Skocz do zawartości

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu


maciejolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Mateusz2006 napisał(a):

Dodajmy że Rafał Brzozowski wygrał dzięki OTV w Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi.

Co ciekawe prezenterka "Obiektywu" powiedziała "Białystrok" podczas podawania wyników.

 

Oto rozpiska 6 punktów na Premierach:
Rafał Brzozowski: Kraków, Łódź, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz
Dominik Dudek: Warszawa, Opole
Tulia & Halina Mlynkova: Wrocław, Olsztyn
Seibert: Szczecin, Katowice, Gdańsk
Iwaneczko: Rzeszów, Kielce
Mezo & Liber: Poznań, Lublin, Białystok

Rok temu wyglądało to tak:

FB-IMG-1686481336494.jpg
FB-IMG-1686471406112.jpg

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Woźniak podczas ostatniego dnia tegorocznego "60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki" w Opolu wspomniał o "czasach gomułkowskich":

https://rozrywka.radiozet.pl/plotki/tadeusz-wozniak-o-propagandzie-tvp-w-opolu-nawiazal-do-slow-kuby-badacha

 

Tak wyglądał pierwszy "Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki" w Opolu:

https://plejada.pl/newsy/tak-wygladal-1-kfpp-w-opolu-pierwsze-opole-odbylo-sie-nie-bez-przeszkod/92mqree

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Cytat

Wojciech Iwański został dyrektorem artystycznym 61. Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu, który TVP1 transmitować będzie na przełomie maja i czerwca br. - Tegoroczne Opole wraca do korzeni - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Iwański. W programie festiwalu znów znajdą się Superjedynki i kabareton.

Źródło: WM

 

Czyli powrót do korzeni jak to mówią. Mam nadzieję, że kabarety będą z jajem, a nie jakieś ostrożne. Na plus również recital Michała Bajora z okazji jego 50-lecia na artystycznej scenie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Coś czuję że tegoroczny festiwal będzie gorszy niż poprzednie edycje. Czas szukać następców, a nie reaktywować starocie. Niestety z takim dyrektorem rozrywki będą same nudy i dyskryminacja miliona widzów TVP.

 

Pisałem o tym wczoraj na media2 i na TT (X). Zapowiada się najgorsza edycja od dobrych kilku lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, warto byłoby to czymś poprzeć, poza tym trochę dziwnie brzmi tekst "pisałem o tym wczoraj na Twitterze albo na jakimś innym forum". Nie jesteśmy na Twitterze ani na innym forum, więc jeśli tam się zawarło jakieś merytoryczne argumenty, to warto je przytoczyć tutaj.

 

Jak na razie to, co można zauważyć, to fakt, iż rezygnuje się z tego wstępnego koncertu, który w założeniach miał być podsumowaniem roku, a ostatecznie robił się z tego trochę groch z kapustą, na rzecz SuperJedynek, które się sprawdzały i nie do końca rozumiem, dlaczego się ich pozbyto. Interesujące mogą być zmiany w Debiutach, myślę że powinno się podnieść rangę i znaczenie tego konkursu, tak aby znów to była faktyczna szansa dla młodych artystów. Mam wrażenie, że w ostatnich latach tak nie było i się zapominało o zwycięzcach tego konkursu, zresztą podobnie jak w wielu przypadkach z Premier.

Cieszy mnie także powrót Kabaretonu, też mam nadzieję, że to będzie dopracowane i że zobaczymy tam nowości, a nie rzeczy odgrzewane. To będzie w tym roku łatwiejsze, gdyż w głównych stacjach nie ma w tym sezonie żadnego cyklicznego programu kabaretowego.

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od około 7-8 lat nie oglądam "Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki" w Opolu ze względu na wiejąca nudę, która zniszczyła tenże festiwal, mam tu na myśli ciągłą powtarzalność Maryli Rodowicz, która pojawia się na każdym festiwalu/koncercie telewizyjnym w Polsce. Druga rzecz jest taka, że nie rozumiem, dlaczego pozbyto się "SuperJedynki"? Jak dla mnie "KFPP" powinno się otworzyć na nowych artystów, a nie na tzw. "odgrzewane kotlety".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akurat powtarzalność Maryli Rodowicz zmierza ku końcowi gdyż TVP zrezygnowała z jej usług zarówno na koncercie sylwestrowym (czyli “Sylwestrze Marzeń") jak i na KFPP w Opolu. Więcej o tym można przeczytać pod tym linkiem: https://plejada.pl/newsy/maryla-rodowicz-znika-nie-tylko-z-sylwestra-marzen-tvp-nie-bede-plakac/fdn061b

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał(a):

Akurat powtarzalność Maryli Rodowicz zmierza ku końcowi gdyż TVP zrezygnowała z jej usług zarówno na koncercie sylwestrowym (czyli “Sylwestrze Marzeń") jak i na KFPP w Opolu. Więcej o tym można przeczytać pod tym linkiem: https://plejada.pl/newsy/maryla-rodowicz-znika-nie-tylko-z-sylwestra-marzen-tvp-nie-bede-plakac/fdn061b

Z tego to czytam to artystka nie jest raczej jakoś bardzo niezadowolona z braku zaproszenia, podchodzi do tego dość racjonalnie i to mimo tego, że gdyby tylko wyszła na scenę to dostałaby owację na stojąco, bo ma już tak ugruntowaną pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...