Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po części zgodzę się z tobą, mam Blurey i żeczywiście widać różnicę. Ale programy przyrodnicze i naukowe na BBC i niektóre mecze na Nsport są w HD. Nie wiem jak programy TVN bo oni mają tam dużo do powiedzenia.

Jeżeli chodzi o parowanie to za każdym razem mówiłem że nie mam problemu aby wymienili mi sprzęt (parowany czy nie), ale ma być taki sam czyli CAM. A oni kiedyś szczycili się że mają taką technologię, minęło kilka lat i wycofali się z tego. Zostawili moduł CAM tylko dostępny w ofercie http://ncplus.pl/oferta/nc-plus-mix a to już całkiem jest dla nie dziwne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są, ale góra co to 720i, pozostala wiekszosc kanalow to jawne szydzenie z abonentow, bo dobrym HD tego nazwac nie mozna. Do pozostalego Twojego posta sie nie wypowiem bo to nie mój temat (co tam nc+ ma a czego nie ma z modułów Cam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD to określenie rozdzielczości. Tak więc nie możesz pisać, że to "najwyżej 720i", bo chyba wszystkie polskie kanały HD są transmitowane w 1080i. A to, że jakość jest często gorsza od 720i z neta to nasza smutna polska rzeczywistość. Liczę, że coś się choćby chwilowo zmieni na lepsze po wy[beep]u kanałów SD, bo pamiętam, że jak kanały HD wchodziły do Polski to jakość była lepsza. Jakość spadała wraz ze zwiększeniem liczby kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzie sie jakość kanałów HD w NC+ nie polepsza sie lecz pogarsza i to widać gołym okiem i po obniżającym sie Bitrate nadawanych kanałów w HD. Na to powinien być jakiś przepis regulujący jakość kanałów HD ich Bitrate z którym nie można zejść do jakiegoś poziomu bo teraz co sie dzieje to masakra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może celowo zaniżają jakoś aby dać do zrozumienia że mam używać ich dekodery.

Mnie jednak bardziej od jakości martwi co za informacje ten dekoder będzie przekazywał do NC+?

Np. plik *.log z "bilingiem" oglądanych kanałów z całego miesiąca będzie miał < 1MB, a oni dokładnie będą wiedzieli co oglądam - wejdą w moje prywatne życie.

Po co? Żeby np mieć dane statystyczne co ludzie najbardziej oglądają wtedy będą wiedzieli za które reklamy najwięcej kasować, bo klienci tacy jak np COCA-COLA, McDonald dostanie takie dane.

Może to myśl trochę z filmów Sc-Fi ale kto kiedyś pomyślał by o TV sterowanych ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która wg regulaminu powinna działać do 31.10.2015 z kanałami SD. (regulamin)...a więc wyłaczenie MPEG2 może się przeciągnąć.

Żaden problem zaoferują promocję nowa karta conax plus niesprzedany szrot ADB. Zyskiem już jest przerzucenie kosztów utylizacji na klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam MR po C+ i wczoraj przedłużyłem umowę o czy napisałem już we właściwym wątku, i odnośnie dodatkowego dekodera HD do MR konsultantka nic nie wspominała, wręcz rozsądnie doradziła że jak nie potrzebuje to nie ma sensu dobierać, a zawsze mogę to zrobić za darmowy najem, ponieważ mają teraz dawać każdemu abonentowi z kartami MR po Cyfrze który się o to zwróci, a nie ma oczywiście już na stanie 2 dekoderów HD.

Co do drugiego dekodera HD PVR z dyskiem (Pace, Philips), mogę dobrać bezproblemowo za miesięczną opłatą 20 zł., mniejsza kwota nie wchodziła w ogóle w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że będą jakieś odszkodowania dla tych którzy podpisali umowy mając dekodery sd . Abonent chcąc zrezygnować z umowy bo traci prace to ich to nie obchodzi tylko dowalają kare a oni niby mogą zmieniać sobie warunki podczas trwania umowy?! Mogli zaprzestać wydawania dekoderów sd lub zaznaczać w umowach ,że odbiór programów w sd będzie mozliwy do czerwca i wtedy abonent decyduje czy podpisac umowę czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wszystkim zdążą wymienić ;) .Szczerze w to wątpię , specjalnie dzwoniłem dopytując się czy mają dla mnie dekoder w ramach przejście na HD to miła pani odpowiedziała mi że na razie nie , ale będą się do mnie odzywać bo jest duża kolejka;) (choć do mnie wcześniej dzwonili ale byłem za granicą i nie brałem). Takżę co w takiej sytuacji gdy ktoś pozostanie z dekiem SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od nich mam sagemcoma hd i do mr strong sd. Oczywiście mowa o systemie , korzystam z Nbox E2 ale to już nie ich sprawa. Zadałem pytanie retoryczne : "Takżę co w takiej sytuacji gdy ktoś pozostanie z dekiem SD ?" . Chciałem się dowiedzieć co oni wtedy poczną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...