Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wole zeby nie utrzymywali drugiego kanalu (puls2) a skupili sie na Jednym a w lepszej jakosci.

Ps. bez przesady, nie ma co porownywac tvr do puls (Puls juz jest jakas marka, a tvr malo kto pamieta ze ten kanal istnieje w dodatku za free FTA) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają aż tyle pozycji w HD? Po co uruchamiać sygnał w wysokiej rozdzielczości, skoro nie dostosowali jeszcze emitowane kontentu do tych wymogów. No chyba, że niektórych jara jedynie dopisek "HD" przy logo.

A skąd możesz wiedzieć ile właściwie pozycji mogą mieć w hd? Teoretycznie większość tego co pokazują w 16/9 mogą mieć tego kopię w HD. Poza tym ja wspomniałem tylko o cyfrowym archiwum, które jak widać chyba jest niezbędne by funkcjonować z kanałem hd i by ten kanał jakoś wyglądał (nie wiem, nie znam się na systemach emisyjnych). Z resztą kanał już dawno został zapowiedziany a im szybciej powstanie tym szybciej puls będzie rozwijał się pod kątem wysokiej rozdzielczości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pi razy drzwi, szybkie wnioski co może być w HD i to raczej łatwo sprawdzić:

 

05:45 Dyżur SD

06:20 Menu na miarę SD

06:50 Oggy i karaluchy 4 SD

06:55 Oggy i karaluchy 4 SD

07:00 Zwariowane melodie SD

07:20 Flintstonowie SD

07:45 Flintstonowie SD

08:10 SpongeBob Kanciastoporty 2 SD

09:00 Detektyw w habicie może w HD

10:00 Gwiezdne wrota raczej SD

10:55 Gliniarz i prokurator 3 SD

11:55 Niania 3 SD

12:25 Zbuntowany anioł SD

13:30 Zbuntowany anioł SD

14:20 Kobieta w lustrze SD

15:15 Niania 3 SD

15:45 13 posterunek 2 SD

16:25 13 posterunek 2 SD

17:00 Gwiezdne wrota raczej SD

18:00 Nowe przygody rodziny Addamsów SD

18:30 SpongeBob Kanciastoporty 2 SD

19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2 nie wiem

19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2

20:00 Środa pełna wrażeń: Ostatni legion HD

22:00 CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas 5 nie wiem

23:00 Spartakus: Zemsta HD

00:10 Płytko pod ziemią HD

02:15 Zobacz to! HD

02:35 Dyżur 3 SD

03:00 JRG w akcji SD

03:25 Dyżur 3 SD

03:50 JRG w akcji SD

04:15 Z archiwum policji SD

04:40 Menu na miarę SD

05:05 Z archiwum policji SD

05:30 Menu na miarę SD

 

Oczywiście w/w rozdzielczości to jedynie moje pomysły, ale śmiem twierdzić, że skoro do tej pory nie uruchomiono simulcastu HD, to nie pomaga tu nawet archiwum cyfrowe i nawet własnych produkcji (które chyba i tak są w 4:3) nie przechowuje się w wysokiej rozdzielczości, bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes TV PULS na łamach wirtualnemedia_pl i jego kolejne wizje:

- do końca roku kanały Grupy Puls ma ją osiągnąć 7% udziałów w 16-49 (teraz mają w porywach 5%, więc będzie to trudne)

- BYĆ MOŻE kupią/stworzą portal dla dzieci z serwisem na życzenie

- jesienią MOŻE będą wielkoformatowe polskie produkcje,

- nie zamierzają uruchamiać nowych kanałów, chyba że wszyscy wielcy zgłosza się ws. MUX-8, wtedy i oni chcieliby żeby MUX poszedł pod kanały HD (TV PULS HD), bo rynek już wg nich się nasycił

 

 

Słyszymy co roku te same zapowiedzi

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/te ... amy-dlugow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie polityka TV Puls jest jasna. Stworzą kanały HD dopiero wtedy, gdy znajdzie się na nie miejsce w NTC. Świadczy o tym dobitnie dzisiejszy news na SatKurierze. Jeśli nie dostaną miejsca na HD w MUX-8, to kanału w wysokiej rozdzielczości na razie nie będzie. Pewnie poczekają wtedy na MUX-5 i MUX-6. Najwyraźniej nie mają ambicji być telewizją dla kablówek i satelity. :roll:

 

Kwestia małej ilości materiałów HD w ich posiadaniu jest, moim zdaniem, drugorzędna. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze stacja Puls tv, jezeli szybko nie wprowadzi wersji HD to zacznie tracic na koszt Stopklatki tv(jesli ta utrzyma poziom) bo filmowo juz pierwsze skrzypce w tym duecie gra Stopklatka(ale sat jest i bedzie SD) wiec Puls tv Ratujac marke przed konkurentem, musi podjac sie nadawania HD w sat i kablowkach.

Ps. niech to sobie Prezes Stacji za wczasu dobrze przemysli, bo bedzie notowal zachwile spadki zamiast wzrosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, kilka wypowiedzi do tyłu, Pan Prezes oczekiwał 8% udziału widowni, a teraz mówi o 5%. Zgadzam się z przedmówcą w sprawie Stopklatki. Myślę, że oni też to wiedzą. W piątek 1-szy Dzień Wiosny, a on już o złotej jesieni opowiada. Jego wypowiedzi są tak samo chaotyczne jak ramówka Pulsów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem ze stacja Puls tv, jezeli szybko nie wprowadzi wersji HD to zacznie tracic na koszt Stopklatki tv(jesli ta utrzyma poziom) bo filmowo juz pierwsze skrzypce w tym duecie gra Stopklatka(ale sat jest i bedzie SD) wiec Puls tv Ratujac marke przed konkurentem, musi podjac sie nadawania HD w sat i kablowkach.

