Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo pierwsza partia dekoderów była mała i nie do wszystkich punktów sprzedaży . U mnie także jest problem z nagrywaniem z TVN oraz brak odbioru z satelity ASTRA (a mam na przełączniku Diseqc 1-Hot Bird 2-Astra ) i dodatku te restarty dekodera ! Wcześniej miałem recordera od N i tam bez problemu od samego początku można było ustawić przełącznik Diseqc z wyjściami 1,2,3,4 dla Astra , Hot Bird i nagrywał wszystkie kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ... Ten dekoder to masakra. Jutro idę reklamować. Zajmuję się instalacjami tvsat od 19lat. Coś mnie nakłoniło na zmiany, czyli HD we własnym domku. Pewnie, by nie podtrzymywać teorii, że szefc chodzi w dziurawych butach! Coś takiego jak PACE kwalifikuje sie do śmietnika! Takiego muła, jeszcze nie było!!! Na dodatek... ciągle się wiesza, nie reaguje na pilota, a przy próbie nagrania, nic sobie nie robi podczas wciskania przycisków na pilocie. Na dodatek... oprogramowanie odpowiedzialne za nagrywanie... jest,,, brak mi słów! Śmietnik z Węgier!!!! Jutro go zwracam, rezygnuję z dzierżawy i śmigam do sklepu wziąść na raty jakieś konkretne HD PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że post za postem... Piszecie, nie ma czym się załamywać?

Mam pytanie.... , a ile lat jeszcze, będziemy otrzymywać śmieci z zachodu??

Cyfra+ jeszcze nigdy w życiu, nie zainwestowała w coś nowego! Popatrzcie na etykiety swoich dekoderów! Stare Philipsy DSX i DSB były z rocznika 1991!!!! czyli pierwsze na świecie dekodery cyfrowe!! Później przyszła pora na słynne Mediasaty, Pioneery i Kenvoody z lat 1997-1999 a mieliśmy już rok 2003-2004!!

Teraz PACE!!! Nowy?? Nie sądzę! Ten model jest znany we Włoszech pod marką NUOSAT DSHD oferowany w latach 2006-2007 przez włoski SKY!!! Tylko tyle, że wtedy dyski były max 100GB... To ma być nowe? a dosłownym ciosem w jajcuny dokonanym przez Cyfrę+ jest teraz dodawanie tego olbrzyma za grosza... do multirooma! Boże! Technologiczny złom! Na dodatek, brak polskich opisów na tyle! Wszystko Made In Grance by smietnik!

Ciekawe, czy kiedykolwiek pojawią się takie sprzęty jak Topfield czy Ferguson z Humaxem! Za drogie?

Przecież C+ musi zapłacić za ten szajs conajmniej 20-30USD!!! Warto to promować? Nie lepiej by było by klient dopłacił np. 200zł za Humaxa z kartą i czytnikiem w umowie na 24m???? Marketing mają do d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?

Phillipsy są w spadku po wizji tv i nie są to aż tak stare dekodery. Zresztą standard DVB-S powstał dopiero w 1994r.

Mediasaty (Pioneer, Keenwood, Thomson) były oferowane od samego początku istnienia Cyfry+ czyli od 1998roku

NUOSAT DSHD? Dziwne, google nie wyświetla kompletnie niczego jednego odnośnie tego wynalazku. Zresztą Pace twierdzi że ten model który wprowadziła właśnie Cyfra+ obsługuje dyski min. 160gb.

 

Czy ja wiem czy Ferguson jest taki super? Spotkałem się już z kilkoma egzemplarzami/modelami dekoderów tej firmy i we wszystkich bolączką jest niezbyt idealna praca z kartami Cyfry+ (przycinki, komunikaty "zakodowano" itp.)

 

Ten dekoder na pewno będzie lepiej działał, jego bolączki to przede wszystkim wina nie całkiem dopracowanego softu, który jeszcze nie raz będzie aktualizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...

