Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziala ta kombinacja klawiszy.

Wziąłem dekoder i podpiąłem pod monitor komputerowy poprzez kabel DVI, przelotka HDMI i tam obraz wskoczyl po jakis 20sek. potem pojawil sie snieg na ekranie wiec odpiąlem i podpiąlem pod TV LCD i o dziwo dziala przedtem jeszcze wykonywalem rozne kombinacje klawiszy power V+ V- wciskajac razem i cos sie tam zresetowalo .

 

Teraz nastepny problem jak dam na 720P to brak dzwieku po HDMI Spidf dziala

jak wybiore 1080i to dzwiek jest na TV i Spidf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie rozumiem tego krzyku - lamentu związanego z tym tunerem.

Jeżeli tuner ten ma niedopracowane oprogramowanie i dzieją się z nim tylko cuda to po co wam taki tuner ??

Dlatego że nowy ?

Wymienić na starszy ale za to sprawdzony i pewny.

Od zaprzyjaźnionego dystrybutora (Vobis) miałem możliwość testowania obu tj.Pace 250gb i tego nowego Pace 500gb.

Po paru godzinach testowania nowego PVR-a oddałem (trzy resety ) i wziąłem 250 -kę. Te parę godzin wystarczyło aby podjąć decyzję.

Starszy brat (250) działa wyśmienicie jak na możliwości programistów cyfry.

 

Przedłużałem umowę i zapewniam was że w Vobisie nie ma żadnych restrykcji z wydawaniem - nowa czy przedłużeniowa - umowa.

Widziałem na monitorze formularz na którym widnieje informacja do wydania terminal PVR HD bez rozróżnienia modelu.

Gdzie numer tunera jest najważniejszy.

Powoli wątek ten zaczynam postrzegać jako targowisko i publikacje niesprawdzonych wiadomości.

Na 60 stron tego wątku połowa to płacz i plotkarstwo.

Część forumowiczów dodaje pieniactwo i groźby.

Pożytecznych informacji jest niewiele.

 

I to wszystko przez jeden bubel :) Warto się podniecać i pisać bzdury ???

Oddać w [beep]ę i spokój.

Peace

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczelba zgadzam się z tobą, też wziołem starego Philipsa (Pace - nalepka z tyłu dekodera) PVR 250 i działa jak na razie idealnie, ale muszę przyznać że w wyborze pomogły mi komentarze z tego forum, zgadzam sie z Tobą, że krzykaczy jest sporo ale to taka cech narodowa naszego kraju, może z czasem się nauczymy.

 

Tak dla informacji dla tych którzy czekają na nowy soft do PVR 500 przypominam, że do PVR 250 Cyfra soft dopracowała dopiero w tej chwili czyli trwało to jakieś dwa lata jeśli się nie mylę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poruszyć temat wydawania dekoderów. A mianowicie w systemie cyfry nie ma przydziału na dekodery 250 i 500 . :read: Jest tylko tak jak kolega wczesniej pisał HD PVR. Dzwoniąc na infolinię klient może sie dowiedziec że ma wybór jaki dekoder chce otrzymać. Tak to wszystko prawda ALE...

Centrala to jedno a regionalny to co innego. Tzn Właściciele punktów nie wydają 500 ani do aneksów ani na wymianę gdyż po prostu nie mają z klienta żadnych pieniędzy. W przypadku rozdania dekoderów klientom oczekującym firma nie podpisze nowej umowy. A prowizje są tylko za nowe umowy a cyfra na dodatek ustala miesięcznie limit umów do podpisania w momencie nie wyrobienia limitu dystrybutor nie dostaje pieniedzy za żadną z umów. Jednym słowem robił za [beep] :evil: a cyfra i tak zyskała kolejne pieniądze z umów za które nie musi zapłacić podwykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrikos

 

dzięki, u mnie nie ma nic i tylko domyślać się trzeba,

żona już dwa razy nagrywała cos na TVN i za [beep] nie może zrozumieć,

że tuner który kupiła ma awersje na tą stacje.... ciekawe, bo sam tego nie kumam ;)

Dziwne, bo wszyscy mamy podobne problemy ogólnie z tunerem ale

tylko chyba ja nie mam info o nagrywaniu... może coś tam trzeba "pomieszać"

uważam to tez za pewien dyskomfort w użytkowaniu tego (ośmielam się) "tunera"

 

Nie ma sprawy...a co do tvn-u to chyba kazdy ma z nim klopot, ze nie nagrywa.

