Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest jakaś istotna różnica w jakości obrazu - "stary" a "nowy" tuner ?

Na "starym" obraz był niezły .

Zależy mi na tej informacji bo mam możliwość wyboru tunera.

 

pozdrawiam,

 

Stary a nowy?

a JAKI między JAKIM masz na myśli?

bo jeśli SD i EURO kontra HD i HDMI, to reszty tłumaczyć nie trzeba...

 

Wszystko zależne od sposobu podłaczenia i jakości kabli (HDMI,EURO)

 

Nie widzę gołym okiem różnicy w obrazie np. na stacji TVP1 (TV PHILIPS21"CRT) między tunerami Philips3010,6010,Kenvood1530 czy PaceHDpvr (te same Euro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wątek dotyczy Pace HD pvr 500 GB myślałem że to oczywiste że chodzi o tunery HD .

A zatem sprecyzuję jaka jest różnica w obrazie pomiędzy Pace HD PVR 500GB a Philips HD PVR 250GB ?

Który z nich ma lepszy obraz.

O ile w ogóle jest różnica.

 

Kabel analogowy i kabel cyfrowy - porównywanie ich pozbawione jest sensu.

To proste pytanie - który ma lepszy obraz na kablu hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "przygoda" z tym dekoderem dzisiejszego poranka.

Wstajemy z Żonką do pracy i włączamy TVN24 żeby popatrzeć pogodę i poranne wiadomości.

Włączam TV i dekoder, poszedłem umyć zęby, wracam do pokoju a tu tv odpalony ale nie ma obrazu.

Wyłączyłem dekoder, włączyłem i dalej nic. Sprawdzam kable, wyłączam TV. Nic.

Myślę-albo kabel HDMI padł albo dekoder. Żona wyłączyła i włączyła dekoder jeszcze kilka razy

i po kilku włączeniach "załapał".

Jeśli wydadzą nowy soft i dalej będą takie szopki to albo zwracam do wymiany albo zamieniam na Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "przygoda" z tym dekoderem dzisiejszego poranka.

Wstajemy z Żonką do pracy i włączamy TVN24 żeby popatrzeć pogodę i poranne wiadomości.

Włączam TV i dekoder, poszedłem umyć zęby, wracam do pokoju a tu tv odpalony ale nie ma obrazu.

Wyłączyłem dekoder, włączyłem i dalej nic. Sprawdzam kable, wyłączam TV. Nic.

Myślę-albo kabel HDMI padł albo dekoder. Żona wyłączyła i włączyła dekoder jeszcze kilka razy

i po kilku włączeniach "załapał".

Jeśli wydadzą nowy soft i dalej będą takie szopki to albo zwracam do wymiany albo zamieniam na Philipsa.

 

 

Czytając takie opinie powoli zaczynam się cieszyć, że muszę nadal czekać na wymianę i omija mnie bycie królikiem doświadczalnym (przynajmniej częściowo - mam nadzieję, że faktycznie w połowie stycznia wyjdzie jakiś lepszy soft)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wyrażę swoją myśl, iż mówienie o tragedii w przypadku tego dekodera to nadużycie :)

Co do "przygód" z wyświetlaczem...

Kiedy Pace pobiera filmy na dysk (VOD), w trybie stand-by- wtedy świeci niebieska dioda i ukazuje się naszym oczom zegar.

Kiedy Pace nie pobiera filmów w trybie stand-by, świeci się tylko czerwona dioda, po boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma ten dekoder do przełącznika diseqc? Dobrze współpracuje? Chcę wiedzieć, bo nie wiem czy warto jutro odśnieżać dach :P .

Dodam, że mam instalację z jednym przewodem i na tym właśnie kablu chciałbym podłączyć Hotbird+Astra. Jeszcze jedno, może ktoś wie jak optymalnie podłączyć poszczególne satelity do przełącznika? Tzn. pod które wejście daną satelitę tak żeby ten dekoder nie miał z tym problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma ten dekoder do przełącznika diseqc? Dobrze współpracuje? Chcę wiedzieć, bo nie wiem czy warto jutro odśnieżać dach :P .

