Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :D

 

Po lekturze wątku zastanawiam się skąd takie "parcie" :?: na nowego Pace jeżeli błędy softu są aż tak znaczące: restarty, jakość odbioru :!: , kłopoty z nagrywaniem, diseqiem, odbiorem z Astry - dla mnie całkowicie przekreślają jego główną zaletę w porównaniu do Phila 250GB czyli te dodatkowe 250GB.

Tu nie chodzi o "parcie " na Pace tylko czy cyfra w obecnej chwili daje jakiś inny wybór posiadaczom pakietu w którym są kanały HD i dysponuje jakimś innym sprzętem ?

Ba, nawet wspomnianego wyżej Pace nie można w moim mieście nigdzie odebrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie...

więc, co do nagrywania, to zauważyłem małe ale... Wcześniej pisałem, że mój dekoder nie chce nagrywać... No i tak jest! ale tylko wtedy, gdy audycja ma mniej jak minutę! Jeśli przerwę nagranie po 30,40sek od rozpoczęcia, dekoder tego nie zapamieta! Gdy zostawię go na 1,2min to nagrywa normalnie!!!

Bezsens, co? nBox nagrywa nawet kawałki po 10 czy 20sek////

u Mnie TVN nagrywa normalnie!

Złącze ETHERNET i USB są dla ozdoby... Ethernet po podłączeniu do modemu (LAN) nie robi nic...

diseQi też dzisiaj sprawdziłem! mój PACE działa jedynie z przełącznikami wersji 2.0 w górę! rozpoznał 2.0, 2.1 i najnowsze 2.2 z innymi nie chce działać

Kolejna zauważona rzecz...

Wczoraj w nocy coś wysyłali...

Na wyświetlaczu pojawił się napis UPDATE in progress.... 10,30,50,100% DONE

ale o co chodziło to nie mam pojęcia...

wersja softu pozostała bez zmian...

lecz dzisiaj widzę, że przestał przymulać podczas przełączania kanałów... Coś mi się zdaje, że nawet lekkiego kopniaka dostał

aha...

co do innych satelitów, to nie spodziewajcie się rewelacji... obsługa diseqC 1in2 czyli standardowo 19,2E + HB

dodatkowo z listą z góry zaplanowaną przez C+

23,5E już nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno...

nie wiem, może ma to jakiś wpływ, ale w ustawieniach DYSKU, ustawiłem mu RĘCZNE ROZPLANOWANIE DYSKU, a nie automatyczne...

Od nowości jak go mam, na automatycznym włączał się ze dwa, trzy razy w nocy.... Dzisiaj, na RĘCZNYM, nie włączył się ani razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno...

nie wiem, może ma to jakiś wpływ, ale w ustawieniach DYSKU, ustawiłem mu RĘCZNE ROZPLANOWANIE DYSKU, a nie automatyczne...

Od nowości jak go mam, na automatycznym włączał się ze dwa, trzy razy w nocy.... Dzisiaj, na RĘCZNYM, nie włączył się ani razu...

To ustawienie nie ma związku z nocnymi nagraniami. Każdej nocy w godz. 0:00 do ok. 5:00 - 6:00 CYFRA+ wysyła audycje HBO Digital. Nagrywaja się wszystkim, nawet tym co nie wykupili opcji.

 

Ustawienie RĘCZNE zarządzanie dysku blokuje automatyczne usuwanie nagrań użytkownika, gdy dysk się przepełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wracając do nowego PACE 500GB to ostatnio jak próbowałem odpalić starszy model 250 (czego nie dokonałem!!1)

na przewodach antenowych napisałem sobie SAT1 i SAT2 i do takich wejść 250 była podpięta. To samo uczyniłem

z 500 i ... kanał sie pojawiał ale obrazu ni-ma, tylko info o instalacji SAT. Cóż zmieniłem tylko przewody i do SAT1

wpiąłem kabel SAT2 .... w sumie to nie wiem w czym tu problem ale --- > TW Trwam - MAM ;)

Inna ciekawostka, nagranie programowane na pn. 20.05 do 21.45 - nagrało sie !!!! w całości!!!!!!! a nie 21 minut!

coś może faktycznie pozytywnie przymieszali ;)

 

 

oby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

Przeczytałem prawie cały ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które już kilkakrotnie zostało zadane - czy Pace 500 GB współpracuje poprawnie ze spliterem SmartWIFI lub jakimkolwiek innym, czy nikt nie próbował? :?

