Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oznaczone są;

Polski - Dolby audio

Oryginalna wersja językowa - Dolby audio

AUX Dolby audio 

Tak się opisują w tv LG, ta trzecia pewnie audio deskrypcja, w jakim celu pierwsza jest podpisana jako Polski nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał(a):

Jaki jest u ciebie kod PID tej stacji - 302/303/302? Ta numeracja była wcześniej przy tym kanale więc ciekawi mnie jak jest teraz. 

PMT - 301, PCR - 302, Video - 302 Audio - 303, 304, 308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał linearny pojawił się na LCN 33, jednocześnie pozostała emisja kanału wirtualnego LCN 91. Czy są plany włączenia innej stacji w miejsce wirtualnego kanału? Nadawca ma w ofercie jeszcze TVP Wilno i wpominany TVP Parlament w wersji Sejm i Senat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 08:45, maks27 napisał(a):

Kanał nadaje z 3 ścieżkami dźwiękowymi

 

W dniu 13.03.2024 o 08:51, dvbtowiec napisał(a):

czy to jakieś przygotowanie do emisji w różnych językach

 

TVP World ma być stacją flagową, nadającą w językach angielskim, rosyjskim i niemieckim – zapowiedział rzecznik MSZ Paweł Wroński

 

https://www.press.pl/tresc/80910,rzecznik-msz-pawel-wronski-o-telewizji-bielsat_-_to-tvp-world-ma-byc-flagowa-stacja_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby dobrze ale dlaczego nie po m.in. Polsku ? Jeszcze jeden kanał informacyjny by się przydał w NTC a mam nadzieje że tam nie walą takiej propagandy jak w TVP Info.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu docierają do mnie informacje o problemach z odbiorem MUX-6 na niektórych dekoderach. Czy ktoś z was zauważył, że na MUX-6 np. zrywa się odbiór, gdy wszystkie inne muksy idą prawidłowo? Możliwe, że są jakieś błędy w sygnalizacji PSI/SI multipleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od tak dawna, że już nie pamiętam. Według Wiki od października 2022 do marca 2023. Potem była przerwa (drobna "aferka" bo nadawali jeden kanał więcej niż wynikało z decyzji rezerwacyjnej, potem TVP ABC zmieniło multipleks na ten właśnie, potem dublowano część kanałów np. TVP1). Natomiast od początku roku World znowu jest dostępny.

 

Jest wolna pojemność, to nadaje. 40 Mb/s do podziału na 9 kanałów. Obecnie jest tutaj 8 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle 9 slot nie został zapelniony na tym Muxie 6. Chyba czas nimi potrząsnąć i niech zapełnia  ten MUX do końca. I niech będzie ten Wilno aby liczba zgadzała się z warunkami rezerwacji czyli 9 slotów na Muxie a nie 8. Ja na miejscu UKE i krrit dałbym karę finansowa za nie dopełniony MUX 6

Edytowane przez SUPER OSOBISTA MEDIALNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karę za co? Za to, że mamy doskonałą jakość? Miejsce nie jest zmarnowane, jest wykorzystane na podniesienie jakości pozostałych kanałów.

 

To jest rewelacyjny MUX. Zmienny bitrate wideo do 12-13 Mb/s. Na dwóch kanałach audio stereo 192 kb/s, które przenosi PEŁNY zakres częstotliwości słyszalnych przez człowieka zarówno młodego jak i starszego (bo młodsi słyszą więcej). Stereo 128 oraz 160 kb/s (najczęstsza konfiguracja) oraz przestrzenny 256 kb/s nie przenoszą pełnego dźwięku, mają odcięcie w okolicach 16-17 kHz (wyższe częstotliwości są wycięte).

 

TVP Polonia to obecnie kanał o najlepszej technicznej jakości w naziemnej. I nie tylko naziemnej. Bije jakością SAT, bije jakością streaming. Wideo do 13 Mb/s, dźwięk stereo 192 kb/s oraz przestrzenny. Jak się porówna to z innymi kanałami ze wszystkich MUXów to jednak robi się trochę przykro, że pozostałe mają pojemność 36 zamiast 40 Mb/s. Różnica jest.

 

Ciebie to nie obchodzi? To choć pozwól innym cieszyć się z najwyższej jakości.

Edytowane przez jaan
  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W papierach jest napisane 9 Slotow i ma być to przestrzegane ale cóż jako biurokracja tacy ludzie no cóż mogli wpisać w papierach 9 slot jako rezerwa częstotliwości jakościowej a tak wpisane jeż zobowiązanie jest do nadawania 9 pragrwmow w HD lub 5 HD i 1 4K i koniec. Widać brakuje w Polsce ludzi którzy by tego pilnował  anie jak zwykle bajzel. Cieszę się że jest dobra jakość ale winna nadawcy było że nie napisał w poprawce do UKE że 9 slot chce mieć jako rezerwę  do podniesienia jakości wszystkich 8 kanałów i gdyby tak było to by nie miał pretensji. I myślcie wszyscy tutaj po Polsku anie po Europejsku

Edytowane przez SUPER OSOBISTA MEDIALNY
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a na potwierdzenie tych słów zajrzyjmy na stronę urzędu.

 

https://bip.uke.gov.pl/rezerwacje-czestotliwosci/rezerwacje-telewizyjne

 

Fragment decyzji rezerwacyjnej MUX-6:

 

Cytat

W multipleksie szóstym (zwanym dalej „MUX6”) może być umieszczonych jednocześnie nie więcej niż 9 programów telewizyjnych, określonych w karcie powinności Spółki, o której mowa w art. 21a urtv. Programy, o których mowa powyżej, nie mogą być rozpowszechniane lub rozprowadzane w żadnym z ogólnopolskich multipleksów naziemnych MUX1-MUX8 w okresie dłuższym niż 30 dni od dnia rozpoczęcia rozpowszechniania tych programów w MUX6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaan ma rację. MUX ma bardzo dobrą jakość i to jest bezdyskusyjne.

 

Trafiło mi się jednak takie miejsce w środku lasu gdzie nie mam stabilnego odbioru tego multipleksu a inne są. Właśnie ze względu na podkręcone parametry brakuje pewnie ze 2-3 dB dla stabilnego odbioru, ale cóż ja mogę... ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...