 

A ja mam jeszcze jedno pytanie odnosnie VOD. Czy te rzekome nagrania z VOD powinny pojawic sie w "Moich nagraniach" czy w bibliotece VOD? Są jakies darmowe filmy ktore mozna ogladnac? Bo nie ma mozliwosci odtworzenia na calym ekranie..jest tylko trailer danego filmu w miniaturce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poruszyć temat wydawania dekoderów. A mianowicie w systemie cyfry nie ma przydziału na dekodery 250 i 500 . :read: Jest tylko tak jak kolega wczesniej pisał HD PVR. Dzwoniąc na infolinię klient może sie dowiedziec że ma wybór jaki dekoder chce otrzymać. Tak to wszystko prawda ALE...

Centrala to jedno a regionalny to co innego. Tzn Właściciele punktów nie wydają 500 ani do aneksów ani na wymianę gdyż po prostu nie mają z klienta żadnych pieniędzy. W przypadku rozdania dekoderów klientom oczekującym firma nie podpisze nowej umowy. A prowizje są tylko za nowe umowy a cyfra na dodatek ustala miesięcznie limit umów do podpisania w momencie nie wyrobienia limitu dystrybutor nie dostaje pieniedzy za żadną z umów. Jednym słowem robił za [beep] :evil: a cyfra i tak zyskała kolejne pieniądze z umów za które nie musi zapłacić podwykonawcy.

 

Wniosek z tego taki - każdy dystrybutor jest zobligowany do wydania sprzętu typu HD PVR niezależnie od tego czy ma być dla nowego klienta czy dla starego.

Dla mnie było to oczywiste od początku. Pytanie czy dystrybutor chce go wydać staremu abonentowi to już inna para kaloszy.

System dystrybucji - co zrozumiałe - jest ustawiony pod Cyfrę. I jak zwykle bywa to Cyfra ma zarobić, dystrybutor niekoniecznie.

 

A co do nowego PVR-a Pace ... śmiem twierdzić że miał to być wabik na klientów.

Sądząc po ilości postów - skuteczny. Niestety spóźnili się z oprogramowaniem (jak zwykle) a grudzień to żniwa ... musieli wypuścić tuner z softem testowym.

Efekt jest taki jak widać, pomimo kiepskiego softu tunera wielu skusiło się na niego.

Teraz będą przez dwa lata wypuszczać poprawki tak jak to było z 250 -tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem za męczeniem "operatora" reklamacjami i zwrotem kosztów za wynajem

 

1. zmiana na Ferdka jak inny dekoder jest oki ale tracimy VOD i HB Digital - ale w abo jest i płacisz, choć nie oglądasz

2. zwrot kasy za wynajem - najbardziej mądra choc nie wierzę, że C+ się zgodzi, byłby to "bicz" na wydanie jak najszybciej update'u

3. wymiana na Philips PVR HD - wcześniej ten tuner miałem za free, teraz płacę ca PAce 10zł - jak wymienię to trza bulić?!

4. dostać już nawet ten tuner to "czatowanie" na stoiskach dystrybutorów.

 

Z innej beczki mam jeszcze do 31.01.2010r. tego philla ale padł, po podpięciu do anteny sat nie ma wizji, wiesza się

po wyjęciu wtyczki można sobie połazić po nagraniach czy meny - szkodzi mu wybitnie sygnał z satelity ;)

Wracając do tematu, opłacam abonament ale sprzęt nie działa a próba wymiany dekodera to uśmiech sprzedawcy...

bo niby skad go wziąć...? - To jeśli dla abonenta, który ma płacić za brak usługi nie ma sprzętu to dla wymieniających

też go raczej nie będzie. Złożyłem prośbę o anulowanie opłaty za styczeń ale C+ kazała zapłacić a potem zobaczy, może odda ;)

 

Tak więc, płacąc za usługi to aby je odebrać musimy iść na ugodę z C+ i trzymać się tego tunerka jaki mamy

bo w zamian innego nie będzie (teraz), no chyba że do Prestiżowego HD dadzą mi tuner SD - zadowolony nie będe!

 

@patrikos

 

VOD to tylko wykupienie możliwości oglądania danej pozycji przez 48h - gdy płatne

te darmowe, to po prostu wchodzisz i dajesz play bez ograniczeń czasowych

Z płatnymi trzeba uważać, kiedyś wykupiłem ale dostępny był dopiero wieczorem dnia kolejnego

wiadomo - zapłaciłem za dwa dni!!! banda, powinni kasować od momentu udostępnienia a nie złożenia zamówienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poruszyć temat wydawania dekoderów. A mianowicie w systemie cyfry nie ma przydziału na dekodery 250 i 500 . :read: Jest tylko tak jak kolega wczesniej pisał HD PVR. Dzwoniąc na infolinię klient może sie dowiedziec że ma wybór jaki dekoder chce otrzymać. Tak to wszystko prawda ALE...

