Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z punktu widzenia admina, napiszę, że pomysł Mr. Orbity chyba jest najlepszy. Jeśli ktoś chce napisać na portalu, jako oficjalny użytkownik - to będzie miał taką możliwość. Jeśli nie - także. Ktoś.(także zalogowany) będzie chciał napisać np. tekst polityczny, który na forum nie jest mile widziany. Pytanie jest takie, czy na portalu będzie obowiązywał regulamin forum, czy pojawią się jakieś odrębne regulacje? Netykieta obowiązuje wszędzie - tu nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym zasugerować coś co już dawno ktoś [ w tym i ja ]  powinien zrobić.

Mianowicie postuluję przeniesienie działu Sport nieco wyżej.

Moim skromnym zdaniem jego pozycja niższa niż nawet Hyde Park to małe nieporozumienie.

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja tego działu wynika z tego, że to nie jest forum sportowe. Wszystkie działy nie będące głównymi dla forum są zebrane w kategorii Off-topic, Sport jest tam drugi po dziale z ogólnym off-topic. Jakie są kategorie - widać. Sport nie pasuje do żadnej poza Off-topic, więc zostanie, gdzie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech i tak więc będzie.
Ale mam kolejną nieśmiałą sugestię.
Czy jest możliwość techniczna i wola administracji aby z licznika postów odejmowano posty lecące do kosza?
Już motywuję.
Otóż nietrudno zauważyć, że jest grupka osób ewidentnie lecąca na ilość postów, wręcz można odnieść wrażenie, że się ścigają ze sobą.
Uważam, że jeżeli przyjąć pracę modów za dobrą robotę to wszystkie posty lecące do kosza są z różnych powodów do niczego i mają zerową merytorykę, że tak to ujmę.
Więc jako takie nie powinny być wliczane do licznika moim skromnym zdaniem.
To dobry pomysł aby co niektórym ubył spory %,a może z czasem dział Kosz byłby lżejszy wagowo.
Ni rozumiem też dlaczego mając ok 2000 tys postów dany user nabywa tytuł Experta.
Experta w jakiej dziedzinie? jeżeli tylko w nabijaniu licznika postów to ok, ale przydałby się dopisek do miana Expert :-|
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazw rang się nie upieram, natomiast odejmowanie postów z kosza już następuje, tylko nie robi się to automatycznie - co kilka miesięcy puszczam przeliczanie i cofają się liczniki osobom najaktywniejszym w koszu ;) Jest tak od dawna, aktywność w koszu wcześniej czy później zaowocuje cofnięciem licznika oraz także rangi, jeśli ktoś przeskoczył pułap, a odświeżenie liczników z pominięciem postów z kosza cofnie go za granicę tej rangi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 natomiast odejmowanie postów z kosza już następuje, tylko nie robi się to automatycznie - co kilka miesięcy puszczam przeliczanie i cofają się liczniki osobom najaktywniejszym w koszu ;)

Skoro jest co kilka miesięcy to ok, lepsze to niż wcale.

A co do nazw rang to proszę wziąźć pod uwagę sugestię moją bo doprawdy zostać na SK Expertem tylko dlatego iż ma się odpowiednio duży licznik postów to nadużycie miana Expert.

Można mieć po 5 latach 600 postów samej merytoryki, a można mieć po 10 miesiącach 1500 postów z czego 90% to bzdety i być Expertem.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie w kwestii technicznej: czy puszczenie przeliczenia to czynność czasochłonna technicznie, czy tylko kliknięcie jednego przycisku? ;) Bo jeśli to drugie, to dałoby radę może to przeliczenie robić np. ostatniego albo pierwszego dnia miesiąca, co 2 albo 3 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są ograniczenia, aktualnie maksymalnie:

- 4 linii

- 4 grafiki

- 4 adresy URL

- grafiki maksymalnie 600x150

 

