Skocz do zawartości

Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD


wally79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedyncze kartki kasują się po meczach 1/4.

Co do tych nazwisk, to u nas strasznie kibice przywiązują do tego wagę. A wystarczy włączyć sobie angielski czy hiszpański komentarz w czasie meczu Polski. Połowa składu ma źle czytane nazwiska i nikt z tego powodu nie spazmuje jak u nas. Dla mnie ważne jest to, aby komentator jak już nazywa kogoś np. Maszczerano to niech tak mówi zawsze. Bo jak zmienia co i rusz pomiędzy Maszczerano, Maszerano, Mascherano i Marszczerano to faktycznie takie coś irytuje.

Widzisz ale z tym nazwiskiem jest problem bo je można na 2 sposoby wymawiać. To jest nazwisko włoskiego pochodzenia a jak wiadomo w Argentynie obowiązuje język Hiszpański więc obie formy są poprawne. Z niektórymi nazwiskami czy imionami jest właśnie taki problem jak np Jamesem Rodriguezem i wiele wieloma innymi. 

 

Jak dla mnie to obowiązkiem komentatora jest poprawna wymowa nazwisk, dziś w dobie internetu to nie problem dowiedzieć się jaka jest poprawna forma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzisz ale z tym nazwiskiem jest problem bo je można na 2 sposoby wymawiać. To jest nazwisko włoskiego pochodzenia a jak wiadomo w Argentynie obowiązuje język Hiszpański więc obie formy są poprawne. Z niektórymi nazwiskami czy imionami jest właśnie taki problem jak np Jamesem Rodriguezem i wiele wieloma innymi.

 

No dobra, ale sądzę, że sam Mascherano przedstawiając się używa jednej formy a nie lawiruje pomiędzy dwoma. Tego samego wymagam od Szpaka, Borka i innych. Wiadome, że nie zawsze da się wymówić nazwisko tak jak wymawia się je w kraju piłkarza, ale jak już komentator decyduje się na którąś formę, to niech konsekwentnie jej używa.

 

 

Jak dla mnie to obowiązkiem komentatora jest poprawna wymowa nazwisk, dziś w dobie internetu to nie problem dowiedzieć się jaka jest poprawna forma.

Wiadome, że nie jest to problemem. Jedynym problemem jest fakt, że nie zawsze Polak da radę wymówić poprawnie nazwisko Brazylijczyka, Portugalczyka itd. Tak samo jak niektórzy nie potrafią wymawiać polskich nazwisk. Niech to będzie forma jak najbardziej zbliżona do poprawnej i używana konsekwentnie.

 

Pamiętasz komentarz El Clasico na SportKlubie jakieś 5 lat temu? Komentator wymawiał nazwisko Alvesa jako coś pomiędzy "Alwis" i 'Ałwis'. Został on mocno zbesztany za taką formę, a jak się okazało jest ona poprawna, tylko brzmiała dość śmiesznie bo:

a) inaczej wymówi to Brazylijczyk, inaczej Polak

B) polscy kibice są przyzwyczajeni do wymawiania 'Alwesz', coś innego brzmiało im bardzo dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. komentatorzy Eurosportu wymawiają nazwisko holenderskigo kolarza Kruijswijk, tak jak się czyta po polsku, ale sami kilka razy tłumaczyli, że jeśli wymawiają poprawnie, tj. Krajszwajk to 90% widzów nie wie, o kogo chodzi. Komentatorzy mówili, że jak komuś się nie podoba to trudno. Inni niech mówią Krajszwajk, a my będziemy mówić Kruiswijk i basta. Idiotyzmem jest czepiać się o wymowę zagranicznych nazwisk .

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz komentarz El Clasico na SportKlubie jakieś 5 lat temu? Komentator wymawiał nazwisko Alvesa jako coś pomiędzy "Alwis" i 'Ałwis'. Został on mocno zbesztany za taką formę, a jak się okazało jest ona poprawna, tylko brzmiała dość śmiesznie bo:

a) inaczej wymówi to Brazylijczyk, inaczej Polak

B) polscy kibice są przyzwyczajeni do wymawiania 'Alwesz', coś innego brzmiało im bardzo dziwnie.

Niestety ale nie powinno się wymawiać nazwisk jak i nazw własnych tak jak jest w oryginale.

