Skocz do zawartości

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu


maciejolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miło patrzeć jak "wielkie gwiazdy" wycofują się ze "święta polskiej muzyki". Śmiechu warte. Koniec końców, cieszę się z takiego upadku tego przedsięwzięcia. Opola od wielu lat nie dało się oglądać, poziom upadał na pysk z roku na rok a tegoroczna szopka mam nadzieję wreszcie zakończy jego istnienie.

Oczywiście, to kolejna okazja do deklaracji, więc ja też mówię iż w tym roku nie liczcie na mnie w Opolu, tak jak i w zeszłym roku, dwa, trzy, cztery i jeszcze kilkanaście lat do tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio wy jesteście tak naiwni i myślicie, że oni z politycznych powodów rezygnują? To obłuda, upadli artyści, dzięki wpisaniu się w tej konflikt polityczny wracają na świecznik. Z takich samych powodów Rodowicz śpiewała z Zenkiem. Kasa się kręci, media będą pisać, puszczą ich nie tylko w bardzo tematycznych stacjach.

Generalnie jest to śmieszne. Chcąc nie chcąc, dziś króluje disco polo. Ja tej muzyki ani nie lubię, ani nie rozumiem jej fenomenu, ale niestety słychać ją wszędzie, co w pewnym sensie też mnie przeraża. A tacy jak w/w, czy wielu do nich można dodać, jak np. Górniak, czy inną Mandarynę, itd. to są dawno na marginesie.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślicie, że to disco polo nie pobiłoby rekordu oglądalności? HEHE, pobiłoby, ale od razu wiadro pomyj i krytykanctwo tych zrezygnowanych "artystów"...

Swoją drogą zastanawiam się, czemu te rezygnacje mają służyć? Roz[beep]u festiwalu i zrzucenia winy na osoby pracujące w publicznej, które niekiedy nomen omen są związane z partią rządzącą? To jest i niesmaczne i po prostu nierozsądne. Bo Ci "artyści" zrezygnowani, bojkotują nie TVP, ale bardziej włodarzy miasta i przede wszystkim publiczność i tą opolską i tą telewizyjną...

Pani Maryla ma faktyczny twardy wręcz powód do rezygnacji - tragedię osobistą. Pomijam "fakty medialne", co do których nie mam przekonania, że są w 100% prawdziwe. Reszta artystów? Wykorzystała ów precedens i wpasowała muzykę w politykę, albo jak kto woli politykę w muzykę... Wydaje mi się, że kiedyś to się robiło bardziej subtelniej, bo może i w latach 70. i 80 byli artyści przez większe A niż teraz. Bo to co jest teraz to rzeczywiście momentami pomieszanie z poplątaniem... A teraz pójdzie fama, że Ci co nie postąpią jak ten artystyczny "mainstream" to wspierają i zgadzają się na warunki TVP, które jest w rękach tej, a nie innej opcji politycznej. I to jest w tym wszystkim najgorsze... Dzielimy się coraz bardziej, i w rodzinie i w społeczeństwie i teraz wśród artystów... :(

Niemniej, w tym wszystkim najbardziej szkoda Opola, które kiedyś faktycznie wyznaczało wzorce kultury, taktu i dobrego smaku, a teraz rezygnacja ma oznaczać chwałę i wzorzec jedynego właściwego postępowania. Na koniec chcę tylko zadać pytanie: czy tylko to wszystko odbywa się w dobrym smaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odbiegnę. Co roku narzekaliśmy ,że te festiwale się niczym od siebie nie różnią, że są Ci sami artyści, o których tutaj czytałem niezbyt pochlebne komentarze. Być może ta sytuacja sprawi,że repertuar i gama piosenkarzy zostanie poszerzona,a nie będzie się zamykać na grupie, którą można usłyszeć w RMF FM. Może inne gatunki muzyczne? Mam wrażenie,że w obecnych czasach tacy jak Geppert, German nie mieli by czego szukać na takim festiwalu. Paradoksalnie może to szansa dla Opola? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy ambitna muzyka ? To jest słowo rzeka który każdy może tłumaczyć jak chce i dawać inny gatunek muzyki jako przykład. A to nie o to chodzi i @wislok ma racje, bo zmieniły się nasze gusta muzyczne świat wygląda inaczej a Opole jest jakie było 20,30,40  lat temu.  Oni muszą się otworzyć na inne gatunki czy disc polo czy hip hop itd, iść z duchem czasu, iść z duchem tego co ludziom się podoba a nie ciągle rok w rok serwować to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bo festiwal powinien być dla ludzi nie dla artystów. I powinien oferować różną muzykę, taka która jest popularna która się sprzedaje. Ludzie wychowywali się na różnej muzyce i taki powinien być festiwal w Opolu trafiać do każdego . To festiwal powinien być dopasowany do widzów a nie widzowie do festiwalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie to wydaje mi się, że znamy odpowiedź : ci zaangażowani politycznie z jednej strony będą chwalić, z 2 ganić a ci którzy będą zdania, że ten festiwal w tej formule nie ma sensu, tak samo jak rok temu, 2,3 itd będą marginalizowani. Jeśli skrzykujesz albo pochwalisz będziesz podporządkowany do grupy politycznej. Jedynie artyści którzy odmówili wyjadą na tym dobrze, bo zarobią na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno festiwal w Opolu to festiwal polskiej piosenki, wydaje mi się,że Disco Polo także stanowi część polskiej muzyki podobnie jak muzyka elektroniczna, eurodance, rock, hip hop itd.Dlaczego festiwal polskiej piosenki ma się ograniczać jedynie do popu. Czy to festiwal Polsatu w Sopocie czy to festiwal w Opolu czy Eska Music Awards to widzimy tych samych wykonawców. Dlaczego znaczna część wykonawców jest wykluczana już na starcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco Polo, muzyka która grana jest na koncertach z playbacku lub z półplaybacku bo nieraz ktoś zaśpiewa na żywo, muzyka z tak ambitnymi tekstami, jak "przez twe oczy zielone oszalałem" miałaby być teraz grana na festiwalu w Opolu obok muzyki z tekstami Młynarskiego, Osieckiej czy Czapińskiej? Polecam kubeł zimnej wody na głowę. Ja wszystko rozumiem, niech sobie ludzie tego słuchają, niech nawet za to coś płacą, niech sobie to puszcza Polsat i zarabia kupę kasy, ale to jest Opole i powinien być jakiś poziom zachowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...