Skocz do zawartości

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu


maciejolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przewodniczący RMN Czabański wysłał w poniedziałek pismo do prezesa TVP z prośbą o wyjaśnienia w kwestii Opola: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/krzysztof-czabanski-chce-wyjasnien-jacka-kurskiego-w-sprawie-festiwalu-w-opolu

 

Według tego, co powiedziała Lichocka, która też należy do RMN, rada nie ma bezpośrednich uprawnień do natychmiastowego odwołania prezesa telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim najlepszym doradcą jest spokój i cisza. Nawet ta medialn(y)a.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zasiąść do rozmów Opole-TVP i dojść do porozumienia. Bo festiwal piosenki powinien być w Opolu. Nikt tego nie będzie kwestionował, ale z tego co się słyszy to moje Kielce mają być gospodarzem Festiwalu Polskiej Piosenki. Radio Kielce podaje nawet, że kielecki magistrat próbuje przekonać prezesa TVP do przenosin na stałe... Jeżeli już mówimy o jakichś przenosinach to tylko jednorazowych, chociaż to i tak będzie taki precedens, który zahaczać będzie o śmieszność czy wręcz bareizm...

Z drugiej zaś strony, nie wyobrażam sobie, żeby Opole było w jakiejś innej niż TVP stacji telewizyjnej... czy to byłby Polsat czy jeszcze lepszy TVN... Po prostu komercja nie zastąpi tych lat, które połączyły ze sobą festiwal z telewizją publiczną. Ale póki jest cisza, to może jakieś wiążące rozmowy między właściwymi zainteresowanymi się toczą i wszystko znajdzie swój happy end, nawet z kwartalnym opóźnieniem?... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszych tzn? Enej, Pectus, Margaret itp.? :D Bo ja chociażby w ostatnim Opolu oglądałem artystów. Krystyna Prońko, Varius Manx czy Halina Frąckowiak :)

No cóż wychowałem się na Maydayu :P i to moja muza. Natomiast radio bombarduje mnie popem (w samochodzie, bo tylko tam słucham leci głównie rmfmaxxx), wiec inna muza mi po prostu nie wpada w ucho ;)

 

W Opolu ostatnimi czasy oglądałem tylko kabarety, bo debiutów się po prostu nie dało ;p Co do głównego koncertu to chyba raz jak był Perfect ileś lat temu.

 

Generalnie dla mnie Opole powinno się wzorować na Top Trendach, bo to był najlepszy, którego dało się słuchać + doskonale kabarety.

 

W sumie czy festiwal będzie czy nie mało mnie interesuje, bo po odejściu kabaretów nie oglądam go w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiceprezydent Kielc potwierdził, że w tym roku Telewizja Polska zorganizuje w tym mieście "Koncert Polskiej Piosenki": http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/TVP-zorganizuje-Koncert-Muzyki-Polskiej-Piosenki-w-Kielcach

 

Ma być to jednodniowa impreza, która odbędzie się 10 czerwca.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj u Pospieszalskiego w "Warto rozmawiać" była bardzo ciekawa dyskusja o odwołanym festiwalu. Gościem m.in. Szymon Wydra, który tłumaczył przyczyny wycofania się. Byli też przedstawiciele TVP i Polskiego Radia.

 

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,25052017,30239792

Dyskusja o Opolu zaczyna się od 28:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od zawsze w Opolu. Festiwal Polskiej Piosenki powinien być w tym mieście, które chce aby w nim śpiewać po polsku. Jeśli Kielce chcą to brawo. TVP powinno co roku ogłaszać zapytanie do miast, które chciałyby współuczestniczyć w organizacji takiej imprezy. Bez łachy Wiśniewskich. I wszelkich mniejszości!!!

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Pomiędzy wyrazami i po każdym znaku interpunkcyjnym, przestankowym stawiamy tylko jeden odstęp (spację), a nie dwa, czy więcej. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepychanki chałturnika, discopolowca, przebrzmiałych muzyków i nie mających pojęcia o współczesności pseudo dziennikarzy muzycznych. Opole musi zostać zaorane.

Kto tam zaprosił Niecika i po co? :) Czegoś nie rozumiem, artyści są wkurzeni za Dr Misio, a przecież wiadomo, że taki teledysk i piosenka z takim tekstem nie przeszłyby w TVP... :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem, artyści są wkurzeni za Dr Misio, a przecież wiadomo, że taki teledysk i piosenka z takim tekstem nie przeszłyby w TVP... :)

 

Tekst nie jest kontrowersyjny. Tylko teledysk jest nie w smak hipokrytom, którzy ze względów politycznych demonstrują prymitywną, zaściankową religijność (jak ktoś zna postać Kurskiego, to wie, co mam na myśli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP wycofuje się z nowego festiwalu zamiast odwołanego Opola, nie będzie koncertu w Kielcach.

Możliwa współpraca TVP z miastem Opole przy organizacji jesiennego festiwalu. :)

 

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Koncert(y?) w Kielcach jednak będzie. Ale TVP nie wyklucza współpracy jesienią z Opolem. Upiec pieczeń dla siebie na dwóch rusztach? Pomysł niegłupi, ale czy realny?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielce miał być zamiast Opola, a w końcu się okazuje, że i koncertu piosenki w stolicy Świętokrzyskiego również nie będzie. :) Przynajmniej nie w terminie opolskim.

Decyzja dobra, a ramówki TVP na 9-11 VI też już się ostatecznie zmieniły - filmy fabularne i niekiedy seriale.

