Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale numer Pany

nie uwierzycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

he he

a tego to Ja sam się nie spodziewałem!!!!!

Wspomnianego PACEa, testowałem u siebie na 1 kablu... Fakt, jedna odnoga z Twina

Dzisiaj dla jaj, podłączyłem drugą wtyczkę, by sprawdzic, jak zadziała...

no i działa!!!

Zaczął nagrywac!! Nagrywa, i się nie wiesza!

Odłączam mu drugą antenę i tnie zawiechę za zawiechą!

 

Dekoder na 1 wtyczce antenowej nie nagrywa nic! Wyłącza się, zatrzymuje itp.

Po podłączeniu TWINA wszystko jest ok... Pierwszy raz od X czasu nagrał mi film...

 

Teraz szukam przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy czytać forum a nie tylko narzekać i pisać jaki to bubel wprowadziła Cyfra+. Dawno już napisałem iż po podłączeniu dwóch kabli z konwentera tutu twin wszystko działa OK ( nic nie zmieniałem w menu ) Tuner się nie wiesza, nagrywa wszystko i na każdym kanale. U Mnie wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator Wawa..... wiesz co z całym szcunkiem do Twojej pracy ale troche mi szkoda tych ludzi u których instalujesz... jesli tak podchodzisz do tematu - a wystrczy czytać nie krzyczeć

 

PS. Nie zminia to faktu ze TVN i tak nie nagrywa :) - wydaje mi sie ze nie radzi sobie z tym że primo nieleci to only Cyfra duo brak EPG w "standardzie cyfry :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy czytać forum a nie tylko narzekać i pisać jaki to bubel wprowadziła Cyfra+. Dawno już napisałem iż po podłączeniu dwóch kabli z konwentera tutu twin wszystko działa OK ( nic nie zmieniałem w menu ) Tuner się nie wiesza, nagrywa wszystko i na każdym kanale. U Mnie wszystko jest OK.

 

Tak to już jest, że niektórym łatwiej jest coś skrytykować niż spróbować to naprawić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ten tuner potrzebuje podłączenia dwóch kabli.

U mnie jest jeden podłączony i w menu jest przestawione na odbiór z jednego.

Kilka naście minut temu oglądałem jakiś serial na Comedy Central i nagle

obraz zaczął się cofać (przewijać do tyłu). Przełączyłem kanał i dekoder się zawiesił.

Po kilku próbach włączenia pilotem odpalił się i działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy czytać forum a nie tylko narzekać i pisać jaki to bubel wprowadziła Cyfra+. Dawno już napisałem iż po podłączeniu dwóch kabli z konwentera tutu twin wszystko działa OK ( nic nie zmieniałem w menu ) Tuner się nie wiesza, nagrywa wszystko i na każdym kanale. U Mnie wszystko jest OK.

 

Tak to już jest, że niektórym łatwiej jest coś skrytykować niż spróbować to naprawić:)

 

Tzn. że każdy z nas musi ciągnąć drugi przewód żeby Pace zadziałał prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz na jednej antenie przez 2 dni działał w miarę dobrze.

Nagrywał bez problemu (z ograniczeniami związanymi z podłączeniem jednej anteny) wszystko co chciałem oczywiście oprócz TVN.

Nie zauważyłem zdecydowanej poprawy pracy tunera po podłączeniu drugiej anteny.Błędy w oprogramowaniu pozostały takie jak poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku lecę na Twin'e i jak nie nagrywał na TVN tak i nie nagrywa dalej!

Włączenie nagrywania w trakcie programu nie daje gwarancji, iz zostanie nagrany w 100%

w menu programowanie nagrania mam pn. 20.05 do 21.45 - nagrywa 21 minut !!!???

zwiechy nadal, reakcja z pilota.... na 10 przyciśnięć raz, dwa zadziała - z panelu tunera raczej ok!

ma tendencję do zaniżania sygnału - na 250 4.9 po przepięciu kabli na 500 mam 4,4 ???

 

 

tą 250 mam ustawioną na pojedynczy ale nie mam możliwośći złapania nowej aktualizacji bo jak tylko podłącze antenę

wszystko wali w łeb, restart i zwiecha - tak że nie da się zrobć aktualizacji z 92 na 96 ;(

Do menu mogę wejść jedynie przy odłaczonych antenach/antenie jeśli jest jedna.

Raczej coś się uwaliło i chyba zostaje mi na ten miesiąc pownerwiać C+ i reklamować tuner, gdzie to mam iść do

ASP i wymienia mi od ręki na inny PVR HD - czy odeslą do serwisu. To chyba w tym przypadku zostanę do zakończenia umowy

bez sat (na żonę mam nowy).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej coś się uwaliło i chyba zostaje mi na ten miesiąc pownerwiać C+ i reklamować tuner, gdzie to mam iść do

ASP i wymienia mi od ręki na inny PVR HD - czy odeslą do serwisu. To chyba w tym przypadku zostanę do zakończenia umowy

bez sat (na żonę mam nowy).

pozdr

W c+ nie ma czegoś takiego że zistajesz bez dekodera, nie ma odsyłania do serwisu.... wymieniasz na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, ale przy braku jakichkolwiek dekoderów HD co dadzą mi zwykłego SD???

Przecież nie wyczarują PVR HD kiedy inni na niego czekają, z kolei jak wcisną SD

to po wór płacę dzierżawę za HD i po co mi kanały HD wraz z HBO Digital - kiedy na SD tego nie ma?

