Skocz do zawartości

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu


maciejolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Pawelgor napisał(a):

Ten festiwal to jeden wielki śmiech. Kim w ogóle są Ci ludzie? O prawie  żadnym nazwisku nigdy nie słyszałem. Brzozowski, Liber, serio? Ktoś tego słucha?

Festiwal polskiej piosenki?

Gdzie Sanah, Zawiałow, Mrozu, Sochacka, Lady Pank? Nie ma ich, bo nikt nie chce firmować nazwiskiem szmiry w tvp.

A nie przyszło panu do głowy, że Mrozu ani Lady Pank nie wypuścili ostatnio nowych piosenek? Ale zgoda, brak Sanah lekko dziwi, zwłaszcza że 2 lata temu (za rządów PiS i Kurskiego) była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to do Premier i Debiutów piosenkarze sami się zgłaszają, nawet były przecież spoty promocyjne na ten temat w telewizji. To Polsat robi podczas swojego festiwalu koncert, w którym zaprasza się artystów, których płyty się najlepiej sprzedają. Dlatego właśnie w Opolu nie ma w tym roku Sanah. Przy okazji to akurat Mrozu niedawno wypuszczał nowe piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrozu, Kamiński, Podsiadło, Zawiałow, Nosowska, Zalewski, Sanah to obecnie najbardziej popularni artyści. Artyści którzy grają biletowane koncerty i trzeba się spieszyć by taki koncert zobaczyć. 

Tymczasem na Opole zapraszani są artyści, którzy najczęściej występują na dniach miast z budżetu miejskiego. Inaczej nikt by na nich nie przyszedł. 

Granie dla TVP, to utożsamianie się z tą wizją. Świadomi artyści tego nie popierają. Święto polskiej muzyki. Śmieszny zwrot w kontekście tego festiwalu. Golce zaśpiewają barkę, Doda pokaże goły tyłek, może jeszcze bejba zaśpiewa i elektorat się ucieszy.

 

Żal legendarnego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opole to nie Sopot. Zapomniałeś o roli tego festiwalu w promowaniu wykonawców polskiej muzyki.Dodam tylko,że ,,wielkie sławy naszej piosenki" miały tam w debiutach swoje początki.( mało znani,lub w ogóle nieznani). W tym wymieniony przez Ciebie  Lady Pank.Lista jest ogromna.Po za tym,,jeszcze taki się nie urodził,co by wszystkim dogodził".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zefir napisał(a):

Zapomniałeś o roli tego festiwalu w promowaniu wykonawców polskiej muzyki

Wydaje mi się, że ta rola nie jest już tak znacząca jak kiedyś. Od paru lat przewija się w kontekście festiwalu opolskiego określenie "skansen polskiej muzyki" i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest w tym sporo racji.

 

Weźmy sobie dla porównania festiwal piosenki włoskiej w Sanremo, bardzo znany, można by powiedzieć że pewien wzorzec. Wiadomo, że tam to się inaczej odbywa, jest inny system planowania koncertów i tak dalej, ale nie bez powodu przywołuję ten festiwal. Konkurs trwa 5 dni. Jest to pięć wieczorów. O wygraną walczy zawsze ponad 20 utworów, w ostatnich latach unormowało się to na liczbie 26. Każdy wykonawca w ciągu całego festiwalu trzy razy prezentuje się ze swoim utworem, oprócz tego występuje też w wieczorze coverów, śpiewając jakiś znany utwór sprzed lat, często z jego oryginalnym wykonawcą. Różne wątki rocznicowe i wspomnieniowe też są, ale one stanowią tylko dodatek do festiwalu, zaś najważniejsza jest rywalizacja o zwycięstwo.

 

Natomiast co mamy obecnie w Opolu? Premiery oraz Debiuty, przy czym ten ostatni koncert jest moim zdaniem traktowany trochę na odczepkę. Poza tym na przykład w tym roku są aż 3 koncerty wspomnieniowe oraz ten piątkowy "Od Opola do Opola", taka rozbiegówka, trochę nie wiem po co, skoro można by było już od razu zaczynać Debiutami, a nie spychać je na 22:30. Ok, rozumiem że to jest jubileuszowy festiwal, ale równie dobrze można by było zrobić w niedzielę jeden wielki 4-godzinny koncert, zamiast się rozdrabniać. Ale najważniejsza rzecz w tym moim wywodzie - mam wrażenie, że Premiery i Debiuty są w cieniu tych wszystkich koncertów wspominkowych. Dalibyście radę wymienić bez szukania w internecie, kto rok temu wygrał Premiery i z jakim utworem? Bo ja, szczerze mówiąc, nie za bardzo. Ta piosenka jest grana przez kilka dni w jednej, może dwóch rozgłośniach, a potem znika. I tu właśnie jest pies pogrzebany. Opole nie daje już takiej szansy na promocję jak te kilkanaście lat temu (przy okazji, sprawdziłem i nie ma informacji, jakoby Lady Pank występował w Debiutach, ten zespół był w Opolu ale w ramach koncertu wytwórni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debiuty, debiutami. Ktoś na poważnie uważa, że te premiery to jest promocja polskiej muzyki? Kto to jest Iwaneczko, Anastazja Maciąg, Łukasz Drapała? Kim są Ci ludzie. Ktoś na poważnie słucha Mezo, Brzozowskiego? Ktoś tam mocno się odkleił od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, Kirk napisał(a):

Opole nie daje już takiej szansy na promocję jak te kilkanaście lat temu (przy okazji, sprawdziłem i nie ma informacji, jakoby Lady Pank występował w Debiutach, ten zespół był w Opolu ale w ramach koncertu wytwórni).

