Skocz do zawartości

Skarby kibica


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno się dziwić brakiem zainteresowania patrząc na formę, w jakiej to zwykle wydawali. Ani wizualnie ani merytorycznie nie wyglądało dobrze, ot taka zwykła wkładka na papierze najgorszym jakościowo. W środku również nic ciekawego - suche składy drużyn i tylko podstawowe dane klubów. Jak coś takiego ma kogoś zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne podejście jest niekiedy w dziennikach regionalnych, jeśli jakaś drużyna jest w III lidze albo niżej, to od biedy się da jakiś dodatek ze składami drużyn, ewentualnie pójdzie na łatwiznę jak swego czasu Gazeta Pomorska, która na coś takiego potrafiła poświęcać przez 2-3 dni kolumny sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 13:44, Kirk napisał:

Kilka szczegółów o najbliższym Skarbie Kibica i dalszych planach wydawniczych: https://www.press.pl/tresc/57898,_przeglad-sportowy_-i----sport_-ze-wspolnym-dodatkiem-o-ekstraklasie

Miałem pytać kiedy i jakie Skarby Kibica lig zagranicznych - odpowiedź w linku. :) Dziwi mnie fakt, że nie zrezygnowali ze Skarbu Ligue 1, zainteresowanie powinno być marginalne... :D

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe czy po zmianach personalnych w Przeglądzie Sportowym poprawi się techniczna i merytoryczna jakość Skarbów Kibica.

 

Kiedyś mając w rękach Skarb Kibica człowiek czuł, że ma w ręku coś więcej niż tylko jakiś tam dodatek. To była niemalże książeczka. Zgadzała się jakość papieru i liczba stron. Z wartością merytoryczną jak wiadomo bywało różnie. Raz była satysfakcjonująca, a raz nie. Teraz te Skarby Kibica od Przeglądu wyglądają jak jakaś... pielinka. Jak to jest, że jakość papieru jest gorsza od tych darmowych gazetko-ulotek z supermarketów, które na chama wrzucają mi do skrzynki pocztowej? No właśnie. Tyle tylko, że gazetki z Biedronki czy innego Lidla dostajemy za darmo, a za Skarby Kibica płacimy. Na dodatek coraz więcej. A jakość merytoryczna i techniczna nijak ma się do tej ceny. 

 

Rudzki i Pol z jednej strony na każdym kroku podkreślają oklepane frazesy o wiernych fanach i kolekcjonerach Skarbów Kibica dla których dodatek do PS to już kultowość i tradycja, a z drugiej strony zapewniają tym wszystkim kolekcjonerom papier tak marnej jakości, że strach bardziej żywiołowo odwrócić kartkę żeby się nie potargała czy nie wyrwała. Trudno kolekcjonować takie Skarby, bo człowiek przyglądając się im nie ma wrażenia, że jakość tego papieru go przeżyje. Nawet grubość okładki pozostawia dużo do życzenia. Gdzie te czasy gdy Skarb Kibica np. Ekstraklasy można było postawić na półce w formie książeczki, gdzie na grzbietach widniały informacje jakie ligi znajdziemy w środku, jaki to sezon i która to runda. Bo po pierwsze był taki gruby, po drugie miał kartki dobrej jakości, po trzecie miał okładkę bardzo dobrej jakości niczym z katalogu, a po trzecie był bardzo dobrze wydany. Czasami sobie odkurzę te stare Skarby Kibica czy nawet prześwietlę je wzrokiem i aż oko się cieszy. W nich wszystko się zgadza. One po latach wyglądają lepiej i znacznie solidniej od tej papki jaką dostajemy dziś. Mam dla was taki eksperyment. Weźcie sobie te wszystkie Skarby Kibica z ostatnich lat, ułóżcie jeden na drugi i spróbujcie je przenieść z jednego pokoju do drugiego.

 

Już? Ale się rozłażą w rękach prawda? Człowiek ma wrażenie, że zaraz wszystkie te okładki oderwą się od stron. Ciężko je nawet ułożyć jeden na drugi, bo aż same się zginają, gdyż z tak marnego papieru są zrobione. Jak tak dalej pójdzie to Przegląd Sportowy niedługo zafunduje nam Skarb Kibica w formie papieru gazety codziennej. Tak jak swego czasu Piłka Nożna xD Co będzie następne? Papier toaletowy? 