:D:D:D

gdyby dawali coś z wyższej półki, bym się nie obraził...

Nie chodzi tu o ... Pace czy Mediasaty... \

chodzi tylko o to, że nie jest dopracowane...!!!

Firma mająca kapitał zakładowy 300.000.000zł wystawia na rynek dla ludzi, klientów, którzy te 300.000.000 dla Nich zarobili, coś,

czego nazwac dekoderem nie idzie...

Byc moze, i problem softu!!

tylko że, C+ na pytanie INSTALATORA ( a do takich pytań mamy inne infolinie jak klient z ulicy)

KIEDY BĘDZIE AKTUALIZACJA choc by bootloadera czy obsługi PVR odpowiada:

Wszystko działa poprawnie i nie ma potrzeby opracowywania poprawki!

 

O to mi chodzi, a nie o dekoder!

Jeśli chodzi o Fergusona... Właśnie, przywlokłem ze sklepu Fergusona Ariva 200, był w cenie 419zł...

i widzę...

że...

różnicę widzę!!!

Przełączanie pakietu C+ trwa o 200% szybciej jak w PACE! Przy szybkim przełączaniu, nie ma zawiechy!

Obsługa MPEG4 jest ok! Dekoderek nie rwie przy słabym sygnale!!!!!!!!! jak PACE!!!

W chwili obecnej testuję obie sztuki!!

Antena na balkonie, ..., zmieniłem skos LNB by spadł sygnał! na 10719 mam obecnie według SatLooka jakieś 50% jakości z BER10-2

i Ferguson odbiera prawidłowo HD i SD!!!!! PACE na SD lekko od czasu do czasu przycina, a HD nie ma wcale!!!

To ma byc tuner?

 

Mógł by mi jeszcze ktoś powiedziec, gdzie owy super PACE HD PVR z aż 500GB dyskiem ma sterowanie diseQiem????

Wpiąłem mu w kabel od 1.0 do samej nowości czyli 2.1 Vipera, Opticuma i GoldenInterstara, ale... Astry to jak nie widział, tak nie widzi...

Jaki diseQ-C obsługuje owe pudło? bo w C+ nie wiedzą :lol2:

 

i jeszcze jedno...

PACE ma ponoc wyświetlanie nazwy TV na panelu przednim... W sklepie , u dystrybutora, owy PACE na pułce, wyświetlał numer programu i nazwę...

Mój wyświetla jedynie numer programu!

Kolejna, ostatnia rzecz....

Po wyłączeniu do StandBy, powinien pojawic się zegarek i czerwona diodka...

U Mnie chyba faktycznie soft jest padniety, bo...

raz świeci czerwona + zegar, innym razem jest sama diodka, innym razem zegarek bez diodki....

a takie zachowanie to już chyba grubo nienormalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waszych opisów wynika, że nie mam co brać tego dekodera. Poza tym mogę na niego czekać z 3 miesiące. Czy jest możliwość rezygnacji z dzierżawy dekodera i pozostać przy SD? (Zaznaczam, że wziąłem dekoder prv hd i program C+ HD dodatkowo do umowy porzedłużając umowę na 18 miesięcy za 29zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwe POLOCZKI z was

 

w kazdym z 4 punktow cyfry w poznaniu gdzie moglem o dziwo wziac 500GB od reki dystrybutorzy odradzali by go brac teraz bo wiedzieli i nadal wiedza ze to tzw egzemplarz "testowy"

dekoder ok ale w srodku caly ten bajzel to TEST

powiedzial mi to prosto w oczy zebym nie bral bo jak wezme to beda JAJA jak berety , i tyle bede miec z ogladania poprawnie cyfry

a ze 250GB juz nie bylo w poznaniu to podwojnie KREW by mnie zalała

 

