Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim module CAM oraz w dekorze dodatkowym, póki co, wszystko jest OK z czytnikami kart.

"Wachlowanie" kartami w tym przypadku może oczywiście przyczynić się do awarii czytników kart w dekoderach. I to jest właśnie jeden z minusów istniejącego obecnie zabezpieczenia w usłudze Multiroom Cyfrowego Polsatu.

 

Moim zdaniem, jak już zostało wyżej też powiedziane, powinien być wybór: albo przekładanie kart na zasadach, jak jest obecnie albo łączenie dekoderów przez sieć LAN lub bezprzewodowo przez Wi-Fi.

Nie każdy w domu musi mieć kablową sieć LAN lub router Wi-Fi, więc nie jest dobrym rozwiązaniem zmuszać klientów Cyfrowego Polsatu do wydawania dodatkowych pieniędzy na niezbędny sprzęt do korzystania z usługi Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca bez kłopotu, co z nagraniami które przepadną po wymianie dekodera? I konieczność podróży z dekoderem do salonu by go wymienić, dobrze jak ktoś ma go na miejscu zamieszkania. Mi jednak o wiele bardziej leży multiroom w nc+, półtora roku i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem - tym razem z usluga multiroom cyfrowego polsatu. Udalo mi sie jako dekoder podstawowy podlaczyc dekoder evobox i dziala bez zarzutu. Podlaczony jest do konwertera inverto quad do wtyku multicabel. Drugi z dekoderow ktory mial dzialac w usludze multiroom hd 5500 podlaczylem do zwyklego wejscia w ww. Konwerterze. Niestety nie wiem dlaczego na dekoderze pojawia sie sila i jakosc sygnalu jako 0. Co ciekawe jak podlaczylem ten dekoder w miejsce evoboxa to bylo to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle zarobione wtyczki i jakieś zwarcie się robi...albo wręcz przeciwnie.

 

Z doświadczenia wiem, że spora część ludzi w szkole chyba omijała fizykę i przy podłączeniu wydaje im się że oplot nie jest potrzebny, a wszystko popłynie środkową żyłą :)

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem - tym razem z usluga multiroom cyfrowego polsatu. Udalo mi sie jako dekoder podstawowy podlaczyc dekoder evobox i dziala bez zarzutu. Podlaczony jest do konwertera inverto quad do wtyku multicabel. Drugi z dekoderow ktory mial dzialac w usludze multiroom hd 5500 podlaczylem do zwyklego wejscia w ww. Konwerterze. Niestety nie wiem dlaczego na dekoderze pojawia sie sila i jakosc sygnalu jako 0. Co ciekawe jak podlaczylem ten dekoder w miejsce evoboxa to bylo to samo.

 

W miejscu Evobox-a masz 0, bo to jest wyjście Unicable i dopóki w dekoderze dodatkowym nie ustawisz typu konwertera na Unicable, to będzie 0. Resztę pewnie trafnie zdiagnozował @dziabolek7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Noo, to mogłeś pomyśleć o tym już przy zawieraniu umowy z Cyfrowym Polsatem na telewizję i już wtedy mogłeś wziąć od razu też Multiroom.

W obecnej sytuacji pozostaje ci, jak już ci wyżej napisałem albo poczekać na koniec obecnej umowy i dobrać Multiroom przy jej przedłużaniu. Skoro zostało ci jeszcze 10 miesięcy obecnej umowy to za 4 miesiące możesz złożyć jej wypowiedzenie i już wtedy też ją przedłużyć i jednocześnie przy tym dobrać Multiroom. Więc nawet nie jest tak źle... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako całkowity laik mam pytanie do bardziej orientujących się w temacie.

Na początku grudnia będę mógł renegocjować swoją umowę.

Posiadam w tej chwili dekoder PVR 7000 lecz chciałbym rozszerzyć swój stan "posiadania" :wink: o multiroom na 2 dodatkowe dekodery.

W związku z powyższym mam następujące pytania:

1.Czy istnieje możliwość pozostawienia obecnego dekodera jako głównego, natomiast jako dodatkowe dekodery otrzymać 2 karty CAM ew. chociazby 1 kartę Cam + dekoder jako multiroom z uwagi na to, że obydwa TV wiszą na ścinach i będę miał problem z umiejscowieniem dekoderów w tradycyjnej postaci?

2. Czy istnieje możliwość rozprowadzenia sygnału satelitarnego do dekoderów multiroom poprzez istniejącą instalacje radiowo/telewizyjną bez ciągnięcia dodatkowych przewodów?

Z góry dziękuję za wszelkie, merytoryczne informacje.

Edytowane przez lechocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

 

Co do pytania nr 1 to już wiem, że będę musiał jednak znaleźć miejsce na dekoder w tradycyjnej postaci zamiast modułu CAM.

