Skocz do zawartości

Skarby kibica


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Kirk napisał(a):

Ja bym to rozumiał tak, że w środę może pojawić się specjalne wydanie w takiej formie jak na przykład na Wimbledon czy to o polskich klubach w pucharach europejskich, czyli na gazetowym papierze.

 

Też się tego obawiam. Zawsze 2 liga była razem z pierwszą, w ładnej, wygodniej formie. A teraz dostaniemy pewnie parę stron zrobionych na odwal się.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wyświetliła mi się ostatnio reklama wydawnictwa Kanału Sportowego. Wydają ogromny skarb kibica, ponad 400 stron: https://kiosk.kanalsportowy.pl/pl/p/Przewodnik-Sportowy-2/53

Cena dosyć duża, ale może warto. Szkoda, że nie można zobaczyć przykładowych stron przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomo21 napisał(a):

Wyświetliła mi się ostatnio reklama wydawnictwa Kanału Sportowego. Wydają ogromny skarb kibica, ponad 400 stron: https://kiosk.kanalsportowy.pl/pl/p/Przewodnik-Sportowy-2/53

Cena dosyć duża, ale może warto. Szkoda, że nie można zobaczyć przykładowych stron przed kupnem.

Z jakiej okazji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji zakończenia okna transferowego zapewne. Powiem szczerze, że najbardziej przekonuje mnie do jego kupna właśnie to, że są tam te niższe ligi. Drugą ligę Przegląd Sportowy w tym roku totalnie olał, wydając jakiegoś szmatławca, a o trzeciej to tam już od wielu lat nikt nie słyszał.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.02.2024 o 17:18, Marek79 napisał(a):

Po ile

14,90 xD

 

Upadek tej gazetki coraz bliższy. Pamiętam czasy szkolne kiedy połowa klasy przynosiła SK na lekcje, bo stosunek jakości do ceny był odwrotnością tego co obecnie widzimy. Nawet dziewczyny kupowały go dla beki żeby sobie po nim pisać na lekcjach. Były to czasy kiedy na każdym rogu był jakiś kiosk.

 

PS. Przed Świętami w ramach jakiejś promocji kupiłem książkę Juve! Herbiego Sykesa za 5 zeta. Oczywiście nówkę, ale nie będę podawał nazwy sklepu internetowego żeby nie robić reklamy. Świat upadł na głowę. Szaleństwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pod koniec marca ma ukazać się "Świat żużla", czyli skarb kibica na nowy sezon wydawany przez Awa-Press. Kiedyś jedyne takie pismo na rynku, ale raczej odradzałbym zakup, jeśli nie poprawią tego, co było bolączką w zeszłym roku, jak choćby podstawowe błędy i braki w informacjach. Bo jakości papieru nie poprawią moim zdaniem.

 

Skarb szykuje także Przegląd Sportowy, on ma się ukazać po Wielkanocy. Rok temu wyszło to bardzo solidnie, mam nadzieję że teraz będzie podobnie. Pojawi się także "Niezbędnik żużlowy", dostępny tylko w sprzedaży internetowej. tym razem ma mieć aż 240 stron (rok temu było 196).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę - od wczoraj można nabyć Niezbędnik żużlowy 2024 w cenie 55,44 PLN (uwzględniając koszty dostawy). Na stronie na Facebooku obiecano jeszcze sprzedaż pakietu z Niezbędnikiem żużlowym 2023 (który ma inne felietony niż wersja tegoroczna, dlatego [o ile się ma] lepiej go nie wyrzucać - przynajmniej na razie), ale sprzedaż nie jest tak łatwo dostępna jak w przypadku wersji tegorocznej (link bezpośredni do strony zestawu w cenie 70,29 PLN z uwzględnieniem kosztów dostawy - https://www.niezbednikzuzlowy.pl/produkt/2692/). Wysyłka od/po 10.04. ze względu na do niedawna jasną sytuację klubu z Krakowa.

 

Na Skarb Kibica od Przeglądu Sportowego też czekam, ale nie wiem czy tym razem kupię go w wersji papierowej (choć znów może być najtańszym i najłatwiejszym do nabycia wydawnictwem żużlowym na rynku) - w Onet Premium jest dostęp do wersji PDF Skarbów Kibica. 

 

Zakup Świata żużla (tak jak obiecywałem w zeszłym roku w wątku o Przeglądzie Sportowym) zostawię tylko odważnym - jakby co proszę tych co zakupili to wydawnictwo o dogłębną recenzję w niniejszym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Świat żużla" ma być od wtorku w sprzedaży, więc nie ma opcji, żeby uwzględniono tam wycofanie się klubu z Krakowa, o czym się dowiedzieliśmy w poniedziałek. Wiadomo, że kosztować ma 25 zł, czyli o złotówkę więcej niż rok temu, ale spodziewam się, że pod względem poziomu nic się tam nie zmieni i za taką cenę dostaniemy mniej treści i to z błędami, niż choćby w skarbie Przeglądu Sportowego, który rok temu wyszedł naprawdę świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lukis90el napisał(a):

Zakup Świata żużla (tak jak obiecywałem w zeszłym roku w wątku o Przeglądzie Sportowym) zostawię tylko odważnym - jakby co proszę tych co zakupili to wydawnictwo o dogłębną recenzję w niniejszym wątku.