Dodam, że mam instalację z jednym przewodem i na tym właśnie kablu chciałbym podłączyć Hotbird+Astra. Jeszcze jedno, może ktoś wie jak optymalnie podłączyć poszczególne satelity do przełącznika? Tzn. pod które wejście daną satelitę tak żeby ten dekoder nie miał z tym problemów ;)

 

Zobacz mój post kilka stron wcześniej: viewtopic.php?f=6&t=12279&p=293277&hilit=diseqc#p293277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mnie biora nerwy przeczytałem 30 stron postu i prosze mi odpowiedziec bo nie mam nerwow na czytanie natepnych 30

 

1 co zrobić by w trybie czuwania -czyli po wylączeniu dekodera - świeciła sie godzina

2 co zrobić by w trybie właczonym czyli w czasie ogladania pokazywany byl ogladany numer kanału albo lepiej numer kanału i jego opis. tak jak to pięknie wygląda na zdjęciu z opakowania czy instrukcji

 

moj dekoder nie pokazuje zupełnie nic.

przed chwila zrobilem aktualizacja oprogramowania i nic -pewnie nie ma nowego softu bo to nowy dekoder

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie dekodera jest w fazie testowej, a My, jak to zawsze piszą SZANOWNI UŻYTKOWNICY jesteśmy szczurkami testowymi...

UPDATE SOFTU było, lecz w/g Mnie, nic nowego nie wniosło!!!

Odpowiadając na Twoje pytania:

NIE DA SIĘ NIC ZROBIĆ! TAK JEST U MNIE, I U SETEK INNYCH UŻYTKOWNIKÓW NIEDOROBIONEGO PACE'a

i nic na to nie poradzisz. Pozostaje męczyć serwis dostawcy reklamacjami...

Jeśli chodzi o wyświetlanie nazwy stacji na panelu przednim, to daję sobie rękę upindolić że jeśli, dzisiaj, już w drugiej wersji softu wyświetlania nie ma, to nie mamy co liczyć, że kiedykolwiek będzie!

Jeśli chodzi o zegarek, to działa On gdy chce (błąd w oprogramowaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mnie biora nerwy przeczytałem 30 stron postu i prosze mi odpowiedziec bo nie mam nerwow na czytanie natepnych 30

 

1 co zrobić by w trybie czuwania -czyli po wylączeniu dekodera - świeciła sie godzina

2 co zrobić by w trybie właczonym czyli w czasie ogladania pokazywany byl ogladany numer kanału albo lepiej numer kanału i jego opis. tak jak to pięknie wygląda na zdjęciu z opakowania czy instrukcji

 

moj dekoder nie pokazuje zupełnie nic.

przed chwila zrobilem aktualizacja oprogramowania i nic -pewnie nie ma nowego softu bo to nowy dekoder

 

prosze o pomoc

 

ad.1 - godzina nie będzie się świeciła w trybie standby (czerwona dioda) ponieważ wg instrukcji i obecnej wersji softu nie powinna się świecić.Jeśli tuner coś będzie ściągał lub nagrywał to wówczas dioda zapali się na niebiesko i będzie pokazywana godzina.

ad.2 - numer kanału powinien być widoczny np.P1 lub P 22 itd.Jeśli chodzi o wyświetlanie nazwy kanału to trzeba chyba czekać na nową wersję softu.

Obecna wersja softu - 123 /RC1- taką mam u siebie od 12.12.2009 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InstalatorWawa

 

ja tez przed momentem sprawdzałem i nie ma nowej aktualizacji, dalej "123 RC"

co prawda tuner jakby lepiej sie sprawował ale oficjalki nie ma!

 

co do godziny i wyświetlacza:

1. po załączeniu tunera dioda świeci na niebiesko a na wyświetlaczu jedynie jest nr kanału, ew. "play"

2. w trakcie standby (wyłączony) świeci się dioda na czerwono, a na wyświetlaczu nic nie ma!

godzina pojawia się jedynie gdy w najczęściej w nocy są pobierane filmy VOD lub HBO Digital

i podobno powinna w trakcie nagrywania.

 

Dla mnie tez jest minusem, iż gdy nagrywam sobie np. "2" ale oglądam "1" to tak na prawdę nie wiem czy się

coś nagrywa, przełączając na nagrywany program tez nigdzie nie ma info że trwa nagrywanie, dioda świeci sie na

niebiesko a nawet po przyciśnięciu "pilot" czy info nic o nagrywaniu nie widnieje. Można jedynie zaprogramować kolejną pozycję!!!

Aby "organoleptycznie" przekonać się, że nagrywamy trzeba wejść w "moje nagrania" i tam łaskawie piszę, iż trwa nagrywanie!!!!

Ktoś tam ma chyba jakiś "kompleks" bo głębiej już nie mozna ;)

 

Mam Panasa plazmę i moje problemy może przekłamywać fakt jakiegoś tam "problemy" z pilotami itp.

ale szlag mnie trafia gdy przeskakuje kanałami dość sprawnie ale gdy zamiast "strzałki" przycisnę np. "B" to

za [beep]ę nie wchodzi, mozna tak klikać naście razy i liczyć na sukces, w miedzy czasie przełączanie kanałów działa płynnie!

