Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam drugi dekoder (humax 2000), na którym właśnie dostrajałem konwentery. Przy sile sygnału 75 % miałem początkowo 85% jakości. Zacząłem skręcać konwenter najpier zgodnie z ruchem zegara ale nie poprawiało sie. Przy skreceniu w drugą stronę doszedłem do 100% jakości na jednym z transponderów (z którego nadaje kanały HD Cyfra). Na transponderze Polsatu (HD) mam tylko 89% jakości ale to i tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wielu piszę tutaj: co się dzieje mam komunikat brak sygnału na kanałach HD.

Do mnie przyszedł gość z miernikiem i poza momentami fatalnej pogody nigdy nie pojawia mi się taki komunikat.

mi ten komunikat również sie pojawia sporadycznie przy bardzo złej pogodzie ale jednak sie pojawia ,ac tego chcę uniknąc!!!

ps ustawiałem tylko na wskażnik w tunerze bez żadnych fachowców z miernikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzien temu podlaczylem zwykla antene pod ten dekoder zeby miec Polsat i te sprawy, wszystk obylo ok, w wtorek jak sie nie myle Cyfra zmienila sobie logo w praywm gornym roku i.... pogorszyl sie sygnal :shock: Wczesniej mialem tak na 4.5 nawet przy silnym wietrze czy obfitym deszczu, po tej zmiane mam maksymalnie 3.8 i wiecej nie moge ustawic chocbym sie zesr#$Tł :/ nie wiem czy to tez jest powodem ze znikly wlasnie te kanaly ze zwyklej anenty, antene jak podlacze bezposrednio do tv to kanaly odbiera, problem jest tylko przez odbiornik cyfry. Kanaly HD normalnie wyswietla nawet przy tak slabym sygnale co wczesniej jak mi spadalo do 4.2 to juz byly problemy.

 

Ktos ma podobre problemy lub pomysl na rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten poziom sygnału to nie telewizji naziemnej a transpondera cyfry. Zabawę z PVR nalezy zacząć od: reset (odłączenie od prądu na 2-3 minuty) jak nie pomoże to na dłużej. Potem wyszukiwanie kanałów naziemnych i satelitarnych. jak nie pomoze to wtedy mysleć co sie stało. Wtedy gdy zmieniały sie loga C+ dość silnie wiało i moze wygięła lub przestawiła Ci sie antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dostępności dekoderów pvrhd to np. w Warszawie jest straszny bałagan ja czekałem 10 dni.

A na okres oczekiwania bo w momencie podpisania umowy już zabrakło dostałem dekoder sd .miałem czekać na wymianę 2-3 dni a wyszło jak zawsze!!!

Dzwoniłem kilkakrotnie do cyfry+ na infolinie ,dzwoniłem do kilku dystrybutorów i nic każdy mówił coś innego informacje w 100% sprzeczne .

ps możesz zadzwonić do

CYFRA+. REGIONALNE CENTRUM DYSTRYBUCJI

Polska GÓRCZEWSKA 27/35

01-139 WARSZAWA , MAZOWIECKIE

telefon: 0224250796

może coś ci się uda załatwić lub dowiedzieć :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obraz się kratkuje to coś z konwerterem słyszałem ze nie wszystkie nadają sie do hd , ja mam konwetrer goldena hd ,ro biłem sam instalke na cały do m multiswitch kazdy pokój zasilany jednym kablem wszedzie gniazdka tv sat i miałem podobny problem okazało sie ze to właśnie konwerter psuł obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi co kilka dni znika część kanałów, m.in. canal+, tvp 1, tvp 2 i inne. W końcu doszedłem, że znikają tylko kanały z transponderów, które mają polaryzację poziomą (H). Inny dekoder, podłączany do instalacji wtedy, gdy PVR gubi kanały, odbiera je bez problemu. PVR wyświetla wtedy komunikat o braku sygnału itd., za to wskaźnik poziomu w menu pokazuje prawie 5. Pomaga losowo kombinacja z resetowaniem i wczytaniem listy kanałów, ale nie zawsze da się ją wczytać, bo pojawia się komunikat o braku sygnału. Czy dekoder ma walniętą głowicę? Dlaczego po wczytaniu listy kanałów przez jakiś czas działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki temat dekoder i dekoder no i oczywiście ich brak. PVR to topowe cudo cyfry. Ale ja juz wiele razy czytałem coś na temat nowego PVR-a. Nie ma nigdzie żadnych informacji. Wogóle to temat jest bardzo często komentowany ale na innych platformach. No bo wiadomo tam nowe dekodery weszły. Mają przynajmniej o czym pisać na forach. W naszej cyfrze temat jest jak gdyby tabu- taki czeski film.

