Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od kilku dni mam problem, nie duży ale strasznie irytujący.

 

Pilot od PVR 7000 "zwariował", głośność, przełączanie kanałów, oraz "strzałki" praktycznie za każdy razie po jednym kliknięciu przeskakują o kilka pozycji. Baterie wymienione, dekoder zrestartowany i problem pozostał. Przyniosłem drugi pilot (od hd5000), sprawdziłem i o dziwo jest to samo.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez artur_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ustawiam antenę na nowo.
Mam pytanie co do wskaźnika Moc sygnału.
On pokazuje chyba czy połączenie dekoder-konwerter jest dobre czy nie.
Czy pomimo źle ustawionej anteny (jakość sygnału zero) wyżej wymieniony wskaźnik Mocy powinien wskazywać coś czy on dopiero wskoczy jak ustawię dobrze antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Współpracuje wam dekoder prawidłowo z przełącznikiem DiSEqC? Bo mam mam ciągle problemy z brakiem sygnału, albo na części kanałów Hot Bird albo w całości na Astrze. Próbowałem ustawienia w różnych schematach i zawsze na początku jest OK, a potem ( podczas nagrywania, bądź po ponownym włączeniu dekodera) jest brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to podłączyć jak z konwertera z Astry mam jedno wyjście? Możesz podać, jak powinien być prawidłowy schemat? Mam konwerter twin na Hot Bird, zez na Astrę z jednym wejściem i jeden przełącznik DiSEqC.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego masz problemy. Do obu wejść antenowych musi być podłączony sygnał z HOT BIRDA i ASTRY. Jeśli masz podłączone do jednego, to takie "kwiatki" się będą pojawiać. I nie jest to błąd.

Ciekawostka.Mam w ten sposób od kilku lat połączony Turbodekoder i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów.Jeśli nie ma sygnału na jednym wejściu dekoder powinien go szukać na drugim a nie wyświetlać plansze brak sygnału.Więc sprawa do ogarnięcia softowo jak najbardziej możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat o braku sygnału pojawia się w konkretnych sytuacjach i musi się wtedy pojawić jeśli sygnał z Astry jest tylko na jednym wejściu. Wystarczy mieć włączone nagrywanie kanału z Astry lub Hot Birda i próbować przełączyć kanał na inny z Astry. Brak drugiego sygnału z Astry na drugim wejściu musi spowodować komunikat brak sygnału, bo go tam nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.Mam w ten sposób od kilku lat połączony Turbodekoder i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów.Jeśli nie ma sygnału na jednym wejściu dekoder powinien go szukać na drugim a nie wyświetlać plansze brak sygnału.Więc sprawa do ogarnięcia softowo jak najbardziej możliwa.

 

Wiadome, że softowo jest to do ogarnięcia. Na Evoboxie np. można sobie ustawić, że DiSEqC jest tylko na jednym wejściu i wszystko działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderze HD 7000 sygnał z anteny do obydwu wejść musi być doprowadzony w jednakowej konfiguracji. Czyli jak Astra, to musi być dostępna na obydwu wejściach. Na forum sami eksperci od softu :lol2:

Zapomnieli o tym, że soft napędza hardware, który ma określoną konfiguracje i możliwości.

Nie piszcie już więcej, że wszystko można ogarnąć softem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat o braku sygnału pojawia się w konkretnych sytuacjach i musi się wtedy pojawić jeśli sygnał z Astry jest tylko na jednym wejściu. Wystarczy mieć włączone nagrywanie kanału z Astry lub Hot Birda i próbować przełączyć kanał na inny z Astry. Brak drugiego sygnału z Astry na drugim wejściu musi spowodować komunikat brak sygnału, bo go tam nie ma. 

 

Logicznym jest, że w takiej konfiguracji nagrywanie jednego kanału z Astry powoduje ograniczenia do kanałów z Astry. Kolega jednak pisał o problemach z sygnałem z HB, a te nie powinny występować bo sygnał z HB jest na obu tunerach jednocześnie.

 

@support, zgadza się, że soft jest uzależniony od hardware, ale skoro w konfiguracji obu sygnałów na każdym z tunerów nie ma problemu, jak wspomniałeś to za obecne problemy można winić niedopracowaną obsługę dwóch tunerów przez oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bardzo często jest tak, że nic nie nagrywam i nie mam połowy kanałów na hot bird. Dodam, że na Astrze wogóle nie nagrywam, a kanały oglądam okazjonalnie. Po zaniku kanałów należy wejść w opcję i pozmieniać np. tryby z dwu antenowego na jedno, lub jeszcze raz zrobić konfiguracje diseqc i kanały wracają. Nie mam innego przełącznika diseqc żeby porównać pracę na innym, a na razie chyba trzeba ponownie odłączyć diseqc i podłączyć bezpośrednio dwa razy hot bird, bo tak częsty zanik sygnału i niezrealizowane nagranie potrafi nieźle podnosić ciśnienie. Ps. Dlaczego jak mam ustawiony tryb jednoantenowy w opcji z diseqc , to też często mam brak kanałów gdy nic nie nagrywam?

Edytowane przez ramzi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przełącznik diseqc nie do końca prawidłowo współpracuje z dekoderem ?Bo ten przypadek ewidentnie wskazuje na problemy z obsługą przełącznika.Są w menu tunera jakieś opcje do wyboru typu Tone Burst czy wersja diseqc np.1.0 itp ?

 

Możesz też przepiąć diseqc na drugi tuner i poobserwować zachowanie.Chociaż wspominałeś ,że sprawdzałeś różne konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...