Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a może kazać ,albo dostaniesz pisemko że bez nowego ich sprzętu usługa nie może być świadczona , operator ma obowiązek dostarczyć sprzęt do prawidłowego odbioru co oczywiście robi , a to że TY nie chcesz to coż twój problem , przecież już tak było jak się cyfra z wizją połączyła ,

szkoda mi MR na cameleonach bo tak to abonament to polowa ceny ;) ale wszystko co dobre szybko się kończy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może kazać ,albo dostaniesz pisemko że bez nowego ich sprzętu usługa nie może być świadczona , operator ma obowiązek dostarczyć sprzęt do prawidłowego odbioru co oczywiście robi , a to że TY nie chcesz to coż twój problem , przecież już tak było jak się cyfra z wizją połączyła ,

szkoda mi MR na cameleonach bo tak to abonament to polowa ceny ;) ale wszystko co dobre szybko się kończy ;)

Jak się połączyła Wizja z Cyfrą to nie wymieniali dekoderów tylko zmienili soft w dekoderach Wizji.

Jak mnie mogą zmusić do wymiany sprzętu, skoro mam kupione u nich na własność dwa dekodery i moduł dostępu. Jeżeli zechcą mnie zmusić to albo zamienimy dekodery, tak aby nowe były na własność a nie na wynajem, albo zostanie sprawa sądowa, bo więcej kasy na sprzęt już wydawał nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapisami prawnymi NC+ przejęło zobowiązania C+ a drugi dekoder kupowałem już od NC+, w NC+ wymieniałem też moduł bo stary padł i wymienili bez problemów. Więc do jakichś zobowiązań się przyznają. A jak nie to wezmę to samo z Orange, ostatnio przedstawili mi nawet tanią ofertę, ale mam jeszcze prawie dwa lata umowy z NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym widzisz problem. Skoro masz sprzęt operatora, ale jest na Twoją własność, a nic innego nie masz jak Sagema ( bo Pejsów PVR nie sprzedawali ), który to będzie dalej działał. Moduł też jest przystosowany pewnie do Nagry,bo nie działa ze spliterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odbiór będzie możliwy tylko na ich dekoderach z multiroomem po kablu lub wifi na 100% rezygnuję. Zastanowię się jesli będą moduły CAM dostępne. Jeśli nie - SmartHD+ lub w ostateczności DVB-T. P.S. Aktualnie jedna karta działa w dzierżawionym Sagemcomie - masakra! Muł na maksa! Zdecydowane NIE dla dekoderów dedykowanych!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry, niedawno przedłużyłem umowę, a dziś dzwonił konsultant proponując wifiboxa, a że nie jestem w temacie to kazałem mu zadzwonić jutro.

 

Mam dwa dekodery, kupione na własność jeszcze za C+: DSI87 oraz Sagem SD (tylko ten w systemie z tego co pamiętam), całość w jednym małym mieszkaniu. Wymagań żadnych nie mam, mało oglądam i nie planuję kupowania jakiegoś porządnego prywatnego sprzętu, tym bardziej, że nawet jednego telewizora nie wymieniłem na HD 8) Zależy mi tylko na tym, żeby MR był na "starych" zasadach, bo nie chce mi się ciągnąć kabla gdyby dekoder z WiFi nie złapał połączenia, aczkolwiek przeżyłbym gdyby trzeba było.

 

Konsultant oczywiście straszył, że na dekoderze SD może być problem z sygnałem i dlatego chcą dać sprzęt HD. Więc jak to jest, może faktycznie być problem z dekoderem SD? Czy wzięcie Wifiboxa w moim przypadku w ogóle wiąże się z jakimikolwiek problemami/ograniczeniami (poza w przyszłości ciągnięciem ewentualnego kabla pod internet)? Bo tak wszyscy na ostatnich stronach odradzają branie ich sprzętu, ale nie widzę u siebie potrzeby kupowania wypasionego sprzętu, kombinowania z większą ilością odbiorników TV, a jedyne co chce to móc w spokoju oglądać mecze gdy na drugim TV ktoś ogląda inne rzeczy, a co za tym idzie część argumentów "przeciw" odpada. Nie siedzę jednak w temacie dlatego muszę zadać pytanie Wam, bo dla laika w tym temacie to nawet po przeczytaniu całego tematu nie da odpowiedzi, bo się po prostu nie zna na pewnych technologiach oraz nie zna sytuacji na rynku TV i przy samym NC+ na tyle, żeby móc jakieś wnioski powyciągać.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj dzwoniono z nc+ o wymianę dekodera, dziwne ponieważ nie mam od nich dekodera do wymiany, mam tylko podstawowy pace pvr HD, i własny moduł CAM CI HD po C+ do multiroomu o czym poinformowałem nc+.

Dzwoniono z dziwnego numeru nie warszawskiego, ani krakowskiego tylko 158149481 ?

W rozmowie pani powiedziała że od lipca przechodzą na przekaz MPEG-4 i nie będzie można oglądać programów więc jasno dałem jej do zrozumienia że mogę tylko i wyłącznie wziąć od nich moduł CAM CI, a że nie mają i jak nie wprowadzą do użytku to następnego przedłużenia umowy nie będzie - tyko przechodzę na CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wczoraj zadzwonił konsultant proponując mi drugi dekoder na wynajem za 0 zł, bo w systemie mają, że mam dekoder SD. Dziwne, bo nigdy nie miałem od nich dekodera SD.

Mówię mu, że mam dwa własne dekodery tj. DigiBoxsa i Sagema HD oraz Paca na wynajem za 0 zł i żadnego Sagema już nie chcę, to on mi na to że dostanę WifiBoxa i jak chcę to wysyła mi go kurierem.

Powiedziałem, że nie życzę sobie żadnych kurierów i mogę odebrać dekoder w punkcie, na co on z kolei się nie zgodził, bo albo kurier, albo ni. Dziwna polityka firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im powiedziałem że mam instalację na dwie satelity - Astra port A diseqc oraz Hotbird - port B. Jak wiadomo żaden dekoder po C+ nie obsługuje prawidłowo takiej konfiguracji.

Oczywiscie stwierdzenie konsultanta że powinienem zmienic instalację na prawidłową ;)

Ja im na to że wezmę dodatkowy dekoder jak zrobią w sofcie obsługę diseqc i na tym temat się skonczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...