Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po naszej stronie jest opisywanie dla @support458 konfiguracji u tych co działa, jak i u tych co klatkuje.

Jaki konwerter? Model, rodzaj.

Czy dekoder ma podłączone oba gniazda antenowe, czy jedno?

Czy jest dekoder dodatkowy? Jeśli tak, to czy podłączony do tego samego konwertera?

Czy klatkowanie występuję również przy podłączonym tylko jednym przewodzie do SAT1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder znowu nagrał początek filmu i po dwóch minutach film się zatrzymał. Żenada z tym Polsatem i ich sprzętem.

 

Może być uszkodzony dysk. Z opisu wynika, że to kolejny raz. Można spróbować formatowania dysku. Jeśli to nie pomoże, to wymiana dekodera w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naszej stronie jest opisywanie dla @support458 konfiguracji u tych co działa, jak i u tych co klatkuje.

Jaki konwerter? Model, rodzaj.

Czy dekoder ma podłączone oba gniazda antenowe, czy jedno?

Czy jest dekoder dodatkowy? Jeśli tak, to czy podłączony do tego samego konwertera?

Czy klatkowanie występuję również przy podłączonym tylko jednym przewodzie do SAT1?

 

U tych co nie działa:

1. Inverto Red Quad IDLR-QUDL40-EXTND-OPP

2. Dekoder ma podłączone 2 gniazda antenowe (pracuje jako pełny pvr)

3. Jest dekoder dodatkowy HD5500, podłączony do tego samego konwertera.

4. Przy przewodzie tylko do SAT1 też tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tych co nie działa:

1. Inverto Red Quad IDLR-QUDL40-EXTND-OPP

2. Dekoder ma podłączone 2 gniazda antenowe (pracuje jako pełny pvr)

3. Jest dekoder dodatkowy HD5500, podłączony do tego samego konwertera.

4. Przy przewodzie tylko do SAT1 też tnie.

 

Proszę dopisywać:

  • Na jakiej częstotliwości (kanale) są przecięcia?
  • Jakie są parametry sygnału (siła i jakość) na tym kanale (odczytane przez przytrzymanie czerwonego przycisku na pilocie)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych postów było, że informacje ode mnie się pewnie pomieszały już, dlatego też podsumuje ostatecznie jak to wygląda u mnie.

 

1. Konwerter Twin, standardowy od CP

2. Podłączony tylko jeden kabel do SAT1

3. Multiroom HD3000 podłączony do tego samego konwertera

4. Nie ma znaczenia, czy multiroom jest podłączony, czy też nie

5. Problem dotyczy TP 10834 V, m.in HBO 2 HD i TVP SPORT HD

6. Siła / jakość - oba zielone. siła - 90-95%, jakość około 80%, dokładne wartości widać na filmikach kilka stron wcześniej

 

BTW, niedługo igrzyska w Rio, może się okazać, że więcej osób zaobserwuje wtedy problemy na TVP Sport i zasypią infolinię pretensjami, fajnie by było jakby udało się rozwiązać ten problem wcześniej :)

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dopisywać:

  • Na jakiej częstotliwości (kanale) są przecięcia?
  • Jakie są parametry sygnału (siła i jakość) na tym kanale (odczytane przez przytrzymanie czerwonego przycisku na pilocie)?

1. 10834 V

2. Paski: siła prawie do samego końca, jakość tak około 80%. Miernik: siła 80,3dB, MER=13,1dB, BER 1,0-08.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych postów było, że informacje ode mnie się pewnie pomieszały już, dlatego też podsumuje ostatecznie jak to wygląda u mnie.

 

1. Konwerter Twin, standardowy od CP

2. Podłączony tylko jeden kabel do SAT1

3. Multiroom HD3000 podłączony do tego samego konwertera

4. Nie ma znaczenia, czy multiroom jest podłączony, czy też nie

5. Problem dotyczy TP 10834 V, m.in HBO 2 HD i TVP SPORT HD

6. Siła / jakość - oba zielone. siła - 90-95%, jakość około 80%, dokładne wartości widać na filmikach kilka stron wcześniej

 

Podaj parametry sygnału (siła i jakość) na kanałach: 101, 115, 149, 25.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder (hd7000) znowu się zbuntował i filmu nie nagrał - więc pojechałem do APS-u i chciałem go wymienić już na ten nowy dekoder ale mi odmówiono , chcieli mi wcisnąć taki sam ale używany bo nowego niema.

Więc chyba czas się pożegnać ze "słoneczkiem" chociaż lato w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry sygnału (siła i jakość) na kanałach: 101, 115, 149, 25.