Centrala to jedno a regionalny to co innego. Tzn Właściciele punktów nie wydają 500 ani do aneksów ani na wymianę gdyż po prostu nie mają z klienta żadnych pieniędzy. W przypadku rozdania dekoderów klientom oczekującym firma nie podpisze nowej umowy. A prowizje są tylko za nowe umowy a cyfra na dodatek ustala miesięcznie limit umów do podpisania w momencie nie wyrobienia limitu dystrybutor nie dostaje pieniedzy za żadną z umów. Jednym słowem robił za [beep] :evil: a cyfra i tak zyskała kolejne pieniądze z umów za które nie musi zapłacić podwykonawcy.

Wniosek z tego taki - każdy dystrybutor jest zobligowany do wydania sprzętu typu HD PVR niezależnie od tego czy ma być dla nowego klienta czy dla starego.

Dla mnie było to oczywiste od początku. Pytanie czy dystrybutor chce go wydać staremu abonentowi to już inna para kaloszy.

System dystrybucji - co zrozumiałe - jest ustawiony pod Cyfrę. I jak zwykle bywa to Cyfra ma zarobić, dystrybutor niekoniecznie.

 

A co do nowego PVR-a Pace ... śmiem twierdzić że miał to być wabik na klientów.

Sądząc po ilości postów - skuteczny. Niestety spóźnili się z oprogramowaniem (jak zwykle) a grudzień to żniwa ... musieli wypuścić tuner z softem testowym.

Efekt jest taki jak widać, pomimo kiepskiego softu tunera wielu skusiło się na niego.

Teraz będą przez dwa lata wypuszczać poprawki tak jak to było z 250 -tką.

może i jest w tym trochę racji, ale trzeba zwrócić też uwagę na to że z tego co się orientuję to żadna inna telewizja nie ma w opcji dekodera tej klasy, może i jest jeszcze nieudoskonalony ale jest to kwestia czasu nie od razu Rzym zbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nowego PVR-a Pace ... śmiem twierdzić że miał to być wabik na klientów.

Sądząc po ilości postów - skuteczny. Niestety spóźnili się z oprogramowaniem (jak zwykle) a grudzień to żniwa ... musieli wypuścić tuner z softem testowym.

Efekt jest taki jak widać, pomimo kiepskiego softu tunera wielu skusiło się na niego.

Teraz będą przez dwa lata wypuszczać poprawki tak jak to było z 250 -tką.

może i jest w tym trochę racji, ale trzeba zwrócić też uwagę na to że z tego co się orientuję to żadna inna telewizja nie ma w opcji dekodera tej klasy, może i jest jeszcze nieudoskonalony ale jest to kwestia czasu nie od razu Rzym zbudowano.

Owszem, oprogramowanie niedomaga ale wzgledem tego ze jest to najtanszy na rynku PVR 500 GB tez nie mozna przchodzic obojetnie, u innych dostaje sie 500 GB a okazuje sie ze te 500 GB jest jak sie doplaci bo korzystac mozna z 250 GB etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki mam jeszcze do 31.01.2010r. tego philla ale padł, po podpięciu do anteny sat nie ma wizji, wiesza się

po wyjęciu wtyczki można sobie połazić po nagraniach czy meny - szkodzi mu wybitnie sygnał z satelity ;)

 

 

Witam.

W moim przypadku (Pace 500), objawy te same - w instalacji monoblock quad ale podłączony tylko pace, gdy podłączam drugi tuner pace "ożywa".

W moim pace jest brak zasilania konwertera, ale tylko w instalacji monoblock quad, bo podłączając do pojedynczego i z jednym wyjściem to działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem stanąć w obronie tych biednych ludzi którzy dzień w dzień siedzą od 9 rano do 9 wieczór i muszą wysłuchiwać obelg skierowanych w ich stronę za marne 5,50 zł na godzinę bo tyle zarabiamy. A Ci ludzie nie są niczemu winni. Warszawa nie ma poprostu Tych dekoderów, sprowadza je prosto od producenta gdy tylko partia zjedzie z taśmy. Dystrybutor ma nad sobą szefów i kierowników. Gdy ten powie masz nie dać 500 na wynajem to nie może tego uczynić bo straci pracę. Nie fair jest zarząd i cała prezesura CYFRY+. Także proszę ludzie miejcie troche zrozumienia dla tych biedaków siedzących na tym metrze kwadratowym oraz tych po drugiej stronie telefonu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja i ja staram się o tym pamiętać kiedy rozmawiam z pracownikiem w punkcie sprzedaży. Z drugiej strony komu ma się klient "wyżalić" kiedy dekodera nie ma i nie wiadomo kiedy będzie a na dodatek okazuje się, że do doskonałości im sporo brakuje? Taki już urok pracy w sprzedaży - nie zawsze klient jest miły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę, że był HardReset, ale, teraz próbowałem i nie działa! Wcześniej w C+ mi go podali. V- V+ P- wciskane razem i w czasie do 1sekundy docisnąc P+ (trzymając tamte!) ... Pojawiał się napis: BOOT i restartował się. Niestety, nie wiem dlaczego, nie działa teraz.

