Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobiście też drażnią te dopiski dokonywane automatycznie przez aplikację Tapatalk. Dopiski typu "Wysłane z mojego .... " :?

Ja akurat nie korzystam w ogóle z tej aplikacji. Ale skoro te dopiski można w tej aplikacji wyłączyć to ja również jestem za tym, aby tu na forum nie były one dozwolone.

Te dopiski to niby nic wielkiego, ale czasami potrafią irytować. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii cenzurowania to z uwagi na zmieniający się wygląd tych podpisów oraz używanie wyrazów, które mogą być też częścią zwykłej treści w wypowiedzi - nie ma to większego sensu. Niestety to wina samego Tapatalka, kiedyś można było się ich pozbyć, mogłem to ustawić (i podpisy były wyłączone), ale przenieśli to do ustawień płatnych (celowo - wiadomo, że z punktu widzenia administracji te podpisy nic nie wnoszą do treści i zaśmiecają forum, więc każdy chciałby się ich pozbyć). Ponieważ Tapatalk ma monetyzację, ale kompletnie nie zarabia na siebie, to nie planuję wykupywać opcji płatnej - aktualnie stale dokładamy do forum dość dużą kasę i nie zwiększę tego o kolejne stałe wydatki. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że nie każdy użytkownik aplikacji Tapatalk jest nawet świadomy, że te podpisy wklejają się do treści postów i są domyślnie aktywne, dlatego trudno za to karać.

 

W efekcie będzie jak pisałem - pojedyncze przypadki będą się zdarzać, gdy coś zobaczę to zwykle poprawiam jeśli mam czas. Natomiast jeśli ktoś będzie świadomie, celowo i z premedytacją spamować tym w postach, to będzie za to ostrzeżenie (netykieta/offtopic). Na razie nic lepszego nie wymyślimy i nie jest to tylko nasz problem - generalnie dotyczy dużej części for ze wsparciem Tapatalk API. Tapatalk stał się trochę monopolistą, więc robi co chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Shoutbox w wersji mobilnej by się przydał ponieważ obecnie trzeba się niestety przelogowywać na wersje zwyczajną by z niego skorzystać. Wprowadzenie shoutboxa do wersji mobilnej pozwoli mieć komfort posiadania pełni opcji na każdej z form forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę najczęściej z telefonu więc dodanie opcji shoutboxa byłoby mi na rękę gdyż w tym przypadku nie trzeba się przelogowywać i ustawiać pole tekstowe poprzez odpowiednią opcje.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednej czy dwóch osób szkoda czasu żeby brać się za to, zresztą nie wiadomo czy innym użytkownikom wersji mobilnej taka zmiana by odpowiadała.

 

Mi by odpowiadała, ale nie jest to dla mnie priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wersja mobilna ma z definicji praktycznie działać szybko, a umieszczenie Shoutboxa mogłoby spowolnić jej działanie. Swoją drogą to zaskoczyłeś mnie, że to zaproponowałeś, bo pamiętam, że jak wprowadzono obecny silnik na forum, to miałeś nieco inne zdanie na temat Shoutboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tak - jak pisałem, rzucę okiem, ale Ty @Poland w ogóle ze shoutboxa nie korzystasz, więc nie wiem po co Ci - żebyś chociaż tam aktywnie pisał, to bym rozumiał ;) No ale dobra - i tak poluję na wolną chwilę, żeby podłubać przy różnych tematach forumowych, więc zerknę czy jest sens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jest aktualnie możliwość wyłączenia dowolnego podpisu jednym kliknięciem lub w ogóle wszystkich na raz przez opcję Ignorowani użytkownicy w waszych profilach.

 

To zdanie powinno być jakoś wyróżnione, bo trafiłem na nie tylko przez Google, nie przez ustawienia profilu. Nigdy bym nie pomyślał, że ignorowanie podpisów jest w dziale Ignorowani użytkownicy i trochę się go naszukałem po wszystkich opcjach. Na reszcie for, które odwiedzam, to ustawienie jest w opcjach przeglądania.

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy ten pomysł już był czy nie. Mianowicie, czy dałoby radę zrobić tak, aby górna belka scrollowała się wraz ze stroną, a nie była tylko u góry? Byłoby to znacznie wygodniejsze i nie trzeba byłoby przewijać całej strony, aby dotrzeć do przycisku powracającego do poprzedniej strony czy przycisku opcji profilu.

Mowa oczywiście o wersji mobilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe portale powoli przechodzą na wersję zbliżoną do satkurier.pl (obecnie już przepięty jest solarkurier.pl, digi-tv.pl może zostanie przełączony w tym tygodniu dziś) i jest to temat istotny, reszta musi poczekać. Forum zajmiemy się zapewne w Q1 2017 uwzględniając różne uwagi zebrane do tej pory oraz uruchomione zostanie logowanie na portalu.

Edytowane przez Mr. Orbita
Aktualizacja planów - przyśpieszenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...