Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś im bardzo zależy na tej wymianie.

Dzwonili do mnie od czwartku do soboty chyba z 5 razy, pomimo zdecydowanej odmowy za każdym razem.

A od początku października to już chyba ze 20 telefonów było......

 

Spryciarze, dzwonią z różnych numerów.....

 

 

Znowu dzisiaj dzwonili (tym razem z numeru 656123245), chyba mnie wyjątkowo lubią.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to umieścić, ale ma to związek z dekoderami zatem daję tutaj.

Dziś odebrałem telefon z NiC+ z numeru krakowskiego. Pytali o to jakiego sprzętu używam i dlaczego nie są to ich dekodery. Ponadto interesowało ich jakie wymagania musiałby mieć ich dekoder żeby spełnić moje oczekiwania. Opowiedziałem, że w pełni "uwolnione" wyszukiwanie kanałów i dowolna edycja ich list oraz nieograniczone nagrywanie. Pytali jeszcze czy byłoby problemem gdyby sparowali karty z - uwaga - moim sprzętem. No to ja im na to, że to raczej mało prawdopodobne bo mam moduły Aston + Technisaty i do tego Fergusony, ale byłoby to dla mnie olbrzymim problemem, łącznie z zerwaniem umowy. Ponadto podzieliłem się uwagami na temat multiroomu w wersji "N". Stwierdziłem, że jest to rozwiązanie kuriozalne i powinni oferować system podobny do spliterów tylko przez nich autoryzowany.

Konsultant podziękował i powiedział, że na razie nie planują zmian ale sondują kto z abonentów ma jaki sprzęt i dodał, że parowanie jest na chwilę obecną bardzo mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wydzwaniają do mnie od jakiegoś czasu, ale dziś już dzwonili 5 razy. Dodam, że mam jeden dekoder od nich kupiony na własność za 199zł bodajże bez dysku HD, a drugi to ten PVR 500gv wynajmuje za darmo kilka lat. i usilnie dzwonią, że chcą mi dać jeden dekoder na zapas.. gdzie haczyk? Bo coś nie wierze, że dadzą mi dekoder i nie zabiorą żadnego czy coś.

 

I drugie pytanie jak pójdę do centrum nc+ do galerii, to co mi też dadzą od ręki czy jak to wygląda?

 

Mógłby ktoś napisać gdzie haczyk tego całego rozwiązania jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zablokowałem w komórce numer z którego do mnie zadzwoniono chyba siódmy raz.

Po diabla mi ich dziadowski tuner, mam technisata, który przy nagrywaniu dekoduje materiał, obok Astona z kartą Cameleon mam też moduł Poslatu - żaden z ich tunerow nie oferuje 25% możliwości mojego sprzętu, nie mówiąc już o jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wydzwaniają do mnie od jakiegoś czasu, ale dziś już dzwonili 5 razy. Dodam, że mam jeden dekoder od nich kupiony na własność za 199zł bodajże bez dysku HD, a drugi to ten PVR 500gv wynajmuje za darmo kilka lat. i usilnie dzwonią, że chcą mi dać jeden dekoder na zapas.. gdzie haczyk? Bo coś nie wierze, że dadzą mi dekoder i nie zabiorą żadnego czy coś.

 

I drugie pytanie jak pójdę do centrum nc+ do galerii, to co mi też dadzą od ręki czy jak to wygląda?

 

Mógłby ktoś napisać gdzie haczyk tego całego rozwiązania jest?

Oni nie mają w systemie informacji o tym, że kiedyś tam kupiłeś dekoder na własność. Jeżeli dostaniesz od nich dekoder w dzierżawę to w przyszłości mogą Ci go sparować z kartą. Jeżeli nie przeszkadza Ci, że będziesz miał sparowany dekoder z kartą i nie będziesz mógł korzystać ze splittera to weź od nich dekoder a ten, który kupiłeś sprzedaj. Kumpel wystawił ostatnio sagema DSI83/87 (czyli pewnie taki dekoder, jaki Ty masz) i dostał za niego 130 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam kolego splitera tylko se działam na multiroomie i mi starcza. Dekodera sprzedawać nie zamierzam, bo jak dla mnie wszystko ok, nie chcę nic mieszać, mówią tylko , że jak mi dekoder padnie, to będe miał na wymianę, ale jakoś nie wierze, że tam kruczka nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 3 razy dzwonili... jak się od nich uwolnić bo co nie mówię to nie działa..

 

Te dekodery co dają to są z dyskiem nie dyskiem, czy co to jest, że tak nachalnie wydzwaniają do mnie?