 

Dekoder się resetuje po przytrzymaniu przez 5 sekund przycisku standby. Tak samo jest w Philips HD - DSR6201, Philips HD PVR - DSR7201 i Pace HD PVR - HDS7241.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ kończy z Philipsami HD PVR

 

Najstarsza platforma satelitarna na polskim rynku przestanie sprzedawać dekdodery Philips HD PVR. Niedługo będzie można zamawiać jedynie nowy sprzęt, który zapowiada się o wiele lepiej niż jego poprzednik.

Nowy Pace HD PVR HDS7241 (500GB), to duża swoboda w gromadzeniu biblioteki własnych nagrań. Nowy graficzny interfejs obsługi i nowa aplikacja EPG. Cyfra+ planuje zoptymalizować szybkość pracy dekodera. Należy zauważyć, że w tej chwili soft tunera jest w fazie testów, na co wskazuje dopisek "RC1" i nie powinno się od niego wymagać cudów.

 

Abonenci zastanawiają się co z wyświetlaczem alfanumerycznym, na którym miały być wyświetlane nazwy kanałów. Nie ma się czego obawiać, taka funkcja na pewno będzie dostępna. - Stosowne rozwiązanie jest już zaimplementowane i aktualnie przechodzi testy - powiedziała portalowi mojehdtv.info Katarzyna Her-Czerwieniec z Biura Prasowego Canal+ Cyfrowy. Dodatkowo, co może wydawać się najważniejsze operator rozważa podłączenie dekodera do sieci IP, jednak na tym etapie jest za wcześnie, aby mówić, jakie usługi miałyby dzięki temu zostać udostępnione.

 

Wraz z wprowadzeniem dekodera Pace HD PVR, zaprzestano produkcji Philipsów HD PVR. Decyzja jest spowodowana między innymi wymogami Unii Europejskiej nakazującej na mocy stosownej dyrektywy produkcję sprzętu o niskich poborach mocy. Nowy Pace w trybie stand-by pobiera mniej niż 1W energii.

 

zrodlo:

http://www.dvbnews.pl/news/3741/cyfra_konczy_z_philipsami_hd_pvr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post na tamtym portalu chyba to jakiś nienormalny człowiek napisał,bo jak można napisac że soft w tunerze jest w fazach testu bo ma końcówkę RC1,od kiedy do sprzedaży puszcza się tuner z softem testowym,nie mówiłbym nic gdyby ten tuner w takim stanie dostał chociażby sat kurier do testów,ale nie abonent który od samego początku jest traktowany jak [beep],który to weźmie bo to nowośc,jeśli RC1 to faza testowa softu to ile jeszcze będzie wersji softu zanim tuner będzie działał jak należy?Nie mam tego szajsu bo wszystko co dedykowane przez nasze platformy wydaje mi się zbędnym BUBLEM.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pace HD 500 mam od poniedziałku bieżącego tygodnia - dekoder prezentuje się nie źle szkoda tylko że działa tak kiepsko.

- brak możliwości zaplanowania nagrań z TVN - u ( czy wszyscy posiadacze PVR 500 tak mają?)

- EPG na 7 dni jest słabo czytelne ( w PVR 250 GB było bardziej czytelne i szybciej działało - no ale można się przyzwyczaić)

- brak wskaźnika wizualnego o nagrywaniu, trzeba wykonać wielu funkcji zbędnych aby to sprawdzić.

- na razie wykonuje polecenia z pilota bardzo wolno - szczególnie przy EPG i planowaniu nagrań.

- no i w końcu "Niby SPECE Cyfry" mogli by zlikwidować komunikat o błędzie w kodowaniu na kanale 205 RTL - przecież mówi się o tym od bardzo dawna (przyp. PVR 250)

Zapewne te mankamenty będą poprawione, tylko kiedy?, oby było to wkrótce!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

TVN nigdy nie nagrywał i podejrzewam że wszyscy tak mają.

Dodać należy także brak w EPG na 7 dni niektórych kanałów jak np.TVN 24 , Orange Sport ,Orange Sport Info,Eurosport 2HD i kilku innych.

W czasie odtwarzania nagranego filmu z np.Canal+Film HD brak możliwości wyboru ścieżki audio (z lektorem lub z napisami).

No i na koniec brak na wyświetlaczu nazwy kanału którą widać we wszystkich reklamach oraz instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...