Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!

w sobotę chcę podpisać nową umowę z cyfrą i wziąć tą nową 500-kę

czy jakiś punkt w Warszawie ma te dekodery od ręki?

Wiesz to jest takie pytanie, na które ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo w jednym momencie jest w innym może akurat zabraknąć i sam wiesz rozczarowanie, najlepiej myślę jest zadzwonić do C+ i zapytać się, oni mają takie info i powinni Ci udzielić odpowiedzi.

 

Na infolinii nie otrzyma takiej informacji, bo nie sposób aktualizować na bieżąco stanów magazynowych tysięcy punktów w całej Polsce.

chyba jedynym rozsądnym wyjściem w tej sytuacji jest "molestowanie" lokalnego punktu c+. Najlepszego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Nie warto pisać o problemach tego PACE?

Też uważam aby założyć wątek odnośnie błedów wyłapanych przez nas użytkowników, co powinno otworzyć nam i C+ oczy na

"zalety" ich nowości ;)

@instalatorWawa - weź choć wypisz tu błędy jakie wyłapałeś, chętnie bym je potwierdził

 

mam jeszcze starego 250 GB do końca stycznia i chyba się podepnę do niego na ten czas (niby do 14.01 - data wyjścia nowego softu)

Ten przynajmniej nagrywał i nie robił jaj z TVN,

 

Prośba, nastawcie nagrywanie + 5min. na początek i + 10 min. na koniec nagrania i sprawdźcie czy rzeczywiście tak tuner nagrał!

Ja dla żonu zaznaczam 20.05 do 20.35 wraz z tymi marginesami a on po nagraniu pokazuje materiał 21 minut!!!!

 

poadr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie w BlueCity na dole przy fontannie obok jest pkt. Cyfry, tam gostek ma Pace'y dost. od ręki

Błędy jakie odnalazłem:

 

1. zawieszenie się dekodera podczas szybkiego przełączania kanałów

2. zawieszenie się dekodera podczas otwarcia i zaraz po tym zamknięcia usługi VOD

3. zawieszenie się dekodera podczas próby nagrania

4. błąd wyświetlania zegarka na panelu

5. błąd podczas uśpienia dekodera (stand by) świeci się niebieska dioda a on śpi

6. błąd podczas nagrywania ustalonych wcześniej audycji (nastawiasz na film o 23:30, film trwa 1h40 a dekoder nagrywa jedynie 30,40min)

7. brak obsługi diseQ (brak obsługi Astry a to już Mnie boli na maksa bo znam perfekt j.niemiecki)

8. coś nie tak z DVI ponieważ już trzy razy wyświetlił czarny obraz gdy podłączyłem go przez DVI do FullHD 1080p

9. NIE DZIAŁA USB!!! Nawet nie wiem po co w nim to jest!! z pena nic nie czyta, ani nie zapisuje na pena, więc, działa??

10. zbyt długie przewijanie i wyświetlanie stacji TV!! Ludzie! 3,4 sekundy???? To wieki ..... zaliczam jako błąd bo C+ nie ma aż tak skomplikowanego kodowania

by moduł sobie rady nie dawał! Znam systemy kodowania w których połączone są trzy, cztery systemy do kupy (kanały SCT) i przełączanie trwa dosł. 1sek!

kolejne....

12. nie działa lub działa... (jak mu się chce) wyświetlacz nazwy stacji TV na panelu czołowym

13. dekoder łapie zawiechę kiedy chce... Wszystko jest ok, obraz się zatrzymuje i pa pa... pomaga wtyczka z prądu

14. strasznie opracowany system z sygnałem!!! soft blokuje sygnał gdy jakośc osiągnie z góry jakiś założony poziom! Ktoś ([beep]) w C+ wymyślił, że

poziom ten to 40-45% i dowidzenia... w Porównaniu z innym sprzętem, to nawet nBox nie chwyta zawiechy gdy bujasz anteną na boki

dzięki temu 45% jakości na OptiLoku!!!!! to za mało w/g specóów z C+ do odbioru! Co Oni chcieli przez to osiągnąc???

nie chce mi się już pisac więcej, choc kilka bajerów by się znalazło...

Dekoder 20 wieku, he , he a gdzie są TIMERY??? (normalnie obsługiwane)?

A gdzie jest dodatkowe Menu dla Innych satelitów?

