Skocz do zawartości

Kanały od BBC Studios


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.09.2020 o 20:25, Bloo411 napisał:

Czy ktoś zauważył z Was, że od kliku dni polskie napisy na BBC First są przesunięte mocniej w prawą stronę ekranu, zaś logo na ekranie zostało trochę obniżone?

Tak, są zdecydowanie przesunięte na prawą stronę. To mi nie przeszkadza, ale przeszkadza mi przesunięcie w czasie! Napisy pojawiają zdecydowanie za późno - jedno dwa zdania później. ? Niezależnie czy polskie czy angielskie. Też tak macie? Jak to jest irytujące i mało użyteczne chyba nie muszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.12.2020 o 14:54, Tapatik napisał:

Tak, są zdecydowanie przesunięte na prawą stronę. To mi nie przeszkadza, ale przeszkadza mi przesunięcie w czasie! Napisy pojawiają zdecydowanie za późno - jedno dwa zdania później. ? Niezależnie czy polskie czy angielskie. Też tak macie? Jak to jest irytujące i mało użyteczne chyba nie muszę pisać.

Problem rozwiązałem sobie sam, więc podzielę się informacją.

Zacznę od tego, że napisy mam od długiego czasu centralnie, a przesunięcie mogło być spowodowane zmianą softu, aczkolwiek w razie potrzeby widzę, że w "Subtitle Quickmenu" (do którego można przejść naciskając żółty klawisz i następnie wymienione menu), jest dostępna opcja do centrowania.

Przejdę jednak do najważniejszego - opóźnień w wyświetlaniu napisów. W tym samym menu wystarczyło ustawić na "No delay" opcję "Subtitle delay when timing lacks". Nie wiem dlaczego było tam ustawione 3,5 sekundy opóźnienia! Jest jeszcze opcja "Subtitle delay when timing is bad", która miała i ma ustawienie "No delay". W końcu jest poprawnie.

Dodam, że to "Subtitle Quickmenu" jest dotstępne dopiero po włączeniu napisów.

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, swordfish napisał:

Gdzie najtaniej w internecie można oglądać BBC Earth z cofnięciem czasowym i z możliwością włączenia ścieżki oryginalnej?

W której usłudze internetowej BBC First jest dostępny z napisami?

 Przychodzi mi do glowy tylko Canal+ Online. Ale nie wiem czy sa napisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canal+ przez Internet nie ma BBC First. Co ciekawe, resztę kanałów z paczki BBC jest dostępna. Wiem, że paczka BBC jest też w iPla, ale szczerze to nie wiem czy można tam załączyć w przypadku BBC First polskie napisy i wyłączyć polskiego lektora.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, swordfish napisał:

Gdzie najtaniej w internecie można oglądać BBC Earth z cofnięciem czasowym i z możliwością włączenia ścieżki oryginalnej?

 

BBC Earth w aplikacji Canal+ można oglądać z orginalną ścieżką dzwiękową do tego jest biblioteka VOD tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy nie lepiej było napisać: "Pałac Buckingham informuje o śmierci Księcia Filipa"? Od razu komunikat byłby czytelniejszy.

Telewizja powinna po pierwsze informować i akurat komunikat nie powinien dziwić. Wiem, że nie są to stacje informacyjne, ale BBC ma formę prawną państwowego przedsiębiorstwa działającego na bazie Królewskiego Przywileju. Chcą zawiadomić jak najszybciej o śmierci członka Rodziny Królewskiej, na podobnej zasadzie jak to robił herold w średniowiecznych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

31 października 2021 (niedziela) na kanale BBC One w UK premierę będzie mieć 13 seria serialu "Doctor Who". Dzisiaj polski oddział BBC potwierdził, że polska premiera 13 serii serialu będzie mieć u nas 19 listopada 2021 (piątek) o godz. 17:25 na kanale BBC First.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bloo411 napisał:

31 października 2021 (niedziela) na kanale BBC One w UK premierę będzie mieć 13 seria serialu "Doctor Who". Dzisiaj polski oddział BBC potwierdził, że polska premiera 13 serii serialu będzie mieć u nas 19 listopada 2021 (piątek) o godz. 17:25 na kanale BBC First.

 

Liczyłem na mniejsze opóźnienie jak w pierwszych sezonach 13 Doctor, ale nie jest tragicznie jak było przy 2 i 3 sezonie Capaldiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolis, tylko w przypadku serii 8 i 9 "Doctor Who" w Polsce nie było wówczas BBC First. Nadawał wówczas wtedy jeszcze kanał BBC HD, który był wersją na Polskę i Turcję i BBC Studios wyznawało trochę inną strategię. Także opóźnienia seriali, czy też poszczególnych sezonów względem ich emisji w UK, były nawet kilkuletnie. Zresztą teraz też nie zawsze jest idealnie. Za przykład niech posłuży serial "Ostatnie Tango w Halifaxie", gdzie BBC First zaczęło premierową emisję serialu od 5 serii (seria 5 jest z 2020 roku), po czym kilka miesięcy później po zakończeniu emisji serii 5, zaczęli serial emitować od serii 1 do 5 w poniedziałki o godz. 22:30. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nigdy wcześniej "Ostatnie Tango w Halifaxie" nie miało swojej polskiej premiery na BBC HD czy też później na BBC First od serii 1. 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bloo411 napisał:

@kolis, tylko w przypadku serii 8 i 9 "Doctor Who", w Polsce nie było wówczas BBC First. Nadawał wtedy BBC HD, które było wersją na Polskę i Turcję i wówczas BBC Studios wyznawało trochę inną strategię, także opóźnienia seriali, czy też poszczególnych sezonów względem ich emisji w UK, były nawet kilkuletnie. Zresztą teraz też nie zawsze jest idealnie. Za przykład niech posłuży serial "Ostatnie Tango w Halifaxie", gdzie BBC First zaczęło premierową emisję od 5 serii serialu (seria 5 jest z 2020 roku), po czym kilka miesięcy później zaczęli serial emitować od serii 1 do 5. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nigdy wcześniej "Ostatnie Tango w Halifaxie" nie miało swojej polskiej premiery na BBC HD czy też później na BBC First od serii 1. 

 

W sumie racja. Dokładniej rzecz ujmując to seria 8 była z 1 dniowym opóźnieniem i jeśli dobrze pamiętam to było jeszcze Entertainment. 9 i 10 miała już roczne na BBC HD. Serie 11 i 12 już rzeczywiście BBC First i poniżej 2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolis, no właśnie nie pamiętam, czy gdy ruszyło w Polsce BBC HD, to czy serial "Doctor Who" miał jeszcze swoją polską premierę na BBC Entertainment? . Z tego co widzę, to obecnie w Turcji nadaje zarówno BBC First jak i BBC Entertainment. Obie stacje emitują seriale, z czego BBC Entertainment emituje np. serial komediowy "Co Ludzie Powiedzą?".

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szkoda, że nie ma aplikacji od tego nadawcy czyli BBC; z programami gdzie można byłoby obejrzeć pełną bibliotekę  filmowo- serialową.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.01.2022 o 14:29, Arkon napisał:

Polecam na BBC Brit "Who wants to be a millioneaire" z Clarksonem. Angielski humor rządzi. :)

Clarkson moim zdaniem odpada w przebiegach w porównaniu do naszego Urbańskiego. ;) Jego ,,humor" to po prostu brak odpowiedniej kultury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...