Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też na meczu jest ok. Ale podczas kwalifikacji F1 co i rusz miałem kratki na ekranie*

 

*antena ustawiana przez fachowca, do tej pory nie występowały żadne problemy czy to z elevenami czy z innymi kanałami

U mnie tak samo, choć jakość miałem na 63~70% :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej mieli jakieś problemy u siebie. Tylko czy to w ogóle możliwe? Żeby klatkowało z winy stacji?

 

Jasne, że tak - może być problem na poziomie emisji, dosyłu itd. Parę dni temu fajnie się sypał TVN podczas transmisji live z You can dance - obraz momentami miał po 10-15 klatek na sekundę jakby się jakaś korekcja błędów włączyła i nie wyrabiała.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś za niski. Aby nie klatkowało trzeba mieć w okolicach 70%, a mając 63% spowoduje, że CZASAMI może występować klatowanie.

 

Statatata miał 5% mniej i mu kltkuje, jasne. To nie tv analogowa.

 

 

Kltkuje Eleven Sport podczas transmisji F1, właśnie oglądam. Wina po stronie nadawcy, bo pierwszy Eleven ok, a na ES nie klatkuje loga,wstawek, ani reklama.

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie też 2 dni małe zakłócenia (artefakty) momentami Eleven Sports HD. To chyba po ich stronie, bo Eleven HD działa bez problemu (brak zakłóceń), a to ten sam transponder (te same parametry odbioru). Byłem na dachu poprawiłem antenę, ale nic to nie zmieniło. Wydaje mi się że jeszcze bardziej pikseluje. (SNR 14 - 14.5db, PWR w granicach normy (68-72dbuv)).

 

Też macie zakłócenia na Eleven Sports HD na Hotbird (Cyfrowy Polsat, kanał 226)?

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statatata miał 5% mniej i mu kltkuje, jasne. To nie tv analogowa.

 

 

Kltkuje Eleven Sport podczas transmisji F1, właśnie oglądam. Wina po stronie nadawcy, bo pierwszy Eleven ok, a na ES nie klatkuje loga,wstawek, ani reklama.

Zobaczymy jak pójdziesz na maturę z matematyki i będziesz miał25% i co powiesz do komisji? Sratatata to tylko 5%? Skoro są jakieś standardy to tak to będzie wyglądać. Nikt nie powiedział, że przy 40% nie będzie dobrze odbierał, ale napisałem, żeby nie przeszkadzało w oglądaniu trzeba mieć 70% jakości sygnału i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas kwalifikacji problemy z przycinkami cuda, wianki na patyku ale dało się jeszcze jakoś obejrzeć. Wieczór mecz Betis-Barcelona bez problemów oglądałem może przez chwile pojawiła się drobna przycinka ale generalnie działało bardzo dobrze. Dzisiaj wyścig GP Rosji nie da się oglądać co chwila problemy co chwila przycinki, jestem mega poirytowany. Płacąc 15 zł należy wymagać by jednak móc obejrzeć normalnie transmisje, którą się chcę. Tymczasem jest to nie możliwe. Już sam nie wiem co jest tego przyczyną ale chyba w mojej lokalizacji ciężko jest wyciągnąć lepszą moc i jakość sygnału.

Edytowane przez Kaoen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy nie krytykowałem CP tak teraz to zrobię. Dlaczego w momencie dodania tych kanałów do CP pojawiły się posty o klatkowaniu i zacinaniu obrazu? W 90% przypadkach wina leży po źle ustawionej antenie, a tą abonenci CP mają albo za małą, albo źle ustawioną, bo wiele jest takich głosów na facebooku i nie tylko jeśli chodzi o eleven ale i o inne kanały. Oglądałem wczoraj i F1 i Barcelonę i nie zauważyłem klatowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również podczas F1 co kilkadziesiąt sekund pojawiały się artefakty. Raczej wyglądało to na problem z koderem obrazu (np tęczowe przebarwienia połowy ekranu na ułamek sekundy), a nie tradycyjnymi przycinkami związanymi ze słabym sygnałem, gdzie np przerywałoby również dźwięk.

 

Podobnie jak u jednego z przedmówców, problemy występują na Eleven Sports - zwykły Eleven z tego samego tp idzie elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak pójdziesz na maturę z matematyki i będziesz miał25% i co powiesz do komisji? Sratatata to tylko 5%? Skoro są jakieś standardy to tak to będzie wyglądać. Nikt nie powiedział, że przy 40% nie będzie dobrze odbierał, ale napisałem, żeby nie przeszkadzało w oglądaniu trzeba mieć 70% jakości sygnału i tyle.

Nie opowiadaj bzdur o tych 70 % chyba że mówisz tylko o CP.W NC+ na niektórych dekoderach do poprawnego odbioru wystarczy i jakość poniżej 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie też 2 dni małe zakłócenia (artefakty) momentami Eleven Sports HD. To chyba po ich stronie, bo Eleven HD działa bez problemu (brak zakłóceń), a to ten sam transponder (te same parametry odbioru). Byłem na dachu poprawiłem antenę, ale nic to nie zmieniło. Wydaje mi się że jeszcze bardziej pikseluje. (SNR 14 - 14.5db, PWR w granicach normy (68-72dbuv)).

 

Też macie zakłócenia na Eleven Sports HD na Hotbird (Cyfrowy Polsat, kanał 226)?

Tak, wina ewidentnie leży po stronie przesyłu - u mnie również główny Eleven działa dobrze, a Eleven Sports HD przycina... Raczej tnie, a nie przycina :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co piszą przedmówcy, antenę mam ustawioną przez fachowca i też tak jest, na przycinki zdarzało się że niektórzy też się skarżyli za czasów tylko nc+ :P

A w lutym bodajże ludzie nie skarżyli się na artefakty na ekranie podczas La Ligi np.?

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...