Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma na dziś oficjalnych informacji.I nie będzie.To co na forum podawane było znajdziesz w temacie o przyszłości kart nieparowanych.Eot. Tutaj piszemy tylko o ich szrocie ,który to maja odpowiednie wytyczne by wysyłać :(pod pretekstem przejścia na dvbs2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podbiję pytanie Maciejuss, Mam podobną konfigurację. U mnie jednak w jednej lokalizacji działa Sagemcom, a w drugiej lokalizacji Pace HD i Philips HD podłączone do splittera. Karty Cameleon (tydzień temu umowa przedłużona na 2 lata). Czy uda się utrzymać powyższe przez czas trwania umowy? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że kupując własny dekoder wcale nie musi być tak rożowo. Przeglądam forum i czytam, że Fergusony nie są wcale takie znakomite. Teraz nie wiem co mam kupić.

Z drugiej strony zastanawiam się, co takiego złego jest w tych Caymanach? Rozumiem, że krzyczą głównie ci, którzy mają własne wypasione dekodery.

Więc przed czym mam się bronić skoro trzeba by wydać z 1000 złotych na wypsuony dekoder? Kupując, chyba ryzykuję tym, że i tak kiedyś wpechną mi Caymana i mój wypasiony dekoder pójdzie na szafę? Kupując nawet dwa dekodery za 300 zł ryzykuję, że 6 stów pójdzie na marne, kiedy wepchna mi Caymany.

Może olać to wszystko i zostawić Segema, wziąc od nich drugi dekoder i lac już na to wszystko...

Prawda, jak zwykle, leży po środku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nikt dokładnie nie wie ,jak działa karta Cayman lub jak będzie ona działać,czy będzie parowana z tunerami dedykowanymi od NC- ,czy będzie "licznik" ,czy też inne rozwiązania . Jeśli ktoś pamięta pierwsze karty multiroom w C+ ,takie "wynalazki " parowane ze sobą,kiepsko to działało i po pewnym czasie wprowadzono dwie karty cameleon multiroom . To powinien też pamiętać ,że drugo karta cameleon w multiroom miała być tylko tymczasowo na kilka miesięcy a jest dostępna już kilka lat . Z oficjalnych zapowiedzi NC- wynika że karta Cayman ma być wydawana jako druga karta dla multiroom + dekoder . Jak będzie działać "nowy" multiroom w NC-  nikt nie wie  . Obecnie są tylko plotki ,wymysło-domysły i inne teorie spiskowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, że 2 Caymany z ich dekoderami będą musiały sie widzieć w sici. Taki mają MR  i nie bedzie tak jak teraz jest z Cameleonami od C+. Ten MR chcą zlikwidować. To nie są teore spiskowe.... Za jakiś czas będzie można tylko powspominać o MR z niezależnymi kartami......... Dlatego pod przykrywką wymiany wciskają swoje złomy....

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dno jestem "szczęścliwym" posiadaczem dekoadera wifiBox+. W nocy zaplanowałem na narwywarce nagrywanie. Jakie było moje zdziwienie rano, kiedy okazało się, że dekoder sam się wyłączył. Do tego z mojej listy kanałów zniknęło 11 programów. Zapomniałem, że od dziś jest zmiana techologii nadawania.

Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Wcześniej mogłem nagrywać na płyty DvD. A dziś nagrywarka wyświetla info, że program jest chroniony prawem, i to na wszystkich kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydra75 - te dekodery jeśli w ogóle coś nagrywają to tylko to co chcą. Jest cały watek niezadowolonych użytkowników na forum nc+. jak dotąd problem nie rozwiązany.

Nawet jeśli włączy się nagrywanie tego co w danym momencie się ogląda, i tak dekoder w trakcie nagrywania potrafi sam nagle zmienić kanał.

O prawach autorskich jakiś czas temu wspominał mi konsultant, że ponoć nie wolno nagrywać programów z telewizji. Oczywiście nie prawda, na własny użytek można.

 

Tak dekoder SD nadal odbiera i ma się dobrze, mimo że gdzieś był nawet oficjalny komunikat nc+, że od października tylko w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie co jest nie tak z tymi dekoderami, że miałyby mieć kłopot z licznikiem?

Dla jaj dekodują 3 razy tego samego ECMa?

 

Nie, wystarczy np., że w nierównomiernym tempie tunery odpytują kartę. Tylko tyle a ekstremalnie podkręcona parametryzacja licznika ECM wariuje.

Drugi problem który można "spartolić" przy liczniku ECM to obsługa kolejki ECM'ów podczas "zapowania".

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...