Co do Lady Pank nie doprecyzowałem jego roli na festiwalu( zgadzam się z Tobą).Ogólnie chodziło mi o początkach naszych sławnych wokalistów i zespołów ,które odwiedziły Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

 

7 minut temu, Pawelgor napisał(a):

Ktoś na poważnie słucha Mezo, Brzozowskiego? Ktoś tam mocno się odkleił od rzeczywistości.

Ja słucham każdej muzyki.( w zależności; gdzie,z kim,od nastroju itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawelgor napisał(a):

Debiuty, debiutami. Ktoś na poważnie uważa, że te premiery to jest promocja polskiej muzyki? Kto to jest Iwaneczko, Anastazja Maciąg, Łukasz Drapała? Kim są Ci ludzie. Ktoś na poważnie słucha Mezo, Brzozowskiego? Ktoś tam mocno się odkleił od rzeczywistości.

Piosenka Anastazji Maciąg pt. „Moment" leci w radiu. Tą wokalistkę kojarzę też z roli jurorki w castingu wybierającego nowe członkinie zespołu My3. 

Co ciekawe w line-upie nie ma Blanki co pokazuje chyba że sytuacja po preselekcjach zaczyna powoli TVP stawać w gardle skoro ją też z „Roztańczonej Polski" odwołali. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczny festiwal:

https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/ruszyla-sprzedaz-biletow-na-60-kfpp

 

Edit: Maciej Orłoś domaga się odwołania tegorocznego festiwalu w Opolu:

https://kultura.onet.pl/muzyka/wywiady-i-artykuly/maciej-orlos-apeluje-do-rafala-trzaskowskiego-domaga-sie-odwolania-opola/rgfl5l3

Edytowane przez Darek z Ozimka
Dodanie nowego artykułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 13:13, Pawelgor napisał(a):

Debiuty, debiutami. Ktoś na poważnie uważa, że te premiery to jest promocja polskiej muzyki? Kto to jest Iwaneczko, Anastazja Maciąg, Łukasz Drapała? Kim są Ci ludzie. Ktoś na poważnie słucha Mezo, Brzozowskiego? Ktoś tam mocno się odkleił od rzeczywistości.

Serio? To słabo pan śledzi polską muzykę. Przykład? Iwaneczko to m.in zwycięzca, bodajże 6 edycji TVoP. Ostatnio wrócił "mocniej" na scenę i przygotowuje się do wydania płyty. Łukasz Drapała to finalista ostatniej edycji tego prorgamu. A pani Maciąg, rzeczywiście, sam nie kojarzę, ale to chyba jakaś nastolatka

W dniu 20.05.2023 o 08:54, Darek z Ozimka napisał(a):

To jest jakiś żart?! A co może pan Trzaskowski?! Od kiedy Warszawa jest w Opolu?! 😄

Pani Karolina Fryt wygrała wiosenną edycję "Szansy na Sukces" i wystąpi w Opolu w konkursie Debiuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bartek2lp2 napisał(a):

Serio? To słabo pan śledzi polską muzykę. Przykład? Iwaneczko to m.in zwycięzca, bodajże 6 edycji TVoP. Ostatnio wrócił "mocniej" na scenę i przygotowuje się do wydania płyty. Łukasz Drapała to finalista ostatniej edycji tego prorgamu. A pani Maciąg, rzeczywiście, sam nie kojarzę, ale to chyba jakaś nastolatka

Sprawdziłem, Maciąg w tym roku kończy 18 lat. Co do reszty premier, to o ile Mezo czy Brzozowski są kojarzeni przez szerszą publikę, to już Iwaneczko, nawet mimo tego, iż wygrał "The Voice", aż tak rozpoznawalny nie jest, głównie z racji tego, że ta edycja, którą wygrał, była 8 lat temu i potem on nie zrobił jakiegoś takiego wielkiego szturmu na rynek muzyczny.

 

Z Blanką to biuro prasowe festiwalu tłumaczyło, że nie ma żadnego obowiązku, by ją na festiwal zapraszać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina Fryt wygrała "Szansę na Sukces. Opole 2023", wystąpi podczas tegorocznych "Debiutów":

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/szansa-na-sukces-opole-2023-kto-wygral-karolina-fryt

 

Jan Majewski z utworem "Właściwie mi dobrze" zakwalifikował się do "Debiutów":

https://www.cozadzien.pl/radom/jan-majewski-wystapi-na-festiwalu-w-opolu/91938

Edytowane przez Darek z Ozimka
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze się KFPP się nie zaczęło a juz jest skandal i to po stronie Telewizji Polskiej: https://eurowizja.org/eurowizja-mikolaj-dobrowolski-opole-doda/

W tle przewijają się też aspekty eurowizyjno-preselekcyjne gdzie też w tym roku było sporo kontrowersji.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko z powodu jej biegunki. Ja po przeczytaniu tego artykułu w przeciwieństwie do sytuacji z Dodą miałem bardziej ubaw niż zażenowanie z powodu diety Maryli która to ma prostą nazwę a mianowicie... nie żreć :P

Co do sytuacji z Dodą to odnoszę wrażenie że Pan Dobrowolski poza nią ma na koncie nie tylko psucie polskich występów nakładkami (tu na spółkę z Konradem Smugą) ale i sytuacje z tegorocznych preselekcji która to dla dziennikarzy eurowizyjnych zakończyła się brakiem dostępu do pełnych wyników a dla Blanki hejtem w internecie na który to TVP zareagowała zdecydowanie za późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...