Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, k05 napisał(a):

CANAL+ ma prawa do Ekstraklasy do końca sezonu 2026/2027, ale do tego czasu - co sezon będzie płacił drożej o 10 mln złotych

No, ale chyba podpisujac ekstraklase to doskonale wiedzieli o tym, ze beda te kwoty placic, prawda? A o moje finanse to sie nie boj. Nie mam problemu, aby placic za pakiety nawet po potencjalnej podwyzce. Po prostu nie rozumiem, dlaczego niektorzy tutaj staraja sie wmowic, ze teraz za LM bedzie trzeba placic zlote monety tylko dlatego, ze kupil ja Canal+. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TimesSquare napisał(a):

No, ale chyba podpisujac ekstraklase to doskonale wiedzieli o tym, ze beda te kwoty placic, prawda? 

No prawda i zapewne według planu zaraz wejdą podwyżki z tej okazji. 😂

 

1 minutę temu, TimesSquare napisał(a):

A o moje finanse to sie nie boj. Nie mam problemu, aby placic za pakiety nawet po potencjalnej podwyzce. Po prostu nie rozumiem, dlaczego niektorzy tutaj staraja sie wmowic, ze teraz za LM bedzie trzeba placic zlote monety tylko dlatego, ze kupil ja Canal+. 

Skoro sam widzę, że zarabiam więcej, ale też więcej zostawiam pieniędzy w sklepie za te same produkty to dla mnie logiczne jest, że i za usługę taką jak C+ będę musiał więcej zapłacić, szczególnie jeśli pojawiły się nowe prawa sportowe, a dotychczasowe podrożały. 

 

Ale cieszę się, że nie masz problemu płacić więcej. Dzięki temu już nie będziesz zadawał bezsensownych pytań typu "za co?" 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, k05 napisał(a):

szczególnie jeśli pojawiły się nowe prawa sportowe

Były wcześniej, C+ stracił prawa (nie wydał tych milionów na LM, nie wydał kasy na Bundesligę - jej kawałek, nie wydał na Premier League) i nie obniżył ceny dla wszystkich. W tym, co pisałem chodziło mi o coś takiego, że po stracie, kiedy nie szalała inflacja powinni obniżyć swoje ceny (nie tak dużo) na tamten okres i po prawdopodobnych zmianach mieć nawet trochę wyższe niż teraz w C+ Online bez zobowiązania, ale też nie z takim skokiem dla nieabonentów Platformy CANAL+, ponieważ nie mają ich aż tak dużo (nie chcą się tym chwalić, albo z Play nie zawsze usuwają konta po subskrypcji).

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaja na na faacboka grupy canal+ przychodza kolejny zmiany pakietu. 3 lipca.  Jeśli ktoś jest grupie to wyciej info

https://www.facebook.com/share/p/42sXYqi4zwoSyiZy/

Już 2 lipca odbędzie się konferencja CANAL+ dla APSów i konsultantów. W jej trakcie podane mają zostać nowe oferty dla klientów zainteresowanych Ligą Mistrzów. 

 

Dodatkowo ma też być podane oficjalne stanowisko CANAL+ odnośnie dostępności kanałów Polsat Sport Premium w ofercie operatora.

 

Aktualnie nie wiem czy będzie też mowa o zmianach w pakietyzacji, bo te odbyć się mają dopiero w sierpniu - według nieoficjalnych zapowiedzi. O planowanych zmianach już pisałem, więc nie będę się tu powtarzał.

 

Wiadomo natomiast, że już 3.07. oferty dotyczące Ligi Mistrzów w CANAL+ powinny zostać podane do wiadomości publicznej. Jeśli będę miał informacje na temat cen wcześniej podam je.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Były wcześniej, C+ stracił prawa (nie wydał tych milionów na LM, nie wydał kasy na Bundesligę - jej kawałek, nie wydał na Premier League) i nie obniżył ceny dla wszystkich. 

Nie ośmieszaj się. Myślisz, że kanały Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów trafiły za darmo do C+? I były rozdawane dla abonentów po 0-5zł? 😂

CANAL+ musiał sporo pieniędzy za nie zapłacić. 

Jak doszło WTA, zaplecze żużla to coś dopłacałeś? 😂

9 minut temu, viaplayfan napisał(a):

W tym, co pisałem chodziło mi o coś takiego, że po stracie, kiedy nie szalała inflacja powinni obniżyć swoje ceny (nie tak dużo) na tamten okres i po prawdopodobnych zmianach mieć nawet trochę wyższe niż teraz w C+ Online bez zobowiązania, ale też nie z takim skokiem dla nieabonentów Platformy CANAL+, ponieważ nie mają ich aż tak dużo (nie chcą się tym chwalić, albo z Play nie zawsze usuwają konta po subskrypcji).