Listę programów też [beep] układał, i dotyczy to wszystkich dekoderów z C+

Zero wolności dla ludzi którzy chcieli by czegoś więcej... Dekoder ten, to poprostu zabawka...

Mogli by chodziaż wprowadzic do dekoderów taki soft jak mają polsatowskie Echostary (DSB 601,700,701,711)

Wystarczyło by w 100%! Jest USALS, są diseQi, są listy ulubione, jest pełne przeszukanie satelity po IF; i super...

a w N i C+ co jest?

nic...

Kolejny minus dla Menu dekoderów C+ to, to... że na ekranie w czcionce Pace naprawdę są problemy z odczytaniem literek i wyrazów!

Co innego gdy masz dobry kineskop lub LCD/TFT... lecz.... już kilka razy u klientów którzy mieli starszy TV miałem problem z odczytem

z ekranu, tak wielkie mają tam te literki... ale, to już chyba wina mojego oka.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angielska freeview nadaje w mpeg2 a on ma do dvb-t mpeg4, choc pewnie i odbiera mpeg2, ale problem bedzie z tym ze ma narzucona liste i dvb-t zeby bylo na liscie musi znalezc sygnal z nadajnika, a w anglii tego nie bedzie... chyba ze wyszuka freeview

Tak, wlasnie tak jest - mpeg2. I to pisze na stronie cyfry:

– zgodność ze standardami MPEG2, HDTV, MPEG4/H.264, Dolby Digital (znak towarowy Dolby Laboratories).

W lutym przetestuje

 

Pozdrawiam

Krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja mam problem teraz z 250GB!

Tak jak sobie obiecałem przepiąłem nowego 500GB (do kartonu!!!) na poczciwego 250GB i....

jest problem. Tuner załącza się, dioda świeci na zielono, pokazuje się zegar i tyle. Nic nie można zrobić, początkowo działa

(mruga dioda) na naciskanie pilota (menu, kanał) ale po kilku naciśnięciach następuje nie reagowanie!!!

 

Dysk słychać, coś tam mieli ale żeby takie coś? Nowy był przed momentem podpięty - juz nawet zostałem przy jednym

przewodzie antenowym i dalej nic, zegar łapie nawet aktualną godzinę ale jakby był wolniejszy ... wiem dziwna teoria czasu ;)

 

miał ktoś podobnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angielska freeview nadaje w mpeg2 a on ma do dvb-t mpeg4, choc pewnie i odbiera mpeg2, ale problem bedzie z tym ze ma narzucona liste i dvb-t zeby bylo na liscie musi znalezc sygnal z nadajnika, a w anglii tego nie bedzie... chyba ze wyszuka freeview

 

Ma napisane, że jest z dekodowaniem MPEG4 i MPEG4HDC (cokolwiek to znaczy) ale...

nawet przy dobrek antenie naziemnej, niw wyszukał ani jednej cyfrowej DVBT ( a w ramach testów , powinien odszukac choc by TVP1 i TVP2 na terene Warszawy) TVlcd z wbudowanym dekoderem MPEG4 widzi te stacje, wyświetla info i EPG ale (trwa test) i obrazu jeszcze nie ma. Mimo tego, TV znalazł i wyświetlił naziemne, a dekoder PACE już nie... Pokazuje komunikat: znaleziono 0

Jutro jadę do Berlina do znajomych to wezmę go ze sobą, tam są dwa pakiety naziemnej DVBT to go przetestuję w cywilizowanej Europie.

 

Jeden z kolegów pisze: może dwa razy się zawiesił... I uważasz to za normalne?

Czy jeśli samochód, nie opdali Ci z rana normalnie, tylko po 2 razach, też machniesz ręką?

Tak samo jest z elektroniką! Nie ma prawa zawieszac się! Do tego został stworzony! Tak samo jak komputery... Jeśli się wiesza, to znaczy, że któreś z komponentów (Najczęściej RAM) nie dają RADY.... i tyle...

 

Moim zdaniem to wszystko to bubel do robienia kasy dla operatorów!

Dekoder taki, powinien miec procesor minimum 1GHz, conajmniej 1GB ramu i pełną 64bitową transmisję! Jeśli chodzi o procesory graficzne , to tu też, powinni pomyślec nad czymś naprawdę 3D z dobrym CPU na pokładzie! ZObaczcie sami... Jakie wymogi są na komputerach PC by w pełni płynnie oglądac film nagrany w rzeczywistym full HD??? Czy 256MB ramu i grafika 64MB wystarczy??? bo takie bebechy siedzą w PACE...