 

Natomiast co do pytania nr 2 to, uściślając, coś czytałem, nie wiem tylko czy dobrze to rozumiem jako kompletny laik, o takim układzie, który pozwala na doprowadzenia 4 kabli z anteny satelitarnej oraz 1 lub 2 kabli z anten TV i radiowej do multiswitcha, czy też innego "ustrojstwa" :wink: i od niego, wszystkich sygnałów TV/RADIO/SAT, jednym kablem do gniazdek końcowych w poszczególnych pomieszczeniach, gdzie podłączony byłby TV oraz dekoder multiroomu.

 

Chodzi mi, mniej więcej o coś takiego jak na poniższym obrazku. Dzięki takiemu systemowi mógłbym uniknąć ciągnięcia dodatkowych kabli do dodatkowych dekoderów.

 

Jako kompletny laik w tej dziedzinie nie mam jednak zielonego pojęcia czy dobrze to odczytałem i czy jest to w ogóle możliwe.

 

Dlatego raz jeszcze proszę o informację czy to w ogóle ma sens i jest wykonalne. Może nie tak dokładnie jak na n/w rysunku lecz ogólnie.  A może w jakiś jeszcze inny sposób i z jakimiś innymi urządzeniami. Byle tylko można było przesłać kompleksowo sygnał SAT/TV/RADIO do poszczególnych pomieszczeń 1 istniejącym już kablem podtynkowym i bez potrzeby ciągnięcia dodatkowego do każdego dodatkowego dekodera.

 

Dodam tylko, że w obecnej chwili, w domu zbudowanym 20 lat temu, mam przeciągnięty podtynkowo 1 kabel od anteny SAT bezpośrednio do dekodera w salonie, bez żadnych łączeń, przerw, sztukowania czy też podłączonych, do tego kabla, jakichkolwiek dodatkowych urządzeń.

 

Ponadto z dwóch anten  (TV + RADIO ), za pośrednictwem zwrotnicy, mam przeciągnięty 1 kabel do skrzynki zbiorczej w korytarzu, do którem mam też podciągniete zasilanie 22V, skąd po "rozgałęzieniu" (nawet nie wiem jak to ustrojstwo fachowo nazwać :wink:) wychodzą pojedyncze podtynkowe kable z sygnałem TV/RADIO do gniazdek końcowych w każdym pomieszczeniu.

 

Do w/w skrzynki zbiorczej bez żadnego problemu mogę pociągnąć dodatkowe kable od anteny SAT czy też anten TV + RADIO. Natomiast "schody" zaczynają się w przypadku konieczności przeciągnięcia dodatkowych kabli od anteny SAT do dodatkowych dekoderów multiroomu poza w/w skrzynką zbiorczą.

 

Jeżeli więc ktoś miałby jakiś inny, sensowny pomysł to będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tym zakresie. Ewentualne proszę o "wybicie" mi z głowy takich pomysłów jeżeli na obecnym stanie rozwoju urządzeń elektronicznych jest to jeszcze niemożliwe do zrealizowania. Chociaż wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych skoro czytam, że np. system UNICABEL ( czy jakoś tak ;-) ) pozwala na przesyłanie kilku sygnałów SAT jednym kablem, co jeszcze parę lat temu było mrzonką.

 

schemat.jpg

Edytowane przez lechocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. . :wink:

 

"...Beczka załatwi sprawę..."

 

A co to jest ta beczka. Tak kombinuję sobie, że to złączka. Ale głowy nie dam. :wink:

 

W dwóch pokojach natomiast, w których chcę mieć te dodatkowe dekodery multiroom mam odbiorniki radiowe tzw. miniwieże, które też jakoś muszę podłączyć do anteny.

 

Więc jak podłączę koncentryk do anteny SAT to z używania tychże radioodbiorników będzie kicha. ;-(

 

Dlatego też tak kombinuję, jak przysłowiowy koń pod górkę, z przesyłką sygnału Sat/TV/Radio jednym kablem gdyż najbardziej by mi to pasowało.

Edytowane przez lechocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj gadalem ze starym znajmym z CP on dalej w tym siedzi i twierdzi, ze niedlugo (podobno testuja moco) bedzie MR jak w Sky Q. Czyli do Evo ktory na unicable2 obsluguje 8 nosnych bedzie mozna podlaczyc do 4 dekoderow "wifiEvo" bez koniecznosci podlaczania ich do anteny. Trudno mi w to uwierzyc, zeby Evo udzwignal, bo jak wiemy dawno temu MR Premium w Nce tak dziala i go wycofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć do Evo jak, czym? Ethernetem?

Evo to nie jest taki zły dekoder - nawet można stwierdzić, że jest dobry i na pewno ma jeszcze niewykorzystane możliwości. Wiecie - kable antenowe myślę, że większości z nas nie przeszkadzają - dużo mniej przyjemnie jest bieganie z kartą, bo (nie wiem jak Wy macie, ale) u mnie to najczęściej tak wygląda, że dekoder blokuje się w najmniej spodziewanym momencie.

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...