Tak, tak - będą obniżać ceny jakby było z czego jeszcze obniżać. Z 19,90zł na 15zł? Na 10zł? A potem skończą jak Twój ukochany Viaplay. Spakują manatki i przyjdzie nowy z nową zaporową ceną. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spakują manatki i przyjdzie nowy z nową zaporową ceną. 

10+20 zł to zaporowa cena (kiedyś rabat był 5 zł dla abonentów, a ludzie wyłapywali jeszcze taniej za 20/25 zł łącznie z Viaplay)? 😂 To, że masz za 19,90 zł to tylko dlatego, że dobierasz inny pakiet, podobny mechanizm co ja za Viaplay (tyle, że jeszcze straszycie wypowiedzeniami). Przeczytałeś, co napisałem? Nie chwalą się abonentami, ponieważ mają ich mało. Żeby przyciągnąć kogoś mogli nieznacznie obniżyć ceny po stratach. Podwyżki abonamentów - będzie odpływ ludzi. Coraz gorsza oferta filmowa. Antypolski film "Zielona granica". Powtarzają ileś razy film "Masz ci los" jakby to było niewiadomo co. Już taki Viaplay ma nowsze sezony The Good Doctor, co na Netflix nie jest od razu. Jakieś dokumenty sportowe w Viaplay, gdzie w CANAL+ kręci się to głównie wokół polskiej piłki, a reszta dyscyplin to pies. Albo te jaja z To jest żużel, gdzie zmanipulowali wypowiedź Łaguty (odpowiadał na inne pytanie niż było w serialu, nie miał możliwości autoryzacji), bo śmiał wytoczyć proces do PZM.

Cytat

Jak doszło WTA,

Wcześniej było w TVP Sport, żadna wartość dodana. I tak można było oglądać.

Cytat

zaplecze żużla

Pół Metalkas 2 Ekstraligi jest/było w Viaplay (sublicencja). Pół PGE Ekstraligi w Eleven, też to jest wybrakowane. Krajowa Liga Żużlowa przypomina Kabaretową Ligę Żużlową (jadą kluby z zagranicy i nie mogą awansować). Falubaz tam nie jedzie obecnie, mogłoby nie być.

31 minut temu, k05 napisał(a):

Myślisz, że kanały Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów trafiły za darmo do C+

Myślę, że nie musiał tak dużo zapłacić, miał lepsze warunki niż inni mający resztę kanałów sportowych Polsatu.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, viaplayfan napisał(a):

10+20 zł to zaporowa cena? 😂

Na stronie jest za 55zł geniuszu, a to, że masz za 10zł u jakiegoś operatora to co mnie to obchodzi? 😂

6 minut temu, viaplayfan napisał(a):

To, że masz za 19,90 zł to tylko dlatego, że dobierasz inny pakiet, podobny mechanizm co ja za Viaplay. Przeczytałeś, co napisałem?

Tak, przeczytałem - i najpierw piszesz, że masz 10zł za Viaplay, a potem mi wytykasz, że mam za 19,90zł (chociaż to nieprawda). 😂

8 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Nie chwalą się abonentami, ponieważ mają ich mało.

A kto się chwali teraz liczbą abonentów? 😂 Tylko ci, którzy muszą. 

8 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Żeby przyciągnąć kogoś mogli nieznacznie obniżyć ceny po stratach. Podwyżki abonamentów - będzie odpływ ludzi.

Czasami lepiej mieć jednego płacącego więcej, niż dwóch słabo. 19,90zł to i tak mało. Nikt nie będzie dokładał do interesu jak Twój kochany Viaplay (którego ten "przeklęty" CANAL+ musiał ratować). 😂

10 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Antypolski film "Zielona granica". Powtarzają ileś razy film "Masz ci los" jakby to było niewiadomo co.

To sobie wybierz coś innego w C+Online jak powtórki na kanał linearnych tak bardzo ci przeszkadzają. 😂

11 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Wcześniej było w TVP Sport, żadna wartość dodana. I tak można było oglądać.

No i czemu geniuszu już nie ma? 😂 Bo dzięki sukcesom Igi mocno poszybowały w górę. 

Poza tym ten kto śledzi WTA to wie w jak żenujący sposób te rozgrywki były tam pokazywane. 

12 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Pół Metalkas 2 Ekstraligi jest/było w Viaplay (sublicencja). 

