Skocz do zawartości

Skarby kibica


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie podali terminarz I i II ligi na sezon 2018/2019. 

Tym razem wszystkie ligi startują w ten sam weekend: Ekstraklasa, I i II. Zwykle było tak, że Ekstraklasa startowała najwcześniej, a pozostałe ligi z lekkim opóźnieniem i były dwa osobne skarby kibica. Ciekaw jestem jak to rozwiąże PS w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na ten moment wiadomo też, że osobny Skarb dla pierwszej i drugiej ligi ukaże się 21 lipca, a dla trzeciej - 11 sierpnia.

What? Od kiedy wychodzą trzy Skarby Kibica?

 

 

Dh_JcERXcAENsIT.jpg

 

 

Powariowali z tymi Skarbami, gdzie te czasy kiedy wszystko było w jednym. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What? Od kiedy wychodzą trzy Skarby Kibica?

Ja sam byłem nieco zaskoczony, gdy o tym przeczytałem, szczególnie że też pamiętam jeszcze czasy, gdy wszystkie ligi mieściły się w jednym piśmie, nawet jeszcze mam od sąsiada takie Skarby z bodajże 2006 roku, za czasów Orange Ekstraklasy. Nieco też może zastanawiać, czemu akurat III liga ma osobny, bo o ile dobrze kojarzę to kiedyś ten poziom rozgrywek drukowano na gazetowym, czarno-białym papierze, a drużyny przedstawiano prawie jak w książce telefonicznej. Prędzej bym się spodziewał całego Skarbu dla I ligi.

Choć swoją drogą to ciekawe, czy ktoś wpadł na pomysł aby w ogóle każda klasa rozgrywek miała osobny Skarb, wtedy trzeba by było już 4 razy PS kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What? Od kiedy wychodzą trzy Skarby Kibica?

Od ostatniej wiosny, tylko że Skarb III ligi jest w formie wkładki do Przeglądu Sportowego (łatwo zapomnieć o jej istnieniu, a Skarbu III ligi nie kupisz przez internet). Zresztą dość często było tak, że III liga była niekompletna - dość często co najmniej jeden zespół się wycofał po wydaniu Skarbu Kibica I/II/III ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, a ja głupi myślałem, że po prostu zrezygnowali z tych najniższych lig, a oni dodatkowy SK sobie wymyślili. Chyba pierwszy raz od kilkunastu lat przegapiłem jakiś numer  :evil:

 

@lukis90el - o co biega z tą wkładką? Czyli nie jest to taki standardowy Skarb Kibica jak zawsze? 

 

 

 bo o ile dobrze kojarzę to kiedyś ten poziom rozgrywek drukowano na gazetowym, czarno-białym papierze, a drużyny przedstawiano prawie jak w książce telefonicznej. 

Dobrze kojarzysz  :wink:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el - o co biega z tą wkładką? Czyli nie jest to taki standardowy Skarb Kibica jak zawsze?

Taki jak większość dodatków w cenie gazety (w tym np. Ligowy Weekend czy Reportaż), czyli dodatkowe strony Przeglądu Sportowego (z reguły o innej numeracji). Ostatniej wiosny zapomniałem kupić, a później zamówić się nie dało (jak pozostałych dodatków w formie wkładki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tygodnik "Piłka Nożna" ukazał się wraz ze skarbem na rundę jesienną dla Ekstraklasy oraz 1 i 2 ligi, jest to w formie osobnego zeszytu (ale numeracja łączona z pismem), jak przeglądałem w Empiku no to tam praktycznie są same składy drużyn (dla ekstraklasowych przeznaczono po 2 strony na każdą drużynę) oraz na początku trochę historii, czyli kto był mistrzem w poszczególnych sezonach. Cały numer ma 100 stron, z czego skarb zajmuje około 50, cena to 8,50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach podsumowania wątku najbliższych ligowych Skarbów Kibica przypomnienie z datami wydania i cenami za zestaw Przegląd Sportowy + Skarb Kibica (źródło: oficjalna księgarnia internetowa PS, ceny tam zawarte dotąd się spawdzały):

20.07. - Ekstraklasa (6,90 PLN)

21.07. - I/II Liga (5,90 PLN)

23.07. - (jeszcze bez szerszej kampanii reklamowej) terminarz-plakat do wypełniania wyników Ekstraklasy (3,50 PLN)

 

Co do lig zagranicznych to jeszcze nic nie wiadomo, może pierwsze informacje nt. terminu będą w najbliższych Skarbach Kibica bądź odpowiednich numerów Przeglądu Sportowego (podobnie jak to było w poprzednich latach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarb Kibica kupiony - parę spostrzeżeń:

1) Chyba już wiem dlaczego od jakiegoś czasu są dwa ligowe Skarby Kibica (i niekoniecznie chodzi o argument finansowy) - przy SK z Mundialu (który z racji rozmiarów miał klejony grzbiet, nie zszywany jak większość SK) nie było zbyt łatwo wpisywać wyników bez obawy o rozlecenie się.