 

U mnie na Cardsplitter RFLink100 działa. Raczej bez problemów, wczoraj zauważyłem dwa parosekundowe przycięcia na TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder z dyskiem 250GB lepiej się nadaje do współpracy z TV standardowej rozdzielczości. Ta nowa grafika ekranowa z Pace 500GB wygląda bardzo dobrze na telewizororze HD podłączonym kablem HDMI, ale na eurozłączu obraz jest znacznie gorszy (litery są mniej czytelne, mimo dużego telewizora). To dlatego, że rozdzielczość grafiki musi być zmniejszona z HD do 576 linii standardu PAL, a zatem część linii jest brutalnie usunięta. W starym PVRze 250GB grafika ekranowa jest co prawda uboższa, ale przystosowana do rozdzielczości PAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mnie przy próbie aktualizacji wywala UPDATE PROGRESS i robi teraz reseta... he,he

co do wyświetlania nazwy TV na panelu, to jej nie mam, a... dekoder w C+ (u dystrybutora ma!!) i z czym to się je? Oba maja taki sam soft

Od wczorajszego niby to UPDATE zawiechy minęły. Jak dotąd, od 20godzin działa i nagrywa... Zawieche strzela przy wyszukiwaniu aktualizacji...

VOD i HBO Digital działają normalnie...

EPG wyświetla po 30,35sekundach od uruchomienia (najpierw jest komunikat by czekac, trwa aktualizacja). EPG pełne, działa ok...

No, chyba mineły problemy... Mam nadzieję że będzie ich coraz mniej..

a co do Cyfry+, to już wspominałem, że na 14.01 planują puścic UPGRADE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Chciałem spytać, czy ma ktoś może informacje gdzie dostanę ten dekoder w Gdańsku. Czy dekoder mogę odebrać u innego dystrybutora, czy tylko u tego, gdzie podpisywałem umowę? Jeżeli u tego samego, to prosiłbym o informację, czy dekodery te są dostępne w punkcie w Gdańsku, w Media Markt. Dzwonię do nich kilka razy dziennie, ale nikt nie odbiera.

Bardzo proszę o odpowiedź;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupilem dzis Cyfrę wraz z tym dekoderem..zaczalem go podlaczac kolo 23 i nie bawilem sie dluzej..ale do rzeczy nie mam kabla hdmi jeszcze i podlaczylem na euro...wszystko ladnie wyszukalo i zaprogramowalo, lecz nie ma obrazu na zadnym kanale...wyswietla tylko jakis komunikat o wymianie kart abonenckich, ze mozna je wymieniac drogą pocztową. Karta zostala aktywowana w salonie. Prosilbym o pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Chciałem spytać, czy ma ktoś może informacje gdzie dostanę ten dekoder w Gdańsku. Czy dekoder mogę odebrać u innego dystrybutora, czy tylko u tego, gdzie podpisywałem umowę? Jeżeli u tego samego, to prosiłbym o informację, czy dekodery te są dostępne w punkcie w Gdańsku, w Media Markt. Dzwonię do nich kilka razy dziennie, ale nikt nie odbiera.

Bardzo proszę o odpowiedź;)

Pozdrawiam

 

Nie pamietam kolego, bo mieszkałem w Gdańsku w latach od 1998-2000 :-) ale jedź do Wrzeszcza, i :

albo będzie to ul. Kościuszki

albo Wyspiańskiego

albo Dmowskiego...