 

Sorry, że dopiero teraz, ale nie było mnie w domu przez kilka dni :)

 

Wygląda to tak:

101: Siła - 90% / Jakość - 65%

115: SIła - 95% / Jakość - 65%

149: Siła - 95% / Jakość - 55%

25: Siła - 95% / Jakość - 65%

 

Wszystkie te kanały pomimo tej chyba dość małej jakości działają poprawnie. Z kolei TP z którym są problemy ma lepszą jakość - 75% do 80%, a kanały się zacinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam problemy z tym dekoderem. Kapryśny jest bardziej niż nasza pogoda, często nie nagrywa, wiesza się stosunkowo często.

Pomiary sobie wykonałem i przeliczyłem i u mnie wygląda to następująco:

101: moc – 89 % / jakość – 56-60 %* 

 

115: moc – 89-91 %* / jakość – 70 %

 

149: moc – 90 %  / jakość – 61-66 %*

 

25: moc – 89 % / jakość – 56-60 %*

* tam gdzie są podwójne wartości to z tego tytułu, że cały czas skacze, czasami też zmienia kolor na żółty.

Mam talerz 80 i konwenter typu TWIN jeszcze po C+, oba LNB podłączone. Od 2010 roku nie było to w żaden sposób ruszane czy konserwowane, ale też nie sądzę żeby było to akurat przyczyną takiego zachowania tego dekodera. Podstawy mojego twierdzenia wynikają z faktu, iż po twardym resecie dziwnym trafem zawsze się nagra, to co ma się nagrać w danym momencie.

Jutro ma się pojawić instalator i w ramach przygotowań pod nowy dekoder, przy okazji wymiany konwentera, wymienić też talerz na 110. Aczkolwiek szczerze wątpię żeby to w czymkolwiek mogło zaważyć na pracy PVR 7000 HD.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technik od anten własnie pojechał, niestety wymienił tylko talerz i od nowa zarobił F-ki.

Faktycznie w jednym był ukruszony rdzeń. Teraz po pomiarach na tych czterech kanałach

wygląda to następująco:

25: moc – 96 % / jakość –  66 %

101: moc – 91 % / jakość – 61 %

115: moc – 96 % / jakość –   80 %

149: moc – 93 % / jakość – 71 %

i przestało skakać  :smile:

Nie udało się wymienić konwertera, bo ten nowy Inverto Unicable Quad, zalecany przez Polsat do Evoboxa ni chu.. chu...  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował na każdym i nic, zero, totalny null na mocy czy też sile sygnału, obojętnie w którą stronę i na jakiego satelitę nie był by skierowany. Właśnie składam reklamacje.

 

Jeszcze coś takiego mi przyszło do głowy. Majster miał taki, albo bardzo podobny miernik WS-6923 

https://www.dipol.com.pl/miernik_satelitarny_ws-6923_compact_-_satlink_R10826.htm

On podobno nie obsługuje DVB-S2 z którymi konwenter Inwerto jest kompatybilny, czy to mogło mieć

znaczenie dla chociażby złapania jakiejkolwiek mocy sygnału?

Edytowane przez Arturbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował na każdym i nic, zero, totalny null na mocy czy też sile sygnału, obojętnie w którą stronę i na jakiego satelitę nie był by skierowany. Właśnie składam reklamacje.

 

Jeszcze coś takiego mi przyszło do głowy. Majster miał taki, albo bardzo podobny miernik WS-6923 

https://www.dipol.com.pl/miernik_satelitarny_ws-6923_compact_-_satlink_R10826.htm

On podobno nie obsługuje DVB-S2 z którymi konwenter Inwerto jest kompatybilny, czy to mogło mieć

znaczenie dla chociażby złapania jakiejkolwiek mocy sygnału?

 

W obecnych czasach ustawiać antenę miernikiem bez DVB-S2 jest nieco karkołomne. Jeśli tym miernikiem sprawdzał transpondery CP, to miał brak sygnału. Inaczej nie mogło być. Tak mi cały czas nie pasowało, że na 80-tce masz procentowo sygnał jak ze średnio ustawionej 70-tki. Nie znamy też MER i BER. Ja bym go wezwał na poprawkę w ramach reklamacji. Tylko z tym miernikiem, to mu ciężko będzie.

Już na samym początku mówiłem Ci, że źródłem Twoich problemów z PVR7000 był słaby sygnał. ;)

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To równie dobrze mógł być bardzo podobny wizualnie  WS-6933, który DVB-S2 obsługuje. W każdym bądź razie jak wymienił konwenter na stary, to miernik od razu zaczął mu pokazywać chociażby moc sygnału, nawet jak antena była zupełnie gdzieś bez sensu skierowana. Nie wiem już..., zastanawiam się też nad wymianą tych dwóch przewodów koncetrycznych, bo instalator twierdził, że go "pieści" mimo, że wszystko było rozłączone...  :crazy:

Na razie coś tam nagrywa chyba bez problemów, ale był twardy reset, może ustawie jeszcze kilka rzeczy i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...