Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arkon, spirit, tomciu, bart18 ...

Naprawdę jestem pod wrażeniem, ile można toczyć dyskusję na temat, który nie ma sensu. Nie znacie liczby abonentów Eleven, wyników finansowych itd ale nie przeszkadza to w biciu piany, jaką porażką jest kanał na podstawie wskaźnika oglądalności.

 

Idąc tym tropem proponuje już kilka następnych, na wasze "głosy rozsądku":

- ATM Rozrywka ma lepszą ofertę ("prawa") od AXN bo ogląda go 5x więcej ludzi,

- RMF FM to ambitniejsza zawartość od RMF Classic bo ma 8x większa słuchalność,

- premiery TVN są lepsze niż premiery Canal+ czy HBO bo te pierwsze ogląda 2 mln, a drugie 200 tys osób,

- MTV Live HD nikt nie ogląda*, Polo TV ogląda 40k ludzi - czas na discopolo na każdym kanale

- Kino Polska ma lepsze "prawa" niż Ale Kino bo ma 0,6, a nie 0,2% oglądalności

 

*wg badań Nielsen.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot

Tylko nie porównuj  kanałów  tematycznych do kanałów  sportowych, produkcje  czy licencje  są  tańsze w kanałach tematycznych  niż  prawa  sportowe, to są kolosalne rożnice po stronie wydatków

Edytowane przez darekgrochowicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon: Porównanie tak samo uprawnione jak oglądalności Eleven do Eurosportów, SportKlubów czy Orange, które stosujecie. Retoryka na zasadzie: przecież gdyby Eleven miało takie super prawa to miałoby 15 mln abonentów w Polsce (zamień na Canal+ i super filmy), też tu się pojawia, prawda?

 

@darekgrochowicki: Ależ oczywiście. Dlatego też napisałem w tym temacie już dwukrotnie, że kiedy Ale Kino dostaje od gniazdka X centów (dzięki czemu się utrzymuje względem kanałów FTA z większą oglądalnością), to kanał sportowy dostaje ich XX. Ale dzieci i fantaści dalej brną w swoje opowieści i gratulują sobie rozsądnej dyskusji :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zweryfikuj swoje dane. Nikt tu nie pisze, że Eleven nie ma racji bytu i jest porażką. Cały czas chodzi o to, że Eleven mając teoretycznie jedne z najlepszych praw dostępnych na polskim rynku cienko przędzie. Wynika z tego, że taka liga hiszpańska, włoska czy francuska nie ma tak wielu fanów jakby się co niektórym wydawało.

Porównanie, które wstawiłeś ma się nijak do rzeczywistości. Typowa manipulacja.

Zrozum wreszcie, że dla PAYTV liczy się sport (niekoniecznie najlepszy, ale najchętniej oglądany) i filmy. Eleven poza Formułą 1 nie ma nic, co mogłoby przyciągnąć znaczącą liczbę subskrybentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że znasz dane z UPC, ale są jeszcze platformy i parę innych kablówek :).

Zasięg Eleven jest i tak kilkukrotnie większy niż ostatniej próby debiutów na rynku paytv czyli nFilm i zbliża się chociażby do C+ Sport 2.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykujecie wiarygodność Nielsena? Kurski też na początku  krytykował  Nielsena,  później się opamiętał. Dane Nielsena są potrzebne dla  reklamodawców. Reklamodawcy ustalają  ceny za emisje  reklam  po przez  dane Nielsena. Im mniejsza oglądalność to Eleven  dostaje mniej pieniędzy od  reklamodawców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomciu To Ty zweryfikuj ilu ma subskrybentów (nie oglądalności w Nielsenie) i wtedy wrócimy do dyskusji.

Kolego napiszę tak:

Rozmowa z Tobą to jak kopanie się z koniem. Ty wygrywasz.