W każdym języku jest inaczej i tylko malkontenci i ignoranci wolą "Ałwis" zamiast Alwesz, "Misiael Szumaka" zamiast Michael Szumacher czy "Bejdżin" zamiast Pekin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej pewne jest to, że oba kanały zakończą nadawanie tuż po Euro, ponieważ tak wynika z programu TV na stronie CP. Jednak biorąc pod uwagę rebranding PSN na SP, można się spodziewać, że przynajmniej jeden z nich prędzej czy później powróci, ale w bardziej standardowej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma ramówki to jeszcze nic nie musi oznaczać. Równie dobrze kanały mogą wisieć z planszą statyczną przez jakiś czas i np. po wakacjach czy w sierpniu zacząć coś emitować. A niektórzy już snują teorie spiskowe na podstawie jakiegoś wykazu serwisu AKPA, że kanały pozostaną po 10 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałyby zostać, ale w miejsce PSE i PSN, to spoko. Niech się i tak stanie. Jednak, jeśli miałoby to się wiązać z  podniesieniem ceny za nie, udostępnianie w osobno płatnych pakietach lub już w ogóle sileniem się na pseudo Premium, jak w przypadku nc+ to dziękuję, postoję.

Ewentualnie - co jest mało prawdopodobne - byłyby zabezpieczeniem na wypadek kolidujących ze sobą transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miały sens zmiana w zamian? Jeśli już kanały mają zostać, to tylko jako dodatkowe. Polsatowi często brakuje anteny na transmisje równoległe na żywo. Premium raczej nie pozostaną, bo CP taki model dystrybucji nie leży (poza eventami).

 

Choć kasa dodatkowa za nie na pewno będzie - nie uruchamia się kanałów sportowych za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj mnie o sens. Nie wiadomo co nadawca postanowi. W tym wypadku jedyną zmianą byłoby zniknięcie ich kanału sportowego z DVB-T.

Trochę nie rozumiem koncepcji "dodatkowe, ale i dodatkowo płatne". Czemu nie mogłyby dołączyć do obecnej oferty? Przecież to byłyby jedynie kanały emitujące transmisje nie mieszczące się na pozostałych antenach. Niby kanałów byłoby więcej (w sumie 4 lub 5) ale oferta sportowa pozostałaby ta sama. Czyli co, przenoszenie na siłę do droższych pakietów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ty proponujesz zamianę w zamian, więc pytam ciebie. :P

 

Jak nie rozumiesz? Pomyśl, czy sam chętnie chciałbyś dać komuś coś dodatkowo za darmo, w ramach tej samej ceny? Wątpię. Opłata jest za kanały, nie za zawartość. Po prostu kablówki musiałyby płacić za 2 nowe pozycje. A pakietyzacja to już ich problem. Nie wszędzie są takie same warunki dostępu do Polsatów Sport. Tu byłoby podobnie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko jedno z możliwych rozwiązań, na pewno najmniej inwazyjne i takie, które by było najmniej odczuwalne dla klientów.

Są dwie sprawy łączące się ze sobą: dystrybucja pakietu kanałów i jego "opakowanie". To na jakich warunkach nadawca kanałów udostępnia je kablówkom wiąże się potem z ich ceną - wiadomo. I tu się pojawia kwestia "opakowania" ich. Jeśli to mają być kanały, na których będą pokazywane głównie te transmisje, które są obecnie emitowane z odtworzenia, bo nie mieszczą się do ramówki trzech anten obecnie istniejących to powinny być mimo wszystko traktowane inaczej. W końcu miałyby one drugorzędne znaczenie. Jeśli z powodu włączenia ich do regularnej oferty podniesiono by cenę za nie w samym CP, albo jeszcze lepiej - uruchomiono by specjalny pakiet zawierający same Polsaty Sport, naturalnie o sporej cenie to byłoby to śmieszne. Korzystne dla nadawcy, jasne. Dla kablówek to już różnie.

 

Jest jeszcze jedno wyjście. Przenoszenie najważniejszych wydarzeń do PS 2 i PS 3, a na pozostałych emitowanie tego co się nie mieści (ewentualnie Polsat Sport byłby takim kanałem "na zachętę"). Sam sobie odpowiedz jak bardzo "mądry" byłby to pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie powinno się wymawiać nazwisk jak i nazw własnych tak jak jest w oryginale.