Do tego dodac obsługę VOD, grafikę ekranową i resztę.... i nic dziwnego, że dekoder poprostu pada! 256MB ramu????????????

przecież tam też muszą załadowac się jakieś softy do odtwarzania, kodeki, dekodery...

Moim zdaniem, jeśli 60-90minutowy film w FullHD ma 4,7-8,7GB to w odbiorniku, powinno byc tyle RAMu, by ten... cały zmieścił się do pamięci! i był jeszcze zapas na resztę! 256MB ramu w dekoderze podłączonym do sieci Internet przez ETHERNETa..... :brawo::brawo:

zastanawiam się, gdzie szukac przeglądarki??????

o JAVIE też nic nie wspominają....

 

no i muszę wspomniec też o kolejnym wynalazku cyfry... czyli SAGEM 5000, czyli to, co dają teraz za grosza w dokładce RECYCLINGOWEJ z Francji...

Dekoder ten, też łapie zawiechy... 4,5 razy w ciągu 4,5 godzin! Ekran robi się czarny lub zatrzymuje się obraz VIDEO i ... nic... wtyczka z prądu

 

I jeszcze jedna ciekawostka....

Dlaczego sprzęt ten, otrzymał homologację ?????

Kto wydał zezwolenie na wupuszczenie tego na rynek???

 

Może, przydało by się napisac do ludzi odpowiedzialnych za dopuszczenie czegoś co nie działa i tam zrobic trochę boruty???

Przecież jak chleb był by niedopieczony, albo zakalec, to sanepid zamyka sprzedaż, i towar wędruje do śmieci?

Jeśli sprzedawca dostarczy Ci uszkodzony telefon w promocji, musi go naprawic lub wymienic, bo wtedy możesz zerwac umowę, prawda?

 

Ciekawe jak to jest ze strony operatorów takich jak C+

Ile im wolno, ile nie, tak ze strony prawnej?

bo... moim zdaniem, sprzęt dostarczony nie działa! Podpisałem umowę na nagrywanie, VOD, i płacę za to...

Nie działa! zostałem oszukany.... prawda?

Przecież to poprostu przestępstwo na grubych łapach!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się dwiema rękami!!!

 

Szlag mnie trafia gdy płace za coś czego w rzeczy samej nie mam! Odpowiedzi, że z innymi tunerami tez na początku były zwiechy i że soft jeszcze w fazie testów...

od dwóch dni żona do mnie mówi "królik" i nie jest to w formie jego seksualności ale raczej jako zwierzątko doświadczalne!!!

Mam tuner 250GB ale zachciało mi się 500GB - zrozumiałe, nowy model pewnie poprawione wszystko co złe z poprzednika, a tu można powiedzieć jeszcze większy złom

za który płacę. Fakt jak kupię pralkę i dwa razy mi sie nie włączy albo program popracuje zamiast 1h tylko 20" to dzwonie do sprzedawcy!!!!

Kurde, sam nakręcam się negatywnie ale przyznaje jeszcze nie dzwoniłem do operatora - zastraszony jestem czy co? Może fakt zacznijmy po mimo biadolenia na forum jeszcze

i molestować C+

Żal, nie nagrywa TVN ( :censored: ) karzą czekać na nowy soft.... kolejny bug i znowu .... obawiam się że 12 miesięcy umowy może być za mało na nacieszenie się

po prostu sprawnym sprzętem!!!

 

pozdr

"królik"

 

InstalatorWawa - ratuj!!!

 

jak wspomniałem przesiadam się z powrotem na 250 i mam problem - załącza się zielona dioda, łapie godzinę i .... nic!!!

odpiąłem przewody antenowe, załączam pojawia się czerwona dioda, pilot i ... działa przeskakuję po kanalach (oczywiście brak obrazu)

wlazłem do menu i ustawiłem na TWIN. Wyłączyłem z prądu, podłączyłem przewody SAT - załączam , czerwona i brak zegara, klikam na pilota

zielona i godzina - brak cały czas obrazu na TV!!!! Co on się sam aktualizuje? Będzie ściągał całe VOD czy co, ilez to ma trwać?

Czy winna może być karta?, bo aktualnie do tunka włożyłem tą z PACE - nowa umowa ale przecież tu nie polsat i nie paruje się kart!!!

kurnnnnnnnaaaaa!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedna ciekawostka....