 

Kupiłem Merca dostawczego a jako zastępczy dostanę malczaka - prowadząc firmę transportową ;)

 

doffcip ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Wam fajnie Wy sobie tu narzekacie, testujecie a ja dalej czekam na dekoder.. i jakiś jasności w tym oczekiwaniu na razie nie widać.. bo co zadzwonię do mojego dystrybutora to on mówi, że na razie nie ma nadziei i sygnałów, że sprzęt przybędzie..

 

To samo u mnie , raczej rzadko coś mnie irytuje ale tu straciłem zaufanie do cyfry

Podpisujesz umowę na coś, czego fizycznie nie posiadają - paranoja ( co dzwonię do jakiegoś punktu to nie mają i nie wiadomo kiedy będzie ) a co najlepsze podoba mi się zapis w umowie :

"Abonent będzie mógł wynająć Terminal HD PVR w ustalonym przez strony terminie , nie póżniej niż do 31 marca 2010 roku,

wyłącznie pod warunkiem aktualnego dysponowania przez Operatora CYFRY + takimi Terminalami ."

Czyli w cale nie muszę go dostać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam to szczęście, że dostałam ten dekoder od ręki. Trzeba przyznać, że zapis w umowie jest niczego sobie. Nie martwcie się, bo pewnie dostaniecie dekoder jeszcze w styczniu. Mój znajomy podpisał umowę ok. połowy grudnia i dzisiaj ma się zgłosić po pvr. Pewnie znaczenie ma to, w którym punkcie podpisaliście umowę, bo wiem, że w niektórych punktach można dekoder dostać szybciej, a w innych czeka się dłuuuuuuuużej. Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Wam fajnie Wy sobie tu narzekacie, testujecie a ja dalej czekam na dekoder.. i jakiś jasności w tym oczekiwaniu na razie nie widać.. bo co zadzwonię do mojego dystrybutora to on mówi, że na razie nie ma nadziei i sygnałów, że sprzęt przybędzie..

 

To samo u mnie , raczej rzadko coś mnie irytuje ale tu straciłem zaufanie do cyfry

Podpisujesz umowę na coś, czego fizycznie nie posiadają - paranoja ( co dzwonię do jakiegoś punktu to nie mają i nie wiadomo kiedy będzie ) a co najlepsze podoba mi się zapis w umowie :

"Abonent będzie mógł wynająć Terminal HD PVR w ustalonym przez strony terminie , nie póżniej niż do 31 marca 2010 roku,

wyłącznie pod warunkiem aktualnego dysponowania przez Operatora CYFRY + takimi Terminalami ."

Czyli w cale nie muszę go dostać :D

 

Po takim zamieszaniu jakie było z tymi dekoderami myślę że wszyscy dostaną, tyle że jedni szybciej inni później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja umowę podpisałem pod koniec grudnia, i miła pani powiedziała że nie ma znaczenia w jakim punkcie nastąpi wymiana dekodera. Po prostu mam się orientować czy już są i po prostu wymienić. Druga sprawa to że w "promocji" jest HBO gratis przez ileś tam miesięcy. Natomiast ja na Pace SD, którego dostałem w oczekiwaniu na HD, nic nie odbieram na kanałach HBO. Czarny obraz i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

Przeczytałem prawie cały ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, które już kilkakrotnie zostało zadane - czy Pace 500 GB współpracuje poprawnie ze spliterem SmartWIFI lub jakimkolwiek innym, czy nikt nie próbował? :?

Po lekturze wątku zastanawiam się skąd takie "parcie" :?: na nowego Pace jeżeli błędy softu są aż tak znaczące: restarty, jakość odbioru :!: , kłopoty z nagrywaniem, diseqiem, odbiorem z Astry - dla mnie całkowicie przekreślają jego główną zaletę w porównaniu do Phila 250GB czyli te dodatkowe 250GB.

Użytkowników, którzy podpisali umowę na 18 lub 24 m-cy jeszcze rozumiem, natomiast 13 m-cy może nie wystarczyć na poprawę wszystkich błęów oprogramowania, powiem więcej - tak naprawdę nie ma gwarancji że wszystkie błędy wynikają z softu a wtedy to juz tylko ... :/:cry:

Podobnie jak jeden z użytkowników posiadam obecnie stary HD PVR 250GB (jeden z pierwszych), który niestety muszę oddać po 31 stycznia (koniec starej umowy) a czekam na wymianę pobranego SD (podpisałem umowę przed świętami). Muszę powiedzieć, że od dłuższego czasu ( po aktualizacjach softu) Philips HD PVR 250GB spisuje się bardzo poprawnie - właściwie nie mam z nim żadnych problemów (w przeciwieństwie do Ferdka i Stronga). Dodam, że poprawnie współpracuje z w/w spliterem. Obraz na kanałach HD ( i nie tylko) jest wyśmienity :brawo: przy sygnale 4.8 (odbiór z monoblocka quada).

Mam jeszcze nadzieję, że do końca stycznia pojawi sie nowy soft do Pace, który poprawi choćby najwieksze błedy i wtedy może zaryzykuje jego wynajem, w innym wypadku pozostaje przy starym sprawdzonym sprzęcie! :wink:

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum z okazji Nowego Roku składam wszystkim jego Użytkownikom oraz zacnej Administarcji życzenia spełnienia marzeń i dużo, dużo cierpliwości w potyczkach z naszymi operatorami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...