Opinia pochodzi z ogólnopolskiego forum żużlowego :

Ukazał się nowy Świat Żużla zwany Skarbem Kibica. Cena 25 zł dla jednych w normie dla innych gruba przesada. Co mamy za tą cenę ?
Kalendarz z którego nie dowiemy się (mimo, że znane przed 14.03.) o Memoriale Smoczyka, nie wiadomo gdzie odbędzie się Złoty Kask, IMME i finał MPPK.
Składy drużyn : brak większości zawodników z kontraktami "warszawskimi". Nie dowiemy się też gdzie będzie jeździł w tym sezonie Maksym Borowiak bo nie ma go w składzie żadnej drużyny. Julian Bielmeier urodzony 08.01.2002 jest w Landshut nadal juniorem. Żadnych informacji o zagranicznych zawodnikach klubów w lidze U24.
Żadnych informacji czy jakieś zmiany w regulaminach.
Ligi zagraniczne tu w tym roku zajmował się tym Konrad Cinkowski więc nie ma się co dziwić że Palm Toft w Scunthorpe to Anglik a Harris w Vargarnie to Łotysz.
Z każdym rokiem to wydawnictwo prezentuje niestety coraz niższy poziom.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slamer82 - dziękuję za recenzję. Co do kontraktów warszawskich - to raczej niewielka wada, konkurencja (opinia na podstawie zeszłorocznych wydawnictw, w tym roku może być inaczej) oferuje najwyżej miejsca do wpisywania zawodników (Niezbędnik Żużlowy). Co do Maksyma Borowiaka - to już ewidentnie cena za szybkie wydanie Świata Żużla (konkurencja będzie dostępna w sprzedaży/będzie wysyłana po Świętach), bo został wypożyczony do ROW Rybnik na początku marca. Pomylone daty urodzenia zdarzały się nawet w Niezbędniku Żużlowym (w zamian za to wszystkie prawidłowe były w Skarbie Kibica Żużel od Przeglądu Sportowego). Ligi zagraniczne powinny być albo z prawidłowymi danymi, albo nie powinno być w ogóle - tu zdecydowano się na coś pośrodku, co jeszcze bardziej wpływa in minus. Terminarz też odwalony, pomimo tego że Skarb Kibica Żużel od Przeglądu Sportowego nie miał pod tym względem szału (ledwo poprawna rozpiska, o Niezbędniku Żużlowym nie wspominam z litości [bo tam był tak dobry]).

Podsumowanie ku przestrodze:

Jeżeli cena Skarbu Kibica Żużel od Przeglądu Sportowego się utrzyma (czyli 19,90 PLN) bądź nawet wyrówna względem Świata żużla - to będziemy mieli do czynienia z 1000x bardziej wartym wydawnictwem, tym bardziej że wydawnictwo od Przeglądu Sportowego prawdopodobnie będzie łatwe do nabycia nawet w miastach nieżużlowych. Ewidentnie widać, że Światowi Żużla zaszkodził pewnego rodzaju monopol, który miał miejsce kilka lat temu (a nawet 2 lata temu) - nawet na tyle, że 55,44 PLN z wysyłką może być dobrą inwestycją (Niezbędnik Żużlowy), podczas gdy nawet 25 PLN za Świat Żużla może być utopieniem kasy.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukis90el napisał(a):

Co do Maksyma Borowiaka - to już ewidentnie cena za szybkie wydanie Świata Żużla (konkurencja będzie dostępna w sprzedaży/będzie wysyłana po Świętach), bo został wypożyczony do ROW Rybnik na początku marca

Jeśli wierzyć temu, co ogłaszano na łamach "Tygodnika Żużlowego" w poprzednim numerze (z 19 marca), to "Świat Żużla" miał trafić do sprzedaży już w piątek 22 marca, a do samego kolportażu miało to być gotowe 20 marca - to były deklaracje z niedzieli 17 marca. Tak więc to jeszcze wcześniej mogło nastąpić.

Zgodzę się natomiast, że wydawnictwo "AWA-Press" stoi w miejscu od wielu lat, to faktycznie wynika z monopolu, bo przez długi czas jedyną alternatywą dla ich pisma, wyglądającego w 2024 roku tak, jakbym kupił jakieś archiwalia z drugiej połowy lat 90-tych, były dodatki Przeglądu Sportowego - albo kolorowe, mające bodajże 48 stron, albo wkładki do regularnego wydania, robione już trochę "z obowiązku". I wtedy faktycznie "Świat żużla" posiadał więcej informacji.

 

Natomiast teraz to jest naprawdę słabe, jeśli mamy do wyboru oprócz nich jeszcze dwa wydawnictwa, które będą przygotowane naprawdę fachowo, a do tego nie będą tylko zbiorem danych, ale przyniosą także sporą dawkę lektury. Jeśli Przegląd utrzyma cenę i formę z zeszłego roku, będzie świetnie, choć ja byłbym skłonny za tak dobrze wydane pismo zapłacić nawet tyle samo co za "Świat żużla", który na dobrą sprawę jest tylko przeglądem tych informacji, które mogę sobie ściągnąć z internetu i samemu złożyć do kupy - taniej by wyszło.

 

Zresztą podobne wrażenie o staniu w miejscu mam też jeśli chodzi o sam "Tygodnik Żużlowy", przy czym tu jest o tyle inna sytuacja, że na rynku prasowym i tak innego pisma o żużlu nie ma, więc trzeba przecierpieć dość staroświecką szatę graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym co w tym roku odwalił Świat Żużla (który kosztuje tylko 10 gr drożej, a powinien kosztować maksymalnie 10 PLN) - to cena jak najbardziej jest atrakcyjna. Aczkolwiek w moim przypadku nie wiem czy nabędę kopię papierową - poprzez Onet Premium mam dostęp do wersji PDF, a z drukowanych wydawnictw żużlowych w tym roku już zamówiłem Niezbędnik Żużlowy.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...