Kilku piłkarzy i tyle. Cała reszta została zmieniona. Poczynając od sposoby gry kończąc na nowych twarzach w drużynie. Od tamtego czasu Bayern nie zbliżył się do poziomu ekipy Heynckesa, a Juventus zrobił co najmniej jeden duży krok do przodu względem tego co było za Conte. 

Ciekaw jestem tej Romy. Trafili do trudnej grupy i osłabili się dosyć znacząco (Szczęsny, Salah, Rudiger), nie wiem tylko jak z transferami do klubu. Są w stanie powalczyć o awans z Chelsea i Atletico?

Odszedł też kapitan, lider, legenda, ważna postać w szatni czyli Totti + zmienił się trener. Po Spallettim mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać, ale Di Francesco to dla mnie cały czas duży znak zapytania. Co innego trenować Sassuolo, a co innego Romę. 

 

Na dzień dzisiejszy co chodzi o Romę optymistą nie jestem. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów niestety wybierasz tylko to co ci wygodne.

8 ostatnich sezonów:

Bayern - 6x półfinał, w tym 3x finał

Juventus - 2x półfinał, w tym 2x finał

 

Nie piszę tego, żeby oczernić Juventus tylko po to, żeby zwrócić uwagę, że nie jest tak różowo jak piszesz.

Do tego  Bayern 1 tryplet w erze Juppa wcale nie tak dawno.

Juve 3 finały  LM  wszystko przegrane.

Tylko jaki sens cofać się aż tak daleko? 

 

Co ma wspólnego Bayern Heynckesa z obecnym Bayernem albo Juventus Conte z Juventusem Allegriego? Kilku piłkarzy i tyle. Cała reszta została zmieniona. Poczynając od sposoby gry kończąc na nowych twarzach w drużynie. Od tamtego czasu Bayern nie zbliżył się do poziomu ekipy Heynckesa, a Juventus zrobił co najmniej jeden duży krok do przodu względem tego co było za Conte. 

 

W innych postach też wklejałeś  info z lat 90s w LM  to czemu teraz raptem 3-4 lata wstecz.

 

Włosi poza Juve w LM  nieistnieją od dekady  Milan 2007. Przypadek  Interu  z sezonu 09-10 gdzie cały sezon w LM wygrywali w samych kontrowersjach.

Kilka fajnych meczyków będzie typu Bayern- P$G(liczę na demolkę ze strony Bawarczyków), Barca- Juve, Sevilla- Liverpool czy Real- Dortmund oraz City- Napoli. Grupa A to jakaś LE, podobnie słabiutka G. Najmocniejsze się wydają C i H, choć nie przeceniałbym siły Tottenhamu, znowu czeka ich walka o LE.

Ciekawe jak się zgrają  Mbappe z Neymarek i Cavanim.  Bayern sobie może klepać  u siebie wszystkich a w LM  przy ktoś mocniejszy i już  jest małe halo.  Carlo jeśli tak będzie dalej tak z tą ekipa sobie pogrywać to go pogonią.

 

Madrid-Dortmund    ile razy to już  będzie?

 

Sevilla - Liverpool   . Sevilla bez Monciego.  Wyżej stawiam Liverpool . Sevilla grywała głównie w Pucharach Uefa oraz Liga Europejska a Liverpool ma jednak swoją historie w LM.

 

 

ajpZcum.jpg

 

 

 

comment_kdv2TlMxTuqSXA0TLATF6qHG1bTOpoDQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...