Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Oj, widać że ZPR dywaguje co począć z faktem podarowania im koncesji. Co chwilę zmieniają zdanie, gubią się w planach. A ja może coś zaproponuję tak nieśmiało:

Nie można zrezygnować z przypisania do nazwy numeru LCN tylko po prostu nazwać to - tak jak sobie kombinowano chyżo i rubasznie z Eską - "Ósemka TV" albo TV 8 / 8 TV? Przecież to jest chyba najbardziej logiczne zagranie w takiej sytuacji, nawet multipleks spasował idealnie do takiego rozwiązania :D (TV 8 - MUX 8 )

Nazwa "Nowa TV" była nieco za bardzo wymuszona i niestety bardzo słaba. Jedyne za co mogę pochwalić to naprawdę ładne logo, ale to tylko jeden malutki plusik. Dodanie do napisu "TV" numeru wolnego też jest bzdurne. Jak to miałoby się nazywać? TV 19? TV 40? Absolutnie [beep] wybór.

Nie powiem, bardzo chętnie zobaczyłbym jak sobie poradzi ten nadawca z kanałem ogólnym, bo tematyczne robi naprawdę solidne. Tylko, że musi naprawdę podjąć słuszną decyzje nieodbierania nikomu niczego, przyłożenia się do sprawy i stworzenia kanału, który naprawdę urozmaici ofertę kanałów ogólnych. Włoży pewnie sporo pieniędzy i będzie im trudno osiągnąć rentowność, ale cóż, jak już koncesja jest to niech pokażą że na nią zasłużyli.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA każda lokalna stacja ma w swojej nazwie numer ichniejszego odpowiednika LCN ;) W zależności od miasta od jest inny. A każdy operator ma sztywno ustalone, że pozycje 2 do 69 bodajże są stacji lokalnych :P A u nas wielki ewenement, bo pojawić się ma kanał, którego nazwa będzie zależeć od numeru w EPG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

Może i wie co robi, ale nie da się zaprzeczyć się że zmienili zdanie kilka razy i nie do końca byli pewni swoich decyzji :P

Oby teraz ten projekt wrócił na właściwe tory.

 

A to porównywanie Polski do USA...darujcie sobie. Co jak co, ale przejmowanie wzorów od tych tamtych człowieków zza wielkiej wody to chyba najdurniejsza rzecz jaką można zrobić. I to w każdej możliwej dziedzinie. 

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje sytuacja co do nazwy stacji ZPR'u niż opisywałem wcześniej. Nie chodzi tu o pomyłkę z mojej strony a KRRiT. Wystarczy tylko przejrzeć dokumenty - jak bowiem czytamy:

Pismem z dnia 20 stycznia 2016 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę nazwy programu z TV ( gdzie # oznacza numer na epg przyznany w procesie koncesyjnym tj. 40) na Nowa TV, zaś w dniu 23 lutego 2016 r. złożył pismo w sprawie wycofania wniosku z dnia 20 stycznia 2016 r.

natomiast dokumencie o przyznaniu koncesji czytamy:

W piśmie z dnia 23 marca 2016 r. Koncesjonariusz wystąpił z wnioskiem

o dokonanie zmiany pkt. I ww. koncesji, polegającej na zmianie nazwy programu telewizyjnego na Nowa TV

Czyli - najpierw chciał zmienić, później się wycofał a jak koncesja się uprawomocniła to znowu chciał zmienić.

KRRiT natomiast zbaraniało i umieściło wnioski w nie właściwej kolejności na swojej stronie internetowej :P

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to było niezrozumiałe, że ZPR najpierw rezygnują z Nowa TV, a następnie przedstawiają jej oficjalne logo, oraz prezentację na stronie Delegaty, ale jak widać wszystko zostało wyjaśnione. Jest tylko jedno pytanie: Czy Nowa TV pozostanie oficjalną nazwą? Osobiście liczę na to, że tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najlepiej byłoby zwyczajnie się zapytać o stanowisko nadawcy w tej sprawie, a nie sugerować się [beep]em na stronie KRRiT? Bo roztrząsanie takiej piec|oły, i przeżywanie tego (szczególnie przez jednego eurowizyjczyka tutaj) jest nieco... śmieszne.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej. Nie będę tu już krytykował KRRiT, bo jestem jej wielkim przeciwnikiem i uważam że nie działa jak powinna, ale na tym poprzestanę.

Po co robić taki bałagan? Widać, że tam u nich za dobrze się nie dzieje.

A już myślałem, że to ZPR coś kręci, a tu jednak taka "niespodzianka"

Chyba, że rzeczywiście Nowa TV zniknie bezpowrotnie tak jak wcześniej Kiwi...nic już z tego nie rozumiem.

 

@Emil.1603

No właśnie problem w tym, że nadawca za wiele konkretów nie przedstawił i można się tylko domyślać co się stanie, więc każda plota może okazać się prawdziwa :P

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja przedstawiła finalną wersje swojego logo która to będzie wyglądać tak:

wd76xTj.jpg

Dla porównania opublikowana w kwietniu pierwotna wersja logo wyglądała następująco:

YOb22hQ.png

Moim zdaniem te nowe logo jest trochę nie dopracowane. Śmało bowiem można połączyć nową formę symbolu stacji z tą pierwotną oraz przesunąć literę oraz dopisek TV.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...