Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Może przełącznik diseqc nie do końca prawidłowo współpracuje z dekoderem ?Bo ten przypadek ewidentnie wskazuje na problemy z obsługą przełącznika.Są w menu tunera jakieś opcje do wyboru typu Tone Burst czy wersja diseqc np.1.0 itp ?

 

Zaręczam, że dekoder nie ma problemów, gdy diseqc znajduje się na obydwu kablach. Jest tak jak mówią swojadroga i support458.

 

Moim zdaniem powinna być możliwość ustawienia diseqc tylko na jednym kablu, no ale skoro support458 twierdzi, że się tak nie da, to znaczy, że się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni kanał TVP Sport HD zaczął bardzo mocno się przycinać.

Nieco mniej, ale też denerwująco zacięcia występują na Eurosport 1 HD.

 

Temat chyba wałkowany od dawna, lecz w ostatnim czasie bardzo mocno się u mnie nasilił (TVP Sport HD w zasadzie nie da się oglądać).

 

Posiadam dwuantenową instalację z czaszą 100cm i konwerterem Inverto Black Premium, całość montowana 3 lata temu. Podejrzewam, że raczej nie jest to problem złej jakości sygnału.

Przywróciłem ustawienia fabryczne HD7000 i wygląda jakby przycięcia były nieco mniejsze. Nadal jednak TVP Sport HD nie da się oglądać. Na tym kanale przycięcia występowały u mnie od dawna, ale były sporadyczne (raz na kilka minut), że nie przejmowałem się nimi.

Obecnie wygląda to tak jak w linku poniżej (wyświetliłem też informacje o mocy sygnału)

https://youtu.be/s1uaTfdaCZ0

 

Czy jedyna szansa to wymiana dekodera?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO nie mam w abonamencie, BBC Earth muszę sprawdzić.

Sporadycznie przycięcia występowały też na Polsat Film HD.

 

Jestem już na umowie na czas nieokreślony, więc teoretycznie mógłbym zmienić sprzęt.

Fakt, że trochę się przyzwyczaiłem do HD7000.

Czy Evobox ma już za sobą choroby dzieciństwa? (pamiętam między innymi problemy z głośnymi dyskami itp.)

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

Fakt, że trochę się przyzwyczaiłem do HD7000.

Czy Evobox ma już za sobą choroby dzieciństwa? (pamiętam między innymi problemy z głośnymi dyskami itp.)

 

Pozdrawiam

Tomek

Ja też byłem przyzwyczajony do ESI-88 potem PVR 7000,od roku mam Evoboxa i nie zamieniłbym już go na żaden

z wyżej wspomnianych.

Na "dzień dobry" trochę to kosztuje (tylko miesiąc fre) warto dokupić nowy zestaw antenowy z konwerterem,ale jak "poliżesz" to wierz mi powiesz że warto było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Earth też się tnie. Pani z ICOK oczywiście stwierdziła, że to wina instalacji i słabego sygnału.

Duda ;) prawda,dawniej też cięło i widocznie tnie nadal,jednym z powodów,które skłoniły mnie do zmiany dekodera była perspektywa  IO w Rio,mając na uwadze że czasami tenis wolałem oglądać na włoskim kanale(123) bo na TVP Sport nie dało się patrzeć zrobiłem co zrobiłem i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki model aktualnie wymiana serwisowa PVR 7000?
Ten sam, czy może Sagem? U kolegi co chwilę zacina obraz. Inne dekodery na tej samej instalacji działają, tylko 7000 zacina, mimo że pokazuje 2 paski na zielono, prawie 90 % na pasku siły i jakość tak samo.
Więc zostaje wycieczka do APS w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR 7000? U kolegi co chwilę zacina obraz. Inne dekodery na tej samej instalacji działają, tylko 7000 zacina, mimo że pokazuje 2 paski na zielono, prawie 90 % na pasku siły i jakość tak samo.

 

Okazało się że źródłem był router LTE z T-Mobile. Odsunięty dalej od PVR 7000 i teraz hula bez zakłóceń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolega support458 to ma jakąś super wersję tego dekodera PVR HD 7000 że mu się nie tnie ani nic innego się nie dzieje (GRATULUJĘ SPRZĘTU PANU support458)  bo u mnie jak i u wielu użytkowników działo się to samo (krzaczyło mi HBO2, HBO3 i moje ulubione BBC HD), zdążyłem już jeden dekoder wymienić, a do drugiego ściągnąłem do mnie gościa ze sprzętem do sprawdzania, sprawdził napięcia czy dobre wychodzą na konwerter i z powrotem, tak więc gość powiedział że konwerter działa bardzo dobrze, kable wszystkie w porządku bo aż trzy, napięcie takie jak powinno być, ustawienie czaszy w porządku i mówi, że winny dekoder. No to mówię trudno trzeba zapakować i do punktu zasuwać, ale poprzez przypadek odkryłem, że  nie ma potrzeby aby wymieniać ten dekoder, tylko wsiąść na CP i żeby producenta tych dekoderów zaje..... żywcem, ten pochrzaniony dekoder przestał mi zacinać sygnał gdy wieje na niego wentylator stojący w pokoju, i odkąd postawiłem ów dekoder na podstawce chłodzącej do laptopa to nie mam problemu z zacinaniem się kanałów. Nie wiem czy u wszystkich użytkowników to zadziała ale u mnie skończył się problem z krzaczeniem się kanałów  :curious:                                                                                      (Podstawka chłodząca pod laptopa MSONIC za 11 zł w Auchan wystarcza u mnie w zupełności :mrgreen: )    

Edytowane przez Aerion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten dekoder stoi przed TV bez żadnych zasłonek, z boku, z góry, czy z tyłu a i tak go przegrzewa od dołu z tyłu mniej więcej na wysokości złącza euro tak jak pisałem odkąd stoi na podstawce chłodzącej od laptopa niema problemu z krzaczeniem,

a to już drugi dekoder u mnie i w poprzednim mi krzaczyło te same kanały co ja lubiłem oglądać czyli HBO2, HBO3 i BBC HD, zastanawiam się czy konieczna była wymiana tego dekodera pierwszego, 

Edytowane przez Aerion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...