 

jakby ktoś miał uniwersalnego pilota i sczytał ten kod z PACE to bym mógł swojego "leciwca" zaprogramować - było by miło ;)

 

ps. ja tu tworzę a ktoś mnie ubiegł :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co macie naprawdę wypasiony tunerek,nie dosyc że to cudo widocznie jest sprzedawane w wersji testowej,bo soft raczej długo nie będzie dopracowany i tworzyła go banda durni,którzy nie mają pojęcia o tym jak to wszystko w sofcie powinno działac,to pilot żyje własnym życiem i widocznie woli urlopy od pracy,cyferka na święta chciała pokazac nowy sprzęcik i pokazała Sagema który prosi się o emeryturę i Pace która przynajmniej na razie jest bublem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój post kilka stron wcześniej: viewtopic.php?f=6&t=12279&p=293277&hilit=diseqc#p293277

 

Zrobiłem tak jak napisałeś, oczywiście są problemy, bo Astra nie działa. Przełącznik jest sprawny - na Samsungu od CP śmiga jak powinien.

Dodam, że mam instalację na jednym kablu. A przełącznik diseqc ma 4 wejścia na konwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym postem kończę wypowiadanie się na temat tego złomu! Ponawiam swoje wcześniejsze słowa: ZŁOM< ZŁOM i nic więcej!

Kilka dni temu, widniała jeszcze informacja w menu: nie znaleziono nowej wersji oprogramowania; od wczoraj mam komunikat: oprogramowanie już zaktualizowano! Tak jak wcześniej pisałem... Cyfra+ coś wspominała o nowej wersji softu, a tymczasem ponowili wgranie na nowo 123rc!

Śmiechu warte!!!

Dekoder jest chyba największym mułem jaki istnieje! Na dodatek, od samego rana miałem problemy z obrazem. Zacięcia, brak sygnału, zacięcia i przerwy w sygnale Video! Antena co prawa mocno mi lata za oknem bo wiaterek ma chyba ze 100 dzisiaj :D ale, gdy podłączę Fergusona to jemu akurat to nie przeszkadza!

Byłem dzisiaj w Cyfrze+ , i zapytałem co mają zamiar zrobić z tym softem! Oni mi na to: nie wiemy jeszcze co się dzieje! Mamy bardzo mało zgłoszeń reklamacyjnych! [beep].... Co wizyta to inna piosenka!!!!!

Zrezygnowałem z wynajmu dekodera, i zostawiłem jedynie kartę! Wymienili mi na jakąś niby uniwersalną co działa z modułami! Moduł mam w Fergusonie UNIcam kupiony na giełdzie. Śmiga aż miło! Nie mam już PACE'a więc, kończę horror! Szmelc i tyle! Emeryt SAGEM i niedorobiony bobas PACE! To oferta największego operatora telewizji cyfrowej w Polsce! Kuź...a mać, to nawet polsat nie ma takich problemów z Echostarami! Wybrali raz dostawcę, i jest ok! A c+ partner France Telecom, zbiera śmieci w Europie i promuje swoim rodakom! Wstyd i hańba! Wiele osób przykleja się do Nboxów, ale.. nBox, to tak naprawdę dobry dekoder! Miałem białego, później 250GB, teraz 500GB i nigdy, nigdy mnie nie zawiódł! nBox w porównaniu z PACE to maszyna! Ma przemyślany soft i tyle!

Dzisiaj rano, próbowałem z diseQami jeszcze w PACE! Nie ma Astry! Była i się zmyła...! Nie działają wszystkie diseQi od 1.0 do 2.1b!!! Tyle mi wystarczyło by to oddać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

 

u mnie jest tak

wersja programu -123/rc1

producent -peace

wersja sprzetu - 0

wersja systemu - 0

 

a na dekoderze się nie świeci nic czyli nie ma tego numeru programu np P21. u mnie jest po prostu czarne

 

Hmm...dziwna sprawa ale jeśli chodzi o Pace 500Gb to już nic mnie nie zdziwi.

Zakładam oczywiście że audycje w telewizorze widzisz?

A dioda z lewej strony świeci się na niebiesko (w czasie pracy) lub czerwono (czuwanie) ?

Wygląda na to że masz chyba uszkodzony wyświetlacz w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InstalatorWawa

Dla mnie tez jest minusem, iż gdy nagrywam sobie np. "2" ale oglądam "1" to tak na prawdę nie wiem czy się

coś nagrywa, przełączając na nagrywany program tez nigdzie nie ma info że trwa nagrywanie, dioda świeci sie na

niebiesko a nawet po przyciśnięciu "pilot" czy info nic o nagrywaniu nie widnieje. Można jedynie zaprogramować kolejną pozycję!!!