 

Ostatnio kupowałem Skarb Kibica Ligi Mistrzów. Wchodzę do jednego z tych samoobsługowych kiosków i wertuje strony nauczony już, że ostatnie Skarby Kibica zawsze mają jakąś wadę fabryczną. Teraz niestety było jeszcze gorzej. Przekartkowałem chyba z 15 Skarbów Kibica i każdy miał paskudną skazę na samym środku niemal wszystkich stron. Pytam się gościa, który tam sprzedaje - Panie to już wszystkie? - Tak, a coś się nie zgadza? No więc mu mówię, że człowiek czeka na ten Skarb cały rok, a dostaje takie coś. Koleś przyznał mi rację i robi mi 5 minutowy wykład dlaczego tak się dzieje. No więc mi mówi, że miał epizod w takiej drukarni i to wszystko to wina papieru jakie funduje nam Przegląd. Gadał coś, że zapewne prasa drukarska przyzwyczajona do znacznie lepszej jakości papieru drukując gazetę sama robi jej krzywdę kalecząc ją, bo papier jest bardzo marnej jakości.  

 

Ostatecznie znalazłem swój Skarb w innym miejscu, ale i on nie należał do idealnych.   

 

Wróciłem do domu. Przeczytałem go ekspresowo i absolutnie nie miałem wrażenia, że byłem po lekturze Skarbu Kibica. Miałem wrażenie, że wydawca i redaktor naczelny chciał na mnie zarobić serwując mi produkt wątłej jakości za coraz wyższą cenę bazując w dużej mierze na micie i legendzie Skarbu Kibica Przeglądu Sportowego (i Tempa) sprzed lat. 

 

Pisałem kiedyś jak wyglądają w Empikach niemieckie Skarby Kibica. Mi przypominają katalogi Bon Prixa. Grube, twarde, ciężkie i bardzo solidne. Jakbym takim się na kogoś zamachnął to trafiłbym na długie lata do kryminału. Nie muszę znać niemieckiego żeby napisać, że Niemcy odwalają świetną robotę. Za taki Skarb mógłbym nawet dopłacić. 

 

Nie wiem z czego wynika ten regres Przeglądu. Może z braku konkurencji? Kiedyś swoje Skarby regularnie wydawała Piłka Nożna i od czasu do czasu jakiś Fakt. Teraz właściwie nawet jeśli ktoś wydaje swoje Skarby to nie jest żadną konkurencją dla monopolisty i PS to wykorzystuje zapewniając swoim czytelnikom towar naprawdę niskiej jakości.  

Edytowane przez Project_ALF
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Gdybym nie kupował go z przyzwyczajenia to tym razem zakupiłbym z czystej ciekawości jak wypadnie pod kierownictwem nowej-starej ekipy (no bo wszystkich przecież nie wykopali i wciąż jest tam wielu ancymonów i asów "dziennikarstwa" typu Maciek Kaliszuk ?).   

 

Jak już pisałem w wielu moich postach to ten dodatek z roku na rok wygląda coraz gorzej. Byłoby miło gdyby ktoś w końcu zatrzymał ten nieprzyjemny trend. Chociaż jak patrzę na nazwiska tj. kto kogo zastąpił w PS to wielkich oczekiwań mieć nie można co paradoksalnie nie jest złą informacją, bo przynajmniej można się miło zaskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarb Kibica "PN" to po prostu w środku tygodnika 20 stron z czego 1 to okładka, strona na drużynę. 

 

Z czego to wynika o czym pisze @Project_ALF ? Jeden to wzrost kosztów  wydawania dwa to spadek wpływów. To kwadratura koła, ludzie coraz rzadziej kupują "Przegląd Sportowy" to Ci przy jednoczesnym wzroście  kosztów oszczędzają na jakości co nie zachęca ludzi do powrotu do tego tradycyjnego medium. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten Skarb. Tak na pierwszy rzut oka niewiele różni się od poprzednich. Rewolucji jakichś nie było. No może za wyjątkiem ceny. 8.90 zł to jednak sporo jak na taką gazetkę. Zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie ile kosztował tak 15 lat temu.

 

Z tyłu głowy mam też to, że jeśli dołożysz nieco ponad drugie tyle to masz książkę od SQN z rabatem i to w twardej oprawie,

 

Pozytyw jest taki, że tym razem udało mi się dorwać ten dodatek bez żadnych uszkodzeń drukarskich, a to już coś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...