Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podglądam MŚ juniorów w Bydgoszczy na TVPSport i sz :censored: mnie trafia,sygnał siła/jakość ok 97/85% na innych kanałach żadnego problemu tylko tu z TP 10834 tnie jak wściekłe :!::/  i co zauważyłem -im dynamiczniejsza akcja tym jest gorzej,oglądałem sztafety(4x100) i patrzyłem na wyświetlany czas to przeskoki miały po 2-3 sek,ale szczytem wszystkiego była ostatnia zmiana- obraz zatrzymał się w momencie przekazywania pałeczki a ruszył gdy zawodniczki hamowały za metą :!: :!: ,

ale jeszcze jedna kwestia rzuciła mi się w oczy a raczej uszy-obraz stał a komentarz szedł na bieżąco :!: nie powiem dźwięk też przycina,ale na ułamek sek. i rusza a obraz... :sciana: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że na chwilę obecną usunąłem sobie z listy kanały z TP 10,834, bo już miałem dosyć cięcia obrazu na owych kanałach i dosyć głupiej gadki konsultantów z infolinii, że problem leży po mojej stronie. Z winy mojej instalacji antenowej. Tylko dziwne, że HD 2000, HD 3000, HD 5500 i Ariva 100e działają bez zacięć. Sygnał 90/85. Zielone paski prawie do końca skali. Dobrze, że już wycofują ten model ze swojej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój PVR 7000 HD własnie ni z gruchy ni z pietruchy postanowił, że nie widzi dysku twardego i tym razem twardy reset nie pomaga. :/

Pytanie, ta czerwona kropa w górnym lewym rogu będzie się cały czas świeciła?

Miałem to samo w sobotę, ale po drugim resecie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój PVR 7000 HD własnie ni z gruchy ni z pietruchy postanowił, że nie widzi dysku twardego i tym razem twardy reset nie pomaga. :/

Pytanie, ta czerwona kropa w górnym lewym rogu będzie się cały czas świeciła?

Ja tak mam kilka razy w tygodniu, ale nie chce mi się jeździć po APS-ach. Poczekam aż Evo stanie się w pełni działający to sobie wtedy przedłużę umowę ze zmianą sprzętu.  Mam nadzieję, że do tego czasu pojawi się zestaw z większą anteną i konwerterem Unicable II.

Edytowane przez kpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o wymianie dekodera na Evo, ale jak poczytałem, że tam jeszcze USB i DLNA (i nie żeby mi to było jakoś szczególnie do szczęścia potrzebne) nie działa, wziąwszy pod uwagę, że 7000 ma kilka lat i tylko 78 stron postów tutaj, a Evo po kilku miesiącach o 100 stron więcej to się zastanawiam, czy to nie będzie wymiana siekierki na kijek.  :lol2:

Tylko tyle, że jego wyjście HDMI 1.4b lepiej by współgrało z moim UHD.  

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwię, że ten dekoder ma tyle niedoróbek. Nagrywam bardzo dużo na HD5000 już od ponad trzech miesięcy i NIGDY nie było żadnych problemów z nagraniem zaplanowanego programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swoim dekoderem otóż nie chce nagrywać niby kontrolka R nagrywania świeci miejsce na dysku jest ale nie nagrywa. W sekcji PVR nie widać nagrywanego programu a po zakończeniu "nagrywania" jest wyświetlone nagranie nie zrealizowane. Czasami pomaga zresetowanie dekodera ale tylko czasami, dodam że równo z tym problemem jest też problem z niektórymi programami otóż wyświetla komunikat brak sygnału z anteny satelitarnej a po przełączeniu na inny kanał i powrocie program już jest pisałem do polsatu i w odp. dostałem bym sprawdził ustawienie anteny. Mam instalacje zbiorczą i  gdyby była to wina anteny to nie było by chyba wszystkich programów a nie tylko wybranych. czy na te problemy może mieć wpływ że dekoder jest w pomieszczeniu gdzie temp. powietrza jest 25-30 st. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w trybie diseqc z astrą może być ustawiony tryb dwuantenowy? Bo mam tak ustawione, i co jakiś czas, częściej na Astrze (bez nagrywania)

ale i zdarza się na hotbirdzie jak coś nagrywam i drugi kanał chcę oglądać - brak sygnału na lnb 2. Pomaga tylko wyłączenie z prądu. Dodam, że przed konfiguracją diseqc zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych.

Edytowane przez ramzi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To wina softu, jak średnio raz na tydzień go nie wyłączysz na twardo (z gniazdka lub w tryb uśpienia) to nie nagrywa. Ja mam to samo i czasami mnie bierze coś ciężkiego jak zapomnę zresetować i się coś nie nagra.

poszedłem do punktu wymieniłem dekoder  ale po 2 dniach problem pozostał co mnie troche dziwi bo przez kilka ostatnich miesięcy nie występował........... :censored:  :angry:

teraz się zastanawiam czy wymieniać dekodery do skutku czy poczekać do końca umowy zamienić na evo co wcale nie znaczy że na nim nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w trybie diseqc z astrą może być ustawiony tryb dwuantenowy? Bo mam tak ustawione, i co jakiś czas, częściej na Astrze (bez nagrywania)

ale i zdarza się na hotbirdzie jak coś nagrywam i drugi kanał chcę oglądać - brak sygnału na lnb 2. Pomaga tylko wyłączenie z prądu. Dodam, że przed konfiguracją diseqc zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

A masz diseqc tylko na jednym wejściu? Bo ja od kilku dni mam diseqc tylko na jednym wejściu i od wtedy pojawiły się problemy z nagraniami.

 

Ktoś sprawdził może wariant z diseq na dwóch wejściach? Wtedy te problemy też są? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zaryzykuję, wymienię konwerter skierowany na Astrę na twin i wtedy zobaczę jak to zadziała. Wczoraj wieczorem pokazał mi brak sygnału na obydwu lnb, chcąc obejrzeć zmuszony byłem do wspinania się pod dach, po ciemku i w deszczu, żeby odpiąć diseqc i podłączyć bezpośrednio :/ Co ciekawe, do tej pory ten dekoder działał bez zarzutu ( nie miał podłączonego diseqc), sam diseqc nie sprawiał problemów dla HD5500s.

 

Szkoda, chyba będę musiał pomyśleć nad jakimś dekoderem fta do odbioru z innych satelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakie macie diseqC?

Dekodery HD PVR7000 nie współpracują z disekami 2.0 i wyższymi, a taki zapewne macie.

I na diseqc 2.0 jest problem, bo nie zawsze przełancza satelity.

Trzeba zaopatrzyć się w diseqc 1.0

Ja mam ten i na PVR HD7000 przełączał bardzo dobrze

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/33/3372.dat

Dodam tylko że ten diseqc działa również bardzo dobrze teraz u mnie na Evoboxie.

Edytowane przez rafcio082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...