Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przewód miałem podłączony tylko pod SAT1

Z nagraniami to co soft to było inaczej ale ogólnie zdarzały się "cyrki" z nagrywaniem, ale przynajmniej na disequ 1.0 z mojego linku nie było problemu z przełanczaniem satelit.

Jeśli chodzi o diseqC z Twojego linku to w opisie nie ma informacji, ale przypuszczam że to diseqc 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problemu z przełączaniem nie mam, pod tym względem działa tak jak powinno. Dopiero jak coś zaczynam nagrywać, to wtedy zaczyna się knocić i zdarzają się najprzeróżniejsze kwiatki. Wczoraj przykładowo ustawiłem nagrywanie na dwóch kanałach i wtedy właśnie straciło sygnał na obydwu gniazdach.

 

Tak, to dieqc 2.0.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że ja sporo nagrywam i kiedy na początku nagrania utraci sygnał, to już mam po nagraniu. Jak na razie odpiąłem diseqc, dla testu nagrywałem dzisiaj trochę i jest OK.

 

Szkoda, do tej pory nie dałem złego słowa powiedzieć na  PVR HD 7000(mimo wielu złych opinii o tym sprzęcie tu na forum), ale za te błędy i kwiatki spowodowane diseqc jak tylko Polsat wprowadzi jakiegoś "brata" Evoboxa to chwili się nie będę zastanawiał.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym wejściu mam diseqc, na drugim mam bezpośrednio podłączony hot bird. Ale to działa jak chce, raz kanały odbierają, raz nie. Nieraz nic nie nagrywam i astra ma brak sygnału na lnb 1.

 

Sygnał do obydwu wejść antenowych musi być doprowadzony w jednakowej konfiguracji czyli na obydwu wejściach musi być Astra i HB lub sam HB. W przeciwnym wypadku  zawsze będziesz miał problemy z sygnałem i nagrywaniem.

 

Kolejne tego typu posty powinny trafiać do kosza.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał do obydwu wejść antenowych musi być doprowadzony w jednakowej konfiguracji czyli na obydwu wejściach musi być Astra i HB lub sam HB. W przeciwnym wypadku  zawsze będziesz miał problemy z sygnałem i nagrywaniem.

 

Kolejne tego typu posty powinny trafiać do kosza.

Gwarantujesz, że wtedy nie będzie problemów? A przynajmniej będą rzadsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poprzednią niedzielę przywróciłem ustawienia fabryczne i sformatowałem dysk. Dziś znów czarny ekran na nagraniu. Eh...

 

Znaleziony kolejny błąd w oprogramowaniu. Kiedy nagrywam film z dwoma ścieżkami dźwiękowymi i napisami, to podczas odtwarzania go napisy nie działają, a druga ścieżka dźwiękowa rozbiega się z obrazem. Irytujące dla kogoś, kto woli napisy od lektora.

 

Kolejnych problemów z tym nieszczęsnym dekoderem ciąg dalszy. Otóż mam podpięte dwa kable do niego, dzisiaj wyskoczył komunikat, że wystąpił brak sygnału na LNB2. Co ciekawe, po wypięciu tego kabla na LNB2 pasek mocy wypełniał się mniej więcej w 10%, natomiast jakość przekraczała połowę. Zamieniłem kable ze sobą, wtedy na LNB2 był sygnał, natomiast na LNB1 brak. Pokazywanie sygnału po wypięciu kabla sugerowało problem dekodera, natomiast wskazania po zamianie kabli - problem z konwerterem. I bądź tu mądry.

 

Sprawdziłem kabel podpięty do LNB2 na innym dekoderze(HD 5500s) i wszystko działało jak trzeba. Dla pewności sprawdziłem obydwa kable na tym dekoderze, wszystko w 100% sprawne. Postanowiłem jeszcze raz sprawdzić wszystko na HD 7000 i co dziwne, działa jak należy. Pomieszanie z poplątaniem.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo konwerter nie ma nawet roku. Ale sprawdzę tak jak radzisz i podzielę się obserwacjami :)

 

Co ważne, a nie dopisałem wcześniej, to po podpinianiu kabla pod LNB2 sygnał się pojawiał i znikał po chwili. Pomagało wyciągnięcie kabla na chwilę i ponowne włożenie. Sygnał wtedy pojawiał się znów na kilkanaście sekund.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleziony kolejny błąd w oprogramowaniu. Kiedy nagrywam film z dwoma ścieżkami dźwiękowymi i napisami, to podczas odtwarzania go napisy nie działają, a druga ścieżka dźwiękowa rozbiega się z obrazem. Irytujące dla kogoś, kto woli napisy od lektora.