Ja jako uzytkownik PVR-a to maze o nowym dekoderze z nowym softem z nowymi możliwościami no może ładniejszej grafice i wielu jeszcze innych bajerach. Wiem tez że mogą to byc pobożne życzenia.

Ale na święta to się można rozmarzyć. Zobaczymy co będzie a może już nie długo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdyby ktoś miał już jakieś info to może warto by było ruszyć temat - kto wie może nowe cudo już jest w korytarzach C+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się rozbudzanie zmysłów przez Adama 13 :brawo: ale właśnie takich nic nie mówiących postów jest wiele. Przypominam sobie jak miał wchodzić nowy sprzęt na CP cz N to wszyscy o tym mówili, komentarzy było zatrzęsienie :read: .

A tu nic jak po śmierci organisty. Cisza jak makiem zasiał. Może tak w cyfrze ma być.

Konkurencja o wprowadzaniu nowego sprzętu trąbi na kilka-kilkanaście tygodni przed finałem a tu jak zwykle. Nowe kanały wchodzą po cichu bez rozgłosu, nowy sprzęt to w/ogóle cisza. Fakt, że cyfra nowy sprzęt wprowadzała juz daaaaaawno temu i wtedy tez nie było rewelacji, sprzętowej równiez :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool, wg pierwszych "przecieków" z października miał być po 15 listopada, później na początku listopada zaczęto pisać o terminie po 15 grudnia, teraz jak widzę już jest to przełom grudnia i stycznia.

 

Jak dla mnie to dekoder widmo, który tak naprawdę jeśli nawet faktycznie ma zostać wprowadzony to zdecydowanie jest dopiero "na deskach kreślarskich" albo są z nim poważne problemy techniczne i dlatego premiera ciągle się odsuwa. Przecież gdyby miał być wprowadzony to najsensowniejszym terminem jest listopad bo wtedy się zaczyna najgorętszy okres w marketingu platform. NIe bez powodu N i CP wprowadziły swoje nowe PVR właśnie w tym terminie a końcówka grudnia albo początek stycznia to już musztarda po obiedzie.

 

Reasumując powtórzę jeszcze raz - albo ten dekoder to tylko plotki albo są z nim tak poważne problemy że nie byli w stanie wprowadzić go w najbardziej sensownym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dutche1828

Co do dostępności dekoderów pvrhd to np. w Warszawie jest straszny bałagan ja czekałem 10 dni.

A na okres oczekiwania bo w momencie podpisania umowy już zabrakło dostałem dekoder sd .miałem czekać na wymianę 2-3 dni a wyszło jak zawsze!!!

Dzwoniłem kilkakrotnie do cyfry+ na infolinie ,dzwoniłem do kilku dystrybutorów i nic każdy mówił coś innego informacje w 100% sprzeczne .

ps możesz zadzwonić do

CYFRA+. REGIONALNE CENTRUM DYSTRYBUCJI

Polska GÓRCZEWSKA 27/35

01-139 WARSZAWA , MAZOWIECKIE

telefon: 0224250796

może coś ci się uda załatwić lub dowiedzieć :jupi:

ale najlepszym wyjściem jest dzwonić do dystrybytara , najlepiej tam gdzie podpisywałeś umowę . :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...