Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, nie zgadzajcie się na przesłanie dekodera HD od NC+, niezależnie do tego co opowiada konsultant.

Macie własną kartę i to były warunki zawartej umowy, każda zmiana po stronie operatora tych warunków bez Wasze akceptacji uprawnia do rozwiązania umowy bez konsekwencji.

Ci co zainwestowali we własny sprzęt nie chcą uwierzyć, że będzie koniec nieparowanych kart, jesień nie jest tak odległa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ircios nie wiadomo ja bardzo będą nachalni...kto się skusi na wymianę SD na HD to jest biedny..Odda to i tak będą polowac by wymienił...Jak się człowiek nie zna nie wie to będzie w tyle;)

 

Ja mam w systemie tylko 2x 0100 i niech sobie robią co chcą:)W nagranej rozmowie przy aneksowaniu była mowa że do końca umowy nic nie ruszą.A jak ruszą to reklamacja i zerwanie umowy...W ostatnim wypowiedzeniu tez był zapis z mojej strony że nie życzę sobie dekoderów które mają wady: no i tu wiązanka na temat ich sprzętu.Głownie brak 4głowic i opcji nagrywania na dysku 4kanałów naraz;) i oglądania powiedzmy 5;)

 

Wiem to takie moje gadanie co to bym chciał...Ale poskutkowało i przy aneksowaniu nawet słowa nie było na temat wysyłki ich pudełek.Telefonów również nie ma.

 

@suppot nie będzie konca nie parowanych kart;) bo tego co masz nie zmusza cię do wymiany;) nie martw się 0100 z licznikiem dalej śmigać będzie jak za granicą...U nas będą tylko dociskać by [beep] abonent wziął ich trupy;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdasz, to nie ;)

To po co ta wymiana kart i uszczelnienie systemu skoro można oddać dekoder? Każdy kto będzie miał samą kartę Cameleon dostanie nową z poleceniem odebrania dekodera w najbliższym APS-ie albo będą go dosyłać kurierem. Wciskają teraz wszystkim Sagemy żeby później nie mieć nagle kilkuset tysięcy dekoderów do wydania w krótkim czasie. Pewnie i tak będzie jakiś okres buforowy od momentu wysyłania kart Cayman do wyłączenia Cameleonów. Tak samo było poprzednio. Przez jakiś czas działały i stare karty C+ i nowe dosłane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zobaczysz:)Wiem tylko ze np SKY DE usiłowało coś podobnego i efekt był nie ciekawy...NC+ nie przymusi do ich sprzętu na 200% bo nie udostępniają cam ;)Być moze wejdą Camy Z Cayman ale to odległa przyszłosć...I póki co muszą zapewnić wolność wyboru sprzętu....patrz CP-->masz wolność ich sprzęt lub CAM CI....Tu nie masz na chwile obecną....I tak 0100 sobie jeszcze podziała:)Na tą chwilę to wiadomo tylko jedno 0100 nie będzie tykane;) dostanie licznik i to maks...Masz ich kartę i będziesz spał spokojnie...A sianie zamętu ze strony @suppot nie jest wskazane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian, sam mam kameleona ale wiem, że to skończy się w tym roku, więc dalej nie zaklinaj rzeczywistość...

Rozumiem kogos kto zainwestował we własny sprzęt, ale niech inni nie idą już tą drogą.

Jeśli ktokolwiek chce opóźnić moment zmian, to nich nie odbiera "darmowego" sprzętu od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczy się z miłą przyjemnością a poproszę szanowną Administrację o bana na forum jesli Cameleony dalej będą śmigały na własny sprzęcie tak jak we Francji;)

 

Cayman jest tylko dla ujednolicenia systemów dla ADB i WIFIBOX...A tymczasowe wydawanie 0100 jest tylko działaniem mającym na celu przygotowanie odpowiedniej ilosci kart do wymiany...

 

Zobacz rynki zagraniczne wszystko dalej śmiga dla tych co się nie ugieli...

 

Nikt nie odejdzie będzie cam+ to będą mieli zapisy prawa wolnego rynku zachowane a tak niemasz wyboru ich sprzęt albo karta 0100:) Tu mają kuku...

 

Nawet @ cyfra.tv wspominał że tymczasowo wydają....0100 Brak kart cayman w oficjalnym obiegu partie testowe...Produkcja w toku...Jeśli mam 2 gołe kartki to licznik dadzą i im będzie wisiało....Pozostałe ich super sprzęty dostaną nowe karty i to juz jest pewne1000% A nas 0100 posiadaczy z pvr philips pace nie ruszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejście abonentów został wkalkulowane, ale cała akcja uszczelnienia systemu kodowania dla przeciętnego abonenta dawnej C+ jest przeprowadzana pod hasłem wprowadzania nowych standardów nadawania sygnału, dlatego ludzie odbierają "darmowe" dekodery. Nawet Ci którzy uważają siebie za znawców tematu odbierają takie dekodery, przecież kameleon dalej działa. Dekoder stanowi zabezpieczenie ze strony operatora przed ewentualnymi roszczeniami, przecież dostarczył sprzęt, więc o co chodzi, nie można będzie zerwać umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiadomym było od chwili pierwszego info o Cayman co się święci...Nie neguję że będą cisnąc dalej by ludzie wmienili ale nie ma szans by ktoś kto ma własny dekoder bez ich towaru i mający olej w głowie przyjoł to co wysyłają..Ale jak widac ludzie łykają jak pelikany rybkę;)A potem będzie płacz.Ja nie licze że to będzie działać mi 10lat...Ale napewno dłużej niz 2lata;)bo mam jedną umowę do 2017;) jakos tak w styczniu tego roku aneksowana..na 2 karty 0100 dostanę licznik i spoko przetrawię...Ich sprzęt jeśli cudem wyślą zostanie odmówione przyjęcie...Do końca umowy napewno dotrwam...A potem? dadzą 2x cam ci /ci+ to się człowiek zostanie...Francja ma to samo co my.I tam jakoś nie słyszę by zmuszali posiadaczy 0100 do zmiany sprzętu...0500 tak samo...liczniki są i każdy zadowolony.Nie mam rodziny ani znajomych w NL by podpatrzeć co się tam dzieje...We Francji jest spokojnie...