No i co w związku z tym? Dla tej połówki "starczy mi" ten twój ukochany Viaplay? Do tego zawsze dostają te gorsze mecze. Mając C+ mam pewność każdego meczu. 

14 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Pół PGE Ekstraligi w Eleven, też to jest wybrakowane. 

No pewnie - ponad 70mln za prawa i jeszcze masz problem, że nie obniżają cen, a masz problem, że połowa jest w Eleven. A zdanie wcześniej zachwalasz połowę zaplecza Ekstraligi w Viaplay. Weź się zdecyduj. 😂

15 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Krajowa Liga Żużlowa przypomina Kabaretową Ligę Żużlową (jadą kluby z zagranicy i nie mogą awansować).

Spoko. Jeździ tam mój klub, chętnie oglądam. Ty nie musisz. 

16 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Falubaz tam nie jedzie obecnie, mogłoby nie być.

No tak. Bo nie ma Twojego klubu to mogłoby nie być - bo Ty jesteś najważniejszy i C+ powinien układać ofertę pod Twoje oczekiwania. 😂

 

A na koniec jeszcze jedno ważne pytanie - jak tam negocjacja obniżki ceny za Viaplay?  Bo chyba czwartkowych pucharów juz tam nie ujrzysz. A przecież....

41 minut temu, viaplayfan napisał(a):

C+ stracił prawa (nie wydał tych milionów na LM, nie wydał kasy na Bundesligę - jej kawałek, nie wydał na Premier League) i nie obniżył ceny dla wszystkich. 

Idąc Twoją logiką zapewne oczekujesz obniżki ceny za Viaplay w powyższej sytuacji. 😂

 

Daj znać jak Ci idą negocjacje. 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05 Burzysz sie do kazdego. Chlopie, wrzuc na luz, bo twoje posty moze i zajmuja troche miejsca w tym temacie, ale naprawde nie maja wiekszego znaczenia. Wiemy, ze ty wiesz najlepiej, ile to Canal+ placil Polsatowi za LM. Wiemy tez, ze teraz mamy sie szykowac na srogie podwyzki, bo inaczej Canal+ upadnie. Dobrze, dzieki za oswiecenie wszystkich. 
 

A, i jeszcze czytaj ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisalem "za co", tylko "ze co". 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, TimesSquare napisał(a):

Wiemy, ze ty wiesz najlepiej, ile to Canal+ placil Polsatowi za LM. 

Pisali i mówili o tym dziennikarze sportowi. Ale skąd Ty takie rzeczy możesz wiedzieć skoro nawet nie wiesz ile stacja płaci za Ekstraklasę. Jedyne co potrafisz to zapytać "za co?" 😂

 

21 minut temu, TimesSquare napisał(a):

Dobrze, dzieki za oswiecenie wszystkich. 

Większość o tym wie. Tylko nieliczne przypadki na tym forum marzą o płaceniu jednej kwoty przez 15 lat co już przerabialiśmy w temacie Maxa. Jednocześnie sami zarabiają te same kwoty co 15 lat temu i chleb w piekarni tez kupują za tyle samo co 15 lat temu. 

"Geniusze" ekonomii. Widzą tylko to co chcą widzieć. 😂

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05 naucz się czytać, bo masz jakiś problem do wyimaginowanej kwestii, gdzie niby biadole, ze "za co" mamy płacić. Cofnij eis do poprzedniej strony i przeczytaj moj post jeszcze raz, a zobaczysz tam "że co?". Dziękuje i do widzenia. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, k05 napisał(a):

Na stronie jest za 55zł geniuszu, a to, że masz za 10zł u jakiegoś operatora to co mnie to obchodzi? 😂

Na stronie C+ jest za 54 zł (będzie więcej, a teraz jeszcze łapią naiwniaków) a to że masz za 19,90 zł to co mnie obchodzi. Nie widzisz, że porównując 19,90 zł do 55 zł porównujesz dwa różne modele biznesowe nie rozróżniając dwóch kwestii (1. brak zobowiązania/zobowiązanie, 2. konieczność dobrania pakietu średniego z resztą od CANAL+, 3. o liczbie urządzeń nie wspominam)

 

37 minut temu, k05 napisał(a):

Tak, przeczytałem - i najpierw piszesz, że masz 10zł za Viaplay, a potem mi wytykasz, że mam za 19,90zł (chociaż to nieprawda).

Co wytykam? No masz za 19,90, bo chcesz mieć mniej urządzeń na których będziesz CANAL+ odtwarzał, musisz dobrać inny pakiet do tego i zobowiązanie.

 

Mogę w każdej chwili podziękować za C+ i jak skończy sezon Falubaz to pewnie tak zrobię.

