Jump to content

Recommended Posts

Jutro razem z Przeglądem Sportowym będzie Skarb Kibica Ekstrakalsy. Zawsze kupuję bo to naprawdę fajna lektura przed początkiem sezonu.

Tylko trzeba wcześnie wstawać, bo raz mi się zdarzyło, że poszedłem kupić o 8:30 i już wykupiono wszystkie, a raz poszedlem do kiosku o 6:50 i pani w kiosku mi mówi, że to juz ostatni.

Wy też to kupujecie?

Link to post
Share on other sites

Tak oczywiście. W najnowszym numerze "Piłki nożnej" też jest skarb kibica Ekstraklasy. Kiedyś wydawali go osobno w ramach "Biblioteczki Piłki Nożnej". Skarby kibica "Przeglądu Sportowego" kupuję od ponad 23 lat. Ale najlepsze skarby kibica moim zdaniem robiło kiedyś "Tempo". Niestety ówczesny wydawca "Przeglądu Sportowego" przejął tą gazetę pod koniec lat 90-tych i się skończyło.

Link to post
Share on other sites

@Maris

A kupujesz też Skarby Kibica Przeglądu Sportowego lig zagranicznych?

Dalej są takie cienkie jak kiedyś , tzn. 1 strona na drużynę tylko?

Jak kupuje, fajna lektura tak wgl po ile ten dodatek w jakiej cenie? bo zapomnialem. :lol:

5,90 z gazetą. Ale znowu w tym roku ''tylko'' 108 stron Skarbu Kibica Ekstraklasy, kiedyś były grubsze wydania.

Link to post
Share on other sites

Ja mam wszystkie numery Skarbu Ekstraklasy od sezonu 2010/2011 - staż ze Skarbami nie za długi, ale fajne informacje o klubach, zawodnikach i statystykach Ekstraklasy bogate. Skarb wydawany przez Piłkę Nożną, to kilka klas niżej. Zawsze też staram się polować na Skarby Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, do tego Skarb Kibica Ligi Mistrzów.

Link to post
Share on other sites

Ja też od kilku lat zawsze kupuje skarby kibica ekstraklasy, piłkarskich MŚ i ME, IO i ZIO, nie wiem czy kupować lig zagranicznych jeśli byłyby tak cienkie jak kiedyś.Jak ma ktoś taki z poprzednich sezonów z Przeglądu Sportowego to niech napisze ile miały stron.

Link to post
Share on other sites

Posiadam Skarb Kibica Ligi Angielskiej z poprzedniego sezonu, z Marcinem Wasilewskim na okładce - wydanie trochę inne, bo w magazynie ,,Mecz''. Liczy 84 strony - po różnych artykułach, wywiadach i statystykach na każdą drużynę poświęcono po dwie strony.

http://media2.pl/media/113429-Skarb-Kib ... -Mecz.html

W poniższym linku skan spisu treści: http://vlep.pl/obrazek/scd8qf.jpg

Link to post
Share on other sites

@ezequiel93 Skarb ligi angielskiej to trochę co innego bo był połączony z magazynem. Ja mam skarb kibica La Liga sezonu 2009/2010 to liczył on zaledwie 28 stron.

 

.....................

Skarb Kibica Ekstraklasy kupiony, zaraz zacznę czytać. :D

Link to post
Share on other sites

Warto kupić dzisiejszy skarb Kibica - zwłaszcza w wersji papierowej (ze względu na suplement transferowy zawarty w Przeglądzie Sportowym). Zmiany, których się obawiałem, są zmianami na lepsze.

Co do innych Skarbów Kibica:

niższe ligi polskie - nie wiadomo (można przypuszczać, że będzie to 31 lipca lub 1 sierpnia - termin pokrywający się z inauguracją I i II ligi polskiej)

Francja - 7 sierpnia

Anglia - 8 sierpnia

Niemcy - 13 sierpnia

Hiszpania - 14 sierpnia

Włochy - 22 sierpnia

europuchary - nie wiadomo

P.S - terminy Skarbów lig zagranicznych wzięte z jednej ze stron dzisiejszego Skarbu kibica

