Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Do dekodera otrzymujemy także kartę dostępową. Kwestia karty elektryzuje naszych czytelników od momentu pojawienia się pierwszej informacji o dekoderze wifibox+. Możemy już oficjalnie napisać, że w zestawie dostarczana jest karta systemu Nagra MA (dawna Seca MediaGuard + Nagravision). Nie jest ona parowana w żaden sposób z urządzeniem.

 

Jest to w pewnym sensie zaskoczenie, gdyż od momentu fuzji w obiegu były dekodery z parowanymi kartami Conax i ewentualnie moduły. Trudno było zdobyć nieparowaną kartę Nagra MA, a sprzęty z tym systemem raczej wycofywano, pojawiały się nieliczne oferty, m.in. na specjalny pakiet podstawowy odpowiadający DVB-T.

 

Karta może zatem działać w innych odbiornikach, których czytniki obsługują ten system dostępu warunkowego, ale jednocześnie wifibox+, tak jak poprzednie modele dekoderów Sagemcom udostępniane jeszcze w ofercie platformy CYFRA+ - nie współpracuje ze splitterami kart.

 

Czyli jak rozumiem akurat ten Box czyta Cameleony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Bo dzisiaj mi odpisali na e-mail tak: "informuję, że zostanie dostarczony do Pana dekoder wifibox+, który w pełni jest kompatybilny z Pana kartą. Nie otrzyma Pan nowej karty, obecnie posiadaną należy przełożyć do nowego sprzętu. Dekoder i karta nie będą ze sobą sparowane.", a później jeszcze dopisali: "uzupełniając wiadomość, wydanie sprzętu nie ma wpływu na obecne warunki umowy oraz jest bezpłatne. Nie będzie Pan ponosił z tego powodu żadnych kosztów.". No to teraz już mi zabili ćwieka kompletnie i nie wiem co robić. Brać czy nie? Mam wyraźnie napisane jakby co, że moja druga karta Cameleon się nie sparuje. Splittery mnie nie interesują. Mój Strong z drugą kartą i tak się nadaje już tylko do śmietnika, kupię swój nowy sprzęt to też nie wiadomo co będzie w przyszłości... Nosz kurde mol!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifibox+, Wifibox+ Premium, Sagemcomm DSI83, 87 - karta starej C+ tzw. Cameleon działa w trybie Nagra - nie działa spliter.

 

Pace PVR HD 500 GB - karta starej C+ tzw. Cameleon działa w tzw. tunelowaniu do Seca - działa spliter.

 

Dla uscislenia..

 

Zaczniemy się martwic jak na siłę będą zmuszac do wymiany PACE PVR HD 500 na Wifibox+ Premium. To będzie swiadczyło wtedy o pozostawieniu tylko Nagry na karcie Cameleon - likwidacji tunelowania Seca. Żeby sparowac karty z dekoderami w Nagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież teraz też tak jest. Przekładasz kartę z wifibox+ do sagemcomma i działa. W obu dekoderach w trybie Nagra.

 

Przełożysz do PACE albo np. Fergusona Arivy działa w tunelu Seca.

 

 

Zrobią jak w HD+ w wersji kart HO3. Karta Nagra parowana działa z każdym dedykowanym dekoderem. Taki sam klucz :). Klucz kart HD+ H03 nie jest znany w przeciwienstwie do wersji kart H02 ( czarna ) H01 ( biała )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego jak na siłę będą zmuszac do wymiany PACE PVR HD 500 GB na Wifibox+ Premium to będzie swiadczyc o wyłączeniu Seca i pozostawieniu Nagry. Karty działającej tylko w parowanych dedykowanych dekoderach.

 

@Bogdan425 piszę z telefonu bez częsci polskich liter taki urok N8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na siłę nic nie będą wciskać. Po prostu; komuś nawali Pejsaty, czy tam Phil, pójdzie wymienić i niestety dostanie P.box, bo powiedzą, że już Pejsy zostały wycofane. Na samym końcu zajmą się posiadaczami samych kart. Miejmy nadzieję, że potrwa to jeszcze trochę, bo w 2017 chciałbym aneksować z tym co mam ;) na kolejne 2 lata. Oczywiście, jak dożyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak.... 2 karty cameleon i jeden Sagem (od NC+) i jeden własny tuner (opticum x7)..... odrazy mówię że multiroom interesuje mnie tylko na 2 karty (czyli tak jak mam teraz)...żadnego wiercenia,łączenia kablami ani też po Wi-Fi....

Oczywiście mi też proponowali dekoder "do szafy" ale podziękowałem....

Jako że nie jestem za bardzo w temacie...jeśli jednak bym się zdecydował na ich wifibox (chociaż bardziej mi pasuje premium wifibox)....to wkładam cameleona i dalej oglądam.... ale potem (chyba) wymieniają mi kartę na caymana... i co muszę wtedy łączyć tunery po kablu lub po Wi-Fi żeby mieć muliroom?...czy też karty dalej będą działać niezależnie...albo jakieś inne warunki wchodzą w gre :)...może ktoś to (łopatologicznie) wyjaśni bo ja już się pogubiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dzwonili z propozycja zmiany umowy - mam ją do 30.06.2014 r. i zapytali czy chcę zmienić dekoder pace na wifi premium , przy przedłużeniu umowy za free a jeśli nie przedłużam to mogę go mieć za jednorazowo 30 zl i potem 10 zl miesięcznie .

ech a było tak dobrze ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tego wifi boxa i się skusiłem niepotrzebnie. Podłączyłem , pooglądałem , zdenerwowałem się i schowałem do szafy... Wszystko strasznie niewygodne,a brak przycisku EPG na pilocie to po prostu kpina.

 

Teraz stan moich pudełek wygląda tak :

Multiroom 2x Cameleon

nbox E2

Technisat Digyboxx HD C+

Wifibox+ rezerwowy w szafie

 

Czytając temat wnioskuję że po ewentualnym wyłączeniu Seca to Digyboxx będzie jedynym oficjalnym alternatywnym odbiornikiem do nc+.

 

Mam takie pytanie- czy jakby zmienili karty to hakerska elita E2 da radę odpalić te nowe karty na nboxach ? Bo jak nie to dvbt + iptv a nie abonament nc+....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to niczego nie zmieni. Jak mają wcisnąć ADB to i tak to zrobią. Z samymi kartami pewnie abonentowi nie dadzą za free WiFi Premiumboxa, a tak abonentowi z Pejsem muszą dać coś na podmiankę. W tym przypadku WiFi Premiumboxa. Ciekawiej sprawa będzie wyglądała jak abonent ma 2 Pejsy. Jak to rozwiążą? Wątpliwe jest aby dali wtedy 2 Premiumbox, a wtedy znajdzie się grupa abonentów, którzy nie będą chcieli jednego PVR, a drugiego PVR Ready. Będzie zamieszanie i odpływ abonentów gwarantowany. Nie każdy ma możliwości, aby w domu zrobić MR na zasadzie ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi konsultant powiedział ze dalej będe miał MR na podobnej zasadzie (teraz mam 2 cameleon) że będzie na zasadzie wifi, czyli mi się nic nie zmieni, zadnych kabli itd, tyle że ja 2 dekoder mam 2 km dalej ;) i tu się pojawia małe miki ;/

 

To jest całkowicie inna zasada. Konsul powinien się przeszkolić :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...