POPRAWILI soft do 250GB i dla mnie miod i orzeszki

nie pamietam by tak dobrze obslugiwalo mi sie PVRa fila 250GB SZOOOK

 

widzialy galy co braly a teraZ sie RESETUJCIE co chwila

jednak prawda ze POLAK chytry i łapczywy :)

 

POZDRO maniacy PVR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z ludkiem z Cyfry+ który zadzwonił do Mnie żeby wyjaśnić sprawę TV za 1 zł ale to po za tematem. Tak mi się dobrze z gościem rozmawiało o różnych sprawach i w końcu weszliśmy na temat nowego PRV-ra i ludek powiedział iż z tego co wie to Cyfra+ już opracowuje nowy soft bo ten faktycznie jest softem testowym. Powiem tylko tyle że jak tuner dostanie właściwy soft to niech się "N" schowa ze swoim turbobadziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlag, ten PACE to na prawdę na razie (mam nadzieję) kupa złomu!!!

Kolejny raz nagrywałem z ustawieniem od 20.05 do 21.45 a nagrał tylko 31 minut?!

Wczoraj w trakcie gdy lecieli "skorumpowani" włączyłem nagrywanie - dziś patrzę 51' - leciał serial??? ;)

Jeśli szybko nie poprawia softu to będzie wielka wtopa, ale mam nadzieje że tak nie będzie i staną na głowie.

Jeszcze przez miesiąc mam PVR 250 i już biję sie z myślami czy to nie jest lepszy wybór? tylko czy zamienia mi

500 na 250?

Tak biadolimy na forum a czy ktoś z nas napisał na ICA bo może oni nie wiedzą jak jest i ciekawe

jak tłumaczą ew. problemy z nagrywaniem TVN? Dekoder z nagrywaniem ale tylko niektórych kanałów? śmiech!!!

 

a i u mnie działają programy z Astry i HB, a czytałem że sa i na tym polu problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze cyfra + przegiela. Jak mogla wypuscic na rynek dekoder bez oprogramowania? To sie nadaje do sadu, bo to zwykle naciaganie klientow. Kolejny raz ten operator sobie z nas abonentow kpi. Kasuje od nas ogromne pieniadze a potem ma gdzies. Trzeba wreszcie zrobic z nimi porzadek. Jesli bedziemy to tolerowac, to bedzie tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowanie to on jakieś ma na pewno, tylko jest to tak jak z Vistą cz XP na początku, są tą pierwsze wersje oprogramowania, a żeby móc sprawdzić co w nim trzeba ulepszyć musi być on wprowadzony na rynek bo inaczej się tego nie można dowiedzieć, cierpliwości a na pewno się to opłaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że mój Pace PVR HD również nie nagrywa z TVN.

Sprawdziłem na kilku stacjach np TVN Turbo, TVN 24, TVP1 i nagrania zapisuje w moich nagraniach.

Po kilku minutowym nagrywaniu na stacji TVN nie ma nic zapisanego.

Kilka razy się zawiesił lub sam zresetował. Długo się uruchamia.

Czasami pilot nie działa lub działa ze sporym opóźnieniem.

Wyłączam pilotem dekoder i pojawia się czerwona dioda i dekoder gaśnie.

Za kilkanaście minut na dekoderze świeci się niebieska dioda i wyświetla godzina.

Innym razem przy czerwonej diodzie świeci się godzina a po włączeniu pilotem

włącza się, chwile się zastanawia i przełącza w stan uśpienia z diodą niebieską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam tego Nowego Pace HD i podłączyłem go do jednego wejścia w konwerterze i później przejśćiówką na 2 sygnały i podłączyłem te 2 wejscia aby móc nagrywać odlądając inny kanał noi np po 2 min gdy sobie włącze nagrywanie i zaczne oglądać inny kanał to sie przerywa tamto ale chwile sie nagrywa noi tu moje pytanie czy to jest wina dekodera czy tego ze jest podłączony z 1 wyjscie przez przejsciówke na 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...