Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekajcie trochę, a będzie dobrze.

Ten Pace PVR HD i tak lepiej chodzi aniżeli Phillips PVR HD po wprowadzeniu na rynek, nie dość że ma większą na dzień dobry funkcjonalność to jeszcze trochę stabilniej działa.

Zresztą ktoś tutaj już wspominał że Cyfra+ miała tylko około tysiąca sztuk tego dekodera i rzuciła to co miała na rynek. Zostali przyciśnięci brakami dekoderów PVR HD na rynku i musieli wysłać te dekodery z niedopracowanym softem, zapewne już pracują nad poprawkami, cierpliwości, pewnie z kolejną partią egzemplarzy będzie jakaś aktualizacja.

 

Ja osobiście na przekór innym nadal czaję się na otrzymanie Pace PVR HD (w ramach akcji "w oczekiwaniu na PVR HD), przy okazji zwracając Phillipsa PVR HD ze starej wypowiedzianej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam osobiście na softa, który w końcu umożliwi mi korzystanie z gniazda LAN.

 

Takei rzeczy to tylko w ....Erze :):) - tej funkcjonalności bym sie nie spodziewał ..... no chyba ze w alternatywnym świecie ... a to jak wiadomo zawsze jest możliwe :)

 

No może to jest możliwe - ale raczej nie w tym kierunku o którym zapewne myśłisz - osobiście bardzo by mi na tym zależał owtedy multiroom anie tym bardziej spliter był by mi kompletnienie potrzebny - bo nie wszyscy wykorzystują LAN poza swoim lokalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z jednym z konsultantów CTA między innymi o wadach nowego sprzętu.Stwierdził że na razie nie ma "przecieków" co do daty nowego softu a najlepiej wszystkie te wady Pace HD PVR 500GB opisać i wysłać mailem do Cyfry+.Im więcej takich informacji tym szybsza może być reakcja Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na innym forum.

1b9722829f9d7805m.jpg

Jak widać programiści z Cyfry mają poczucie humoru. Czyli już się ponudzili i wybawili w pracy, teraz czas przyłożyć się do roboty i za jednym zamachem usnąć wszystkie bugi w PVR-ach.

Znalezione na innym forum ?

Przecież wkleiłem ten obrazek tydzień temu zaraz po pierwszym podłączeniu dekodera w

tym samym wątku na podstronie nr 29 i nr 30 :?

Zresztą wkleiłem te zdjęcie też na forum z którego skopiowałeś linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder to jest jakaś masakra...

Przyciski pilota częściej nie działają niż działają. Dekoder restartuje się po przełączeniu na Eurosport 2 HD.

Sprawdzałem wersję oprogramowania: 122 DTT. Czy jest jakieś nowsze oprogramowanie ? Przy każdym uruchomieniu dekodera wyskakuje mi monit o pobieranie nowej wersji, po czym OK i komunikat brak nowego oprogramowania. Czy ktoś tak ma i wie co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam dokladnie tak samo tez restartuje sie na eurosport 2 hd i jeszcze na jednym programie tak samo jest z ominienciem komumnikatu o aktualizacji z instrukcji wynika ze po nacisnienciu przycisku A przejdzie sie dalej a tak nie jest dzis mi sie raz wlancza raz nie lipa jak nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Posiadam ten dekoder od kilku dni (wypowiedziałam starą umowę i podpisałam nową - jak zwykle były lepsze warunki) i mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Nie mam co prawda porównania z poprzednimi pvrami z cyfry bo miałam wczesniej dekoder sd pionieera.

A więc z plusów:

- ładnie wygląda

- mały

- cichutki

- całkiem sensownie wykonany

- nieco ładniejsze menu od wcześniejszego

- no i HD :)

 

Minusy:

- oczywiście się restartuje

- ba nawet zdarzyło mi się, że się sam wyłączył

- wolno reaguje na pilota

- oczywiście mimo, iż taka informacja jest w instrukcji, nie wyświetla nazwy oglądanego kanału, tylko numer

- no i najlepsze na koniec. Problem z nagrywaniem niektórych rzeczy (swoją drogą nie wiem od czego to jest zależne)

Wciskam powiedzmy nagrywanie jakiejś bajki. Pojawia mi się info, że nagrywanie rozpoczęte. Później jak skończę robię STOP i pojawia się zapytanie czy przerwać nagrywanie i wciskam OK i co? Patrzę na listę nagrań a tego nie ma. Czasami też zaczyna się niby nagrywać (wnioskuję po komunikacie) i robię STOP, ale już nie pojawia mi się pytanie czy przerwać. Oczywiście i w tym przykładzie nie ma nagrania. Także tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy nagra nam się to co chcemy :)

- brak jakiejś informacji np na wyświetlaczu (a niby powinna być zgodnie z instrukcją ikonka), że coś tam jest w trakcie nagrywania.