2) Może nie jest większy, ale jest bardziej konkretny - zamiast dłuższego felietonu mamy dodatkowe statystyki jak historyczne udziały polskich klubów w europejskich pucharach, nagrody indywidualne, czy infografika pokazująca zależność (bądź jej brak) pomiędzy budżetem, wartością drużyny, a uśrednionym miejscem w lidze.

3) Reklam też jakby mniej.

Edytowane przez lukis90el
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten SK pod tym względem podoba, bo chyba wcześniej nie było tak fajnie wyszczególnionych statystyk i ciekawostek. Świetna sprawa z tymi nagrodami indywidualnymi. 

 

Nie wiem jak was, ale trochę mnie razi, że nie zdążyli poprawić tego, że Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Płock. Mieli przecież czas, a SK też jak słusznie zauważyliście do najgrubszych nie należy. 

 

Razi mnie jeszcze to, że zdjęcia drużynowe są czasami w strojach... treningowych. Rany jak mnie to wpienia. Człowiek chciałby już zobaczyć jak piłkarze prezentują się w nowych strojach (przecież to też świetna reklama), a ci paradują w jakichś dresach. 

 

Chciałbym doczekać kiedyś czasów kiedy wszystko jest idealnie dograne i zapięte na ostatni guzik. Okienko zamknięte, drużyny już po profesjonalnych sesjach zdjęciowych, można zaczynać sezon, a tu jak zwykle transfery jeszcze nie zrobione, drużyny w powijakach, zdjęcia robione naprędce i koniec końców Skarb, który można za miesiąc wyrzucić na śmietnik, bo będzie niekompletny, niezaktualizowany, wybrakowany. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa gratka będzie w sierpniu, pewnie znowu będą oddzielnie skarby pięciu topowych lig europejskich. Do tego we wrześniu skarb ligi mistrzów trzeba będzie upolować. :)

Co do lig zagranicznych to jeszcze nic nie wiadomo, może pierwsze informacje nt. terminu będą w najbliższych Skarbach Kibica bądź odpowiednich numerów Przeglądu Sportowego (podobnie jak to było w poprzednich latach).

10.08 - angielska

11.08 - francuska

17.08 - hiszpańska

18.08 - włoska

24.08 - niemiecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że włoska nie jest ostatnia, bo okienko w tym roku zamyka się tam 17 sierpnia i ten Skarb w końcu wyglądałby jak potrzeba. 

 

Wracając do grubości wczorajszego SK to ten dzisiejszy choruje na jeszcze większą anoreksję. Nie dość, że kartki marnej jakości to jeszcze okrojony z trzeciej ligi. Co szkodziło dać jeszcze trzecią ligę? Ja nawet dałbym niższe ligi choćby w formie książki telefonicznej i najgorszym papierze.

 

Swoją drogą współczuje tej generacji piłkarzy-amatorów. Kiedyś dla takiego piłkarza z niższej ligi to była fajna sprawa, frajda i nobilitacja znaleźć swoje nazwisko w Skarbie Kibica Przeglądu Sportowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Albo po prostu polscy dziennikarze są tak beznadziejni i leniwi, że na więcej ich nie stać.

 

Bo jak w Empiku widzę Skarby Kibica z niemieckiego Kickera to one są czasem tak ciężkie, grube i opasłe, że przypominają katalogi z OBI czy Bon Prixu. Niemcy nie żałują wówczas na papier, druk, kolor. Reklam zdaje się również jest mniej niż u nas. Innymi słowy wiesz za co płacisz. Świetnie mieć coś takiego w ręku i nie szkoda ci kasy. Gdybym planował naukę języka niemieckiego to kupowałbym co sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tygodnik "Piłka Nożna" ukazał się wraz ze skarbem na rundę jesienną dla Ekstraklasy oraz 1 i 2 ligi, jest to w formie osobnego zeszytu (ale numeracja łączona z pismem), jak przeglądałem w Empiku no to tam praktycznie są same składy drużyn (dla ekstraklasowych przeznaczono po 2 strony na każdą drużynę) oraz na początku trochę historii, czyli kto był mistrzem w poszczególnych sezonach. Cały numer ma 100 stron, z czego skarb zajmuje około 50, cena to 8,50.

Nabyłem oba.  Skarb Kibica "Piłki Nożnej" choć wydany 17 Lipca , czyli trzy dni wcześniej niż ten z "PS" to jest on aktualniejszy !! Tam uwzględniona jest rzecz chyba najbardziej uderzająca , czyli zmiana trenera Wisły Płock,ale nie tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...