Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum (po 10.09.2015)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Limit 600x150 na obrazek i ogólnie 4 obrazki na podpis, chyba podałem wyżej, natomiast będę reagował jeśli ktoś wyraźnie przesadzi - na razie w przypadku nikogo nie reagowałem. Nie pisałem w żadnym miejscu, że sygnatura wskazana na poprzedniej stronie przekracza w znaczący sposób limit, poza tym w ogóle zacząć trzeba od tego, że limitu rozmiaru jednego obrazka jako takiego nie może przekroczyć fizycznie nikt (600x150), natomiast ktoś może wstawić obrazki pod sobą (bo można ich ogólnie wstawić 4), co wtedy znacząco wydłuży sygnaturę i wtedy reaguję (bo zrobi się np. 600x300 złożone z dwóch obrazków).

 

Jeśli ustaliliśmy 600x150, to nie można mieć do nikogo żalu, że taki obrazek wstawia - tak było ustalone, tak działa i kto wstawił to tak ma - proste i logiczne. Ja mogę tylko apelować o rozsądek. Natomiast jasno stwierdzam, że ponieważ możliwe jest połączenie dużych obrazków pod sobą, to takie przypadki będę ścigał z uwagi na rozjeżdżanie się forum. 4 obrazki są po to, gdy ktoś chce 4 małe, a nie 4 klocki i tak też było ustalane. Te, które nie są pod sobą, jeśli są na wysokość 150px, no to cóż - takie są, bo tak zostało to ustalone przy ostatniej dyskusji o podpisach. Jeśli ktoś uważa któryś konkretny podpis za zbyt duży (a mieści się w 150 px), to każdy może ukryć sygnatury, jest "x" po prawej przy sygnaturach gdy podjedzie się kursorem (wskazał przecież wyżej @emirates) oraz dodatkowo możliwość usunięcia wszystkich hurtem w zarządzaniu ignorowanymi użytkownikami - to wyczerpuje temat, każdy sobie może poradzić sam.

 

To, co wylatuje powyżej 150 px proszę zgłaszać, co nie wylatuje - proszę ukrywać jeśli przeszkadza, bo mnie to nie interesuje, trzeba było mnie popierać jak chciałem ostrzejsze limity :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej poważną zmianą na forum powinno być nauczenie moderatorów normalnej moderacji, a nie czegoś pokroju grammar nazi, gdzie moderator czepia się o każdy przecinek. Robi się to już żałosne, niedługo osiągnie poziom legendarnej elektrody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są moderatorzy rozsądni, obeznani z forum, jego klimatem, a są też nawiedzeni, nowi, których rola przerasta, a jedynym powodem usunięcia jest reguła " Dyskusja poniżej poziomu forum". Choć kiedy się czyta taki usunięty post to nijak nie można znaleźć tego niskiego poziomu. Ale wiadomo, nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Dlatego MR. Orbita sam usuwał właśnie pojedyncze posty, a teraz w koszu mamy tematy, z których nagle po 13 wpisów ubywa. Można się tylko zastanawiać, czy w ogóle tu pisania ma jakikolwiek sens. My chcieliśmy zmiany na lepsze a ostatnie zmiany moderacji wyglądają typowo na #dobrązmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się naucz pisać, a potem narzekaj.

 

Mój post nigdy nie był poprawiany przez moderatora, więc sorry, ale nie trafiłeś. Ale jak wchodzę do tematu i widzę takie kwiatki to śmiać mi się chce. Litości, serio komuś przeszkadza brak litery 'i' w cudzysłowie? Przecież to są jakieś żarty...

Edytowane przez wa293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Zależy mi na tym, aby posty na forum były pisane w sposób poprawny gramatycznie, stylistycznie, z należytym używaniem interpunkcji. Pomijam już nawet fakt, że Regulamin forum również to nakazuje.

Nie jestem, co prawda, żadnym polonistą, jednak uważam, że pisanie postów w sposób mało staranny, niejednokrotnie nieco "niechlujnie" nie wygląda zbyt dobrze na naszym forum.

Czy to naprawdę aż tak ciężki wysiłek wcisnąć na klawiaturze dodatkowo klawisz Shift albo prawy Alt? Myślę, że chyba nie. ;) Odnoszę wrażenie, że to po prostu lenistwo. ;) Bo co innego, jak cały, kompletny post pisany jest bez polskich "ogonków". Wiem i rozumiem, że na naszym forum są też osoby mieszkające za granicą i na swoim komputerze mogą nie mieć akurat polskich liter. Jednak i to da się ustawić w zagranicznej wersji systemu operacyjnego. ;)

Oczywiście nie będę tutaj poprawiał każdego jednego postu. Będę to czynił wyrywkowo. W skrajnych przypadkach, gdy post będzie nieczytelny to wyleci on od razu do Kosza.