Ale jesteś mądry. I co mają nadawać w HD? Kilka postów wyżej wymieniłem Ci produkcje, które mogą być nadawane w wysokiej rozdzielczości i jest tego tyle, co kot napłakał. I uważasz, że Stopklatka TV to konkurencja? Przecież to kanał filmowy, który ma porwać niszę oczekującą od telewizji filmów o każdej porze dnia, Puls ma trafiać do widza nie tylko filmem, ale też szeroko zakrojoną rozrywką. Druga sprawa - Stopklatka TV może nadawać większość materiałów w HD, ponieważ spora część dostępnych filmów kręcona była na taśmie 35mm, co za tym idzie kadry można spokojnie downscalować do full hd. Seriale za to przegrywano na betacamy itd. i nawet jeśli także były nagrywane na taśmie filmowej, to przycinano obraz do formatu 4/3 i 16/9, o braku HD nie wspominając - tak więc skąd Puls ma wziąć podporę swojej ramówki w wysokiej rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol

Mow co chcesz, bron teorii o bezssensownosci dodania pulsu w HD, ale zobaczycie wszyscy za jakis czas co sie stanie z Puls'em, wiem ze spora czesc oglada ten kanal takze dla filmow a inne tresci maja mniejszy procent ogladalnosci. A utrata abo./widowni-odbiorcow na rzecz kontentu filmowego to juz spora strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla jednego filmu dziennie ma powstać simulcast HD, którego emisja dwa razy więcej niż SD? Beznadzieja. Puls trafia do sporej części widzów poprzez bezpłatne nadawanie w DVB-T oraz dostępność w najniższych pakietach na satelicie i właśnie na tych dwóch drogach nie ma konkurencji jeśli chodzi o kanały HD. Ewentualny spadek oglądalności w przyszłości nie będzie efektem braku HD, itp., tylko przesycającym się rynkiem kanałów tematycznych, które wierz lub nie, odbierają sporą część udziałów w oglądalności. Nie bez przyczyny mówi się, że przyszłość należy do kanałów tematycznych i nie bez powodu taki moloch jak TVP ma dziś niecałe 25 proc. udziałów w rynku (licząc wyłącznie TVP1 i TVP2) w porównaniu do prawie 50 proc. równo 10 lat temu. Jednak mimo wszystko, przynajmniej częściowo odbijają sobie kanałami tematycznymi. Do czego zmierzam: uruchomili TVP HD, potem TVP1 i TVP2 także w wysokiej rozdzielczości. Pomogło? Nie. Pociąg z uciekającymi widzami ruszył i już nikt go nie zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby TV Puls miał tracić ze względu na brak HD. Większa część ich widzów pochodzi z NTC, a nie kablówek czy platform sat. Wersję HD uruchomią jak zobaczą konkretną korzyść. A na razie będą, co jakiś puszczać info: "wysoką rozdzielczość mamy w planach". Bardzo też wątpię, aby chcieli konkurować z tematycznym kanałem filmowym "Stopklatka TV". Jak sami uruchomią kanał tematyczny, to wtedy będą się przejmować. Na razie filmy to nie jest ich priorytet. W moim odczuciu filmy, to akurat jeden ze słabszych atutów tego kanału. :P A jak wynika z zapowiedzi, pójdą raczej w produkcje własne i rozrywkę, a nie w zwiększenie ilości filmów na antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san

 

Ostatnio złapałem się na tym, że po włączeniu odbiornika telewizyjnego zaczynam swą wędrówkę po kanałach od listy stacji z dopiskiem HD. Dopiero potem zabieram się za inne... - kto wie może takich HDegustatorów jak ja jest w Polsce więcej? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Project_ALF

ja robie tak samo, nawet mam ulubiona liste kanalow z samymi ulubionymi kanalami tylko w HD, a na liscie podstawowej tez ulubione kanaly lecz dodatkowo z kanalami SD, to wlasnie najpierw sprawdzam kanaly HD a potem lukam na SD :D

 

@draco_san

5mln(ponad) abonentow tv sat, a pewnie polowa drugiej czesci abo. tv kablowej(nie znam liczby ale powiedzmy ze 2,5mln) to chyba cos Znaczy te 7,5mln!

a Wy tylko o tym dvb-t

ja nie mam takiej telewizji i dopóki bede mial sat, to ani mysli mi sie opcja dvb-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dla większości widzów ważniejsza jest oferta programowa, niż jakość kanału. Najlepszym tego dowodem jest oglądalność TVN 7, która niewiele różni się od oglądalności TV Puls, chociaż oba mają identyczny zasięg, a dodatkowo TVN 7 jest dostępny w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mln(ponad) abonentow tv sat, a pewnie polowa drugiej czesci abo. tv kablowej(nie znam liczby ale powiedzmy ze 2,5mln) to chyba cos Znaczy te 7,5mln!

a Wy tylko o tym dvb-t

Ale to nie ja mówiłem o priorytecie widzów DVB-T, tylko nadawca. :roll:

 

ja nie mam takiej telewizji i dopóki bede mial sat, to ani mysli mi sie opcja dvb-t
Ja mam kablówkę, ale też korzystam z DVB-T (głównie ze względu na Stars TV). :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest masakrą że nie będZie już Niesamowitych poniedziałków w Pulsie tylko CSI Miami!!!!!!!!

Nie Miami tylko las Vegas na dodatek powtórki 1 sezonu. A ten sezon przecież elciał ba andal jest któras seria na TVP2. Od dawna mówię ze ta stacja się stacza. Lepiej by dali w TV Puls dokument np. Kobiety które niosły śmierć to powinien być kanał ogólny i powinny być tez dokumenty. CSI to bym dal 5 razy w tygodniu po południu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...