Dlaczego sprzęt ten, otrzymał homologację ?????

Kto wydał zezwolenie na wupuszczenie tego na rynek???

 

Może, przydało by się napisac do ludzi odpowiedzialnych za dopuszczenie czegoś co nie działa i tam zrobic trochę boruty???

Przecież jak chleb był by niedopieczony, albo zakalec, to sanepid zamyka sprzedaż, i towar wędruje do śmieci?

Jeśli sprzedawca dostarczy Ci uszkodzony telefon w promocji, musi go naprawic lub wymienic, bo wtedy możesz zerwac umowę, prawda?

 

Ciekawe jak to jest ze strony operatorów takich jak C+

Ile im wolno, ile nie, tak ze strony prawnej?

bo... moim zdaniem, sprzęt dostarczony nie działa! Podpisałem umowę na nagrywanie, VOD, i płacę za to...

Nie działa! zostałem oszukany.... prawda?

Przecież to poprostu przestępstwo na grubych łapach!!!!

 

Wyciagnij analogiczny wniosek do tego z telefonem, jesli dostales uszkodzony dekoder od Cyfry, ktory nie jest w stanie spelniac funkcji za ktore placisz to go reklamujesz, dostajesz inny w zastepstwie a za czas oczekiwania na swoj model bez usterek Cyfra daje Ci upust na najem dekodera na ktory musiales czekac.

Czy ktos powiedzial Ci ze to tylko i wylacznie Twoj problem? Nie, placisz wiec masz prawo wymagac a operator Ci zapewnia spelnienie oczekiwan. Nie ma tu zadnego oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@InstalatorWawa - tuner to nie komputer PC, po drugie żeby sprzęt był tańszy stosuje się w tunerach specjalizowane układy czyli dekodowanie sprzętowe a nie programowe (na PC potrzebny odtwarzacz, kodeki )i powiem tylko jedno choć to trochę OT, używam tunera Technomate który potrafi równocześnie nagrywać na zwykłym pendrive dwa kanały HD a trzeci pozwala oglądać, nie ma wcale paru GB RAM-u, super procesora, mało tego możesz poprzez SATA podpiąć twardy dysk i też nie ma z nim problemu, załadowałem splitter i moduł CONAX i wszystko działa bez zająknięcia pod warunkiem że siła i jakość sygnału są OK bo jeśli nie to też zalicza wykładkę i wyłączenie dopiero pomaga. Wiem że niektórzy są wściekli na swój sprzęt ale najpierw należy zacząć od sprawdzenia swojej instalacj antenowej i nie tylko poziom sygnału ale także sprawdzić jakość sygnału (tutaj zwykły miernik sygnału nie wystarczy i pasek siły sygnału z PVR też nie). To podstawa i myślę że sporo problemów z tego wynika, przy złej pogodzie wystarczy na chwilę "zgubić" sygnał (a raczej jakość)i tuner może się zawiesić tym bardziej że jeśli oglądamy jakiś kanał a z VOD trwa nagranie i tam spadła jakość sygnału to też może go przyciąć choć oglądany kanał był OK. Z racji tego że coś tam po ludziach istanlujesz tym bardziej powinieneś na to zwrócić uwagę a nie nakręcać się negatywnie. Myślę że jakieś tam błędy w sofcie są ale będą sukcesywnie wyłapywane przez użytkowników i poprawiane przez programistów. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...

 

1.

zacznijmy od tego, że w C+ programisty nie znajdziesz. Biedoliłem w C+ na temat zbyt długiego przewijania kanałów, a On mi na to, że , cyt.: BODLODER (miał na myśli nic wspólnego niemający BootLoader) jest ok, i nie powinno byc problemów...

 

2.

to prawda... RAM i procek nie mają nic współnego jeśli soft jest OK. Moim zdaniem PACE to Vista uruchamiana na Pentium100 i 512MBram (da się!!!!)

 

3.

Cyfra+ zwraca za wynajem dekodera???? A po [beep]e mi zwrot 10 czy 20zł w miesiącu jak cały dzień zajmuję się instalacjami, czasami nawet po 3,4 dni TV nie oglądam i chcę miec sprawne 500GB by mi nagrywał to co chcę, oby sobie to obejrzec w sobotę itp.!!! Za zapłacony C+HD, HBO, HBO2 też mi oddadzą??

 

4.

Oglądam kanały na Astrze!! Na pudełku i w instrukcji PACE, w ich info o dekoderze, pisze jak byk: obsługa diseQ... a gdzie?