 

Proszę Was zatem o w miarę czytelne i poprawne pisanie postów na forum. ;)

 

 

PS. Kolega @support458 nie jest akurat Moderatorem żadnego działu na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zdążyłem się tu na forum zorientować to @support458 pracuje w Cyfrowym Polsacie. Jest też ponoć "specjalistą" od dekodera EvoBox. :)

 

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. Koniec off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Zależy mi na tym, aby posty na forum były pisane w sposób poprawny gramatycznie, stylistycznie, z należytym używaniem interpunkcji. Pomijam już nawet fakt, że Regulamin forum również to nakazuje.

Nie jestem, co prawda, żadnym polonistą, jednak uważam, że pisanie postów w sposób mało staranny, niejednokrotnie nieco "niechlujnie" nie wygląda zbyt dobrze na naszym forum.

Czy to naprawdę aż tak ciężki wysiłek wcisnąć na klawiaturze dodatkowo klawisz Shift albo prawy Alt? Myślę, że chyba nie.

 

I bardzo to się chwali i cieszę się, że się podjąłeś tej walki z wiatrakami :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym się czepiał, ale chyba @Barti zbyt przejął się moderowaniem. Za dużo kasuje postów, takich, które może nie są w 100% na temat, ale są około tematu i wynikają z dyskusji. O czystce w temacie Wiadomości nie będę nawet wspominał, bo wygląda to jak cenzura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Wiadomości są słusznie wycięte i najpierw wyleciał tylko fragment, ale okazało się, że nie da rady tego zostawić, bo natychmiast wracały posty nie na temat. Niezmiennie nie chcę tu widzieć polityki, zwłaszcza że wystarczy poczytać tamte posty - szybciutko dyskusja zamieniła się w wzajemnie obrażanie się, później dodatkowo, że @Barti próbował cokolwiek zostawić - nie dało się zostawić nic, bo nie umiecie normalnie dyskutować, gdy w grę wchodzi polityka - niestety. Właśnie dlatego polityki na tym forum nie ma i nie będzie. Można sobie poszukać innego miejsca w sieci, gdzie anonimowi bohaterowie mogą się dzielnie okładać wirtualnymi pięściami :D Zawsze można iść się "wyszumieć" gdzieś indziej i przyjść tu już do dyskusji na profesjonalne tematy ;)

 

Przypominam regulamin III. 6. Dyskusja na temat decyzji moderacji tylko na PW. Dalsze posty z tego wątku dotyczące moderowania i decyzji będą wylatywać. Proszę kontaktować się na PW, albo z samym moderatorem, albo ze mną. @Barti ma swoje PW, zawsze można się zapytać czemu coś wypadło itp. ;)

 

@Barti dopiero zaczyna, rozkręca się, dajcie chłopakowi złapać swój styl i rytm  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takiego przesadyzmu tutaj nie potrzeba. Co złego było w paru postach, które były pośrednie z głównym wątkiem? Nic. Przecież nic się złego nie dzieje, a bałaganu jako takiego nie ma. Chyba lepiej, jak jest jakaś dyskusja, niż suche posty informacyjne, na które nikt i tak nie odpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz ostatnie posty wycięte, to się dowiesz co złego się działo i najpierw była próba zostawienia tych informacyjnych, ale nie zadziałała, więc poleciało wszystko. Fajnie jak jest dyskusja, niefajnie jak polega ona na wzajemnym wyzywaniu się od takich i owakich. Wtedy to nie jest dyskusja i takich przepychanek nam tu nie potrzeba, nie wnoszą nic dobrego dla forum. Poza tym III. 6 - sprawa jest wyjaśniona, uwagi na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uważam, że temat powinien być ciągle otwarty.

https://forum.satkurier.pl/topic/16007-odkodowane-mecze-na-euro-2016/?do=findComment&comment=1137313

Tutaj na bieżąco będziemy informować siebie co i gdzie można obejrzeć FTA. Przecież większość nie zapłaci 99 zł za Euro.

Edytowane przez Mr. Orbita
W sumie może tak być, otwieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A może by tak wprowadzić w regulaminie zapis nakazujący wyłączanie w Tapatalku wysyłania komunikatów z jakiego uradzenia post był wysłany. To jest nieco irytujące jak pod każdym nawet najkrótszym postaem dopisana jest informacja w stylu: Wysłane Z Mojego ASUS ZENFON 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dopisek jest wrzucany automatycznie przez aplikacje Tapatalk, jeśli ktoś z niej korzysta. Taka jest jej domyślna konfiguracja. Pojedynczych przypadków nie ścigamy, natomiast gdy ktoś tak śmieci masowo i ordynarnie, to może spodziewać się ostrzeżenia na bazie II. 2 i II. 5. xiii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...