 

Umowę zerwiesz bez problemu bo nie zgodne to będzie z wolnym rynkiem...Nie mogą być monopolistą w wyborze sprzętu...( dadzą cam ci/ci+ to spoko ale dopóki nie będzie to musi 0100 być..)

 

Ja z tego co słyszę jestem spokojny o to co będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty są w NMA i mają taki sam klucz w wifibox/sagemcom...I tunel dla pozostałosci po N czyli conax...

No proszę, kolega zmienia wersje. Jeszcze kilka stron wcześniej twierdził że nowe karty trafią tylko do Sagemów. Kiedy wspomniałem że takie uszczelnianie systemu dla niewielkiej ilości dekoderów i pozostawienie go otwartego na dekodery n i Pace-y, Philipsy nie ma sensu,nagle okazuje się że nowe karty też będą działać na Conaxie. :) To skoro będą działać na Conaxie to czy coś stoi na przeszkodzie by działały i na Pace-ach? I na dodatek nie działały w splitterach?

 

W każdej umowie jest punkcik że poprawny odbiór zapewniają tylko ich d kodery.

 

 

Te wielokropki w postach coś mi przypomniały. 2 lata temu był tu znawca spraw nc+, nie pamiętam nicka. Też był taki tajemniczy i sypał ... co kilka wyrazów. To chyba on miał jakieś ulotki, chyba nawet ubłocone :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suppot myślę że spokojnie dotrzymamy do końca umów.Potem się okaże co wymyślą:)Co do philipsów i pace to im nie wrzucą nowych kartek skoro to natywna nagra ma być...Kolega Cyfra.tv wspomniał gdzie pójdą nowe karty głownie...Co do adb z conax tak słyszałem że są to karty i dla tych dekoderów nie wiem nie znam się nie neguję...być moze...Nie wspomniałem że tylko do Sagemcomów poczytaj temat od początku...(BTW WIFIBOX to sprzęt produkcji firmy SAGEMCOM )

Co pisał moderator i co pisałem ja...Koniec Offtopu wracając do tematu przyjmujcie dalej ich sprzęt a będzie wam dane;)

 

Suppot zobaczymy co będzie.Plotki plotkami nowe karty są pewne jak i to w czym na 100% będą latać: WIFIBOXY oraz SAGEMCOMY...pozostałe boxy po NCe jest to tylko plotka zasłyszana w technicznym dziale NC+...Ale wiadomo że w każdej plotce coś jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc musze się zorientować czy mi przyjmą sagemcoma, niepotrzebnie go brałem, ale niestety nie wiedziałem o co chodziło.A mam pytanie te karty Cayman będą działać tylko na dedykowanych dekoderach czy np. na mojej arrivie też bo już normalnie mam mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ograniczona ilosć jednocześnie dekodowanych kanałów z 1 karty abonenckiej ( podobno na 4 na raz)Coś by zablokowac tzw sharing i osoby które dzieliły kartę na więcej niż 4odbiorniki z pomocą splitterów End offtop..

 

Sagemcomy tez wysyłają jako zapas by klient nie płakał.Że zgasło albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to nie nc+ wymienia karty a Kudelski. A do tej grupy należą wszystkie systemy kodowania obecne w nc+ więc pewnie mogą różne kombinacje zastosować skoro mają dokumentacje każdego systemu kodowania. W sumie skoro Kudelski wymieni karty w nc+ to dlaczego nie miałby zrobić podobnego ruchu w CP? CP jest dziurawe. Obie platformy przedłużyły albo wkrótce przedłużą umowy na system kodowania. Z tego co widzę w Googlach CP poprzednią umowę podpisał w 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do kolegów, którzy przemigrowali do nc+ i pobrali od platformy mediaboxy.

Czy pobierając od nich dekodery dedykowane, można je na razie wrzucić do szafy i w dalszym ciągu korzystać z własnego dekodera i dotychczasowej karty (cameleon)? Czy jest jakiś określony czas na aktywację nowego dekodera z nowa kartą? Chodzi mi o to, czy nie okaże się czasem, że po np. miesiącu od pobrania ich dekodera nagle zgaśnie nasza karta, którą dotychczas używaliśmy we własnym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem do jednego z punktów dystrybucji nc+ Sprawa dziwna. Chcę przystąpić do wymiany swojego starego dekodera na ich dedykowane. Na stronie nc+ wyraźnie jest napisane, że wymiana taka odbywa się bez dodatkowych kosztów.

Okazało się, że w tym punkcie dystrybucji miła pani poinformowała mnie, że za mediaboxa muszę zapłacić jednorazowo 199zł.

Czy ktoś powie mi o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...