 

I to chyba tyle :) Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania odnośnie dekodera to chętnie odpowiem.

 

A i wersja oprogramowania: 123/RC1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i wersja oprogramowania: 123/RC1

 

To wiele tłumaczy. Nie spotkałem się nigdy z przypadkiem, żeby ktokolwiek z producentów (np. oprogramowania) wypuszczał na rynek jako wersję oficjalnie obowiązującą - wersję Release Candidate - czyli teoretycznie "prawie jak końcową", ale jeszcze w fazie ostatnich testów...

 

Tyle, że czytając o Waszych problemach z praktycznie wszystkimi wersjami cieszę się, że udało mi się załapać na stary dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A już się bałem, że trafił mi się wadliwy dekoder. A po lekturze postów, widzę że nie jestem sam...

 

Zaprogramowałem w nocy nagranie filmu i jak to było do przewidzenia, dekoder nie wystartował. Na szczęście jeszcze nie spałem i włączyłem ręcznie nagrywanie. Ale 3 minuty filmu stracone... :/

 

Sterowanie pilotem to masakra, praktycznie dekoder nie reaguje na niego. Ale przypadkiem zauważyłem, że po przysłonięciu fragmentu panela czołowego dekodera, pilot działa poprawnie, choć z opóźnieniem.

 

W instrukcji wspomniane jest o obsłudze diseqc. W praktyce nie jest możliwy odbiór z dwóch konwerterów z użyciem przełącznika - w menu dekodera nie widzę żadnej opcji wyboru ustawienia diseqc.

 

Ogółem dekoder to porażka, mam nadzieję że wypuszczą szybko aktualizację softu.

 

A do tego jeszcze te sprzeczne informacje odnośnie wyłączenia kanałów C+/Multiroomu wraz z HBO po upływie 5 miesięcy....

A tak miało być pięknie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba dałem "ciała"

 

na starym 250GB (jeszcze do końca stycznia) owszem też kulało ale jakoś przewidywalnie ;)

skusiłem sie na nowego PACE 500GB i marzenia o szybkim tunerze i dopracowanym sofcie - prysły!!!

najgorsze to jest to i ż cały czas patrzę na "staruszka", którego będę musiał oddac z e łzą w oku,

miał wady ale też i wiele cech pozytywnych - ot choćby nagrywanie, człek widział że sie coś zapisuje.

Teraz to trzeba bębnic po pilocie, który ma nas w d.... i doszukiwać się czy się nagrywa/nagrało, czy też nie!!!

 

inna bajka to bura jaką dostałem od żony (na nia brałem umowe :jupi: ) i "polecenie" nie oddawania

starszej PVR'ki, a zaco ta bura.... za MjM, otóż nauczony starszym modelem zaprogramowałem nagrania

cotygodniowo i sprawdzało się - rękoczyn nie było!

To samo zrobiłem z nowym PVR'em i tu juz pierwszy problem, wcześniej żona spojrzała na dekoder i wiedziała,

że coś tam mieli - dokładnie - nagrywa. Teraz nic nie mówi o tym co robi dekoder, a w tym samym czasie leci minimini.

Dostało mi się za to, iż w tunerze ustawiłem godz. rozpoczęcia na 20.05 i zakończenia na 21.45, niby oki - mankament jest

tylko taki że tuner nagrywa tylko 40minut!!!!!!

W zeszłym tygodniu winę brałem na siebie ale teraz? kolejny dzień ustawiony analogicznie - nagrywa się wsio dobrze!!!

Wyprzedzenie i opóźnienie ustawione na 5 przed i 5 po - ale jakim cudem od 20.05 do 21.45 jest 40 minut!!!!

 

Pachnie rozwodem, więc dałem opóźnienie 15min i czas nagrywania do 22.00 - zobaczymy

 

zachciało sie więcej ;( i liczyło na nowy dobry tuner i soft - żal ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe niezła historia. :brawo: Sprawdziły się przypuszczenia , że pierwsze osoby z tym tunerem będą królikami doświadczalnymi.

 

I to jest niezła przestroga dla osób, którzy nie są cierpliwi w czekaniu i biorą sprzęt w ciemno 8)

 

Ale nie martw się. Jak naprawią w ciągu przyszłego roku najgorsze wady to i tak będzie dobrze :] Dekodery Philipsa PVR są na rynku już ponad 2 lata , a do dzisiaj jeszcze poprawiają soft z nagrywaniem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...