Wracając do tematu to na dzień dzisiejszy nie widzę aby Eleven z swoją polityką osiągnęło znaczący sukces na polskim rynku. Chciałbym się szczerze mylić w tej kwestii, ale nijak mi to nie wychodzi. Tak jak wcześniej pisałem: zobaczymy co będzie przy następnym rozdaniu praw na polski rynek. Mam nadzieję, że Eleven maksymalnie wykorzysta to, co uda mu się zakupić.

Tym wpisem kończę moją dyskusję z Tobą. Szkoda mi mojego czasu. Wygrałeś, bądź dumny z siebie ;)

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@STARS.TV No to z Multimedii/Vectry czy czegośtam - to tylko jeden gracz z kilku.

 

Tyle tylko, że skoro u jednego z operatorów niewielu abonentów wykupiło Eleveny, to dlaczego u innego operatora miałoby wykupić więcej? Przekrój abonentów jest mniej więcej taki sam u każdego z operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zweryfikuj swoje dane. Nikt tu nie pisze, że Eleven nie ma racji bytu i jest porażką. Cały czas chodzi o to, że Eleven mając teoretycznie jedne z najlepszych praw dostępnych na polskim rynku cienko przędzie. Wynika z tego, że taka liga hiszpańska, włoska czy francuska nie ma tak wielu fanów jakby się co niektórym wydawało.

Porównanie, które wstawiłeś ma się nijak do rzeczywistości. Typowa manipulacja.

Zrozum wreszcie, że dla PAYTV liczy się sport (niekoniecznie najlepszy, ale najchętniej oglądany) i filmy. Eleven poza Formułą 1 nie ma nic, co mogłoby przyciągnąć znaczącą liczbę subskrybentów.

Skąd wiesz,że ledwo przędzie? Masz dostęp do ich danych finansowych? Wątpię. Nie pisz więc rzeczy, których nie możesz zweryfikować. Dane o subskrypcji też nie znasz. Biorąc od uwagę ogólną liczbę abonentów CP też niewielka liczba wykupuje PPV,a chyba nie ma wątpliwości,że to świetny interes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że skoro u jednego z operatorów niewielu abonentów wykupiło Eleveny, to dlaczego u innego operatora miałoby wykupić więcej? Przekrój abonentów jest mniej więcej taki sam u każdego z operatorów.

Oczywiście, że nie jest. Oglądalność poszczególnych kanałów telewizyjnych i radiowych potrafi się znacząco rożnić w zależności od województwa (podobnie jak sympatie polityczne i wiele innych rzeczy). Preferencje kanałowe i chęć dopłacania za nie też jest różna dla np. abonentów Ineii z Poznania od tych mających ofertę Multimedii w jakimś małym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy mecz Villarrealu z Granadą na Eleven Sports wygląda wręcz paskudnie.

Naprawdę niech popracują nad feedami, bo to nie świadczy o nich pozytywnie.

 

Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że przekaz z meczu Liverpoolu (na antenie Eleven) wygląda o wiele lepiej.

Edytowane przez spodenki15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mnie się już też nie chce dyskutować z fanbojami C+, którzy zawsze sobie coś znajdą. Jak byłaby większa oglądalność od C+ Sport to pisaliby, ze masowe skoki też ogląda więcej ludzi, ale to nie znaczy, że te prawa są lepsze. Absurdalne argumenty zawsze się znajdą, tak jak ten, że Eleven cienko przędzie tylko nikt nie przewidział, ze na reklamach buków mogą zarabiać więcej niż C+S ze swoim zasięgiem. Ponadto to korporacja mająca w ręku wiele krajów. Mam nadzieje że wszystkie ligi zostaną w Eleven, bo wreszcie ktoś to godnie opanowuje np. 3 mecze Serie A równocześnie!

Tylko nie to g... Obchodzi, bo przyznaje się, że nie pamiętam kiedy odpaliłem C+, na którym namiętnie oglądam LM, w zasadzie BPL dość rzadko, co innego jest dla mnie atrakcyjniejsze: włoska i hiszpańska. Jestem bardzo zadowolony z Elevena bo BPL nawet nie ma w C+online i kiedy było ciepło pod chmurką czy na wyjeździe - znów został Eleven.