Ale zawsze można to wykorzystać w nienajlepszy sposób lecąc z wszystkim na maksimum. W wyjątkowych przypadkach mogę interweniować i kasować wybrane podpisy, które mocno przeginają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wystarczy spojrzeć np na wpis #229 w tym temacie. Jak bazarowa budka obklejona reklamami. Po co to komu? Chcesz czytać posty forumowiczów, a przed oczami masz głównie sygnaturkowe banery na pół ekranu. Najbardziej dziwię się tym, którzy uskuteczniają takie szopki. Info odnoście sprzętu, pakietów itp, przecież można umieścić w formie tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tak: 600x150 ustaliliśmy już jakiś czas temu jako kompromis, bo jak pamiętam były mniejsze grafiki (chyba 600x100?), ale wiele osób zgłaszało, że to za mało (trzeba poszukać, była o tym mowa). Jeśli ktoś wstawia jedną taką grafikę to jeszcze może być, problem zaczyna się jakby ktoś chciał 4 takie - wtedy ja reaguję, bo to przesada. Ilość grafik znowu wynika z tego, że są osoby, co chcą 4 małe. W efekcie stanęło na 600x150 i 4 grafikach z opcją mojego reagowania. Dodatkowo jest aktualnie możliwość wyłączenia dowolnego podpisu jednym kliknięciem lub w ogóle wszystkich na raz przez opcję Ignorowani użytkownicy w waszych profilach.

 

Myślę, że aktualny stan wystarczy, oczywiście mogę to zmienić, ale tak jak było ostatnio znajdą się osoby, które będą wolały zmniejszenia, a znajdą się też takie, co będą chciały zwiększenia ;) Jeśli ktoś uważa, że ktoś inny ma podpis za duży, to kliknijcie "x" po prawej i już, natomiast jeśli ktoś wstawi ekstremalnie duży podpis (2x150), no to wtedy proszę zgłosić konto, ja i ekipa zielonych zajmiemy się tym ;)

 

@Barti w poście 229 nie ma nawet maksymalnego dopuszczalnego rozmiaru, bo ma 575x150 + QR 150x150. Sporawy, ale mieści się w normie. Można go potraktować "x" jak komuś przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Adminem! :)

 

Jakby ktoś umieścił w swojej sygnaturce dwie takie duże grafiki albo i więcej to faktycznie byłoby to już za wielkie. :?

 

Moja obecna sygnaturka jest chyba nawet mniejsza, niż ta, którą miałem na "starym" forum, typu phpBB. Pamiętam, że ze względu na większe ograniczenia odnośnie wymiarów grafik w sygnaturkach na "starym" forum, musiałem wtedy umieścić osobno cztery takie grafiki, ale mniejsze i umieścić je w taki sposób, żeby się niejako "zlewały" ze sobą. ;)

Dla obecnego, "nowego" forum typu IPB, dzięki zwiększeniu limitów wymiarów grafik, moją dotychczasową sygnaturkę przerobiłem tak, aby była obecnie w jednym tylko pliku graficznym i dodatkowo tuż obok niej umieściłem zrobiony przeze mnie kod QR, który wcześniej, na "starym" forum miałem umieszczony jako mój Avatar na forum. Kod QR, ze względu na jego wymiary, nie dało się wtedy zamieścić w sygnaturce.

Dlatego też uważam, że moja obecna sygnaturka jest chyba tak najbardziej "wyważona", czyli nie jest mała, ale nie jest też przesadnie duża. ;)

 

Z tego, co pamiętam to u kogoś widziałem kiedyś też taką podobnie dużą sygnaturkę, ale w dodatku animowaną. Uważam, że animowane nie powinny być dopuszczane na naszym forum, bo jeszcze bardziej rzucają się one w oczy, niż takie większe, ale statyczne, co powoduje to jeszcze większy dyskomfort w czytaniu postów.

 

Tak, jak też @Mr. Orbita wspomniał, jeśli mimo wszystko komuś przeszkadza widok czyjejś sygnaturki to może skorzystać z odpowiedniej opcji na forum i nie będą już one wtedy dla niego widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Pytam ponownie dlaczego mówimy o mozliwosci usunięcia sygnatury kiedy nie da się?

 

Adminie skoro sam przyznajesz, ze @Barti ma sporą sygnaturę jednakże mieści się ona w limicie to co to za limit skoro jest ona tylko ciut mniejsza od pokazanej na poprzedniej stronie?

Edytowane przez tracer10
Usunięto fragment treści postu nie związanej z tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...