Powiedz, że odbierzesz dekoder w punkcie nc+... i zapomnij. Przynajmniej na jakiś czas. Jak nie podpiszesz aneksu to nie będziesz miał dekodera na stanie. Pewnie któregoś dnia znowu zadzwonią, ale będziesz miał z miesiąc spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonią na polski nr kilka razy ,ale że jak jestem za granicą to i karty nie mam doładowanej ,więc mogą sobie dzwonić :lol2: .Wk.....jące jest teraz jak jestem w PL na urlopie .Cały czas dzwonią i proszą o wymianę :/ .Kiedyś brałem od nich jakiegoś pioniera czy jakoś tak tak mam na stanie. Wczoraj odebrałem od nich tel. i miła Pani zachęcała do wymiany dekodera ,więc spytałem się, czy mogę oddać sam dekoder bez karty na to ona mi powiedziała ,że nie mam takiej opcji bo nie będe mieć na czym odbierać,na to ja mówię ,że posiadam o wiele lepszy tuner kupiony na wolnym rynku i jestem z niego bardzo zadowolony ,ale to ją nie przekonało i dalej namawiała twierdząc ,że ich sprzęt jest z górnej półki :doh: .Wtedy roześmiałem się :rofl: i powiedziałem ,że się zastanowię. Do końca umowy mam jeszcze rok i jak nadal będą nękać to z nimi nie będę podpisywać nowiej umowy. CP się ucieszy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj również zadzwonili do mnie, :/ kiedy poprosiłam o przesłanie aneksu do umowy i warunków promocji na maila, odmówiono mi. Tak więc dziękuję osobie, :D która wrzuciła te warunki na forum, warto wiedzieć. Odmówiłam wymiany dekodera, bo nie potrzebuję, w rezultacie czego odczytano mi regułkę, że w związku z tym nie będzie mi przysługiwało prawo do roszczeń i rozwiązania umowy, jak w lipcu stracę możliwość odbioru telewizji.

Trochę na wyrost, bo ja obecnie w każdym momencie mogę rozwiązać tą umowę - umowa jest jeszcze z 2007 roku, zawarta z cyfrą+ na pakiety, których już nie ma w ofercie i od tamtego czasu nie była zmieniana.

Kiedyś też kupiłam od nich dekoder HD Philips, który nie działał za dobrze, a o czymś takim jak naprawa w przypadku zakupionego od nich sprzętu nie chcieli słyszeć.

Obecnie korzystam z SD, bo nie wiesza się i szybko się uruchamia, a nie po 10 minutach jak to HD. :censored:

Natomiast skoro od lipca wszystko będzie już nadawane w HD, to jakie dekodery najlepiej kupić? Ferguson Ariva 203 ma same złe opinie, kiedyś też miałam Fergusony SD i to był horror.

W najgorszym razie wypowiem im umowę... :read: W końcu jest naziemna telewizja i Internet i nie ma problemu z jej nagrywaniem.

Natomiast jeśli idzie o ten wifibox oferowany przez nc+, to niestety, po podłączeniu do nagrywarki stacjonarnej potrafi skasować zawartość całego dysku tejże nagrywarki, więc po co komu takie badziewie... :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników nc+. Czy ta cała akcja z wymianą dekoderów SD na HD wiąże się tylko z tym, że od czerwca wszystkie kanały nadawane bedą w MPEG-4 (ale duble SD pozostaną), czy oznacza to też na 100% usunięcie dubli SD z transponderów? Jak to się ma np. do odbiorców TNK SD, którzy mają zagwarantowane niektóre kanały aż do października 2016 r.? Czy takie kanały jak TVP 1 i TVP 2 dalej będą nadawane w wersji SD (tyle że od czerwca w MPEG-4), czy może operator usunie te kanały, a udostępni użytkownikom TNK SD kanały TVP 1 i TVP 2 w wersji HD?

Z pewnych względów chciałbym mieć dostęp do kanałów TVP 1 i TVP 2 w wersji SD (moja kablówka właśnie je wyłącza, naziemnie też są niedostępne), ale jeżeli kanały te mają być na 100% niebawem usunięte także z transponderów nc+ (w związku z przejściem na MPEG-4), to nie będę się bawił w podpisywanie umowy czy zakup karty TNK.

Może wiecie od kogo można uzyskać pewną informację na ten temat? Na stronie nc+ zakładka kontakt przeznaczona jest tylko dla abonentów (trzeba podać nr umowy, itp.). Jak się można z nimi skontaktować (drogą e-mail), jeśli nie jest się jeszcze ich abonentem?

Na koniec mam jeszcze takie pytanie - pozostał mi dekoder SD na własność po dawnej umowie z Cyfrą+. Czy jest jakaś możliwość, aby wymienić go w ramach tej akcji na dekoder HD (na własność oczywiście), np. podpisując nową umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne by było, żeby usunąć duble kanałów w SD, skoro na dekoderach SD i tak ich nie odbierzesz. Ale co zrobi nc+ nie wiadomo (ostatnio cyfra.tv pisał, że zrobią duble w MPEG-4) i nikt Ci tego na 100% nie powie.

Co do ostatniego akapitu to cała ta "wymiana" polega na tym, że wydają w dzierżawę dekoder HD, starego się nie oddaje. Podpisując nową umowę do każdej karty dostajesz dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...