 

37 minut temu, k05 napisał(a):

No i czemu geniuszu już nie ma? 😂 Bo dzięki sukcesom Igi mocno poszybowały w górę. 

Poza tym ten kto śledzi WTA to wie w jak żenujący sposób te rozgrywki były tam pokazywane. 

A jakie pakiety miał TVP Sport? Wszystkie, czy tak bawisz się w gdybanie? Polsat dokupił dodatkowe nie tak dawno na ATP.

 

Cytat

No i co w związku z tym? Dla tej połówki "starczy mi" ten twój ukochany Viaplay? Do tego zawsze dostają te gorsze mecze. Mając C+ mam pewność każdego meczu. 

Jak Falubaz był na zapleczu to ta Multiliga była w sposób [beep]ski pokazana. Mają masę kibiców i wtedy byli olewani, nie dawani na C+ Sport 5. Pamiętam, że coś nie tak było z jakością w play-off.

 

37 minut temu, k05 napisał(a):

A zdanie wcześniej zachwalasz połowę zaplecza Ekstraligi w Viaplay.

Gdzie niby? To, że C+ nie potrafi utrzymać kontentu na wyłączność to zachwalanie konkurencji?

37 minut temu, k05 napisał(a):

Idąc Twoją logiką zapewne oczekujesz obniżki ceny za Viaplay w powyższej sytuacji. 😂

 

Mam umowę, że muszę płacić tyle i tyle. Konkretnie co miesiąc. Kupuję Viaplay nie prawa.

Ale jak masz bez zobowiązania CANAL+ to oczywiście, że się patrzy, co danego miesiąca będzie lecieć, jakie mają prawa na przyszły sezon.

Nie rozróżniasz tych dwóch modeli? 

37 minut temu, k05 napisał(a):

A na koniec jeszcze jedno ważne pytanie - jak tam negocjacja obniżki ceny za Viaplay?  Bo chyba czwartkowych pucharów juz tam nie ujrzysz.

Dlaczego ma być jak to mam na umowie? Jak mam bez zobowiązania, to niby napisałeś, lepiej mieć jednego płacącego więcej, niż dwóch mało.

 

W przypadku C+ się to zgadza, jak próbujecie się targować o każde 5 zł? Sami sobie szkodzicie.

PS Co do Viaplay, ciesz się, że wszedł na nasz rynek, ponieważ swoją konkurencją wymusił 50 FPS w streamingu dla kanałów sportowych CANAL+.

 

Polsat miał kichę z tym w większości i gdyby nie skandynawska bestia to nadal tak byłoby pewnie.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Na stronie C+ jest za 54 zł (będzie więcej) a to że masz za 19,90 zł to co mnie obchodzi. Nie widzisz, że porównując 19,90 zł do 55 zł porównujesz dwa różne modele biznesowe nie rozróżniając dwóch kwestii (1. brak zobowiązania/zobowiązanie, 2. konieczność dobrania pakietu średniego z resztą od CANAL+)?

Na stronie Viaplay jest za 55zł. A Ty gadasz, że masz za 10zł. 

W przeciwieństwie do Twojej oferty ta za 19,90zł póki co jest dostępny. 

11 minut temu, viaplayfan napisał(a):

 

 

Co wytykam? No masz za 19,90, bo chcesz mieć mniej urządzeń na których będziesz CANAL+ odtwarzał, musisz dobrać inny pakiet do tego i zobowiązanie.

 

 

Przestań kłamać w końcu. Ile razy mam Ci pisać, że nie mam tego pakietu za 19,90zł żebyś w końcu przestał kłamać?

 

13 minut temu, viaplayfan napisał(a):

 

A jakie pakiety miał TVP Sport? Wszystkie, czy tak bawisz się w gdybanie? Polsat dokupił dodatkowe nie tak dawno na ATP.

 

 

A co mnie to obchodzi jaki pakiet miało TVP? Pokazywali WTA słabo, praw nie przedłużyli. 

 

14 minut temu, viaplayfan napisał(a):

 

Jak Falubaz był na zapleczu to ta Multiliga była w sposób [beep]ski pokazana. Mają masę kibiców i wtedy byli olewani, nie dawani na C+ Sport 5.

 

 

Wtedy swój kochany Falubaz mogłeś śledzić na swoim ukochanym Viaplay (o ile akurat ten mecz mieli w sublicencji 😂 )

 

15 minut temu, viaplayfan napisał(a):

 

Gdzie niby? To, że C+ nie potrafi utrzymać kontentu na wyłączność to zachwalanie konkurencji?

