Skocz do zawartości

Nuta.TV


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie kształtów, bo te są w bardzo kiepskim SD :mrgreen:, ale brzmienia tak.

 

W ogóle firma MWE ma duży problem z udostępnianiem dźwięku Dolby Digital na swoich kanałach. Swego czasu ich właściciel napisał na tutejszym forum, że kanały nadające w Dolby Digital mają cichszy dźwięk, jak kanały w stereo. Koń by się uśmiał. :mrgreen: Porównałbym kanały MWE do kanałów Polsatu, które są najbardziej zacofane technologicznie, a ich właściciel p. Solorz być może nie słyszał o czymś takim, jak dźwięk Dolby Digital. Stereo tam też zostało wprowadzone bardzo, bardzo późno. Wracając do MWE, to ich kanały nie grzeszą jakością, zwłaszcza obrazem i nigdy nie nadawały na satelicie w Dolby Digital. A podobno mają taki hiper, super wypasiony sprzęt nadawczy. To tak jak ja, czego to ja nie mam w domu, ale nikomu tego nie pokazuję. :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bastekal: w jakim celu ma być dzwięk Dolby Digital, skoro rzadko kiedy teledyski od wytwórni takowy mają (nie mówiąc już o ripach z YT, które w ogóle mają AAC 128-192 Kbps), sztukę dla sztuki pozostawmy innym nadawcom ;).


Co do sprzętu nadawczego. Kanały MWE w kablu wyglądają bardzo dobrze, zresztą podobnie Active Family, które na satelicie ma fatalną jakość ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim celu, aby lepiej brzmiał dla ucha. Porównaj sobie, jak on brzmi np. na STARS.TV albo na kanałach 4Fun, gdzie masz do wyboru 2 ścieżki. Poza tym, nawet na kanałach nie muzycznych, gdzie jest do wyboru DD lub stereo i gdzie nadawana jest audycja, która nie została nagrana w DD, zawsze wybieram DD, gdyż jest głośniej, jest lepszy bas, jest lepsze podbicie, dźwięk jest pełniejszy, nie jest stłumiony itd. A skoro przedstawiciel MWE tak się chwali z zaawansowanych technologii, to niech je w końcu udostępni widzom. A kabel mnie wcale nie obchodzi. Odniosłem się do satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim celu, aby lepiej brzmiał dla ucha. Porównaj sobie, jak on brzmi np. na STARS.TV albo na kanałach 4Fun, gdzie masz do wyboru 2 ścieżki. Poza tym, nawet na kanałach nie muzycznych, gdzie jest do wyboru DD lub stereo i gdzie nadawana jest audycja, która nie została nagrana w DD, zawsze wybieram DD, gdyż jest głośniej, jest lepszy bas, jest lepsze podbicie, dźwięk jest pełniejszy, nie jest stłumiony itd. A skoro przedstawiciel MWE tak się chwali z zaawansowanych technologii, to niech je w końcu udostępni widzom. A kabel mnie wcale nie obchodzi. Odniosłem się do satelity.

 

Ale to jest tylko kwestia ustawienia procesora do dzwięku, a nie jego formatu, a samo Dolby Digital to żadna zaawansowana technologia tylko staroć z lat 90 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutka coraz bardziej obniża loty. Dźwięk nadaje z obciachowym bitrate 128 kBit/s. Nic dziwnego, że platformy nie mają zamiaru wprowadzić jej do EPG, bo i po co. Żeby wypaliła abonentom oczy mydlaną zupą pikseli i uszkodziła słuch tandetnym dźwiękiem? Porażka.

Edytowane przez bastekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest emisja eksperymentalna. ;) Badają, czy operatorzy sami z siebie dołączą kanał do listy czy nie. Operatorzy jednak z kanałów FTA bardziej preferują kanały arabskie, czy włoskie. Niedawno dołączyli wersje HD włoskich kanałów muzycznych, a Nuty na złość nadawcy i własnym klientom nie dołączyli. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...