Nieoficjalnie mówi się, że władze Opola wróciły do rozmów z TVP, stąd decyzja o odwołaniu koncertu na Kadzielni. Nie wiem na ile te wieści są rzetelne i prawdziwe, ale cieszyłbym się, gdyby tak się stało. Czasu do jesieni jest, żeby obie zainteresowane strony dogadały się i zorganizowały właściwy festiwal we właściwym miejscu. :)

 

PS. Kielecki magistrat powody rezygnacji z koncertu ma podać na jutrzejszej konferencji prasowej (podobno).

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby teraz jakoś (ale oczywiście nie w tym terminie co mecz reprezentacji w piłce nożnej) zrealizować koncert w Kielcach, a na jesieni Opole, albo od razu przenieść na jesień Opole i sprawa załatwiona. Nie ma sensu robić oddzielnych koncertów dla Golców, Pietrzaków i reszty.

 

Kto tam zaprosił Niecika i po co? :) Czegoś nie rozumiem, artyści są wkurzeni za Dr Misio, a przecież wiadomo, że taki teledysk i piosenka z takim tekstem nie przeszłyby w TVP... :)

Niecika rozumiem, nie mam osobiście nic do niego prywatnie bo to całkiem pozytywny człowiek, który bawi się muzyką, ale naprawdę, disco polo ma już swoje festiwale, przeprowadzone bardzo sprawnie i nie ma sensu jeszcze tego na opolską scenę wciskać. 

Obawiam się, że Dr Misio nie przeszedłby nawet i przy innym kierownictwie. Zresztą, utwór sam w sobie do zapomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wtrącę zdanie bo tyczy jakości dyskusji w Polsce.

Oto prezydent Opola (za radą prawników) przejrzał na oczy. Nie ma się co podrzucać tylko dogadać...bo za stanowiskiem idą milionowe straty. Marka festiwalu nie nalezy do miasta i kazda inicjatywa własnego festiwalu to nic innego jak imprezka jakich sporo na wielu estradach w Polsce. Miasto straci bo festiwal po wakacjach to porazka.  TVP to wytrzyma.

Mozna zapytać: gdzie te bezmyślne osoby pokrzykiwujace na forach o słusznym proteście preza Opola. Nie czujecie się oszukani przez 'bohatera" 1. dnia?

Gdzie jestescie ? Otóz prez Opola pokazał kim (czym?) jestescie. [beep]ą tłuszczą bez krzty wyobraźni. Gdzie te wasze głosy poparcia dla "bohaterstwa" władz Opola/

Life is brutal. Wyszliscie na (wpisać epitet). .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Znamy już program 54. KFPP w Opolu, który się odbędzie w dniach od 15 do 17 września br.:

 

Piątek, 15 września br. - Wariatka tańczy. 50 lat Maryli Rodowicz oraz Debiuty.

Sobota, 16 września br. - Premiery oraz Jan Pietrzak. Z PRL do Polski.

Niedziela, 17 września br. - Od Opola do Opola oraz Opole After Party.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Znamy już listę uczestników Debiutów i Premier: https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/festiwal-w-opolu-2018-wyloniono-wykonawcow-koncertow-debiuty-i-premiery/49qe26z

Szczerze mówiąc największa żenada to preselekcyjne Future Folk w stawce a i obecności Gałuszewskiej nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1f399.pngPROGRAM 55. KFPP OPOLE 2018 1f3b6.png1f3b5.png

1f3b5.png8 czerwca (piątek)

20:00 - Przebój na Mundial

20:40 - Mecz towarzyski: Polska - Chile

22:35 - Przebój na Mundial

23:45 - Debiuty (do 01:00)

1f3b5.png9 czerwca (sobota)

20:20 - Premiery

22:00 - Ja to mam szczęście. Koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia. (do 23:45)

1f3b5.png10 czerwca (niedziela)

20:20 - Od Opola do Opola

22:00 - Piosenka Ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia. (do 23:40)

1f3b5.png11 czerwca (poniedziałek) - TVP Kultura

21:00 - Koncert alternatywny (do 23:40)

Dziś w Telewizji Polskiej konferencja prasowa 55. KFPP OPOLE 2018, na której poznamy szczegóły programu.

Źródło: FB/Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

 
 

Czyli jednak "wyrwa" w piątkowym koncercie jest - trochę Opola, potem mecz i znowuż Opole... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Polska-Chile będzie również transmitowany w trakcie festiwalu na telebimie w amfiteatrze w Opolu, dzięki czemu niejako stanie się on "częścią" tegorocznego festiwalu w Opolu. :D

:arrow:http://www.24opole.pl/27200,Mecz_Polska_Chile_bedzie_transmitowany_na_Krajowym_Festiwalu_Polskiej_Piosenki,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście uważam że z "Hitem na Mundial" czyli pierwszym koncertem 55-tego KFPP w Opolu jesteśmy na straconej pozycji, gdyż zwycięzca pewnie jak zawsze będzie marny. Zresztą poprzednie edycje tego typu na obydwa piłkarskie mistrzostwa nam nic niedawały.

To co będzie szykowane dla Polski to nic w porównaniu do pomysłu Niemiec w tej materii - tam na potrzeby mundialu odrestaurowano liczący prawie 40 lat przebój "Moskau" grupy Dschingis Khan i wydano go w jednej stricle niemieckiej i trzech międzynarodowych wersjach - tu jedna z nich:

Tym samym mundialowy koncert na starcie można skazać na porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...