 

Spróbuj przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem. Może za którymś podejściem zrozumiesz. 🤣😂

C+ "nie potrafi" utrzymać "kontentu na wyłączność" i może dlatego potrafi utrzymać się na rynku przez dłuższy czas niż np. Twoje ukochane Viaplay, które zwija manaty lada moment. 😂

 

18 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Mam umowę, że muszę płacić tyle i tyle. Konkretnie co miesiąc. Kupuję Viaplay nie prawa.

Ale jak masz bez zobowiązania CANAL+ to oczywiście, że się patrzy, co danego miesiąca będzie lecieć, jakie mają prawa na przyszły sezon.

Nie rozróżniasz tych dwóch modeli? 

Dlaczego ma być jak to mam na umowie? Jak mam bez zobowiązania, to niby napisałeś, lepiej mieć jednego płacącego więcej, niż dwóch mało.

No to weź sobie C+ na umowę i też będziesz płacił "tyle i tyle". 🤣😂 jak chcesz płacić 54zl to sobie płać. Nikt ci nie broni. Jedni wezmą Entry za 10zł i dobiorą C+ za 19,90zl. Za niecałe trzy dyszki mają spokój. Inny będzie biadolił jak ty, że musi 54zl płacić, a za Viaplay, który bierze lada moment manaty ze sobą płaci 10zł i utrata praw do czwartkowych pucharów wcale mu nie przeszkadza. 🤣😂

35 minut temu, TimesSquare napisał(a):

@k05 naucz się czytać, bo masz jakiś problem do wyimaginowanej kwestii, gdzie niby biadole, ze "za co" mamy płacić. Cofnij eis do poprzedniej strony i przeczytaj moj post jeszcze raz, a zobaczysz tam "że co?". Dziękuje i do widzenia. 

Spoko. Kontekst i tak się zgadza. 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, k05 napisał(a):

Wtedy swój kochany Falubaz mogłeś śledzić na swoim ukochanym Viaplay (o ile akurat ten mecz mieli w sublicencji 😂 )

Miałem wtedy C+ Sport 5. Czasem tam go nie było, aż na play-off kupiłem C+ Online. I coś było skopane z samą transmisją Falubazu, widać było na TV scoreboard z wynikami ok, a sam stream nie taki jak trzeba. Albo na odwrót.

 

28 minut temu, k05 napisał(a):

W przeciwieństwie do Twojej oferty ta za 19,90zł póki co jest dostępny. 

Mam do połowy kwietnia 2025, potem +15 zł (jeżeli będzie dalej). Trzeba było szybciej myśleć. Teraz to Viaplay Medium+ się bardziej opłaca.

 

Cytat

C+ "nie potrafi" utrzymać "kontentu na wyłączność" i może dlatego potrafi utrzymać się na rynku przez dłuższy czas niż np. Twoje ukochane Viaplay, które zwija manaty lada moment. 😂

Viaplay Select pewnie zostanie. Straci prawa jak CANAL+ skupiając się na filmach i serialach. Orange i duże poważne telekomy się chwalą liczbą klientów.

 

Cytat

No to weź sobie C+ na umowę i też będziesz płacił "tyle i tyle". 🤣😂 jak chcesz płacić 54zl to sobie płać.

Gdzie biadolę? Napisałem tylko, że porównujesz piernik do wiatraka. Mnie to mało obchodzi co myślisz, mogę C+ podzielić w miejscach gdzie czasem pomieszkuję/pomieszkiwałem (już mniej, ale się zdarza z konieczności, bo co opieka zrobi przez dwie-trzy godziny). Celowo myślałem, że może się to skończyć (nie chodzi o śmierć) więc taka forma umowy. Nie skończyło się więc...

 

Nie rozumiesz, przy ofercie bez zobowiązania (ponieważ nie ma pewności, że zapłacę określoną wyższą kwotę przez dany okres czasu) mogę sobie zaglądać typu, a stracili to i to to nie biorę. Przy umowie mam np. rok do końca i muszę męczyć się ze spłatą.

 

Jeszcze jest inny czynnik, ale czy muszę o wszystkim pisać.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, extor napisał(a):

Kanały Polsat Sport Premium wyleciały też z listy w dekoderach C+ - tak więc oficjalnie to ich koniec w ofercie C+

Co ciekawe na satelicie nie wyłączono na razie kodowań dla canal+. Wyłączono jedynie uprawnienia do odbioru.

Jeżeli polsat chce te kanały dalej sprzedawać to po utracie LM musi tam umieścić sport , który będzie tam pokazywany w całości a nie jak dotychczas na zasadzie zapchaj dziury ( z pominięciem LM ).

W innym przypadku C+ tego nie weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...