Zabawne są głosy o bankructwie 11, to jest śmieszne. To mój ostatni sezon z C+ Sport, bo dla głupiej LM nie będę tego kupował, a z kolei BPL taaaak opakowana, że nawet nie ma magazynu z omówieniem....i bramki bez komentarza...dajcie spokój. O golfie czy ręcznej nie wspomnę, bo to śmieszne sporty...

Obrońcy C+ naprawdę powinniście się zastanowić i podsumować ile meczów w ostatnich weekendach dawał C+ a ile dawał Eleven...ale tak zaraz ktoś wyskoczy z argumentem...ilość to nie wszystko, wiec jak ilość to nie wszystko to dlaczego płaczecie o mecz o 16? W retransmisji sobie zobaczycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko tu piszę, tylko czytam to przekrzykiwanie, ale teraz odpiszę.

 Jak byłaby większa oglądalność od C+Sport to pisaliby, ze masowe skoki tez ogłada wiecej ludzi, ale to nie znaczy, ze te prawa sa lepsze.

Dla nadawcy skoki są lepsze, bo wie, że może więcej na nich zarobić.

 

Absurdalne argumenty zawsze sie znajda, tak jak ten, ze Eleven cienko przędzie tylko nikt nie przewidział, ze na reklamach bukow moga zarabiać wiecej niz C+S ze swoim zasięgiem.

Od 01.04 może się Elevenowi skończyć źródełko z reklamami buków, bo wejdzie nowa ustawa hazardowa w Polsce i będzie prawdopodobnie mniej firm chętnych do reklam swoich ofert w kanałach niemających polskiej koncesji. Poza tym masz jakieś twarde dane o tym, że na tych reklamach buków i P* zarabiają więcej niż C+S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że znam dane z UPC :) Kończąc dyskusje bo wszystko zostało napisane, jak jest to zobaczymy dopiero wtedy gdy obecne prawa zaczną się kończyć i nadejdzie czas ich ponownego pozyskiwania :)

 

Wcale się nie zdziwię, jak część z tych praw powróci do Canal+, bo właścicielom Eleven przy takim zasięgu i stosunkowo niewielkiej liczbie subskrybentów nie będzie opłacać się wywalać tyle kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM to przede wszystkim wysoka cena a nowe koszy ze względu na reformę będą jeszcze większe,wszystko zbliża do 100 mln Euro i nie sądzę aby Eleven był w stanie zaoferować to w cenie 15 zł. Sam C+ pewnie który nie może stracić ESA i LM (bo to będzie koniec w zasadzie marki C+ w Polsce) też na pewno będzie miał z tym problem i na pewno będzie próbował pozyskać te prawa nie samemu. A parząc na wile aspektów na rynku to jednak tylko Eleven może być partnerem do tak kosztownych praw. A to jest sytuacja w które wygra klient bo będzie 8 meczy w TV a nie jak teraz 4 czy 5 i operatorzy którzy rozłożą koszty.

 

@Pawop ale przyjmując twoją hipotezę, to kto powiedział, że w takiej sytuacji musi być więcej meczów w TV ? Zawsze może być 3 TV + 5 internet.

Jesli z kims by C+ startowalo razem to z Eurosportem i TVP by sie dorzucil w ramach "pakietu otwartego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym rynku "sojusz" każdy z każdym to normalna rzecz. Samo nc+ ESA miało choćby z CP czyli największym konkurentem a po 2 taka sytuacja jaka jest we Francji jest na rękę C+. Po zatem Eurosport ma inne plany na polski rynek, angażują się w DVBT (mowa o właścicielu) więc nie koniecznie muszą mieć kasę a LM to najdroższe rozgrywki. A na Polskim rynku to jednak C+ płaci za prawa najwięcej potem jest Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...