Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jak miałem dekoder hd 5000 za pierwszym wejsciem na ten kanal poczekalem ok 3min i pojawily sie platnosci ( tylko ze wtedy bylo widac jak cos sie laduje - obracalo sie kołeczko :), a pozniej za kazdym razem juz od razu mi wyswietlalo bez czekania ale byl problem ze caly czas jedna oplata nawet jak czekalem to nie mialem aktualnych tylko np z 2 miesiecy wstecz ) teraz wogole sie nie laduje w tym hd 6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ze na kanale 999 mogę sprawdzić swoje płatności. Mam dekoder HD 6000 jak włączam na kanał 999 to nic nie pokazuje, nic się nie ładuje jest tylko na czarnym tle napis cyfrowy polsat - wiecej o usługach dowiesz się na stronie www itd.

U mnie jest tak samo. Do Multiroom'u mam dekoder HD3000 i na nim, na kanale 999 też jest tylko plansza Cyfrowego Polsatu i żadnych informacji na temat mojego rachunku. Po prostu wygląda to tak, jakby ta plansza to był zwyczajny kanał TV, jak wszystkie inne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak trzeba czekać, przed końcem uprawnień na dodatkowym dekoderze pojawia się informacja że zaraz będzie potrzebna wymiana kart.

Hmm, to ciekawe, bo na moim dekoderze HD3000 do Multiroom'u taka informacja się nie pojawia i też nigdy nie pojawiała.

Po prostu nagle wyskakuje komunikat, że dekoder dodatkowy jest zablokowany i trzeba na chwilkę włożyć do niego kartę z dekodera głównego, którym w moim przypadku jest używany przeze mnie moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hd2000 i na 15min przed wyłączeniem uprawnień pojawia się pasek w stylu jak teco co promował PPV z informacja że za chwile strace dostęp do kanałów i abym przełożył karty juz teraz, czy jakoś tak i fakt wtedy bez komunikatu o odblokowaniu mozna dekoder odblokować, wczesniej niz ten komunikat nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż co jakiś czas (średnio raz na 5-7 dni) dekoder dodatkowy Multiroom się blokuje. W celu jego odblokowania musimy na kilka sekund przełożyć kartę z dekodera głównego. Jak na ekranie wyświetli się, że jest odblokowany, to ponownie wkładamy karty w ich miejsce. I tak to lepsze niż dawny Multiroom Cyfry+ :D

 

@Arerox był szybszy ode mnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CP wprowadziło zabezpieczenie dla MR i co kilka lub kilkanaście dni (wg CP 3-14 dni) dekoder od MR blokuje się i trzeba wsadzić do niego na kilka sekund kartę od dekodera głównego i licznik się zeruje.

 

O jaki licznik chodzi - gdzie to jest ustawione lub umieszczone w dekoderze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstępy czasowe zablokowań są podobno losowe. Ostatnie dwa blokowania były co 8 dni. Wcześniej kilka co 4 dni. Jeszcze wcześniej nawet 14 dni.

W zeszłą niedzielę mój brat brał ode mnie kartę, aby odblokować sobie swój dekoder HD3000, którego używa jako Multiroom. Poprzednio odblokowywał sobie w jeszcze poprzednią niedzielę, czyli tydzień wcześniej. A dzisiaj rano (czwartek) jego dekoder ponownie się zablokował i dziś mój brat musiał znów sięgnąć po kartę ode mnie... :roll:

 

 

@kolos22

Ten "licznik" czasu do zablokowania się dekodera dodatkowego "tkwi" gdzieś w jego oprogramowaniu. Dlatego też jako urządzenie dodatkowe do Multiroom'u może być tylko dekoder produkcji CPT. Nie może być to np. dekoder Sagemcom lub moduł CAM. :( Te dwa ostatnie mogą być tylko jako urządzenie główne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 6 lat byłem abo C+ tam miałem przez 2 lata MR niezależny od siebie, teraz mam NC+ i też mam MR , co prawda inna zasada działania bo wszystkie 3 deko podpięte do rutera kabelkiem ( lub przez WiFi) ale bez przekładania karty.... no i w NC+ można mieć 5 X MR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w usłudze Multiroom spinanie dekoderów kablem LAN i łączenie tego przez router jest nie do przyjęcia!