EDIT: mam wszystkie skarby lig zagranicznych z zeszłego sezonu. Co do ligi angielskiej, to było inne wydanie (część magazynu Mecz, który obecnie nie istnieje); dwa sezony temu (te starsze mi się gdzieś zapodziały, więc opisuję je z pamięci) był to najlepszy skarb lig zagranicznych, też była drużyna na 2 strony. Można przypuścić, że może być podobnie co dwa sezony temu. Jeżeli chodzi o inne ligi, to był układ jedna strona/jedna drużyna (Bundesliga i Liga Mistrzów miały więcej stron ze względu na publicystykę; nie wliczając różnicy w liczbie zespołów pomiędzy rozgrywkami; Liga Europy, mimo polskiego zespołu uczestniczącego w rozgrywkach, nie miała nawet Skarbu Kibica [najczęściej były wydawane Skarby w rodzaju np."Legia w Lidze Europy"]). W tym sezonie może jednak dojść do rewolucji w Skarbach Kibica lig zagranicznych i europucharów (przynajmniej mam taką nadzieję), skoro Przegląd SPortowy odważył się na tak poważne zmiany w swoim sztandarowym produkcie spod marki Skarb Kibica.

Link to post
Share on other sites
Ja już kończę czytać nawet fajnie się go czyta polecam wszystkim czas kupić z ligi zagranicznych także. :-D

Tak szybko? Mi to zajmuje parę dni (skarb kibica)i do tego Przegląd Sportowy, i ja czytam wszystko bo ciekawe rzeczy tam są.

Link to post
Share on other sites

@olek122 - już jutro (informacje z okładki PS)

Mimo że został około tydzień do startu I ligi polskiej, o istnieniu skarbu kibica z niższych lig polskich możemy tylko przypuszczać (wciąż nieznana oficjalna data wydania).

Przy okazji należy wspomnieć, że obecnie nie jest oferowana wersja elektroniczna Skarbów Kibica Przeglądu Sportowego.

Link to post
Share on other sites

Jaj jestem ogromnym fanem Skarbów Kibica od Przeglądu Sportowego i w miarę możliwości staram się mieć je wszystkie.Najgorsze jest to,że do kiosku w miejscowości,której mieszkam przywożą mało Przeglądów i zawsze trzeba wstać przed 7,aby ten Skarb kupić.

Link to post
Share on other sites

Ja już przeczytałem skarb kibica na Ekstraklasę. Jak zwykle jest dobrze ale zabrakło mi metryczek piłkarzy.

 

Teraz czytam skarb na Tour de Pologne. I chociaż nie jest on piłkarski to i tak jest bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie odnośnie komentarzy kibiców dotyczących poszczególnych drużyn w "Skarbie Kibica Ekstraklasy", które pochodzą z facebook'a oraz ze strony Przeglądu Sportowego? Osobiście, mi się to podoba, ponieważ należy korzystać z innowacyjnych rozwiązań. Ciekawą opcją jest też możliwość wyrażenia swojej opinii na dany temat, w ramach inicjatywy "komentujwPS". Można tam komentować również za pośrednictwem twitter'a.

Link to post
Share on other sites

Czasem kupuję skarby kibica, głównie na igrzyska olimpijskie, żeby mieć pamiątkę. Od sąsiada dostałem kiedyś kilka piłkarskich skarbów z PS, z lat 2004-2007, i o ile te z polskimi ligami były obszerne (od 148 do 208 stron), to już ligi zagraniczne dostawały chyba po 24 albo 28. Możliwe że ktoś pamięta te dawniejsze skarby o polskiej piłce, wtedy dawano wszystkie ligi naraz, tyle że II,III i IV były na gorszym papierze. W kolekcji mam nawet skarb kibica wydany przez "Gazetę Wyborczą" bodajże w 2008, obecnie oni już takich nie robią. Wśród ciekawostek jest także dodatek który możemy podciągnąć pod skarby kibica - "Mundial 2002", też z "Wyborczej", wydany w takim stylu, jak ówczesna "Gazeta Telewizyjna". Jeśli to wygrzebię ze strychu to mogę wrzucić skany niektórych stron, jakby ktoś chciał.

Link to post
Share on other sites
A co sądzicie odnośnie komentarzy kibiców dotyczących poszczególnych drużyn w "Skarbie Kibica Ekstraklasy", które pochodzą z facebook'a oraz ze strony Przeglądu Sportowego? Osobiście, mi się to podoba, ponieważ należy korzystać z innowacyjnych rozwiązań.

Mi też to się podoba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...