W każdym języku jest inaczej i tylko malkontenci i ignoranci wolą "Ałwis" zamiast Alwesz, "Misiael Szumaka" zamiast Michael Szumacher czy "Bejdżin" zamiast Pekin.

Masakra. Serio ? A wiesz, że nazwa Pekin to oficjalna spolszczona nazwa używana w dyplomacji? Więc przykład jednym słaby. Nazwiska nie mają tłumaczeń, nikt nie czyta Tomasz  Lis jako Thomas Fox więc czyta się tak jak w oryginalnym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym temacie pisze; pomyślałem, że można zahaczyć o ten temat bo przy rozmowie z konsultantem był poruszony wątek kanałów Polsatu.

Od początku więc.

Zadzwoniłem niedawno do ncplus odnośnie wyłączenia opcji HBO, gdyż w maju zadzwoniłem i poprosiłem o właczenie, w ostatnim dniu czerwca poprosiłem o wyłączenie. Tak zaoszczędziłem 1 miesiąc dostępu do paczki HBO.

Przy dalszej rozmowie konsultant chciał mi wcisnąć Cinemaxy za 10 zł, ja odmówiłem, gdyż od razu powiedziałem dla niego, że tego nie oglądam i to badziew. Spytałem się odnośnie paczki Polsat Sport, gdyż są na liście na nc+. Konsultant odpowiedział, że te kanały prawdopodobnie będą dostępne po Euro i będzie je można wykupić w cenie 10 zł na miesiąc, a dla tych którzy mieli zakupiony ten kanał to Polsat Sport będzie dostępny przez miesiąc za darmo dla nich. Od razu konsultant zaznaczył, że gdybym chciał mieć je w cenie 10 zł to musiałbym dokupić TERAZ do tego pakiet Man Pack. Wtedy będzie duża szansa, że będą za 10 zł o ile informacja od jego szefa się potwierdzi.

 

Po dłuższej chwili powiedziałem mu, że czytam forum Sat Kuriera, czytam branżowe newsy w internecie i że nikt nie mówi nic o tym i że powiem tutaj na forum, że konsultant powiedział mi, że kanały Polsatu Sport będą w nc+ dodatkowo płatne. Konsultant od razu powiedział by tego nigdzie nie rozpowiadać, bo to niepotwierdzona informacja jeszcze i że to informacja od szefa. Ja powiedziałem mu, że rozmowa jest nagrywana i że z takimi newsami warto się pochwalić innym ludziom. Konsultant powiedział, ze musi z szefem porozmawiać, czy mogę taką informację puścić dalej i poprosił mnie o chwilę przerwy. Gdy wrócił, odpowiedział mi, że jego szef powiedział, bym nic nie wspominał o tym na forum i że w prezencie daje mi pakiet ManPack za 0 zł przez miesiąc czasu.
Z tym Polsatem to wielka ściema jest. Nie dajcie się oszukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dustman
Nie sądzę, żeby takie rozwiązanie było możliwe. Gdyby Polsat chciał zamienić PSE i PSN na PS2 i PS3, to nie starałby się o polskie koncesje KRRiT. Wystarczyłyby np. brytyjskie, które łatwiej uzyskać. A potem zwykły wniosek o zmianę nazw do KRRiT.

Sprawa kablówek jest prosta: nie zmienia zawartości, ani ceny dwóch podstawowych PS i PSE. Dojdą co najwyżej dwie dodatkowe anteny na transmisje równoległe - oczywiście za niewielką opłatę (jest ona uzasadniona, gdyż podstawowe kanały i tak by tego nie pokazywały na żywo). Premium to nie będzie (ani specjalny pakiet), bo niewiele by zarobili - inne kanały mają lepszą ofertę. Kablówki wezmą, jeśli zechcą. Nie musi to oznaczać podwyżek, bo teraz trudniej o klienta. Po prostu wpakują je do wyższych pakietów, jako dodatkowa zachęta.

W samej platformie CP, PS2 i PS3 rozwiązywałby kilka problemów. PS2 HD i PS3 HD trafiłyby w miejsce PS HD i PSE HD. Te ostatnie wtedy mogą dać niżej, pozbywając się tym samym ostatecznie ich wersji SD. Według mnie to bardzo rozsądna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...