Wolę już rozwiązanie Cyfrowego Polsatu. Te okresowe przekładanie kart w Multiroom'ie CP nie jest aż takie uciążliwe. W końcu nie trzeba tego robić codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, czas do kolejnego zablokowania się dekodera dodatkowego mógłby być dłuższy.

Ale w sumie i tak nie jest źle. :) Na pewno jest to lepsze, niż pierwszy Multiroom CYFRY+, gdzie były dwa specjalne moduły i jeden z nich trzeba było aktywować już po 6 godzinach. :? Z kolei rozwiązanie przyjęte przez dawną n'kę i teraz kontynuowane przez platformę nc+ jest dla mnie, jak już wspomniałem wyżej, nie do zaakceptowania. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z C+ to była w ogóle "bajka". Z tego co wiem to Orange pracuje nad MR i podobno usługa miała być zaoferowana do końca tego roku. Ciekawe, co tam wymyślą. Zapewne drugi dekoder też będzie musiał być połączony z liveboxem i przed pół domu ludzie będą kable ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @mentoris ma rację. Dlatego też usługa Multiroom wymaga pewnych zabezpieczeń. Są jednak różne ich metody.

Pierwszym Multiroom'em w dawnej CYFRZE+ były dwa specjalne moduły, które się wkładało do dekoderów w miejsce kart i moduł dodatkowy trzeba było co 6 godzin ponownie aktywować poprzez chwilowe zbliżenie go do modułu głównego. Później CYFRA+ zrezygnowała z tych modułów i wprowadziła dwie niezależne, nieparowane z niczym karty (tzw. Cameleon) i tym samym de facto zrezygnowała z zabezpieczenia usługi Multiroom. Platforma n przyjęła rozwiązanie polegające na konieczności łączenia kablem sieciowym LAN dekoderów pracujących jako usługa Multiroom. I te właśnie rozwiązanie przyjęła nowa platforma nc+. Cyfrowy Polsat z kolei wprowadził zabezpieczenie w postaci okresowego blokowania się dekodera dodatkowego i konieczności włożenia do niego na chwilę karty z dekodera głównego lub modułu CAM celem jego odblokowania. Te rozwiązanie spotkało się z pewnym ograniczeniem polegającym na tym, że nie da rady (przynajmniej na chwilę obecną) wziąć do Multiroom'u np. drugiego modułu CAM. Jako urządzenie dodatkowe może być już tylko dekoder CP i to tylko część modeli produkcji CPT. Zabezpieczenie Multiroom'u dekodery te mają zaimplementowane w swoim oprogramowaniu. Moduł CAM oraz dekoder Sagemcom nie mają i stąd też nie mogą pracować w usłudze Multiroom jako urządzenie główne.

Podsumowując, uważam, że na chwilę obecną najlepsze rozwiązanie zabezpieczenia usługi Multiroom, mimo pewnych ograniczeń, przyjął właśnie Cyfrowy Polsat. :) Co w tym zakresie uczyni TP/Orange to na razie nie wiadomo. Podejrzewam jednak, że albo też dekodery będą musiały być spinane kablem LAN albo właśnie łączone przez Livebox'a... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci za poparcie, bo wydaje mi się, że większość przyszłych użytkowników multiroomu myśli tylko jak to oszukać CP na abonamencie, a nie tędy droga. Sąsiad oddalony o 500 m może mieć drugi dekoder, ale niestety trzeba będzie do niego biegać z kartą. Nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. :)

Multiroom, jak zresztą sama nazwa wskazuje, to usługa umożliwiająca odbiór danej platformy na więcej, niż jednym TV w ramach jednego abonamentu. Ale tylko w obrębie jednego, tego samego mieszkania, czy też domu, inaczej mówiąc, gospodarstwa domowego. Multiroom nie został stworzony po to, aby "dzielić" się nim z sąsiadem, czy rodziną np. z innego miasta... :roll: Taka możliwość była przez dłuższy czas w CYFRZE+ (oczywiście nieoficjalnie ;)), no ale CYFRA+ się skończyła, a wraz z nią jej Multiroom... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...