Kupiłem dekoder i na nim muszę miec dodatkowy FTA... bezsens

 

Dla Mnie to [beep]... Teraz powstał kolejny problem... Narazie zbieram istne DOWODY że to, co wynająłem jest śmietnikiem! Próbuję go zwrócic, i zostawic Fergusona 200. Ten przynajmniej normalnie działa... no i też nagrywa! Fakt że na zewnętrznym dysku przez USB ale idzie mu to ok...

 

Według C+ mam używac (używac?????) popsutego PACE 1 cykl rozliczeniowy a wtedy aneksem do umowy zrezygnowac z najmu...

 

i wiecie co w tym fajnego?

 

jeden taki jak Ja razy np. 100.000sztuk = 2000.000zł dochodu dla C+ za nic!

Rozmawiałem z pewną Panią z pewnego punktu dystr.C+ w Wawie...

Na ponad 50 wydanych PACE ma już ponad 40 zwrotów i wydanych zastępczych dekoderów!

i co najlepsze.... po 2 tygodniach, C+ odsyła dekoder z info że naprawiony, klient go odbiera, i za 2 dni przynosi ponownie...

 

Szkoda że prokuratura ma inne zajęcia...

 

I nie oszukujmy się tutaj! Oni WIEDZĄ że jest to oszustwo! bo wiedzą , że ONE naprawdę nie działają!

Szanująca się firma, spakowała by ten szmelc i odesłała tam, skąd przyszedł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to i dobrze że mają sporo reklamacji może będzie większy progress ze strony C+ choć szkoda mi abonentów tym bardziej niedoświadczonych którym na infolinii byle co powiedzą a ci wierzą że tak faktycznie jest, poza tym sam odłożyłem na bok tuner od C+ bo straciłem do niego cierpliwość i korzystam z innego PVR-a, wymienię go dopiero wtedy, aż będzie w tym wątku przewaga pochwał, no chyba że jeszcze zmienią dostawcę ale gwiazdka już była więc muszę poczekać :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas oglądania na HBO "Nieustraszeni bracia Grimm" w pewnej chwili obraz się zatrzymał

i dekoder sam się wyłączył. Po kilkudziesięciu sekundach włączyłem pilotem i uruchomił się na kanale nr 6 czyli TVN24.

Napisałem do C+ listę usterek które zauważyłem.

Najważniejsze to: brak możliwości nagrywania TVN, zawieszanie i restartowanie się dekodera, wyświetlanie na kanale RTL

"NIEOBSŁUGIWANY SYSTEM KODOWANIA ", długie uruchamianie się, brak reakcji na pilota po włączeniu przez pierwsze kilkadziesiąt sekund, włączanie się dekodera z głośnością na max (telewizor ryczy-szczególnie uciążliwe rano).

Ciekawy jestem czy C+ ustosunkuje się do tych uwag i czy wezmą to pod uwagę.

Polecam posiadaczom Pace PVR wysłanie informacji o występujących błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspomniałem przesiadam się z powrotem na 250 i mam problem - załącza się zielona dioda, łapie godzinę i .... nic!!!

odpiąłem przewody antenowe, załączam pojawia się czerwona dioda, pilot i ... działa przeskakuję po kanalach (oczywiście brak obrazu)

wlazłem do menu i ustawiłem na TWIN. Wyłączyłem z prądu, podłączyłem przewody SAT - załączam , czerwona i brak zegara, klikam na pilota

zielona i godzina - brak cały czas obrazu na TV!!!! Co on się sam aktualizuje? Będzie ściągał całe VOD czy co, ilez to ma trwać?

Czy winna może być karta?, bo aktualnie do tunka włożyłem tą z PACE - nowa umowa ale przecież tu nie polsat i nie paruje się kart!!!

kurnnnnnnnaaaaa!!!!!

 

Jedyna szansa na samodzielną "naprawę", to że masz nieaktualny soft. W poniedziałek rano (po 9:00) pojawi się na satelicie aktualizacja do dekoderów z dyskiem 250GB. Aktualizacja ma wersję 96. Jeżeli masz inny soft w dekoderze, to:

- zmień typ konwertera na POJEDYNCZY (chyba że masz instalację twin),

- wymuś ręcznie aktualizację (MENU, 8, OK).

Jak nie pomoże aktualizacja, to zostaje wymiana u dystrybutora.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...