 

U mnie jak przełączam na kanał, który jest nagrywany, na pasku info jest ikona nagrywania. Ale nie przysięgnę, że zawsze tak jest przy nagrywaniu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem czemu się dziwicie, to jak będzie wyglądał ten dekoder było oczywiste już zanim pojawił się w ofercie. Żeby nie być gołosłownym, pisałem o tym już w na początku listopoada:

[...] Cos mi sie zdaje że nawet jeśli coś szykują to jeszcze jest to w takim proszku ze boja się to pokazać oficjalnie bo nie wiadomo jaki ostatecznie przyjmie kształt i kiedy się to uda. No ale ponieważ N wprowadziła Turbo a nawet CP wypuścił właśnie PVR'a [...]
całość tutaj:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=274255#p274255

 

Oraz później, w drugiej połowie listopada

[...]Reasumując powtórzę jeszcze raz - albo ten dekoder to tylko plotki albo są z nim tak poważne problemy że nie byli w stanie wprowadzić go w najbardziej sensownym terminie.
cały post tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=279312#p279312

 

a inny kolega pisał na początku grudnia tak:

[...]kolo w sumie mi odradzal zeby go brac bo soft jest NA szybko zrobiony z mega bledami ...

wiec beda problemy od poczatku !! :( [...]

cały post tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=284875#p284875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda, ale co tu zrobić z tym "złomem"?

Nie ukrywajmy, płacimy za niego ok. 10zł co w przeciągu umowy wyniesie np. 130zł,

jaki inny dekoder nas tu zadowoli? Fakt soft do bani ale każdy po cichu liczy, że COŚ wreszcie zrobią!!!

 

Może i zastanawiam się nad inną opcją tunera ale.... jaki model ma dysk twardy i możliwość jednocześnie

nagrywania i oglądania innych kanałow oraz możliwość programowania z EPG a także polskie menu?

I w mądrej cenie ;) (no zrozumiale, że nie 130 zł)

Jeśłi dopracują soft (na co liczymy) to będzie to wystarczający sprzęt dla mnie, za bardzo dobra kasę!

Raczej jesteśmy w podbramkowej sytuacji bo możemy oddać tuner, może starać się o zamienny HD PVR

albo kupić swój na wlasność - tu szarpnie kieszeń, bo coś i w jakości dla nas akceptowalnej chcemy oglądać!!!

Na razie te 10 zł nie jest mega wyrzeczeniem ale z drugiej strony póki nie poprawią softu nie powinni pobierać

opłaty za dzierżawę - to by było uczciwe i zmusiło ich do pracy twórczej!

 

Tak czy inaczej na razie nie mam/y raczej wyboru - no chyba, że jest jakieś cudo za co wybulimy (rozsądnie)

ale tez nas nie zawiedzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace HD PVR 500GB

 

To ja wam powiem HITA + otóż od 1 stycznia 2010 kiedy to wskoczył Nowy Rok mój Pace w/ogóle nie nagrywa. Szoker ale prawdziwy. Normalnie programuję nagrania (zarówno ręcznie jak i przez EPG), lista nagrań się uszczupla a nagranego materiału na dysku NIE MA. A nagrania były z różnych kanałów np. Canal+, HBO, TVP, Tv4, TVN.

 

 

Moja siostra ma tak samo. Potwierdzam, od kilku dni nagrywał zaprogramowane pozycje "losowo" a od wczoraj nic nie nagrywa. Tylko napis SYNOPSIS i line 2, line 3, line 4.Napisałem do Cyfry zobaczymy czy odpowiedzą.

Z pilotem nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie to samo ;(

Jak po pewnym czasie nienagrywania zaczął nagrywać TVN, tak wczoraj już mu się odwidziało (może i wcześniej).

Program się nagrywa (napis) po wejściu do "moje nagrania" widnieje program i info o nagrywaniu ale po komendzie

"stop" wszystko ładnie znika!!!!

 

Fakt też w opisie pojawiły się "synopsis" - a soft w wersji 123 RC 1 !!!

 

Dosyć tego, też piszę do Cyfry bo tu tylko niepotrzebnie się "nakręcamy" a sami bez ich udziału nie zrobimy nic!

Pewne jest jedno, iż tuner ma problemy a fakt nienagrywania deklasuje go jako tuner z tą możliwością!!!

 

żal ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...