Dokładnie takie same objawy mam na HD5000 z podpiętym dyskiem USB. Widać to jakiś ogólny bug w softach CP. Dysk oryginalny nowy Toshiba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ja bym stawiał na konwerter. To mogą być już jego ostatnie tchnienia. Po prostu pomogło mu odłączenie zasilania na kilka chwil. Jeśli możesz to zamień wyjścia na konwerterze podłączając HD5500s pod podejrzane wejście.

G prawda, jak napisałem prawdę to post wyleciał do kosza. Jest to nagminnie po pojawieniu się CP GO w dekoderze.

Jak raz na tydzień nie zrobi się resetu, to są takie cyrki z LNB 2 i nagrania niezrealizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejnych problemów z tym nieszczęsnym dekoderem ciąg dalszy. Otóż mam podpięte dwa kable do niego, dzisiaj wyskoczył komunikat, że wystąpił brak sygnału na LNB2. Co ciekawe, po wypięciu tego kabla na LNB2 pasek mocy wypełniał się mniej więcej w 10%, natomiast jakość przekraczała połowę. Zamieniłem kable ze sobą, wtedy na LNB2 był sygnał, natomiast na LNB1 brak. Pokazywanie sygnału po wypięciu kabla sugerowało problem dekodera, natomiast wskazania po zamianie kabli - problem z konwerterem. I bądź tu mądry.

 

Sprawdziłem kabel podpięty do LNB2 na innym dekoderze(HD 5500s) i wszystko działało jak trzeba. Dla pewności sprawdziłem obydwa kable na tym dekoderze, wszystko w 100% sprawne. Postanowiłem jeszcze raz sprawdzić wszystko na HD 7000 i co dziwne, działa jak należy. Pomieszanie z poplątaniem.

 

Jednak ja bym stawiał na konwerter. To mogą być już jego ostatnie tchnienia. Po prostu pomogło mu odłączenie zasilania na kilka chwil. Jeśli możesz to zamień wyjścia na konwerterze podłączając HD5500s pod podejrzane wejście.

 

Jednak faktycznie to wina konwertera. Dzisiaj problem wystąpił ponownie, tym razem żadne restarty nie pomagają. Podpiąłem kabel pod HD5500s i też brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba nareszcie rozwiązałem problem z czarnymi ekranami na nagraniach. Otóż od ponad tygodnia ustawiam nagranie nie poprzez zaznaczanie pozycji w EPG, a poprzez wciśnięcie przycisku nagrywania, znalezienie pozycji do nagrania i dodanie po minucie zarówno do początku jak i końca nagrania. Trochę to żmudne i szkoda, że trzeba się tak bawić, ale jednak lepiej mieć pewność nagrania, niż jej nie mieć ;)

 

Nagrałem już tak jakieś 20-30 nagrań i na żadnym nie było czarnego ekranu, a wcześniej występowało to co 4-5 nagrań.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich testów ciąg dalszy. Po ok. 50 nagraniach trafił się czarny ekran. Też niedobrze, bo liczyłem na całkowicie bezawaryjne nagrywanie, ale i tak jest lepiej, niż było.

 

Pytanie do osób mających taką wiedzę: planujecie jeszcze jakieś poprawki dla tego dekodera?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem pewną przypadłość odnośnie zacinania się kanałów na transpoderze 10834. Gdy oglądam zacinajacy program na kanale z tego transpordera i włączę nagrywanie i wyłączę dekoder , to po ponownym uruchomieniu materiał jest nagrany bez zacieć od momentu wyłączenia. Szczerze to mam już powoli dość problemów z tym dekoderem.

Edytowane przez lpluto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...