Naprawdę nie pamietam... ale... gdy już pojawisz się przy Grunwaldzkiej, jadąc od centrum w kier.Sopotu, zacznij szukac... Róg którejś z podanych z Grunwaldzką ... Na tym rogu, max.100m od Grunwaldzkiej jest olbrzymi sklep TVSAT. Poznasz go po tym, że przy wejściu mieli reklamę zrobioną z 2,3 wielkich anten TVSAT. Tam na bank mają wszystkie dekodery .... bo autoryzacje C+ mieli od zawsze (wcześniej wizjaTV)

ew. zadzwoń do Profana w Gdyni przy Morskiej

 

aha...

tą boczną uliczką idzie tramwaj i uliczka idzie w dół pod wiadukt... (taki pkt.orientacyjny) i uliczka jest z zakrętem (tyle pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupilem dzis Cyfrę wraz z tym dekoderem..zaczalem go podlaczac kolo 23 i nie bawilem sie dluzej..ale do rzeczy nie mam kabla hdmi jeszcze i podlaczylem na euro...wszystko ladnie wyszukalo i zaprogramowalo, lecz nie ma obrazu na zadnym kanale...wyswietla tylko jakis komunikat o wymianie kart abonenckich, ze mozna je wymieniac drogą pocztową. Karta zostala aktywowana w salonie. Prosilbym o pomoc.

 

Pozdrawiam :)

 

Nowa karta do wymiany? Nie sądzę by dystrybutor dał Ci starą kartę z nowym dekoderem...

Poczekaj na aktywację, ale.. proponuję zadzwonic do nich i powiedziec, by ponowili Ci kody na kartę (chcesz aktywowac kartę)

A dobrze masz ją zainstalowaną? CHIPem do dołu?

Nawet jeśli karta jest stara i zła, kanały FTA czyli Polonia musi odbierac. Zerknij czy masz wszystkie kanały od 110 w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupilem dzis Cyfrę wraz z tym dekoderem..zaczalem go podlaczac kolo 23 i nie bawilem sie dluzej..ale do rzeczy nie mam kabla hdmi jeszcze i podlaczylem na euro...wszystko ladnie wyszukalo i zaprogramowalo, lecz nie ma obrazu na zadnym kanale...wyswietla tylko jakis komunikat o wymianie kart abonenckich, ze mozna je wymieniac drogą pocztową. Karta zostala aktywowana w salonie. Prosilbym o pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Musisz zaktualizować oprogramowanie dekodera, to się zmienią komunikaty, a potem pozostawić na kikanaście/kilkadziesiąt minut na TVP1, aby karta otrzymała uprawnienia.

 

Aby zaktualizowac oprogramowanie naciskasz na pilocie kolejno MENU, 8, OK i dalej postepujesz zgodnie z informacjami. Dekoder pobiera nowe oprogramowanie ok. 5 minut i potem się powinien ponownie włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam kolego, bo mieszkałem w Gdańsku w latach od 1998-2000 :-) ale jedź do Wrzeszcza, i :

albo będzie to ul. Kościuszki

albo Wyspiańskiego

albo Dmowskiego...

Naprawdę nie pamietam... ale... gdy już pojawisz się przy Grunwaldzkiej, jadąc od centrum w kier.Sopotu, zacznij szukac... Róg którejś z podanych z Grunwaldzką ... Na tym rogu, max.100m od Grunwaldzkiej jest olbrzymi sklep TVSAT. Poznasz go po tym, że przy wejściu mieli reklamę zrobioną z 2,3 wielkich anten TVSAT. Tam na bank mają wszystkie dekodery .... bo autoryzacje C+ mieli od zawsze (wcześniej wizjaTV)

ew. zadzwoń do Profana w Gdyni przy Morskiej

 

aha...

tą boczną uliczką idzie tramwaj i uliczka idzie w dół pod wiadukt... (taki pkt.orientacyjny) i uliczka jest z zakrętem (tyle pamietam)

Tak się składa, że mieszkam w Wrzeszczu;) Obstawiam, że to ulica Hallera:D Ale pytanie, czy mogę tam wymienić dekoder Pace SD, na ten Pace HD PVR 500GB, jeżeli ten pierwszy brałem w innym punkcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...