Skocz do zawartości

Religia.tv


peyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zapewne (pamiętam ten news, jak i tytuł, choć jest 0,01% szans, że coś mi się pokręciło) news o wypowiedzi prezesa KRRiT o tym, że ze względu na wyniki konsultacji społecznych KRRiT doszła do wniosku, że jedno miejsce w MUX1 powinien zająć kanał społeczno-religijny. Podany był rodzaj kanału, a nie dokładny kanał, choć Jan Dworak wymienił oba nadające polskie kanały społeczno-religijne, jako te, które mają szanse na zajęcie tego miejsca. Spółka, która jest właścicielem Religia.tv dotychczas nie wyrażała chęci startowania w konkursie, a TVN czy ITI (albo oba) zrezygnowały ze startu, ponieważ pragną się skupić na 3 obecnych w NTC swoich stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden news.

TV Trwam, Religia.tv, a może Next Sacrum HD w DVB-T?

 

Według przewodniczącego KRRiT, Jana Dworaka, w Polsce nadają obecnie dwie takie stacje: TV Trwam i Religia.tv. Na start czeka jeszcze jednak kanał Next Sacrum HD, któremu koncesję przyznano w 2011 roku. Nadawcą jest spółka Astro S.A., która startowała w pierwszym konkursie na zagospodarowanie MUX 1, ale z innym kanałem. Spółka Astro S.A. startowała w poprzednim konkursie na zagospodarowanie MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej z kanałem Next TV (Next HD), ale nie wygrała. Po przegranej odwołała się od tej decyzji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) odwołanie odrzuciła. Spółka w wydanym oświadczeniu poinformowała wtedy, iż „przyjęła do wiadomości decyzję KRRiT, a o koncesję ubiegać się będzie w następnej, jeśli taka zostanie ogłoszona, turze.

O ten konkretnie mi chodziło news na temat Religia TV w naziemnej. I dlatego mi to na myśli zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten konkretnie mi chodziło news na temat Religia TV w naziemnej. I dlatego mi to na myśli zostało.

Tyko, że Religia.tv nigdy nie deklarowała chęci udziału w konkursie na miejsce w pierwszym multipleksie. Zawsze była mowa tylko o tym, że Religia.tv, jako posiadająca odpowiedni profil, mogłaby wziąć udział w konkursie i miałaby duże szanse na dostanie miejsca w pierwszym multipleksie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dziwię się ITI że zamyka własną produkcję na Religi ... rzucili całą kasę na TTV.

Jednak właśnie taka stacja bez zbędnej polityki , debaty politycznej .Stacji skoncentrowanej na ekumenizm jest potrzebna w naszym kraju.

Jest jeszcze szansa na pobudzenie religii do życia

Jak ujawnił ks. Kazimierz Sowa koncern dopłacał do funkcjonowania kanału 1 mln euro rocznie. Teraz, aby dalej nadawać, stacja musi poszukać inwestora. - Rozmowy związane z przyszłością kanału Religia.tv maja charakter rozwojowy, ale poufny - ucina pytany o tę sprawę ks. Sowa.

Źródło http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/cz ... religia-tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dobry kanał wyprodukowany przez ITI to TVN Style. Reszta to nietrafione projekty do zamknięcia-Lingua ,Gra, TVN Warszawa a teraz w kolejce stoją już Religia i TVN CNBC. Biznes jest biznes i nikt nie będzie dokładał tylko chce mieć zyski.

 

Taki już jest ten nasz rynek.Coś innego i oryginalnego upada a na powierzchni utrzymują się kanały gnioty kopie innych np AXNy czy Filmboxy czy Comedy Centrale itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to błąd że kanał jest praktycznie FTA. Zostawiając go w pakiecie bez opłat w prepaidzie praktycznie zniechęcają ludzi do doładowań. Zapewne też nie bierze zbyt wiele lub wcale od innych operatorów. Jeśli wzorują się w tej mierze na Tv Trwam to też błąd, bo O. Rydzyk poda nr. konta na antenie i już interes się kręci. A tu na tacę daje tylko szefostwo iti (i chyba już ich nie stać na taką dobroczynność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
KIKE pisze o postępach w planach wdrażania oferty telewizyjnej u zrzeszonych w niej operatorów sieci. - Ilość programów w pakietach i ich kształt mogą zmieniać się nieznacznie do czasu podpisania finalnych umów z nadawcami [...] Jednym z przypadków obrazujących sytuację jest zaprzestanie udzielania licencji przez nadawcę kanału „Religia TV” (w przeciągu ostatnich dni) ze względu na prawdopodobną likwidację kanału, który w chwili obecnej będzie nadawać jedynie dla odbiorców, z którymi związany jest umową - podaje KIKE.

 

 

https://satkurier.pl/news/79295/religiatv-nie-podpisuje-nowych-umow-z-operatorami.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to błąd że kanał jest praktycznie FTA. Zostawiając go w pakiecie bez opłat w prepaidzie praktycznie zniechęcają ludzi do doładowań.
ja myślę że to prawo rynku, kanał był słaby to musi pójść na dno a my nic z tym nie poradzimy :( TV Trwam też długo by nie pociągnęła gdyby nie ich wierni widzowie , sponsorzy których TV Religia nie posiada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...